- x
Vücut geliştirme ve kilo alma,Sık sorulan sorular - Cevaplar
2642 Cevap325829 Görüntüleme48 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     1 [3] 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

415 Mesaj
8 Mart 2009; 18:14:09 

quote:

Orjinalden alıntı: calypsoo

ÖNEMLİ LÜTFEN BAKINIZ ! (ATTENTİON) Arkadaşlar babam diyet uzmanı çoğu şeyleri bende biliyorum kilo almaya gelince protein tozlarının çok etkisi yok. Kilo almak için günde belli bir cal (kalori) almanız gerekmektedir bu tabi boy ve kiloya göre değişir yatmadan önce yemek yerseniz vucut yakamadıkça yağa dönüşür ama bu sağlıklı değildir kalp sağlığı için. Kilo almak için benim önerilerim bol yağlı yiyin ekmek bol yiyin protein almayı unutmayın sabahları yumurta mutlaka yiyin... Abur cuburda almanız gerekmektedir cips cola vs vs benmde kilom normal boyumda öyle ama daha fit bir vucut için başlıyacam vucut geliştirmeye en sağlıklısı bir diyet uzmanına görünmeniz.

ne saçmalıyon ya sen hiç bişi bildiğin yok ilk sayfayı oku bu konuyla alakan bile olamaz. attention demiş bide

protein tozlarıda kas olarak kilo almak için etkilidir. yada herhangi bi diyette mevcut kas kütlesini korumak için .

yada acil protein almanız gerektiği zaman çok değerlidir.

bir sürü amacı var.kilo almak için gainer tozları kullanılır.

saçmaladıgın okadar belliki hem fit bir vücutr diyon hem cips yiyin aburcubur yiyin diyorsun.neyse bilmemek değil öğrenmemek ayıp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kliwaj -- 8 Mart 2009; 18:11:30 >

Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu Antrenör

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Mart 2009; 18:45:38 

millet kilo almak icin ugrasiyor bende vermek icin ugrasiyorum

1027 Mesaj
8 Mart 2009; 19:08:51 

arkadaşlar size bir sorum olucak ben zıplama kabiliyetimi geliştirmek istiyorum düzenli olarak ip atlıyorum bacaklarımın sıkılaştığını hissettim günde 2 bardakda süt içiyorum hangi hareketleri uygulamalıyım ve nasıl beslenmeliyim?

1109 Mesaj
8 Mart 2009; 23:11:39 

iyi oku karıştırma bazıları kilo almak isteyenler için .. ! Kalp sağlığını tetikler diyorum bu cips konusunda.. ama arada bir tüketilmelidir abur cubur tarzı şeyler bir büyük paket cips sağlam bir akşam yemeği kadar kalori veriyor sallamıyorum babamda dayımda diyet uzmanı o tozda mutlaka katkı maddesi vardır onun yerine günde bir yumurta akşamlarıda et yese zaten onun vereceği proteini verir
quote:

Orjinalden alıntı: kliwaj

ne saçmalıyon ya sen hiç bişi bildiğin yok ilk sayfayı oku bu konuyla alakan bile olamaz. attention demiş bide

protein tozlarıda kas olarak kilo almak için etkilidir. yada herhangi bi diyette mevcut kas kütlesini korumak için .

saçmaladıgın okadar belliki hem fit bir vücutr diyon hem cips yiyin aburcubur yiyin diyorsun.neyse bilmemek değil öğrenmemek ayıp

Baylar ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensublar memleketi olamaz. En doğru ve en hakikî tarikat, medeniyet tarikatıdır.

369 Mesaj
8 Mart 2009; 23:22:20 

quote:

niye kızıyosunki yatmadan önce yemenin nekadar tehlikeli oldugundan dem vuruyo arkadaş , artık yağlardan yapılan cipslerin aburun cuburun hiç bi sağlıksız yönü yok ilerde damar tıkanıklığı yapma riski 0 (sıfır) rahat rahat yeee obez ol

100 YIL

"Zafer, benimdir." diyebilenin, başarı, "Başarılı olacağım" diye başlayanın ve "Başarılı oldum" diyebilenindir.
Gazi M.Kemal Atatürk ...

415 Mesaj
8 Mart 2009; 23:24:41 

quote:

iyi oku karıştırma bazıları kilo almak isteyenler için .. ! Kalp sağlığını tetikler diyorum bu cips konusunda.. ama arada bir tüketilmelidir abur cubur tarzı şeyler bir büyük paket cips sağlam bir akşam yemeği kadar kalori veriyor sallamıyorum babamda dayımda diyet uzmanı o tozda mutlaka katkı maddesi vardır onun yerine günde bir yumurta akşamlarıda et yese zaten onun vereceği proteini verir

sadece gülüyorum bırak bu ayakları yok babam yok dayım diyet uzmanı.

cipsle bir akşam yemeği aynı kalorideymişş bak sen

1 GRAM YAĞ 9 KALORİ

1 GRAM PROTEİN 4 KALORİ

sen eğer yağ ile karbonhidratı veya protein ile kalorisini karıştırırsan hata edersin

cipsinde yüzde 30-40 ının yağ oldugunu düşünürsek hiçte sağlıklı değil. bence biraz araştırmaya yönelmelisin

protein tozu asla bir öğün yerine geçmez zaten niye bilmiş gibi konuşuyorsun hala !

protein tozunun asıl amacı kana çabuk karışmaktır ve bunun için kullanılır siz akşam yemeği yicenize protein tozu içerseniz boş yere israf etmiş olursunuz.

ayrıca doğal ürünler bunlar

herşeyin başı araştırma kaç defa sölücez

neyse arkadaşlar zannediyorm ki seni ciddiye almıyolar zaten. doğruyu yapıyolar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kliwaj -- 8 Mart 2009; 23:22:20 >

1027 Mesaj
8 Mart 2009; 23:38:18 

soruma cvp?

369 Mesaj
8 Mart 2009; 23:39:50 

kilo yağ demek deyildir insan spor yaparak kas kütlesiyle kilo artışı sağlıyabilir , kilo alamıyorum diyip abura cubura dayanan çok kişi tanıyorum bu göbeği nasıl eriticez diye salona koşan.
çok bilinçsiziz, mantık olarak aldıgın kalori harcadıgından fazla ise spor yapsan bile YAĞlanırsın futbolcuların o baklavalara nasıl sahip oldugunu düşünüyosunuz bu işin içinde olan arkadaşın daha iyi bilmesi gerekiyo

100 YIL

"Zafer, benimdir." diyebilenin, başarı, "Başarılı olacağım" diye başlayanın ve "Başarılı oldum" diyebilenindir.
Gazi M.Kemal Atatürk ...

415 Mesaj
8 Mart 2009; 23:40:44 

quote:

Orjinalden alıntı: pc_kobat38

soruma cvp?

ne desem yalan olur . bu konu hakkında bilgi sahibi değilim.

1067 Mesaj
9 Mart 2009; 0:15:32 

Öncelikle açtığın topic ve verdiğin bilgiler için teşekkürler, birçok kişiye yardımcı olmuşsundur..
Benim soruma gelince, haftada 3 gün aynı programı mı uygulamak daha iyidir yoksa 3 günde farklı yerleri çalıştırmak mı ? Mesela: 1. gün kol-bacak, diğer gün göğüs-sırt vs gibi ? Yeni başladım spora..

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

415 Mesaj
9 Mart 2009; 0:21:38 

quote:

Orjinalden alıntı: hell_quard

Öncelikle açtığın topic ve verdiğin bilgiler için teşekkürler, birçok kişiye yardımcı olmuşsundur..
Benim soruma gelince, haftada 3 gün aynı programı mı uygulamak daha iyidir yoksa 3 günde farklı yerleri çalıştırmak mı ? Mesela: 1. gün kol-bacak, diğer gün göğüs-sırt vs gibi ? Yeni başladım spora..

dediğin gibi farklı yerleri

dünyada şuan en çok tutulan sistemden bir örnek vereyim

göğüs-biceps

sırt-triceps

omuz-bacak

yada

göğüs-sırt

biceps-triceps

omuz bacak

gibi örnekler çöğaltılabilir

önemli bir nokta ise bi büyük kas bir küçük kas olacak ve ilk girdiğin bölge büyük kas olsun örnek ilk göğüs sonra pazu

daha ilerlemiş sporcular

hergün tek bölge çalışır. yada zayıf olan bölgeyi sadece 1 gün çalışır. ama sen ilk yazdıgımı yapabilirsin en çok tutulan ve salonlarda en çok verilen program o şekildedir

ama daha yeniyim diyorsun ne kadar oldu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kliwaj -- 9 Mart 2009; 0:17:02 >

355 Mesaj
9 Mart 2009; 0:28:00 

quote:

ne desem yalan olur . bu konu hakkında bilgi sahibi değilim.

Düzenli şekilde bacak hareketlerini uygularsa zıplama oranı oldukça değişmez mi kliwaj? Ne kadar kuvvet o kadar itiş gücü yani ? Kendimden biliyorum ki zıplama oranlarım bu spora başlamadan önce ve şimdiye kadar oldukca gelişti

★★★ Fenerbahçe 2011-2012 ★★★
1 Volkan Demirel 3 Reto Ziegler 4 Bekir İrtegün 5 Emre Belözoğlu 6 Joseph Yobo 7 Moussa Sow 8 Sezer Öztürk 9 Miroslav Stoch
10 Alex de Souza 14 Gökay İravul 15 Henri Bienvenu 16 Cristian Baroni 20 Özer Hurmacı 23 Semih Şentürk 34 Fehmi Mert Günok 35 Hasan Erbey
38 Mehmet Topuz 53 Serdar Kesimal 54 Erten Ersu 58 Fabio Da Silva Bilica 60 Özgür Çek 62 Selçuk Şahin 67 Orhan Şam
77 Gökhan Gönül 85 Serkan Kırıntılı 88 Caner Erkin 92 Issiar Dia 95 Recep Niyaz
Aykut Kocaman

415 Mesaj
9 Mart 2009; 0:33:48 

quote:

Orjinalden alıntı: tyndare0s

Düzenli şekilde bacak hareketlerini uygularsa zıplama oranı oldukça değişmez mi kliwaj? Ne kadar kuvvet o kadar itiş gücü yani ? Kendimden biliyorum ki zıplama oranlarım bu spora başlamadan önce ve şimdiye kadar oldukca gelişti

tabi ki zıplamada artış olur bacaklarıda çok güzel olur

1109 Mesaj
9 Mart 2009; 0:39:46 

kliwaj niye böyle celalleniyorsun dostum neyse alsınlar protein tozlarını amino asitler karaciğeri yorsun ilerdede kanser olsunlar ufak bir vermidon hap bile karaciğer hücrelerinin yapısını değiştiriyor en iyisi doğal olanı vücut yapmak çok öğüne yaymak sağlıklı ve dengeli beslenmek çok daha iyi neyse gereksiz polemik

Baylar ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensublar memleketi olamaz. En doğru ve en hakikî tarikat, medeniyet tarikatıdır.

415 Mesaj
9 Mart 2009; 0:43:57 

quote:

kliwaj niye böyle celalleniyorsun dostum neyse alsınlar protein tozlarını amino asitler karaciğeri yorsun ilerdede kanser olsunlar ufak bir vermidon hap bile karaciğer hücrelerinin yapısını değiştiriyor en iyisi doğal olanı vücut yapmak çok öğüne yaymak sağlıklı ve dengeli beslenmek çok daha iyi neyse gereksiz polemik

allah iyiliğini versin

allah senide güldürsünn topiğin neşe kaynağısın

2310 Mesaj
9 Mart 2009; 1:54:04 

@kliwaj hocam benim boyum 1.85 küsür kilom 90 küsür bana önerebileceğin bir günlük beslenme programı ve vucudu şekle sokabilecek ufak egzersizlerden hangilerini önerirsin yardımlarını bekliyorum

415 Mesaj
9 Mart 2009; 8:23:57 

quote:

Orjinalden alıntı: Flywer

@kliwaj hocam benim boyum 1.85 küsür kilom 90 küsür bana önerebileceğin bir günlük beslenme programı ve vucudu şekle sokabilecek ufak egzersizlerden hangilerini önerirsin yardımlarını bekliyorum

sanırım biraz fazlalıkların var çok protein alıp az karbonhidrat alırsan 5-6 öğün daha iyi olur yaninda bide salonda hafif ağırlık çalışması yapmanı öneriyoruum

eğer salona yazılcaksan şuan program vermem pek doğru değill salonda ki hocan bizzat seni görüp program yazıcaktır çünkü

491 Mesaj
9 Mart 2009; 8:56:53 

kliwaj bayağı paylaşım yapmışsın

uzak kalmışız bir süredir foruma

Alone at night I feel so strange,
I need to find All the answers to my dreams..

415 Mesaj
9 Mart 2009; 8:58:28 

quote:

Orjinalden alıntı: ZUĞAŞİBERE

kliwaj bayağı paylaşım yapmışsın

uzak kalmışız bir süredir foruma

Yapmaya çalışıyoruz valla elimden geldiğince

491 Mesaj
9 Mart 2009; 9:08:57 

quote:

protein tozunun karaciğeri yorduğunu nereden çıkarıyorsun bi açıklarsan sevinirim?

Aksine şöyle anlatayım; protein tozu, amino asit gibi gıda takviyeleri vücut tarafından neredeyse emilime hazır bir şekildedirler. Ayrışmaları midede uzun süre beklemelere böbrek ve karaciğerde tahribata yol açmaları söz konusu olmadan kana karışır ve kaslara kolayca taşınırlar. Unutmamak gereken bir konu var ki bu ürünler sağlık bakanlığı değil tarım ve köy işleri bakanlığı tarafından onay alır. Sebebi ise ilaç değil hayvansal ve bitkisel gıdalar olmalarıdır.

Ha doğal beslenme konusuna ben de katılıyorum ama günde ortalama 150 gr. protein 300 gr karbonhidratı doğal beslenerek almak için bir hayli çaba sarfetmek gerekir ve bu gibi gıda takviyeleri en azından günlük ihtiyacın 1-2 öğününü karşılayarak özellikle iş yaşamı nedeniyle sağlıklı beslenemeyen bireylere fayda sağlar.

2800 Mesaj
9 Mart 2009; 11:27:16 

Selam ben 1,81 65,5 kiloyum şu an, 1 ay önce salona başladım 63 kiloydum şimdi 65 küsür oldum.Slondanmı bilmiorum ama devam ediırum şuan en azından 70 75 olmak istiyorum.Yeterli olmak istiyorum yani, yemek için ne önerrisiniz.Ben sabah kahvaltı etmiorum belki gidip ufak bi süt alırım yoksa 12de yerim öğlen önerileriniz nelerdir..

415 Mesaj
9 Mart 2009; 12:33:14 

quote:

Orjinalden alıntı: shelby_88

Selam ben 1,81 65,5 kiloyum şu an, 1 ay önce salona başladım 63 kiloydum şimdi 65 küsür oldum.Slondanmı bilmiorum ama devam ediırum şuan en azından 70 75 olmak istiyorum.Yeterli olmak istiyorum yani, yemek için ne önerrisiniz.Ben sabah kahvaltı etmiorum belki gidip ufak bi süt alırım yoksa 12de yerim öğlen önerileriniz nelerdir..

bak beslenmene önem vermiomuşsun zaten ama kilonda artmış zorda olsa eğer daha iyi beslenseydin sonuç daha farklı olabilirdi gerçi 1 ay olmuş daha.

kahvaltıda 500 ml. süt içebilirsin

ayrıca yiyebiliyosan 4-5 yumurta beyazını lorla karıştırıp omlet yap yanindada 1 kase yulaf ezmesi veya mısır gevreği. bu kahvaltı önerim

öğlen ise

1 parça ızgara tavuk göğsü yaninda 1 tabak makarna yada pilav , salata ve biraz sebze yemeği.

AYRICA okula gidenler ve yemek konusunda zorlananlar için

1 büyük ton balıgı yanina 1 -2 haşlanmış patates alarak bu sorunu çözebilirler

TAVUK GÖĞSÜNÜN nasıl bir protein ve amino asit kaynağı oldunu görün bol bol yenilmesi gereken bizler için bir nimet

http://www.besinler.net...ails.aspx?NDB_Num=50198

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kliwaj -- 9 Mart 2009; 12:55:25 >

491 Mesaj
9 Mart 2009; 14:32:35 

Bunlar da bazı günlük besinlerin protein değerleri, aklınızda bulunsun

Dana eti (orta yağlı) 19.1
Koyun eti 16.5
Balık (cinsine göre değişir) 14.8 - 26.3
Tavuk eti 18.6
Karaciğer 19.2
Bezelye 24.2
Kurufasulye 22.3
Mercimek 24.7
Nohut 20.5
Soya Fasulyesi 34.1
Ceviz 14.8
Beyaz Peynir 16.8
Kaşar Peynir 27.0
Süt (orta yağlı, inek sütü) 3.3
Yoğurt 3.4
Yumurta 12.1
Ekmek 9.1
Mısır (patlamış - sade) 12.7
Pirinç 6.7

415 Mesaj
9 Mart 2009; 17:28:04 

quote:

Orjinalden alıntı: ZUĞAŞİBERE

Bunlar da bazı günlük besinlerin protein değerleri, aklınızda bulunsun

Dana eti (orta yağlı) 19.1
Koyun eti 16.5
Balık (cinsine göre değişir) 14.8 - 26.3
Tavuk eti 18.6
Karaciğer 19.2
Bezelye 24.2
Kurufasulye 22.3
Mercimek 24.7
Nohut 20.5
Soya Fasulyesi 34.1
Ceviz 14.8
Beyaz Peynir 16.8
Kaşar Peynir 27.0
Süt (orta yağlı, inek sütü) 3.3
Yoğurt 3.4
Yumurta 12.1
Ekmek 9.1
Mısır (patlamış - sade) 12.7
Pirinç 6.7

sağol ZUĞAŞİBERE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kliwaj -- 9 Mart 2009; 20:59:27 >

1067 Mesaj
9 Mart 2009; 19:18:37 

quote:

dediğin gibi farklı yerleri

dünyada şuan en çok tutulan sistemden bir örnek vereyim

göğüs-biceps

sırt-triceps

omuz-bacak

yada

göğüs-sırt

biceps-triceps

omuz bacak

gibi örnekler çöğaltılabilir
yi
önemli bir nokta ise bi büyük kas bir küçük kas olacak ve ilk girdiğin bölge büyük kas olsun örnek ilk göğüs sonra pazu

daha ilerlemiş sporcular

hergün tek bölge çalışır. yada zayıf olan bölgeyi sadece 1 gün çalışır. ama sen ilk yazdıgımı yapabilirsin en çok tutulan ve salonlarda en çok verilen program o şekildedir

ama daha yeniyim diyorsun ne kadar oldu ?

3 hafta oldu daha, vücudum fena değil yani öyle çok cılız ve yağlı bir tip değilim.. Adam bana göğüs-biceps, omuz-triceps, sırt-bacak yazdı da benim pek hoşuma gitmedi yani haftada 3 gün hepsini yapsam daha mantıklıymış gibi geliyor, adamada öyle söyledim de böyle iyi yavaş yavaş ağırlıkları arttırarak devam edicez dedi.İyi dedim bende bir bildiği vardır heralde diye, senin topici görünce sanada soriyim dedim..

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

415 Mesaj
9 Mart 2009; 19:25:55 

hell_quard

onlarca değişik sistem var kimse bilemez şu sistem ona daha iyi olur yada olmaz diye bu sporda kesin doğrular yoktur bir kişi sana verilen programla büyük ilerlemeler katetsede bazılarında çok az değişme olur yada olmaz

ama daha yenisin vücudun bi temeli olsun otutursun değişik sistemlere geçersin şimdi hocanın verdiği programın dışına çıkma derim

ben zamanında haftada 3 gün , 1 günde bütün vücudu çalışıyordum

tabi 2 saate süren antremanlar.. bu sistem şuan çağ dışı kalsada steve reeves sistemidir resimlerine bi bak istersen heykey gibi bir vücut.

959 Mesaj
9 Mart 2009; 19:26:07 

quote:

Orjinalden alıntı: mR_BLacKLioN

millet kilo almak icin ugrasiyor bende vermek icin ugrasiyorum

+ bilmem kaç

DH 13 Eylül Gazileri

1067 Mesaj
9 Mart 2009; 19:36:14 

Cevapların için teşekkürler, kliwaj..

716 Mesaj
9 Mart 2009; 19:59:22 

arkadaşım bir sorum olucaktı body'de bu hafta 3 haftam ve gözüme çarpan birşey vardı steel bar diye bir çikolata bugün hocaya sordum bu ne işe yarıyo diye günlük besin kaynağı dedi merak ettim bitane aldım fiyatı 4 lira bunun ne gibi yararları olabilir

415 Mesaj
9 Mart 2009; 20:06:56 

quote:

Orjinalden alıntı: stifflers

arkadaşım bir sorum olucaktı body'de bu hafta 3 haftam ve gözüme çarpan birşey vardı steel bar diye bir çikolata bugün hocaya sordum bu ne işe yarıyo diye günlük besin kaynağı dedi merak ettim bitane aldım fiyatı 4 lira bunun ne gibi yararları olabilir

steel bar ın tanesi 20 grm protein içerir

ara öğünlerde kullanılabilir

ama ton balıgı ve tavuk göğsü varken gerek yok böle şeylere aparatif bunlar

merak için alınabilir tabi

çikolata yicene ondanda yiyebilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kliwaj -- 9 Mart 2009; 20:10:22 >

164 Mesaj
9 Mart 2009; 20:10:19 

şeytan diyo yatmadan önce ye sağlıksız ye fast food ye obez ol rahatla..

1027 Mesaj
9 Mart 2009; 20:14:57 

şeytana uyabilirsin tavsiye ediyorum

491 Mesaj
10 Mart 2009; 16:46:02 

quote:

Orjinalden alıntı: Kıdemli Çavuş

şeytan diyo yatmadan önce ye sağlıksız ye fast food ye obez ol rahatla..

Sonra hayatın boyunca bir ton sağlık problemiyle uğraş dur. Zayıf kalmak yeğdir böylesindense, takma kafana.

Uzaklaştırılmış
10 Mart 2009; 17:18:42 

Benimde kilo sorunum vardı cevapların benim için çok önemli konuyu açtığın için teşekkür ederim ..

415 Mesaj
10 Mart 2009; 17:29:20 

quote:

Orjinalden alıntı: Muśtafa

Benimde kilo sorunum vardı cevapların benim için çok önemli konuyu açtığın için teşekkür ederim ..

Rica ederim.

123 Mesaj
10 Mart 2009; 18:14:50 

arkadaşlar spor salonunda spor yapmanın boya etkisi olur mu uzaltma veya uzamaya engel olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.öncü -- 10 Mart 2009; 18:10:28 >

415 Mesaj
10 Mart 2009; 18:21:09 

quote:

Orjinalden alıntı: c.öncü

arkadaşlar spor salonunda spor yapmanın boya etkisi olur mu uzaltma veya uzamaya engel olarak

ilk sayfayı okumalısın. oraya yazdım

Uzaklaştırılmış
11 Mart 2009; 2:35:17 

3. günümü bitirdim salonda şükür
Şu ana kadar beni en çok zorlayan hareket 10 kilo ile yaptığım BARBELL PRESS ve 4 kiloluk dumbell lar ile yaptığım ONE ARM DUMBELL TRİCEPS EXTENSION hareketleri oldu.4x8 çalışıyorum bunları.
Birde bi sorum var.Evde 2 tane 4 kiloluk dumbell var.Salondan çıktıktan sora dinlendim filan neyse sora evdede çalışsam bi zararı olurmu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myLifemyRules -- 11 Mart 2009; 2:33:52 >

415 Mesaj
11 Mart 2009; 12:52:25 

quote:

Orjinalden alıntı: myLifemyRules

3. günümü bitirdim salonda şükür
Şu ana kadar beni en çok zorlayan hareket 10 kilo ile yaptığım BARBELL PRESS ve 4 kiloluk dumbell lar ile yaptığım ONE ARM DUMBELL TRİCEPS EXTENSION hareketleri oldu.4x8 çalışıyorum bunları.
Birde bi sorum var.Evde 2 tane 4 kiloluk dumbell var.Salondan çıktıktan sora dinlendim filan neyse sora evdede çalışsam bi zararı olurmu.

salonda çalıştığın sana fazlasıyla yeter overtraining olma ihtimalin var evde çalışmana gerek yok

edit:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kliwaj -- 11 Mart 2009; 13:00:59 >

415 Mesaj
11 Mart 2009; 13:08:16 

quote:

Orjinalden alıntı: nP4BlacK0uT

Cümle yanlış oldu düzelteyim.

''Sporda çalıştığın sana fazlasıyla yeter overtraining olma ihtimalin var evde çalışmana gerek yok.

evet öyle olcaktı saol

herkes için geçerli salonda çalışmanız size yeter evde çalışmaya gerek yok ama hafif dumbellarınız varsa enerji atmak için indir kaldır yapın bi kaç kez zararı olmaz

1120 Mesaj
11 Mart 2009; 13:09:15 

Bende 3,5 ay kadardır boks yapıyorum ancak vucüdüm bir türlü istediğim şekle girmiyor.

Boyum 185 Kilo 91 . Kaç kilo benim için ideal bunu söylermisiniz ayrıca cardiyo evde çalışabilirmiyim ?

415 Mesaj
11 Mart 2009; 13:52:59 

quote:

Orjinalden alıntı: Azap

Bende 3,5 ay kadardır boks yapıyorum ancak vucüdüm bir türlü istediğim şekle girmiyor.

Boyum 185 Kilo 91 . Kaç kilo benim için ideal bunu söylermisiniz ayrıca cardiyo evde çalışabilirmiyim ?

Selam.

Cardioyu evde çalışabilirsiniz tabi ya sabah yada antremandan sonra

ideal kilo boyun 10 kilo altı oldugu söleniyor yani erkek mankenlerde böyle yani 75 kilo senin ideal kilon ama ben bu ideal kilo lafına filan pek katılmıyorum

insan hangi kiloda güzel gözüküyosa o ideal kilodur . kemik ağırlı filan kişiden kişiye değişir bunlar kiloyu etkileyen faktörler

sadece boks yapma derim sabah boks yapıyorsan akşam body yapabilirsin fakat protein ve karbonhidrat alımına özen göster.

yada boksta aletler filan varsa onları çalış.

1120 Mesaj
11 Mart 2009; 18:13:20 

quote:

Selam.

Cardioyu evde çalışabilirsiniz tabi ya sabah yada antremandan sonra

ideal kilo boyun 10 kilo altı oldugu söleniyor yani erkek mankenlerde böyle yani 75 kilo senin ideal kilon ama ben bu ideal kilo lafına filan pek katılmıyorum

insan hangi kiloda güzel gözüküyosa o ideal kilodur . kemik ağırlı filan kişiden kişiye değişir bunlar kiloyu etkileyen faktörler

sadece boks yapma derim sabah boks yapıyorsan akşam body yapabilirsin fakat protein ve karbonhidrat alımına özen göster.

yada boksta aletler filan varsa onları çalış.

75 kilo değilde ilk hedefim yazın 83 kiloya falan düşmek. Vucüd kaslı ancak tahmin edeceğini üzere yağlardan pek belli olmuyor bu kas. Bizim Antreman salonun karşısında Body salonu var. Dilersem orada çalışabilirim ancak hocam buna izin vermiyor. Body'nin kasları yavaşlattığını söylüyor.
O yüzden sadece - yüzme ve koşu yapabilirim -

415 Mesaj
11 Mart 2009; 18:40:07 

quote:

Orjinalden alıntı: Azap

75 kilo değilde ilk hedefim yazın 83 kiloya falan düşmek. Vucüd kaslı ancak tahmin edeceğini üzere yağlardan pek belli olmuyor bu kas. Bizim Antreman salonun karşısında Body salonu var. Dilersem orada çalışabilirim ancak hocam buna izin vermiyor. Body'nin kasları yavaşlattığını söylüyor.
O yüzden sadece - yüzme ve koşu yapabilirim -

doğrudur boksta kaslı kişiler daha çabuk yorulur diye biliyorum bende ama sen yüksek tekrarlı ağırlık çalışmaları yaparsan hem kondisyon hemde dayanıklılıgın artar ama kas hacminde çok büyük artış olmayabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kliwaj -- 11 Mart 2009; 18:37:04 >

Uzaklaştırılmış
13 Mart 2009; 18:21:33 

kliwaj nasil kilo verebiliriz :) haftada 5 gun is ve okul dolayisiyla kahvalti yapmiyorum bi etkisi varmidir.

3928 Mesaj
13 Mart 2009; 18:53:25 

sabah kahvaltı yapmalı,akşam çok yememeli,yatmadan önce de yemeyin.

TV:samsung 51f5570, MEDIA PLAYER: popcorn hour a-110 wn-100 wd 1 tb caviar green power, himedia q10-II......AMFİ:yamaha rx-v467, HOPARLÖR:dali zensor 1 X4,klipsch rc-62 II center,Pioneer SHM-50,KABLO:techlink,ixos....PC:acer as5740g notebook,zyxel P-660HN-F1Z 802.11n kablosuz modem,edifier m3300sf, MOBILE MUSIC : iriver h120 20gb, apple ipod 160gb classic, sandisk sansa clip 8gb, sennheiser cx300,PHONE: dark evo p60, PHOTO: Panasonic Lumix DMC-FH20 14.1MP .... video cant kill radio:)....

415 Mesaj
13 Mart 2009; 20:20:35 

quote:

Orjinalden alıntı: mR_BLacKLioN

kliwaj nasil kilo verebiliriz :) haftada 5 gun is ve okul dolayisiyla kahvalti yapmiyorum bi etkisi varmidir.

vardır sabah yapacagınız kahvaltı metabolizmanızı hızlandırır . mümkün olduğunca az ama sık yiyin 6-7 öğün(en 5 ) olmalı. bu normal sağlıklı insanlar içinde geçerli.

2726 Mesaj
13 Mart 2009; 20:32:41 

lor tavsiye eder misiniz? ben yumurta sevmem sadece kahvaltıda yerim 1 tane sarısıyla. 6-7 yumurta beyazı yerine yiyebilecegimiz başka bir şey var mıdır?

415 Mesaj
13 Mart 2009; 20:37:30 

quote:

Orjinalden alıntı: linkin_park20

lor tavsiye eder misiniz? ben yumurta sevmem sadece kahvaltıda yerim 1 tane sarısıyla. 6-7 yumurta beyazı yerine yiyebilecegimiz başka bir şey var mıdır?

daha biraz önce yedimm etmezmiyim çok yararlı

proteinleri mümkün oldugunca çeşitlendirmek lazım ben hergün balık tavuk yumurta süt , lor yiyorum bunlar hep farklı protein kaynakları . yumurta yemen senin tercihin ama mutlaka yenilmesi lazım olan bir kaynak

sabah en azından 4-5 yesen fena olmaz lorla karıştırırsan tadından yenmez yalnız 1 sarı 4-5 beyaz

bu arada yatmadan önce lor yada süt içmeniz daha faydalı olacaktır. beni sorarsanız ben süt içiyorum casein protein oldugu ve sindirimi uzun sürdüğü için gece boyu vücudu besliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kliwaj -- 13 Mart 2009; 20:33:29 >

0 Mesaj
16 Mart 2009; 17:50:34 

slmlar ben 185 boyunda 60 kilo bir gencim yaşım 18...(kilo almak istiyorum) ve bir ayrıntıyıda sölemek istiyorum göğsüm güvercin göğüstür acaba vucut geliştirmeye yazılsam kilo alırmıyım nekadar zamanda kaç kilo alırım göğsümün bir zararı olurmu vücut yapabilirmiyim acaba lütfen yardım cı olursanız sevinirim cvp beklyorum ... acaba güvercin göğüsle vücut yapılırmı :?:?:??: ???????

serkan kalkan

415 Mesaj
16 Mart 2009; 17:57:49 

aaa başlıgım buraya taşınmışş

415 Mesaj
16 Mart 2009; 18:17:07 

quote:

Orjinalden alıntı: srcna

slmlar ben 185 boyunda 60 kilo bir gencim yaşım 18...(kilo almak istiyorum) ve bir ayrıntıyıda sölemek istiyorum göğsüm güvercin göğüstür acaba vucut geliştirmeye yazılsam kilo alırmıyım nekadar zamanda kaç kilo alırım göğsümün bir zararı olurmu vücut yapabilirmiyim acaba lütfen yardım cı olursanız sevinirim cvp beklyorum ... acaba güvercin göğüsle vücut yapılırmı :?:?:??: ???????

selamm evet çok zayıfsınn ama tabii ki kilo alırsın başlarsan zaman sana kalmış ben 1 ayda 8 kilo aldıgımı bilirim bu beslenmene bağlı

güversin göğüs dediğin kunduracı göğsümü ? yani ortasından içe göçük ?

0 Mesaj
16 Mart 2009; 19:30:49 

hayır dışa çıkık göğüs başlasam kilo alırmıyım acaba ona göre başlıcam daa çok zayıflamıım zaten zayıfım başla derseniz uygun görürseniz başlıcam nekadar zaman da kilo alabilirim acaba yardımcı olursdanız

serkan kalkan

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
1 gün 22 sa. 6 dk. kadarı kaldı.
16 Mart 2009; 20:30:45 

kliwaj evde ile başlayan extreme arkadaşın açtığı konuda resmim var. benim boyda 185 kilo 91 vücuda bir bak ne yapmalıyım.vejeteryanım bu arada.

415 Mesaj
16 Mart 2009; 21:38:44 

quote:

Orjinalden alıntı: srcna

hayır dışa çıkık göğüs başlasam kilo alırmıyım acaba ona göre başlıcam daa çok zayıflamıım zaten zayıfım başla derseniz uygun görürseniz başlıcam nekadar zaman da kilo alabilirim acaba yardımcı olursdanız

ameliyat düşünmüyormusun tedavisi mümkün ? başla derimde umarım çok değildir güvercin olayı kilo alırsın ilk bi kaç ay kilo alımı yoğun olur.

quote:

Orjinalden alıntı: ax

kliwaj evde ile başlayan extreme arkadaşın açtığı konuda resmim var. benim boyda 185 kilo 91 vücuda bir bak ne yapmalıyım.vejeteryanım bu arada.

vücudun güzel çatın geniş şu anki halin bile fit sayılabilir bu işe uygun ama vejetaryan olman kafamı karıştırdı yumurta - balık-süt bunlarda dahilmi :)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kliwaj -- 16 Mart 2009; 21:36:36 >

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
1 gün 22 sa. 6 dk. kadarı kaldı.
16 Mart 2009; 22:59:43 

süt,yumurta yiyorum et ürünlerinin hiçbiri yok.

415 Mesaj
16 Mart 2009; 23:16:45 

o zaman beslenme şöle olmalı yumurta bayağı yemelisin ( max 20 yumurta akı ) süt ve lor peyniri + besin desteği açısından şimdilik whey protein tozu almanı tavsiye ederim. daha sonra kırmızı et yiyemediğin için creatin ve sonra glutamin kombosu yapabiliriz ama şimdi whey uygun olur.

1348 Mesaj
16 Mart 2009; 23:26:15 

Protein tozuna gerek yok. Yumurtalı çökelek sporcuların yeni protein kaynağı Bende yeni öğrendim 100 gr çökelekte 50 gr protein varmış. 1 kilo çökelek 5-6 lira. Protein tozuna para vermeye son

415 Mesaj
16 Mart 2009; 23:33:05 

quote:

Orjinalden alıntı: vires

Protein tozuna gerek yok. Yumurtalı çökelek sporcuların yeni protein kaynağı Bende yeni öğrendim 100 gr çökelekte 50 gr protein varmış. 1 kilo çökelek 5-6 lira. Protein tozuna para vermeye son

iyi ozaman günde 500 gram yiyerek bütün protein ihtiyacımı karşılayalım varmı böyle mantık