Şimdi Ara

Vücut geliştirme ve kilo alma,Sık sorulan sorular - Cevaplar (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.662
Cevap
53
Favori
452.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: kliwaj

Vejetaryan vücutcu benim bildiğim

Bill Pearl var

gayet düzgün bir fiziği vardı.

ama yanlış hatirlamiyorsam kolestrol yüzünden vejetaryan oldu öyle beslenmeye başladı.burda yanlışım olabilir tam emin değilim.

steroidlerle eksiğini tamamlamıştır herhalde
  • merhabalar bodyforumda bi program buldum bu hacim almaya uygun bir program mı ? 5 gün yapılabilir mi birde 4 gün demiş ama 5 yapsak
    http://www.bodyforumtr.com/vbforum/ecto-programi-t2899.html
  • quote:

Orjinalden alıntı: LimonKolonyasi

merhabalar bodyforumda bi program buldum bu hacim almaya uygun bir program mı ? 5 gün yapılabilir mi birde 4 gün demiş ama 5 yapsak
    http://www.bodyforumtr.com/vbforum/ecto-programi-t2899.html

Bana kalırsa çok lüzumsuz bir program. Neden mi;

-1. günde göğüse fazlaca yüklenilmiş
    -omuzla bacağı aynı güne yazmış ki çoğunlukla tercih edilmez. Bu iki kasta çalışırken omurgaya yüklenme yapar ve bilinçsiz bir harekette belin sakatlanma riski yüksektir.
  • vejeteryan sylvester stallone var. uzun zaman önce beslenmesini bulmuştum yanılmıyorsam 3000$ civarı bir harcama yapıyordu. yediği sebze yemeklerinin yanında her öğün yumurta tozu proteini , tablet amino asitler gibi supplementler bolca vardı. dediğim gibi uzun zaman oldu ama harcadığı parayı görünce gözlerim dışarı fırlamıştı. bir de meşhur zayıflama (italian stallone diet) diyeti var 1000 kalorinin altında aldığı , ölmek isteyen araştırıp deneyebilir :)

eski usül ve çok yanlış bir sistem. bunca set çalışmaya ne gerek var anlamam. amelelik yapmak isteyenler için ideal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3RS!N -- 28 Mayıs 2009; 16:11:50 >
  • peki arkadaşlar bu yaz salona gideyim diyorum.hangi ürünleri almam gerekli acaba.spirulina diye tablet satılıyor.nette araştırım şimdilik onu alayım diyorum.ne dersiniz.
  • 5 gün tekrar edilecek güzel bi program yazabilir misiniz ? hacim için
  • quote:

Orjinalden alıntı: ZUĞAŞİBERE

quote:

Orjinalden alıntı: selinnn555

herkese merhabalar arkadaşlar...22 yaşındayım 172 boy 54 kilodayım spora başlayalı 3 ay oldu geçen yıl ara vererek 7 ay kadar yapıp bırakmak zorunda kaldım...şimdi daha kararlıyım...3 ayda adaptasyon için yeterlidir artık heralde...kilo almaya ihtiyacım var biliyorum..dün yeni program yapıldı fakat ben programım hakkında çok fazla bilgi sahibi değilim madem uzun zamandır bu işin içindesiniz sizin yorumlamanızı istedim..eğer yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler...

salı-cuma
    shoulder press+inc. dmbll deltoid
    inc. lateral raise+dmbll reverse press
    barfiks+hyperext dmbll row
    mac row+plakafront
    legg press
    add-abd

çarş-cts
    dmbll bench press
    inc. dmbll bench press
    bench dmbll fly
    biceps curl+triceps ext.
    inc. bench hummer curl+trilying dmbll
    ağırlıklı hyperext+two arm dmbll row

adaptasyondan bir sonraki program olarak bu tarz kütle programları yazılıyor genelde. Programda sorun yok, yaparsan olur ama önemli olan beslenme beslenme beslenme...

programda bi sorun yokta ben bu programla önümüzdeki 3 ayda ne kadar gelişme elde ederim..programı biraz yorumlasanız..omuz geliştirme egzersizleri ve diğer egzersizler sizce yeterlimi..bir de süper setlerin esprisi nedir...arada kaç sn ye kadar beklemek sorun olmaz? 10-15 sn önemli midir..
  • Sakatlığım ve araya başka şeylerin girmesi dolayısıyla 5 gündür hiçbirşey yamıyorum,sakatlık derken bacakta halısaha maçı yaparken oldubu hafta geçti diye bir daha gittim tekrarladıdoktor krem verdi al bunu kullan diye bakalım kullanıyoruz.Neyse çalışmaları fazla aksatmaz.Bugün tekrar başlıorum fakat çalışma programımda daha fazla dinlenmeye yer vermem gerektiğini öğretti bu uzun süreli dinlenme,öyle ki çalıştığım zamanda bile vücudumda bu kadar değişiklik görmedim.Normalde haftada 6 gün bazen her gün çalışıyordum bundan sonra 2 gün dinlenme,bir gün de hafif bir program yapacağım.Cardio'ya ayak iyileştikten sonra devam.
  • Kadango eğer beslenmene güveniyorsan 6 gün antrenmanda bir problem yok. ama hergün çalışma araya 1 gün mutlaka koymalısın.

@ax

başlıca ürünler belli protein tozu,amino asit vs.

protein tozun mutlaka bulunsun en azından amino asit yada ,bcaa al.

yağ yakıcı kullanmak istersen, termojenik yağ yakıcılardan birini alabilirsin.

animal cuts, lipo gibi.
  • quote:

5 gün tekrar edilecek güzel bi program yazabilir misiniz ? hacim için

• quote:

Kadango eğer beslenmene güveniyorsan 6 gün antrenmanda bir problem yok. ama hergün çalışma araya 1 gün mutlaka koymalısın.

Usta beslenmeden biraz kısıyorum,ne kadar Cardio yapılıyorsa da yetmiyor fazla kiloları atmak için,zaten okulda adamakıllı yemek mümkün değil...Haftaya bir geçsin kuzenimin yanına gideceğim birlikte çaışacağız o zaman asıl naneyi görecez bakalım.Üstümdeki fazlalıkları bir atsam korkmadan yiyeceğim.Salatalık diyeti yapıyorum,kendimce uygun olmayan yiyecekler çekerse canım gidip hıyar atıyorum.Akşamları da aynı şekilde kahvaltı dışında elimi ekmeğe sürmüyorum,tabiki bunun nimetlerini de alıyorum.1.5-2 haftada 1 kilo verdim.Akşamları mide ekşimesi de yapmıyor salatalık sayesinde.Her hafta bir gün mutlaka aşağı yukarı 500gr balık alıp folyolayıp tavada kızartıyorum.Bir nevi haşlama oluyor...İnşallah kuzenime gidince her gün balık yeme şansım olacak.Bakalım hayırlısı,arada aksaklıklar çıkmasa daha iyi olacak da,vardır bir hayır deyip geçiyorum.
  • quote:

quote:

5 gün tekrar edilecek güzel bi program yazabilir misiniz ? hacim için

Güzel kardeşim kendi programını kedin yapacaksın bu sporda,kendi vücudunu en iyi sen biliyorsun.Neren eksik neren gedik bilemeyiz foto koysan da.İnternette araştır,hangi bölge nasıl çalıştırılır rahatlıkla bulabilirsin.İnternet ortamından bu işler zor.İlla program isterim dersen git yakındaki bir spor salonuna,yani durum böyle.Başkasının yaptığı programa hiçbir zaman ayak uyduramadım.Hem kendin deneyerek güzel tecrübeler elde edebilirsin.Güven bana...
  • aynı gün içinde hangi hareketler yapılması iyi olmaz ? omuz- bacak tamam başka ?
  • quote:

Kadango eğer beslenmene güveniyorsan 6 gün antrenmanda bir problem yok. ama hergün çalışma araya 1 gün mutlaka koymalısın.

@ax

animal cuts, lipo gibi.

creatin ve l-carnite isimlerini çokca duyuyorum.bunlar almam lazımmıdır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ax

quote:

@ax

animal cuts, lipo gibi.

creatin ve l-carnite isimlerini çokca duyuyorum.bunlar almam lazımmıdır.

l-carnitine yağı enerjiye çevirir ama vücut yağin fazla değilse pek işe yaramıyabilir.yani senin tatmin etmez.

creatin güç artışı sağlar kullanılabilir.
  • creatin kaslardaki depolanan su ve enerjiyi arttırıyor yani limitini arttırıyor ama gene okudugum kadarıyla sivilce yapıyormuş

l-carnitine yağ yakıcı lipo6x ile aynı şey olması lazım

evet kliwaj hoca erken davranmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LimonKolonyasi -- 28 Mayıs 2009; 22:04:02 >
  • herkes kendi derdinde kliwaj hoca bari sen cvp ver
  • belki aç gibi giriştim ne kadar hareket varsa bi el atarsanız sevinirim

biceps

hummer curls
    concentration curls
    high pulley curls
    preacher curls

bilek için wrist curls

triceps
    reverse pushdowns
    triceps extensions
    triceps dips

omuz
    dumbell press
    bent over lateral raises
    barbell front raises
    upright row

gögüs

close grip bench
    incline press
    decline press
    dumbell flys
    dumbell pullovers

sırt

back lat pulldowns
    close grip lat pulldowns
    seated rows
    dumbell shrugs

bacak

squats
    leg extensions
    lying leg curls
    standing calf raises

fazla mı bunlar ? hacim istediğim için ağırlıgı olabildiğince yüksek tutup 6-8 tekrar civarı 3-4 set yapmayı planlıyorum gün olayını planlayamadım henüz sadece yapılabilir diye gördüğüm hareketler bunlar
    5 gün olarak nasıl çalısılabilir ? gögüs kol olayına öncelik vermek istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LimonKolonyasi -- 30 Mayıs 2009; 9:42:47 >
  • çok mu abartmışım ? yoksa dayanabileceksen yap denilebilecek bi program mı ? 4 set 6 tekrar max kilo planlıyorum
  • çok olması daha fazla olması demek değildir.

Aşağıda ki benim ocak programım. 4 yıldır aralıksız çalışmama rağmen seninkinden daha kısa sürüyor. hiç bir antrenman günü 45dk yı geçmez. 4 g
    günden fazlada çalışmam.

Göğüs
    HAREKET ADI SET TEKRAR HEDEFİ TEMPO DİNLENME
    Incline Bench Press 4 10-8-6-4 4-0-x-0 2 dak.
    Bench Press 3 8-6-4 4-0-x-0 2 dak
    Decline Dumb.Press 2 10-8 2-1-1-0 1,5 dak

biceps
    Ez-Bar Curl 3 10-8-6 4-0-2-1 1,5dak
    Incline Dumb. Curl 2 10-8-6 4-0-2-1 1,5 dak
    Close Grip Scott Curl 2 10-10 4-0-2-1 1dak
    Wrist Curl 2 10-10 2-0-2-0 1 dak
    Arka Bacak
    Leg Curl 3 10-8-6 4-0-2-1 2 dak
    Stiff leg Deadlifts 3 8-6-4 3-1-1-0 2 dak
    Seated Leg Curl 2 12-10 2-1-2-0 1,5dak

Ön Bacak
    Smith Squat 4 10-8-6-4 4-0-x-0 2dak
    Leg extensions 3 12-10-8 4-0-2-1 1,5dak
    Sissy Hack Squat 2 12 2-0-2-0 1,5 dak
    Calves
    Standing Calf Raise 4 15-13-11-9 2-1-2-1 1 dak
    Seated Calf Press 3 15-13-11 2-1-2-1 1 dak
    Sırt , alt sırt , arka omuz ,traps
    Barfix 3 max 4-0-x-0 2 dak.
    Dum. Rowing 3 12-10-8 4-0-x-0 2 dak
    Cable Rows 2 12-10 2-1-1-0 1,5 dak
    V-Bar Pull Down 2 12-10 4-0-2-2 1,5 dak
    Bent over shoulder row 2 12-10 2-0-x-1 1 dak
    Deadlifts 4 10-8-6-4 4-0-x-0 2dak
    Barbell Shrug 3 12-15 2-0-1-2 1dak

ön omuz yan Omuz
    Neck Press 3 10-8-6 4-0-x-0 2dak
    Side Lateral 3 12(drop set 2x6-8) 2-0-1-1 1,5dak
    Front Raise 2 12 2-0-1-1 1,5dak

Triceps
    Skull Crusher 3 10-8-6 3-0-x-0 2 dak
    Dips 3 10-8-6 3-1-x-1 2 dak
    Rope Extensions 2 12-10 2-0-2-2 1,5dak

forum üzerinden reçete yazılır gibi program yazılmaz , geçmişini , eksiklerini , çalışma şeklini , dinlenmeni, beslenmeni bilmek lazım. bunu da en iyi salonda ki hocan bildiği için oturacaksınız teker teker oluşturacaksınız hepsini. ilk zamanlarımda salondaki hoca ile programın ayarlanması 5-6 günü buluyordu.
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.