Şimdi Ara

<b>DH Özel:</b> Gün Işığı ile evinizi ısıtın!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
11.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Güneş enerjisi fuarında, özellikle son dönemdeki doğalgaz zamları ardından büyük bir sorun haline gelen ısınma konusunda da ihtiyaca özel çözümler yer alıyor.

Kanada merkezli SolarWall, gün ışığından yararlanan özel yapısı ile en azından gündüzleri ücretsiz ısıtma sağlıyor.

• En iyi video bu olmuş. 40 yıl ömürlü bir sistem, basit verimli bir mantığa sahip. Birde renklerinin olması çok iyi lego gibi binalarda kullanılabilir.
  • "Kanada'a yaklaşık 25 yıldır kullanılan bir sistem"
    Neden bu kadar geç kalındı acaba ülkemize gelmesi için?

İlginç bir sistemmiş bu arada gerçekten. Baya da verimli gibi duruyor ama gerçek kullanımda ne olur bilemeyiz tabi.
  • Buraya gelse takarlar vergiyi hemen. özel güneş vergisi
  • quote:

Orjinalden alıntı: mc_avalon

Buraya gelse takarlar vergiyi hemen. özel güneş vergisi

haklısınız.
    bu memlekette soluduğumuz oksijene bile vergi alırlar yakında
  • O fuara bende gittim. Çok değişik ürünler vardı. Hatta Sayın Mesut Beyi de Greenpeace ile röportaj yaaprken gördüm ama yanına gitmedim. Aslında arkalarına geçip kameraya el sallayıp o sırada PHI yı arayacaktım ama standın içinde röportaj yapıyorlardı
    aslında bu röportajı yaparken denk getirmek lazımmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B.S.S. -- 3 Mart 2009; 1:34:18 >
  • Bu tarz paneller ancak iş yerlerinde mimarinin çokda gözönünde olmayan kısımlarında kullanılabilinir. Çünkü pek estetik değil. Mimarlar pek sevmez.
  • quote:

Kesssinn =))

Ülkemize gelmez kolay kolay.. belki bi 100 sene sonra gelir
  • quote:

Vergiden önce kim bilir daha ne kadar engel çıkar
  • hava çok soğuk hemen taktırmak lazım bunu ^^( Fiyatından Hiç bahsetmemiş arkada :S :)
  • aslında Türkiye bu gibi teknolojilerin (rüzgar,güneş) Türkiyede Türk firmalarının üretmesinde kolaylık sağlamalı hatta teşvik etmeli mesela büyük holdinglere bakın gelecekte binalara bu sistemleri kurmaya düşünüyoruz gelin bu işe para yatırın teknoloji transfer edin fabrikalar kurun bende sizden sadece bu iş üzerinden 10 yıl vergi almıyayım desin hem fiyatlarıda daha makul seviyelere düşer bakarsınız ihracat bile yapabiliriz
  • Merhaba arkadaşlar bu ürünün web sitesini incelediniz mi bilmiyorum fakat, ben fuardaydım ve bu ürün hakkında detaylı bilgi aldım. Fuar'ın yıldızı bence bu üründü. (firmayı temsil ediyormuş gibi hissettim kendimi) Yapılan yorumlar için bir kaç anekdotum var,

1- Kesinlikle bu sistemin bırakın ülkemizi, dünyada bir eşi ve benzeri daha yok.

2- 25 yıl evet, geç kalınmışlık konusuna katılıyorum. Ama bence artık bunu düşünmek yerine bu sistemi kullanarak nasıl tasarruf edebiliriz kısmına atlamalıyız

3- "Buraya gelse takarlar vergiyi hemen" denilmiş, söylermisiniz ülkemiz de hangi üründen vergi alınmıyor ki Ayrıca fuarda sergilenen her ürün zaten ülkemizde satışı yapılan ürünler

4- "Bu tarz paneller ancak iş yerlerinde mimarinin çokda gözönünde olmayan kısımlarında kullanılabilinir. Çünkü pek estetik değil. Mimarlar pek sevmez." denilmiş, Orjinal ve Ülkemizde ki web sitelerini inceledim (foto, broşür, dökümanlar) ve bu yoruma katılmıyorum. Mesela dünyanın en iyi binası (yeşil bina) seçilmiş uygulamaları var, 1995 isviçre wasag, 2005 toronto havalimanı (ki bu uygulama mimarlar için çok büyük önem arzeden LEED puanlaması olarak 6 LEED katkı sağlamış) ve son olarakta 2007 İngiltere Sainsbury Dağıtım merkezi. Ve referanslarına da bakacak olursanız, mimarların -bence- beğeni ile uyguladığı bir sistem olduğunu görmeniz işten bile değil.

5- Ayrıca 100 sene sonra gibi gelir, bu yoruma çok güldüm İşte, yenilenebilir enerji sistemlerin ülkemizde neden yaygın olmadıgını gösterir bir cevap bu.

Yanılıyormuyum arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esperante -- 6 Mart 2009; 14:38:41 >

• Çünkü pek estetik değil. Mimarlar pek sevmez.

• Kamerayi blryere sabltlemissiniz herhalde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben bu konuyu nerden buldum la en son. konu disindaydim

• quote:

Orijinalden alıntı: Gitizen

Ben bu konuyu nerden buldum la en son. konu disindaydim

• halkimizin bu tur sistemleri benimsemesi uzun zaman alabilir bence. Ama yabancilarda analarinin karnindan bu sistemle dogmuyorlar herhalde:D

• quote:

Orijinalden alıntı: PHI

"Kanada'a yaklaşık 25 yıldır kullanılan bir sistem"
    Neden bu kadar geç kalındı acaba ülkemize gelmesi için?

İlginç bir sistemmiş bu arada gerçekten. Baya da verimli gibi duruyor ama gerçek kullanımda ne olur bilemeyiz tabi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kaç sene oldu hala yaygınlaşmamış bayiilik alıp çalışmak lazım sistem üzerinde özellikle doğalgazın gelmediği illerde
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.