Şimdi Ara

200 tl olan 1 kg bor ile 19 000 km yol yapabiliyor ama kullanmamızı amerika engelliyor önemli !!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
169
Cevap
0
Favori
26.775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • (dün böyle bir mail geldi dogruluk payı var bence)

ASIL DEGERİ 9 (DOKUZ) TRiLYON DOLAR DiKKAT 9 MiLYAR VEYA
    9 MiLYON DEGiL
    9 TRiLYON DOLAR...
    ABD SADECE 40 KIRK MiLYON DOLARA KAPATACAK.
    YAZIKLAR OLSUN....
    KAPTIRANA, VERENE SUSUP SEYREDENE....
    ALTI USTU BIR MAIL GONDERMEKLE
    BU İŞ OLMAZ DİYE DÜŞÜNMEYİN LÜTFEN.
    VATANINI SEVEN
    HERKESE GÖNDERELİM, HEPİNİZİN BİLDİĞİ GİBİ ETİBANK öZELLESTİRİLECEK..
    (VE ALICISI AMERIKA :-)
    VE BOR İŞLETMELERİ ETIBANK BÜNYESİNDE.
    KONULAN FİYAT 40 MİLYON $.
    LÜTFEN BİR DAHA OKUYUN VE LÜTFEN HERKESE İLETİN...
    YASADIĞIN
    DÜNYAYI SORGULAYAMIYORSAN,
    BARI ÜLKENİ SORGULA.....
    ÖNEMLİ.... ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ..

Borla çalışan araba üretil di,maliyeti 200 tl olan 1 kg bor ile 19 000 km yol yapabiliyor(1100kg. oto sabit 100 km süratle giderse) Bu demek oluyorki Petrole son. Tam tersine Batılı ülkeler bor işletmeciliğinin kansere yol açtığını idda ederek BOR madenininden soğutma çabası içindeler. Oysa bu mucize maden kanser tedavisinde de kullanılmaktadır. Türkiye kiskacta.
    Arabayi bor madeniyle calistiracak patentli 600 proje oldugu ortaya cikti.
    TÜRKİYE, dünyada bor rezervinin yüzde 73`üne sahip Ve Türkiye GELECEĞİN DUBAİSİDİR
    ve uluslararasi teroristler Türkiye
    uyanmadan
    bu kaynagi ele gecirmeyi planliyor.
    Bu maili çoklu yollayarak en azindan
    bir toplum bilinci oluŞmasina yardim edebiliriz...
    ya da direkt silin..
    TMMOB
    ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI
    İSTANBUL ŞUBESİ
    !!!!! Hızlı Bir Şekilde Forward Edelim !!!!!

• YAZIKLAR OLSUN....
    KAPTIRANA, VERENE SUSUP SEYREDENE....

Katılıyorum.
    Sat sat nereye kadar?!
  • bu haber kolpa, 2 yıl oluyo bu haberin cıkalı
  • güncel tutmak lazım
  • quote:

Orjinalden alıntı: .IsTanBul.

bu haber kolpa, 2 yıl oluyo bu haberin cıkalı

dikkatimi çekiyor, bu tarz şeyler sana hep kolpa geliyo zaten ne hikmetse...
  • Bu tip mailler internet var olduğundan beri var. İnternetten önce de el yazma versiyonları vardı.
    Gerçekten bu işlerle ilgili olanların teknik çalışmalarını ön plana çıkararak yapılacak bilinçlendirmeler faydalı olabilecektir. Ancak bu tip mailler konuyu inandırıcılıktan uzak, abartı konumuna getiriyor. Hatta bir defasında olmayan bir element hakkında benzer mail çalışması yapılmıştı...
  • bencede
    quote:

Orjinalden alıntı: rocky_m5

güncel tutmak lazım

elçiye zeval olmaz.
  • Yeni mi anlıyorsunuz. Bu kaçıncı yazık olacak şey?

Ohoooo...
  • Google a girip bor ya da bor gerçeği diye aratırsanız birçok siteyle karşılarsınız. Şimdi bakarken pes etmiş bir Bor Mücadelecisinin sitesiyle karşılaştım Merak edenler için. boraxtr.com .
  • quote:

1995 yılında özelleştirilmiş olan etibankın özelleştirileceğini(!), türkiye'nin kıskaçta olduğunu, bor madenlerinin özelleştirileceğini, borla çalışan araba yapıldığını ve eğer vatanımızı seviyorsak bize yollanan maili başkalarına da yollamamız gerektiğini anlatıyor. okumadan, araştırmadan, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak diye buna denir. bor madenlerimizin işletilmesi 2840 sayılı yasaya göre devlet eliyle yapılır. zaten imf niyet mektubunda bor madenlerinin değil, eti holding'in bazı fabrikalarının özelleştirileceği yükümlülüğü bulunuyor. bu fabrikaların ise bor ile ilgisi yok. özelleştirme idaresine devredilen şirketler, eti krom aş, eti bakır aş, eti gümüş aş, eti elektrometalurji aş.'dir. peki nedir bu etibank özelleştiriliyor, amerika 9trilyonluk bor madenlerimizi 40milyon dolara ele geçirecek forward mailleri?

• bunun mail geyiği olduğu şiddetle muhtemel.Bu rakam nerdeyse uranyumun gücüne eşit.Her gelen maile kulak asmayın.Enerji konusunda uzman birine danışmak lazım ama hiç zannetmiyorum doğru olduğunu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TIMERIDER

bunun mail geyiği olduğu şiddetle muhtemel.Bu rakam nerdeyse uranyumun gücüne eşit.Her gelen maile kulak asmayın.Enerji konusunda uzman birine danışmak lazım ama hiç zannetmiyorum doğru olduğunu.

Tam olarak bilmiyorum,fakat 1 kg.bor ile bir araç bayağı yol yapıyor.(Mailde söylenen büyük ihtimal doğru)

Uranyum gücüne de eşit değil,1 kg.bor diyor,1 kg. Uranyum çok daha fazla enerji verir.
  • bor enerji kaynağı değildir.
  • Chrysler firması Natrium adında bir konsept araba da yapmış.
  • hemşerim şu bor efsanesini bırakın artık...kimsenin bişeyi sattı mattığı yok..yerel seçim öncesi gelen klasik mail bunlar ciddiye almayın...delete deyin biter...canlar korkmayın devlet sağlam ellerde eskisi gibi degil..rahat uyuyun artık
  • neden çevre mühendisleri el atmış ta maden mühendisleri bakıyor?

bu tür mailları yapanların yatacak yeri yok...çoğu düzmece
    insanların milli ,din ve insanlık duygularını sömürüyorlar....altına bir reklam yayıl gitsin....
    hele bazı hastalık haberleri oluyorya resmen sömürü....
  • biz türkler klımızı kullanamıyoruz amerika oyuncağıyız . şöyle düşünün biz eskiden çok büyük bir imparatorluktuk çin seddi bize korkularından yapılmıştır vs . vs diyceğim şu siz babanız veya anneniz yaşlansada güçsüz olsada ondan korkmuyormusunuz yada dedeniz vs . bizim işinde aynı olması lazım ama nerde . umarım anlamışınızdır anlayanlar anlatsın toparlayı anlamıyanlara
  • Bu maillerden çok dolaşıyor. Aynı mail Neptünyum, Osminyum gibi adı duyulmamış elementlerle de yapılıyor. Tamamen adres çoğaltma mantığı. Tabii bizim saf halkımız her şeye olduğu gibi buna da inanıyor.

Borun gerçekten değerli bir maden olduğuna inanıyorum, ancak bence borla ilgili daha alınacak çok yol var.

Ayrıca bu hangi arabaymış 19.000 km yol yapan?
    Şu anki araçlara uygulanabiliyor mu?
    Uygulanıyorsa bor arabanın neresine konuluyor?
    Kim yapmış bu çalışmayı?

Öncelikle bilimsel verilerin ortaya konulup ondan sonra bazı şeyleri iddia edilmesi gerek.
    Konu ile ilgili forumda uzman arkadaş varsa sanırım açıklayıcı bilgiler verebilir.

Saygılar...
  • Termodinamik kitabında görmüştüm Bor ile ilgili bu konuyu.Orada petrolden çok daha verimli olduğu yazıyordu,ama 19000 km. olayı biraz bakkal hesabı geldi bana.

@enver78

Tabi ki şu anda uygulanamıyor bu araçlara,motorlarımız petrol için üretilmiş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: astra_enj_elgnc2009

hemşerim şu bor efsanesini bırakın artık...kimsenin bişeyi sattı mattığı yok..yerel seçim öncesi gelen klasik mail bunlar ciddiye almayın...delete deyin biter...canlar korkmayın devlet sağlam ellerde eskisi gibi degil..rahat uyuyun artık

eminmisin!

kısaca satılanlar;
    tüpraş,türk telekom,seydişehir eti aliminyum tesisleri (yanında manavgat barajı hediye)petkim,sekalar.
    özel sektörün sattıklarını,bankaları vs saymıyorum bile.

şeker fabrikalarıda gidecekti alıcı çıkmadı.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.