Şimdi Ara

Metin2 Yararlı bilgiler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
19.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arkadaşlar 30- 30 + party sınırlarıdır bunlar şöyle açıklayım siz 60 lwl siniz ve 30 lwl den düşük birini partye alamassınız aynı loncada olsanız bile bunu yüksek lwl li birininin sizi kasmasını engellemek için yapmışlar fakat bununda bir çözümü var zaten düşünerekte bulabilirsiniz size gerekli olan bide örn 40 lwl char niye 40 lwl çünkü 30 + sı 70 oluyor ve 60 lwl i partisine rahat alabiliyor aynı zamanda 10 dan yüksek charlarıda işte 2 nizi partye alınca party bozulmadan o kasılcak 60 ve 30 dan düşük kasılacak yere gidiyosunuz ve kasmaya başlıyorsunuz partyi kuran 40 lwl lik eleman oyundan çıksada sorun olmaz party olduğu gibi kalır
    Ufak bir bilgi olsun diye söyleyim biliyorsunuzki bilgisayarınızın kaldırdığı kadar metin2 açabiliyorsunuz

2-)
    Madenler.
    Elmas Damarı
    Fosil Tahta Damarı
    Bakır Damarı
    Gümüş Damarı
    Altın Damarı
    Yeşim Damarı
    Abonoz Damarı
    Midye Yığını
    Beyaz Altın Damarı
    Kristal Damarı
    Ametist Damarı
    Cennetin Gözyaşı Damarı

Yukarıda sıraladığımız madenleri 2nci köyde bulunan Deokbae’den 80.000 yang karşılığında alacağınız bir kazma ile herhangi bir yerde çıkan madenleri kazıp biriktirebilir, yüksek level bir Lonca’nın maden ocağında işleyip maden haline getirebilirsiniz.
    Örnek Olarak Elmas damarından çıkardığımız madeni eğer Elmas İşleyici’den işlerseniz %60 şansla işlersiniz eğer diğer İşleyicilerden işlerseniz %30 şans ile işleyebilirsiniz. Buna görede sizden istiyeceği yang miktarı değişebilir ve ayrıca ruh taşı isteyecektir ve bunlar bildiğimiz silahlara ve zirhlara eklenen taşlardır.
    Bizim itemlere eklediğimiz bu taşlar ne işimize yariyor. Örnek Olarak Abonoz Küpe Seviyesine göre hp ve güç verir. Biz abonoz küpeye 1 delik ler ve 1 İşlenmiş abonoz eklersek +hp ve +güç vericektir. Eğer 3 Delik deler ve 3 Taş eklersek daha fazla hp ve daha fazla güç eklenmiş olacaktır. İşlenmiş madenler eklendiğinde sürelidir ve süresi dolduğunda silinir ama delikler 1 kere delindikten sonra silinmez.
    Elmas işlerken ruh taşı istemez. Kolye, küpe ve bileziklere delik açmak için kullanılır ayrıca her zamanki gibi bundada delik açabilme şansı, deliğe maden ekleyebilme şansı vardır.
    Aşağıda işlenmiş madenlerin listesini ve hangi itemlere ekleyeceğimizin bir tablosu yer almaktadır.

İşlenmiş Madenler / Takılabilecek İtemler
    Elmas - İtemlere delik delmek için gerekli
    Fosil - Tahta Kolye - Tahta Küpe - Tahta Bilezik
    Bakır - Bakır Kolye - Bakır Küpe - Bakır Bilezik
    Gümüş - Gümüş Kolye - Gümüş Küpe - Gümüş Bilezik
    Altın - Altın Kolye - Altın Küpe - Altın Bilezik
    Yeşim - Yeşimtaşı Kolye - Yeşimtaşı Küpe - Yeşimtaşı Bilezik
    Abonoz - Abonoz Kolye - Abonoz Küpe - Abonoz Bilezik
    Midye - İnci Kolye - İnci Bilezik - İnci Küpe
    Beyaz Altın - Beyaz Altın Kolye - Beyaz Altın Küpe - Beyaz Altın Bilezik
    Kristal - Kristal Kolye - Kristal Küpe - Kristal Bilezik
    Ametist - Ametist Kolye - Ametist Küpe - Ametist Bilezik
    Cennetin Gözü - Cennetin Gözü Kolye - Cennetin Gözü Küpe - Cennetin Gözü Bilezik

3-)
    Ceza Sistemi

1.İsimlendirme

Uygunsuz Karakter İsmi : (İlgili hesap süresiz kapatilir) GM isimlerini taklit etme:(Tüm hesaplar süresiz kapatilir.)

Uygunsuz Dükkan İsimleri:

1.ihlal 1 gün ban
    2.İhlal 3 gün ban
    3.ihlal 5 gün ban
    4.ihlal 7 gün ban
    5.ihlal Süresiz ban

*Küfür icerikli dükkan adlari 3.ncü maddedeki yaptirimlara tabidir.

*Oyuncu karakter adlari benzeri karakter adlari yaratarak oyuncularin hesap bilgilerini elde etme, itemlerini calma tesebbüsünde bulunulmasi halinde, eylemi gerceklestirenin tüm hesaplari kapatilir.

2.Davranış

Yeni Başlayanları Rahatsız Etme

1 gün ban

Yasaklanan Eşyaların Satılması

1.İhlal 3 gün ban
    2.İhlal 7 gün ban
    3.İhlal Süresiz ban

Karşı Cins Oyun Karakterlerine Yapılan Oyun İçi Taciz Eylemleri : 1 gün - 6 ay arası hesap kapatma.

3.Oyun İçerisinde Genel/Özel Sohbet

Türkçe haricinde dillerin kullanılması

1 gün ban

Sohbette yada herhangi bir alanda küfür/hakaret:

1.Kademe (Hafif hakaret/hakaret)

1.İhlal 1 gün ban
    2.İhlal 3 gün ban
    3.İhlal 5 gün ban
    4.ihlal 7 gün ban
    5. ihlal Süresiz

2.Kademe (Küfür/Agır Küfür)

1.İhlal 3 gün ban
    2.İhlal 5 gün ban
    3.İhlal 7 gün ban
    4.ihlal süresiz ban

3. Kademe (Aile Degerlerine Küfür - Cinsel Taciz)

Süresiz Ban

4. Kademe (Takim Üyelerine ve Kutsal Degerlere Hakaret/Küfür / Terörist Propaganda - Bölücü Söylemler)

Tüm Hesaplar Süresiz Kapatilir.

Spam ve Reklam:

1.İhlal 1 gün ban
    2.İhlal 3 gün ban
    3.İhlal 7 gün ban
    *Hile/Hile Sitesi Reklami dogrudan hesap kapatma cezasina tabidir. (tüm hesaplar)

Gerçek hayata yönelik tehdit:

Süresiz ban (Tüm Hesaplar)

5.Bug Kullanımı

Süresiz Ban (ağırlığına göre tüm hesaplar)

6.Hile Yapmak

Süresiz Ban (tüm hesaplar)

*Kasıtlı olarak savaşın takılmasına neden olan loncanın liderinin hesabı:

1.ihlal 1 gün ban
    2.ihlal 1 ay ban
    3. ihlal 6 ay ban
    4. ihlal süresiz olarak kapatılır.

7.Hesap Bilgisi

Hesap Şifrelerinin Ortak Kullanılması:

1.İhlal 3 gün ban
    2.İhlal 7 gün ban
    3.İhlal Süresiz ban

Hesap Hırsızlığı:

Hesap çalan kişinin tüm hesapları süresiz kapatılır. Calinan itemler kapatilan hesaplarda kalir, oyun yonetimi tarafindan iade söz konusu degildir.

*Oyun içi/dışı değerler karşılığında hesap satışı/alışı veya oyun dışı değerler karşılığında item,külçe,yang vs. satışı/alışı : Tum hesaplar süresiz kapatilir.

8.GM Destegi

GM'leri rahatsız etmek/sözlü tacizde bulunmak/ işlerini yapmalarını engellemek:

1 gün ban

9.GM Takımı

GM kararları kararı veren GM ya da üstleri konumudaki SGM ile tartışılabilir diger GM'lere götürülürse her ihlal için 1 gün ban verilir.

*Genel anlamda susturma cezaları kaldırılmıştır. Adminler tarafından gerekli görüldüğü hallerde uygulanabilir.
    * Verilen Cezalar da belli kriterlere göre indirim uygulanabilir ya da kaldirilabilir. Bu kriterler özetle agir tahrik unsurlari, bildirimlerin kasten gec yapilmasi (hile/takim üyelerine küfür/bug kullanimi gibi durumlar haric), hesap icin daha once calinti bildirimi yapilmis ve bunun oyun yetkililerince onaylanmis olmasi vb. durumlaridir. Bildirimlerin gec yapilmasi durumunda bildiricinin ifadesine basvurulup ortaya cikan durum konusunda kasit gorulmesi halinde sözlü uyaridan 7 gün kapatma cezasina kadar yaptirim uygulanabileceği gibi, kasıtlı olarak sahte belge düzenleyip oyun takımını yanıltmaya çalışan kişilerin tüm hesapları uyarı yapılmaksızın kapatılır.
    *Oyun kurallari dogrudan mesajla uyari niteliginde olup, kurallara uyulmamasi sonucu verilecek cezalar ikinci bir uyaridan muaftir.

4-)
    SAVAŞÇI
    Savaşçıda benim favorim bedenseldir bak sana şöyle açılayayım
    Bir bedensel ve bir zihinsel düşün itemler aynı ve masterler olması gibi herşey eşit fakat ne kılıç savunması ne çivt el savunmalar takılı 2 char vs yapsa %80-90 zihinsel alırki 30-40 vurursunuz en fazla ama savunmalar takıldığında ise durum değişebilir önemli olan item aslında çivt el savunma itemi çok kolay bulunduğundan(kılıç savunmaya göre Örn bir abanoz küpe düşünün 15 çivt el savunma olsamı daha çok para eder yok kılıç savunmamı olsa...)Bedensel>Zihinsel diyorum + olarak zihinsel sadece skilleri ile vurur bedensel ise ek olarak kılıçlada atak yapar(az olsa bile)
    Not : Zihinseller işte bu yüzden çivt el silahlar takar(Partizan,elektro manyetik pala,Aslan katleden...)Sadece skill vurdukları için ve bu itemlerin atak olarak çok fazla vermesi skillerini daha güçlü kılacaktır...

SURA
    Geldik suraya belki oyunda en güçlü karakter ama kasması potu hepsi ap ayrı bir sorun kesinlikle biri kasması lazımki ileri seviyelere gelebilesin kendinde kasarsında inan oyundaki maddi durumun yetmez ve daha uzun sürer + büyü savunmalı itemlerde favori olduğu için çok pahalıdır ve çoğu denecek kadar bir kitlede bulunmaz şunuda unutmaki suralar vs kralıdır...
    NİNJA
    Geldik ninjaya ninja arkadaşın dediği gibi belli bir lwl e kendin kasarsın sonrasında çevren gelişir eline ok alıp slot toplarsın ki eğer okçu olmayacaksan okçu olcam diyorsan oyundaki tavsiye etmediğim tek chardır ama sağlam oluncada indiriyorlar adamı tavsiyem yakın dövüş olarak kas ve arkadaşın dediği gibi slot toplarsın zindan2 de öylece gider Shaman ın kasması demişsin arkadaşım shaman kritik yansıtma vb gibi özellikler verir beraber demek istedin galiba herneyse sana kalmış
    SHAMAN
    Shaman için birşey söylemeye gerek yok zaten illaki birilerine ihtiyaç duyacaksın Knight Online oynadıysan işte priest görevindedir vazgeçilmez olmak istiyorsan bir shamanla takılmanızı yada shaman olup kendinize birini bulmanızı sana tavsiye ederim

Not : Arkadaşları konularda paylaştığım bilgileri bir konu altında toplamak istedim eklememi istediğiniz bir yazı varsa söyleyebilirsiniz

DH-METİN2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jaraxxus -- 16 Nisan 2009; 22:35:58 >

• Biliyordum zaten genede saol...
  • quote:

Orjinalden alıntı: DOGPRO

Biliyordum zaten genede saol...

Aynen sizi Kasıcak Birisi 35 lvlse siz 6 lv olmanız lazım aranızda tam 29 lvl olması lazm
  • Yada 42 lvl biri kasacaksa 12 olmalısınız..
  • quote:

Biliyordum zaten genede saol...

Zaten bilmeyenler faydalanacak demi
  • quote:

Yada 42 lvl biri kasacaksa 12 olmalısınız..

hayır 13 lvl olmanız lazım çünkü arada tam 30 deil 29 olmazı lazm
  • Konu güncel!
  • quote:

Orjinalden alıntı: ViCt0R

Konu güncel!

post kasma gazma
  • Bende 2 tane elmas var ne ise yarıo die merak ediodum zaten .Bide Ruh Taşı ne işe yarıyo..?
  • *BurN şuana kadar attığım bütün mesajlarımda kesinlikle böyle bir amaç yok bilgi vermek var konu altta kalmasın diye yazdım herneyse sana vakit ayırmaya gelmez cocuk gibi konuşursun en iyisi sen sus
    DOGPRO Ruh taşı skiller grand master olunca onları perfect yapmak için okunur aynı beceri kitabı gibi 7-10 arasında okuyacaksınızçok pahalıdır ucuza görürseniz kaçırmayın atın biryere kenarda köşede dursun birde ruh taşı kağıdı var oda itemdeki taşı almak için kullanılır ve itemin üstüne kırık kalır item sizde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jaraxxus -- 29 Mart 2009; 23:26:16 >
  • Bende ruh taşı var ne kadar eder?Satiyimde para geçsin elime nasıl olsa Perfect yapcak kadar kasamam
  • Serverine göre 5-6 eder alestada 10m ruh taşı dediğin şeyin simgesi sarı dimi? oysa o kadar eder
  • ViCt0R bide hangi lwllerde nerde en ii kasabileceimizi sölermisin ama ninja olursa sevinirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: leaderknight

ViCt0R bide hangi lwllerde nerde en ii kasabileceimizi sölermisin ama ninja olursa sevinirim

Aslında her lwl in genel bir kasılma yeri vardır mesela Siyah ork(SO) kesebiliyorsanız gidin kesin orda kasın baktınız ex gelmiyor zindanda örümcek kesin önce küçükleri sonra büyükleri daha sonrada zaten mecburen bilet alıp 2. katta kascaksınız dahada ezikken ne yapalım diyorsanız kesinlikle görevleri yapın bu 1 2.cisi deneyin mesela ben lwl 10 12 iken beyaz yeminlilerde kasardım sonra yavaş yavaş 20 30 oluyorum 2. köyde güclü yabani uşak yabani piyadeleri toplar öyle kasardım anlıyabileceğiniz gidin neyi kesebiliyorsunuz deneyin unutmayın kesmek önemli olduğu kadar seriliğide önemli
    bu konuda herkesin görüşü farklı olabilir ama benim kastığım taktik bu 30 lwl de SO da başladım geri kalan örümcek zindanı 1 daha sonrasında 54 55 gibi bilet alıp zindan2 de kasmaya başladım o gün bu gündür 69 um 70 e bir top kaldı 2-3 günede atlarım pek girmiyorum oyuna

• *Genel anlamda susturma cezaları kaldırılmıştır. Adminler tarafından gerekli görüldüğü hallerde uygulanabilir.
    * Verilen Cezalar da belli kriterlere göre indirim uygulanabilir ya da kaldirilabilir. Bu kriterler özetle agir tahrik unsurlari, bildirimlerin kasten gec yapilmasi (hile/takim üyelerine küfür/bug kullanimi gibi durumlar haric), hesap icin daha once calinti bildirimi yapilmis ve bunun oyun yetkililerince onaylanmis olmasi vb. durumlaridir. Bildirimlerin gec yapilmasi durumunda bildiricinin ifadesine basvurulup ortaya cikan durum konusunda kasit gorulmesi halinde sözlü uyaridan 7 gün kapatma cezasina kadar yaptirim uygulanabileceği gibi, kasıtlı olarak sahte belge düzenleyip oyun takımını yanıltmaya çalışan kişilerin tüm hesapları uyarı yapılmaksızın kapatılır.
    *Oyun kurallari dogrudan mesajla uyari niteliginde olup, kurallara uyulmamasi sonucu verilecek cezalar ikinci bir uyaridan muaftir.

4-)
    SAVAŞÇI
    Savaşçıda benim favorim bedenseldir bak sana şöyle açılayayım
    Bir bedensel ve bir zihinsel düşün itemler aynı ve masterler olması gibi herşey eşit fakat ne kılıç savunması ne çivt el savunmalar takılı 2 char vs yapsa %80-90 zihinsel alırki 30-40 vurursunuz en fazla ama savunmalar takıldığında ise durum değişebilir önemli olan item aslında çivt el savunma itemi çok kolay bulunduğundan(kılıç savunmaya göre Örn bir abanoz küpe düşünün 15 çivt el savunma olsamı daha çok para eder yok kılıç savunmamı olsa...)Bedensel>Zihinsel diyorum + olarak zihinsel sadece skilleri ile vurur bedensel ise ek olarak kılıçlada atak yapar(az olsa bile)
    Not : Zihinseller işte bu yüzden çivt el silahlar takar(Partizan,elektro manyetik pala,Aslan katleden...)Sadece skill vurdukları için ve bu itemlerin atak olarak çok fazla vermesi skillerini daha güçlü kılacaktır...

SURA
    Geldik suraya belki oyunda en güçlü karakter ama kasması potu hepsi ap ayrı bir sorun kesinlikle biri kasması lazımki ileri seviyelere gelebilesin kendinde kasarsında inan oyundaki maddi durumun yetmez ve daha uzun sürer + büyü savunmalı itemlerde favori olduğu için çok pahalıdır ve çoğu denecek kadar bir kitlede bulunmaz şunuda unutmaki suralar vs kralıdır...
    NİNJA
    Geldik ninjaya ninja arkadaşın dediği gibi belli bir lwl e kendin kasarsın sonrasında çevren gelişir eline ok alıp slot toplarsın ki eğer okçu olmayacaksan okçu olcam diyorsan oyundaki tavsiye etmediğim tek chardır ama sağlam oluncada indiriyorlar adamı tavsiyem yakın dövüş olarak kas ve arkadaşın dediği gibi slot toplarsın zindan2 de öylece gider Shaman ın kasması demişsin arkadaşım shaman kritik yansıtma vb gibi özellikler verir beraber demek istedin galiba herneyse sana kalmış
    SHAMAN
    Shaman için birşey söylemeye gerek yok zaten illaki birilerine ihtiyaç duyacaksın Knight Online oynadıysan işte priest görevindedir vazgeçilmez olmak istiyorsan bir shamanla takılmanızı yada shaman olup kendinize birini bulmanızı sana tavsiye ederim

Not : Arkadaşları konularda paylaştığım bilgileri bir konu altında toplamak istedim eklememi istediğiniz bir yazı varsa söyleyebilirsiniz

DH-METİN2

Burda yanlış yorumlar var

şöyleki;

yakın dövüş ninja açılmamalı gibi bir söz var ; neye göre böyle yazılmış onu anlamadım benim 79 LVL bıcakcı ninjam var memnunum ve olmayımda zaten kitapları ve itemları ucuz ; skilleri grand aynı lvl daki savascıların sansı bile yok

• Geldik ninjaya ninja arkadaşın dediği gibi belli bir lwl e kendin kasarsın sonrasında çevren gelişir eline ok alıp slot toplarsın ki eğer okçu olmayacaksan okçu olcam diyorsan oyundaki tavsiye etmediğim tek chardır ama sağlam oluncada indiriyorlar adamı tavsiyem yakın dövüş olarak kas ve arkadaşın dediği gibi slot toplarsın zindan2 de öylece gider Shaman ın kasması demişsin arkadaşım shaman kritik yansıtma vb gibi özellikler verir beraber demek istedin galiba herneyse sana kalmış
    İyi oku
  • Güzel Çalışma Olmuş Eline Sağlık
  • quote:

Orjinalden alıntı: csonline

Güzel Çalışma Olmuş Eline Sağlık

Teşekkür ederim önemli olan bilmeyenleri bilgilendirmek
  • Konu altta kalmasın beyler özellikle bazılarımızın Ceza Sistemi ile ilgili bilgilenmesi lazım
  • quote:

Orjinalden alıntı: ViCt0R

Konu altta kalmasın beyler özellikle bazılarımızın Ceza Sistemi ile ilgili bilgilenmesi lazım

Burda bana laf gelmiş gibi
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.