Rapor ile askerlik nasıl tecil edilir? Raporun hangi günden başlaması lazım
110 Cevap42463 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2398 Mesaj
1 Mart 2009; 11:28:41 

Ağustos 2009 da askere alıyolar beni askerliği nasıl tecil ettiririm rapor ile, raporun başlangıç günü hangi güne denk gelmeli, 4 yıllık hukuk mezunuyum,c tecil olunca beni Aralığın 1 inde mi askere alırlar ? Yardım

1362 Mesaj
1 Mart 2009; 15:04:29 

hocam, normalde temmuz ayında sevk evraklarınızı alıp ağustos 1,2,3 günlerinden birinde sınava girmeniz gerekir. ama geçen yıldan beri ayın 25'ine kadar sınav düzenlemekteler.
bunun için temmuz 31'den agustos 25'ini tam olarak kapsayan, (arada boş gün olmasın sakın) bir rapor bulmanız lazım, daha sonra 25 agustostan sonraki günlerde raporu verir, yazılı ifadenizi alırlar savcılığa çıkarsınız.
herşey hukuka uygunsa (raporunuz uygun alınmışsa) savcılık "kovuşturmaya gerek yoktur" kararı verir, otomatikman aralık celbine tabi olursunuz.
normalde askerliğiniz 1 aralıkta başlar, ama 12 gün zorunlu izin verirler herkese, sınav sonuçlarınızı öğrendikten sonra ayın 12'sinde birliğinize katılmak zorundasınız

http://spreadsheets.google.com/lv?key=0AmSe8mGQ7YrPcGZvb1llLW9CZ1poNTFLQzF4dzBVYmc&f=0

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
6 Mart 2009; 22:41:20 

askere almak için belli dönemler var o dönemlerin hepsinde full rapor alırsan 35 yaşına kadar askere gitmeyebilirsin yuksek okul mezunu olduun için her döenmde bi soraki döneme atıyor işin yuksek okulların sevki farklı çünkü

30 Mesaj
21 Nisan 2009; 23:37:30 

Ben de nisan dönemine tabiiydim.1 nisan-24 nisan arası raporum var.25'i cmtesiye geliyor.O gün için raporum yok.Sorun olur mu sizce?

Diş Hekimi Tuba KOÇ

1362 Mesaj
21 Nisan 2009; 23:51:45 

muhtemelen olur, hem martn son günü de raporsuzsun.
içini karartmak istemem ama muhtemelen bakaya kalacaksın (inşallah yanılıyorum)
çünkü sevk evraklarını almamak da bakayalık suçu işlemektir, bunun için her yıl celp döneminden önceki ayın son gününden itibaren raporlu olmaya başlanılır.
quote:

Orjinalden alıntı: yakoc

Ben de nisan dönemine tabiiydim.1 nisan-24 nisan arası raporum var.25'i cmtesiye geliyor.O gün için raporum yok.Sorun olur mu sizce?

http://spreadsheets.google.com/lv?key=0AmSe8mGQ7YrPcGZvb1llLW9CZ1poNTFLQzF4dzBVYmc&f=0

115 Mesaj
28 Temmuz 2009; 16:40:33 

arkadaslar benımde rapor almam lazım mahhaledekı saglık ocagı rapor vermedı ozel polıklınklerden rapor alabılırmıyız ? yada ozel doktordan?

115 Mesaj
28 Temmuz 2009; 18:26:46 

bılen arkadaslar yardımcı olsun lutfen cok onemli 2 mılyar cezası var para da yok :(((

10001 Mesaj
29 Temmuz 2009; 0:57:00 

Bu kesinlik kazanamamış bir durum. Zaten 323. dönemden bu yana uygulanan bir yasa değişimi.

Bölgenizde Askerî Hastane var ise öncelikle o hastanenin raporu kabul ediliyor.
Aksi durumlarda heyete girme zorunluluğu söz konusudur.

Parça rapor ile askerlik tecilini gerçekleştiren maalesef görmedim. Zaten muhakkak ki bir yerlerde açıklık kalıyor. O da bakaya duruma düşmenize neden oluyor.

Bize yalnız dans etmesini, iyi giyinmesini, kur yapmasını ve âşık olmasını bilen gencin lüzumu yoktur.
Bize bugün mesleğinde usanmadan çalışacak, yarın hudutta göz kırpmadan ölebilecek genç lâzımdır.
Bize bir gençlik lâzımdır. Temelinde cehalet, duvarlarında riya, tavanlarında dalkavukluk bulunmasın.
H. Nihal ATSIZ, Atsız Mecmua, 15 Nisan 1932, Sayı: 12

O sebeple Ata'na saygıda kusur etme sakın!
Atatürk'e göre Atatürk - Rahatsız olma!

|| Forum Anlaşması || Genel Forum Kullanımı || İmza Kuralları || Şikâyet Sistemi || Kullanıcı Adı Değişimi || SMS Onay Sistemi || Önerileriniz, Sorunlarınız ||

115 Mesaj
29 Temmuz 2009; 10:55:39 

benım bır cok arkadasım parca rapor alıyor hepsınıde kovusturmaya gerek yoktur dıe mahkemeden kagıt gelıyor..bugun bende gıttım 15 gunluk rapor aldım ozel polıkınlıkten ( 100 ytlmı aldı serefsızler) 15 gun sonra bı daha alıcam verıcem subeye ...

115 Mesaj
12 Ağustos 2009; 12:22:30 

arkadaslar ben ılk raporumu 29 temmuzda 15 gunluk aldım...şimdi 2 raporu bugunmu yarınmı almalıyım? parmak hesabı yapıldıgında bugun de raporlu olmus oluyorum...bı fıkrı olan varsa sevınırım? eger bugun almam lazımsa derhal evcden fırlamam lazım?

115 Mesaj
12 Ağustos 2009; 17:01:24 

ya arkadaslar benden baska rapor alan yokmu yaaa? koskoca forum donanım yaf:) ben bugun bı 15 gunluk rapor daha aldım ama aynı doktordan aldım acaba bı sorun olurmu? [ 15+15 = 100+100=200ytl gıttı ] bıde kabul etmezlerse ıntıhar ederım.

331 Mesaj
26 Mart 2010; 10:23:04 

arkadaşlar konuyu hortlatayım. burada rapor alan arkadaşlar nasıl rapor aldıklarını açıklarlarsa biz yeni alacaklara yol göstermiş olurlar.

yardımlarınızı bekliyoruz

203 Mesaj
30 Mart 2010; 22:23:23 

Özel hastaneden alıpta mağdur olan var mı? Özel hastane raporu geçerli mi?

657 Mesaj
31 Ağustos 2010; 13:40:39 

arkadaşlar aldığınız sonuçları yazsanız yeni rapor alacak ya da raporunu teslim edecek arkadaşlar için çok faydalı olur.

3347 Mesaj
24 Ekim 2010; 17:44:10 

Aralık celbi için hangi aralıklarda rapor almak gerekiyor?

MSI S430
AMD X2 1.6, 1024 ram, 100 disk, Ati VGA, 14" Ulltra Parlak Ekran

2 Mesaj
2 Aralık 2010; 3:18:50 

ardaşlar bakın size söyleyeyim 30 kasımda rapor alacaksınız taki 25 aralıga kadar arada boş gün olmasın raporun bittigi günün ertesi gün yeniden rapor alacaksınız ben bu şekilde bir buçuk senedir idare ediyorum 25 sinden sonra gidip ifade verirsin,z raporları veriyosunuz daha sonra kovuşturmaya yer yoktur kagıdı geliyo

2 Mesaj
2 Aralık 2010; 3:32:07 

ifadeyi nasıl vereceksiniz şöyle şu celp dönemine rahatsızlıklarımdan dolayı gelemedim raporlarım ek te sunulmuştur. ve bitti tam askerlik şubesinde işiniz 10 dak telaşlanmayın yani bu kadar ben 5 celp dönemini bu şekilde geçirdim

157 Mesaj
16 Mart 2011; 13:59:49 

Uzmanlık sınavına girmem lazım. 1 ay sonra sınavım var. İlişkiğim kurumdan kesildi. Ne yapmam lazım. 45 gün rapor alırsam sorun kalkar mı? Rapor alıp evde bekleyebilir miyim, yoksa askerlik şubesine mi gitmem lazım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyler___durden -- 16 Mart 2011; 14:06:28 >

3322 Mesaj
18 Mart 2011; 11:47:48 

ilginç bir konu...

Diablo III : http://eu.battle.net/d3/en/profile/DarkEternal-2641/hero/1586841
Hearthstone : DarkEternal#2641

30+ Diablo III Oyuncuları Kulübü

251 Mesaj
24 Eylül 2011; 18:23:30 

Merhaba konuyu gene dirilttim ama bulamadım forumu gez gez. vardır belki ama çok karışık neyse.
umarm cevaplayan olur.
Şimdi ben kısa dönem olarak aralık ayında alınıyorum askere fakat rapor alırsam daha sonra da okula yüksek lisans için başvuracam. Fakat askerlik son durum belgesi istiyorlar. bu durumda askerlik şubesinden öyle bir belge alabilmem mümkün müdür? bir sonraki alıma kadar kayıt yaparım o arada. Cevaplarsanız sevinirim.

Apple iPod touch 64 GB (4th Generation) // LG 32LH4010 LCD TV // LG G2 // ipad min 16 gb

851 Mesaj
24 Eylül 2011; 20:14:23 

quote:

Orijinalden alıntı: tundra36

Merhaba konuyu gene dirilttim ama bulamadım forumu gez gez. vardır belki ama çok karışık neyse.
umarm cevaplayan olur.
Şimdi ben kısa dönem olarak aralık ayında alınıyorum askere fakat rapor alırsam daha sonra da okula yüksek lisans için başvuracam. Fakat askerlik son durum belgesi istiyorlar. bu durumda askerlik şubesinden öyle bir belge alabilmem mümkün müdür? bir sonraki alıma kadar kayıt yaparım o arada. Cevaplarsanız sevinirim.

rapor alırsanız sorun olmaz.yalnız raporu 30 kasım-26 aralık arası aralıksız rapor almanız gerekiyor ki buda süre uzunluğu itibariyle heyet raporunu gerektiriyor.rapor alırsanız bu tarihler arasında rahatlıkla askerlik durum belgesi alabilirsiniz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

sorunsuz alışverişler: 27fatih ( kliksa ve electroworld alışverişleri), thundere ( gg alışverişi) , coldfire3 ( kliksa alışverişi) , memmet77 (hızlıal alışverişleri), uğurum79 ( kliksa alışverişi ), fırsatkampanya ( hepsiburada alışverişi ) , isolayn007 ( kliksa alışverişi ) , khalasar ( n11 alışverişi)

251 Mesaj
24 Eylül 2011; 23:17:41 

hımm anladım hocam teşekkürler. Bir de 2 tane rapor alabilirsiniz diyorlar parçalı yani. Öyle neyi kastediyorlar ve geçerli oluyor mu? Forumda okudum o şekilde yapanlar olmuş. Aslında şimdi aklıma geldi okul en geç 2 ay içinde alınmış askerlik belgesi istiyor ve başvurular 5 aralıkta başlıyor. yani kasımki belge de geçerli olur o zaman. Genede ne olur ne olmaz raporu alayım ben.

Apple iPod touch 64 GB (4th Generation) // LG 32LH4010 LCD TV // LG G2 // ipad min 16 gb

851 Mesaj
24 Eylül 2011; 23:42:25 

quote:

Orijinalden alıntı: tundra36

hımm anladım hocam teşekkürler. Bir de 2 tane rapor alabilirsiniz diyorlar parçalı yani. Öyle neyi kastediyorlar ve geçerli oluyor mu? Forumda okudum o şekilde yapanlar olmuş. Aslında şimdi aklıma geldi okul en geç 2 ay içinde alınmış askerlik belgesi istiyor ve başvurular 5 aralıkta başlıyor. yani kasımki belge de geçerli olur o zaman. Genede ne olur ne olmaz raporu alayım ben.

Rapor en temiz cözüm kesinlikte..

sorunsuz alışverişler: 27fatih ( kliksa ve electroworld alışverişleri), thundere ( gg alışverişi) , coldfire3 ( kliksa alışverişi) , memmet77 (hızlıal alışverişleri), uğurum79 ( kliksa alışverişi ), fırsatkampanya ( hepsiburada alışverişi ) , isolayn007 ( kliksa alışverişi ) , khalasar ( n11 alışverişi)

924 Mesaj
26 Eylül 2011; 10:05:16 

bu forumda fazla rapor alan yok. tıpçılar çok yoğun bu işle uğraşıyor rapor işleri ile çünki tus vs uzmanlık için rapor alıyorlar hep. rapor konusunun en ince ayrıntısı için
drtus diye forum sitesi var ona bakın

http://www.drtus.com/ye...postorder=asc&start=120

840 Mesaj
12 Ekim 2011; 21:09:28 

arkadaslar 1992 kasım doğumluyum daha önce hiç tecil ettirmedim ve açıköğretim düz lisede okuyorum bana denilen açıköğretim düz lise olunca hiç tecil vermıyolarmıs meslek olmak zorundaymış gittim mesleğe gecmek istiyorum dedım ama mesleğe gectikten anca 1 bucuk sene sonra tecil verılır dedıler ben 2 yıl tecil istiyorum daha yasım 19 muayene ye girmem lazım nası 2 yıl tecil ettirebilirim lütfen yardımcı olun arkadaslar :(

1 Mesaj
30 Ekim 2011; 1:25:32 

arkadaşlar bende aralık celp dönemine tabiyim ve rapor almam lazım rapor kasım 31 den mi başlayacak nasıl yapcam özel kabul oluyomu ve ankarada paralı rapor veren bi doktor var mı eğer bir bilgisi olan varsa şu aciz kula bi yardım eli uzatırsa çok sevinirim

2 Mesaj
1 Kasım 2011; 14:17:30 

Arkadaşlar merhaba,

ben 4 yıllık üniversiteden 2009 mezunuyum bu aralık ayında askerlik tecilim sona eriyor. Hepinizide bildiği gibi aralık 2011 kısa dönem asker alımı var.

Fakat işimden dolayı bir yolunu bulup benim bir daha alım dönemine kadar kesinlikle uzatmam gerekiyor tecilimi.

daha önce tecrübesi olanlardan yardım rica ediyorum acil bir şekilde...

şöyleki,

- Aralık ayında tecilim bittiğinden direk askere alınırmıyım, yoksa bir sonraki alım döneminemi ertelenir acaba... ?
- Şayet askere alınacaksam eve kağıt gelmesinimi beklemeliyim, yoksa şubeye gidip bakaya düşmemek için işlemlermi yaptırmam gerekiyor.
- Yada bildiğiniz bir yol varmı benim askerliğimi bir sonraki kısa dönem alımlarına kadar erteleme şansım olacak ??

lütfen acil yardımlarınızı bekliyorum ...

şimdiden teşekkürler

55 Mesaj
20 Kasım 2011; 17:33:41 

@cany2911 senle aynı durumdayım bilen biri cavaplarsa çok iii olacak...

55 Mesaj
22 Kasım 2011; 9:34:59 

evet karar değiştirdim ve askere gidiyorum...

2 Mesaj
24 Kasım 2011; 9:57:01 

bir gelişme varmı acaba nedir durumun ?

rapor almayı zorluyorum ben ama hala da nasıl ve ne şekilde alınmalı net bir bilgim yok .. varsa sende bir bilgi paylaşabilirsen sevinirim.

1 Mesaj
1 Aralık 2011; 12:11:53 

SELAM DOSTLAR . ASAL IN SİTESİNDE SEVK TARİHİ 21-24 KASIM YAZIYOR . EN GEÇ 24 KASIMDA DAHİL EVRAGINIZI ALIN DİYORLAR. PEKİ NEDEN 30 GÜNLÜK PARÇA RAPOR ALINIYOR . . 4 GÜN VEYA 10 GÜN YETMİYOR MU ??????

2 Mesaj
26 Ocak 2012; 14:27:56 

Merhabalar,

Benim bu rapor almakla ilgili 2 tane sorum olacak.

2009 senesinde 4 senelik bir okuldan mezun oldum.askerliğimi tecil ettirdim.Benim normal şartlarda Aralık 2011'de askere gitmem gerekiyordu fakat tamamen kendi takipsizliğimden bakaya durumuna kaldım. Bakaya kaldığımı asklerik şubesindeki memur söyledi ve nisan ayında askere gitmem gerektiğini ve bunun 250tl cezası olduğnu öğrendim. Fakat ekonomik şartlardan nisanda da askere gidemeyeceğim. Bununla ilgili sağlık raporu almam lazım.

1.sorum bakaya durumundakiler rapor aldığında askerliği otomatikman diğer celp dönemine atılıyor mu?

2. sorum eğer rapor oluyorsa rapor almam gereken tam tarihler nelerdir ? kaç günlük almam gerekir?

Teşekkürler, cevap bekliyorum

430 Mesaj
27 Ocak 2012; 13:46:43 

tavsiyem nisan celbine başvurun yedek subaylık sınavının olduğu güne rapor alın. diğer celp dönemindeki sınava erteleneceksiniz.

benim düşüncelerim bunlar. şimdiden kolay gelsin

924 Mesaj
30 Ocak 2012; 13:55:57 

mart 31(dahil) - nisan 25(dahil) şeklinde almalısınız 10 ar günlük parçalı rapor kabul ediliyor raporlar arası boşluk olmayacak,
çakışması lazım mesela önceki raporayın 15 inde bitiyorsa diğeri 16 da değil o da 15 de başlayacak

4040 Mesaj
26 Şubat 2012; 14:07:16 

ya konuyu hortlatıyorum belki ama yüksek lisans öğrencisiyim şimdi yanılız yüksek bitmeden tecil bitiyor napacam anlamadım bendemi bu rapor işşine girişeecem bi bi bilgisi olan varmı...

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2398 Mesaj
26 Şubat 2012; 19:11:55 

Konuyu ben acmistim o gunden beri askere gitmedim rapor ile taakki son rapora kadar... Sonuncu kabul edilmedi, bakaya kaldim ve nisana tabiiyim. Sevk sirasinda hastaneye sevk isteyecegim ancak sube sevk etmeyebiliyormus? Boyle bir sey olabilir mi

331 Mesaj
27 Şubat 2012; 13:27:57 

quote:

Orijinalden alıntı: GOLDFALCON

ya konuyu hortlatıyorum belki ama yüksek lisans öğrencisiyim şimdi yanılız yüksek bitmeden tecil bitiyor napacam anlamadım bendemi bu rapor işşine girişeecem bi bi bilgisi olan varmı...

sen okuldan öğrenci belgesi ile halledebilirsin ....

arkadaşlar son durumlarda bir değişme varmı bilmiyorum ama yaklaşık 1 sene boyunca rapor alarak tecil ettirdim ve sonunda bu işten sıkılarak 2010 aralık eclbinde askere gittim.

olayı şöyle özetliyeyeyim;
kısa dönem askere gidecekler için celp ayında bildiğiniz üzere sınav açılıyor. bu sınav başvurduğunuz ilde 3 gün süre ile yapılıyor. bu tarihlerde sınavlara giremeyenler için ayın genellikle 25'ine kadar zannedersem ankarada bu sınav açık tutuluyor.
askere gidebilmemiz için de bu sınava girmemiz şart olduğundan sınav tarihlerinde raporlu olmanız gerekiyor :D

mesela ağustos celbinde askere gitmeniz gerekiyor.
ozaman temmuz ayının son gününden başlamak üzere rapor alıyorsunuz.
bu raporu hiç aralık vermeden celp ayının 25-26 - 27 sine kadar alıyorsunuz. tek parça veya arada boşluk olmayan parçalı raporlar olabilir.
zaten parçalı almak mantıklı diğer türlü tek parça alırsanız heyet raporu almanız gerecektir onu da her yerden kolayca alamazsınız.
raporunuz biter bitmez askerlik şubesine gidiyorsunuz ve raporlu oldugunuzdan dolayı celp döneminde askeriyeye katılamadıgınızı söylüyorsunuz. orada askerlik şubenizin bulunduğu ildeki cumhuriyet başsavcılığına iletilmek üzere bir ifade dolduruyorsunuz.
sonra gıyabınızda mahkeme falan düzenleniyor.
bundan sonraki işlemler zaten formalite oldugu için siz hiç ilgilenmiyorsunuz.
raporları verdiğiniz zaman bir sonraki celp tarihine kadar askerlik tecil belgenizi alıyorsunuz. ve kafanız rahatlıyor.

ben raporu hem devlethastanesinden hem de özel poliklinikten aldım. sorun cıkarmadılar. sağlık ocagına da sorun cıkartacaklarını sanmıyorum..

bu arada bu rapor olayının da bir sınırı var sanırsam. belli bir seferden sonra işlemiyor :)

ben 3 -4 kere tecil ettirdim bi sıkıntı çıkmadı. ama daha falzası için garanti veremem :)

bir de arada mevzuat değişir başka yönetmelik girer o konudada garanti veremem.
yani anlayacağınız bu işin garanti mercii ben değilim. sonra bana gelip benim raporum vardı ama beni askere alıyorlar yok tecil ettiremedim yok bilmem ne demeyin
paşa paşa askere gidin.

seve seve gidin üzülmeyin.
bakın ben aralık celbinde gittim
denizci olarak iskenderuna çıktım.
iskenderunda bile kıçım dondu

ama bu dertten kurtuldum.

23 Mesaj
28 Şubat 2012; 12:54:19 

diday kardeş benimde merak ettiğim birkaç konu var cevap verirsen sevinirim benimde bu nisanda tecil bitiyor bende rapor alıp ağustosda askere gitmek istiyom maksadım kaçmak değil ama temmuzda kpssye girecem birde haziran atamaları var bunları aradan çıkarıp öle gitmek istiyom
sorularım

1:rapor için biryerde çalışma durumu şartmı yani çalışan sigortası olması gibi ben çalışmıyomda sağlık sigortası var tabi herkes genel sağlık sigortası kapsmaında olduğu için ayrıca aöf öğrencisiyim

2.raporu doktor nasıl yazıyor yani bu kişi şu kadar sürede sınava giremezmi hastamı nasıl yazıyor.

3.raporu alıncamı verecez şubeye bittiğinde mi rapor bitince verirsek eğer asker kaçağı olarak gözükmüyoz mu ben diyelim 30 mart 28 nisan arası rapor aldım bunu şubeye 1-2-3 ninsandan önce vermem gerekmiyor mu sonuçta 10 nisandan askersin.ifademizi savcıya biz mi veriyoz savcılar genelde sert olurda sıkındı çıkar mı doğrularımı sölemek lazım yoksa raporda yazdığı gibimi :)

sen 3-4 kez geçiştirmissin tecrübelisindir cevap verirsen sevinirim saygılar

29 Mesaj
28 Şubat 2012; 16:05:13 

diday kardeşim verdiğin örnek benim celp dönemi için tam olmuş. raporu almak için doktora ne söylememiz lazım ve bu raporun geçerli olması için hangi bölüm raporu(dahiliye , ortopedi , vb.) almamız gerekiyor.ben çalışmıyorum memurluk sınavlarına hazırlanıyorum.ankarada tanıdığın doktor varsa bana yardımcı olabilirmisin?

3 Mesaj
29 Şubat 2012; 3:58:50 

Hocam şimdi ben 25 temmuz 1989 doğumluyum. 2008 de üniv kazandım 2.5 sene okudum ordan ayrıldım.(2011 ocak ) 2011 de(univden ayrıldıgım sene ) ösym sonucuyla açıköğretime işletme fakültesine kaydoldum fakat bu sene (2011 -2012 ) hiçbir sınava gitmedim çünkü 2012 de tekrar girip başka bir üniversiteye yerleşmeyi düşünüyordum.açıköğretim sınavları il merkezinde olduğundan git gel masrafı yapmiyim dedim aileme. şimdi ben bu sene askerliğimi nasıl tecil ettirebilirm.açıköğretimde bütün sınavlardan kaldım çünkü gitmedim , 89 luyum ve 2012 değil 2013 teki sınavla bir yere yerleşmeye karar verdim çünkü bi işyerinde çalısıyorum ve durum bole gıdecek gıbı duruyor? yani şimdi ben 2013 ösym ye girmeyi düşündüme göre o tarihe kadar nasıl erteleyebilirm bu askerliği çünkü 2013 te sınava girip yerleştikten sonra o okulu okumayı planlıyorum yani ondan sonrası sorun deği benim adıma diye umut ediyrm. Şimdiden teşekkürler. ve su lise diplomasıyla askerliği tecil ettirme olayı varmış. onuda yapabilir miyim acaba çünkü su ana kadar yapmadım?

1 Mesaj
29 Şubat 2012; 18:09:54 

arkadaşlar ben şubat 24 te teslim olmam gerekiyordu. celp dönemini kapsayacak kadar 1 ay heyet rapol aldım .gerçektende hastayım.ama şubeye raporu götürdüğümde üniversiteden aldığım raporu hiçe sayarak beni askeri hastaneye sevk ettiler.askeri hastane raporu onaylarsa tecil olacak galiba onaylama sa askerim .yani er olarak gidenler askeri hastaneden rapor alması gerekiyor.

331 Mesaj
4 Mart 2012; 19:11:01 

quote:

Orijinalden alıntı: saglıkcı07

arkadaşlar ben şubat 24 te teslim olmam gerekiyordu. celp dönemini kapsayacak kadar 1 ay heyet rapol aldım .gerçektende hastayım.ama şubeye raporu götürdüğümde üniversiteden aldığım raporu hiçe sayarak beni askeri hastaneye sevk ettiler.askeri hastane raporu onaylarsa tecil olacak galiba onaylama sa askerim .yani er olarak gidenler askeri hastaneden rapor alması gerekiyor.

benim anlattığım rapor olayı universite mezunları için uygulanan prosedür. sen farklısın sanırsam. eğer sen de uni mezunuysan demekki mevzuat değişmiş :D

doktora ne söyleyeceğiniz sizin insiyatifinizde. ister yalan söyleyin ister dogruyu söyleyin size ve doktora bağlı bir durum. raporun dahiliye veya baska bir bölümden alınması farketmiyor.

quote:

Orijinalden alıntı: midfielder7

diday kardeş benimde merak ettiğim birkaç konu var cevap verirsen sevinirim benimde bu nisanda tecil bitiyor bende rapor alıp ağustosda askere gitmek istiyom maksadım kaçmak değil ama temmuzda kpssye girecem birde haziran atamaları var bunları aradan çıkarıp öle gitmek istiyom
sorularım

1:rapor için biryerde çalışma durumu şartmı yani çalışan sigortası olması gibi ben çalışmıyomda sağlık sigortası var tabi herkes genel sağlık sigortası kapsmaında olduğu için ayrıca aöf öğrencisiyim

2.raporu doktor nasıl yazıyor yani bu kişi şu kadar sürede sınava giremezmi hastamı nasıl yazıyor.

3.raporu alıncamı verecez şubeye bittiğinde mi rapor bitince verirsek eğer asker kaçağı olarak gözükmüyoz mu ben diyelim 30 mart 28 nisan arası rapor aldım bunu şubeye 1-2-3 ninsandan önce vermem gerekmiyor mu sonuçta 10 nisandan askersin.ifademizi savcıya biz mi veriyoz savcılar genelde sert olurda sıkındı çıkar mı doğrularımı sölemek lazım yoksa raporda yazdığı gibimi :)

sen 3-4 kez geçiştirmissin tecrübelisindir cevap verirsen sevinirim saygılar

1. rapor için bir yerde çalışıyor olma durumu şart degil. hatta ben o zamanlar çalıştıgım ve işe devam ettiğim halde ssk üzerinden almadım. ssk'ımı açtırmamıştım zaten muayeneye. hem ssk ya bildirme zorlugundan kurtuldum raporu.

2. sınava giremez diye bir şey yazmıyor raporda.
kişinin şu kadar gün istirahatı uygundur yazıyor. sınava gireme diye rapor vermiyor doktor size .. hasta oldugunuz için veriyor. siz doktoru ikna edin o zaten raporu yazacaktır gerektiği gibi zaten tek tip raporlar. herhalde daha önce rapor almadınız :)

3. raporu rapolu oldugunuz tarih bitince vereceksiniz. unutmayınızki raporlu oldugunuz tarihlerde hasta oldugunuz icin yataktan cıkamıyorsunuz. :D

benim başıma hiç gelmedi ama raporlu oldugunuz dönemde gbtye yakalanmamanız iyi olabilir. zira arkadasın dedigi gibi raporlu oldugunuz tarihte asker olmanız gerekiyor. fakat sınava da girmediğiniz için asker de degilsiniz :D

araftasınız hastasınız unutmayın :D

23 Mesaj
6 Mart 2012; 22:25:35 

diday kardeş cevaplar için teşekkürler evet daha önce rapor almadğım için bilmiyom bu konuları ayrıca 7-8 nisanda aöf sınavlarım var girsem sıkıntı olmaz demi raporlu iken yada yolda arama falan yapılır bir yere gderiz sıkıntı olmaz umarım

3 Mesaj
11 Mart 2012; 11:52:45 

Herkese merhaba. Bende nisan celp dönemine tabiiyim. Ben yüksek lisans öğrencisiyim. 3 yılı geçtiğim için askerliği okul ertelemiyor. Yüksek lisans tezimi bitirdim yazıp hocaya verdim. mart sonu gibi heralde savunmaya girerim. Ama bu işin düzeltmeleri falan tam olarak bitmesi bir ayı buluyor. 1 Nisan'da da askere alınacağım. Yüksek lisansı bu noktaya kadar getirmişken 6 ay ara vermek istemiyorum. Rapor alıp bir sonraki celp dönemine erteletmeyi deneyeceğim.
Benim bir sorum olacaktı. 31 martla 26 nisan arası rapor almam gerekli onu anladım. Ama sevk işlemlerini başlatmam gerekiyor mu? Yoksa sevk işlemlerini hiç başlatmamam mı lazım? Bu konuda deneyimli arkadaşlar bilgilendirebilir mi? Askerliği yapıp aradan çıkarmak en iyisi ama 3 yıllık çalışmayı sona getirmişken şimdi böyle bir ara vermek istemiyor insan. Bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim. Herkese iyi günler dilerim...

23 Mesaj
11 Mart 2012; 20:28:20 

bu dönem rapor aralacak arkadaşlara iyi bir haber verim celp dönemleri eski haline dönmüş yani 3 günlük haline dönmüş 25 günlük raporla artık uğraşmayacaksınız 5-6 günlük rapor tamamdır :)

924 Mesaj
12 Mart 2012; 10:53:53 

bu konuda başlık açtım zaten okuyan yok gidin 25 günlük almaya devam edin.
1-2-3 için alın yeter nisan dan itibaren.

2 Mesaj
25 Mart 2012; 11:14:44 

Arkadaşlar benim sevk tarihi martın 31 ine kadar ve celp dönemi Nisan da. Sağlık raporu ile bu celp dönemini geçirip temmuzdaki kpss ye girmek istiyorum.

Merak ettiğim şey, ben mart ayı içerisinde sevk kağıdı alacakmıyım? Yoksa sevk kağıdı almadan sadece nisan ayı içerisinde olacak bi sağlık raporu alıp yapabilirmiyim bu işi?

1 Mesaj
25 Mart 2012; 15:22:18 

Evet benim de sorum. raporla askerlik tecil edeceğiz. sevk kağıdını gidip şubeden almalı mıyız yoksa almamıza gerek var mı? aldık diyelim ne gibi sıkıntısı olur? veya almazsak?

1 Mesaj
27 Mart 2012; 2:18:18 

raporlar haftanın hangi günlerini kapsayacak şekilde olmalı arkadaşlar ve hemen rapor bitiminde rapor şubeye teslim edilmelimidir ?

1 Mesaj
29 Mart 2012; 18:16:56 

Arkadaşlar Bugün (29/03/12) askerlik şubesini aradım.Ben Trafik kazası geçirdim. Raporum 4 nisanda bitecek ben sınava giremeyecekmiyim.Şuan ne yapmam gerekiyor dedim.Ağustos dönemini bekleyeceksin veRaporunuda askerlik şubesine teslim et dedi.. .Bu bilgi belki işinize yarar.

497 Mesaj
31 Mart 2012; 18:45:42 

Arkadaşlar Mart'ın son günü gidip sevk evraklarını alanlar 1,2,3 Nisan sınav günleri için rapor alsa bu kabul olur mu gelecek celp dönemine kalabilirler mi?

497 Mesaj
3 Nisan 2012; 15:42:11 

Arkadaşlar 1,2,3 Nisan'da sınava giremeyip bakaya kalan askerlik şubesine başvurursa yine aynı celp döneminde gidebilir mi?

789 Mesaj
4 Haziran 2012; 10:09:12 

Merhaba arkadaşlar bu dertten bende muzdaribim sınav süresi azaltılmış bu çok iyi olmuş, artık 25 gün rapor almaya gerek yok. http://www.asal.msb.gov.tr/ burdan ilgili rapora bakabilirsiniz. Verdiğim linkteki kısımda TRT duyurusu kısmını tıklarsanız ilgili maddeye ulaşmış olursunuz. Yine eskisi gibi 3 güne indirilmiş sınav süresi bu süre için rapor alınırsa yeterli olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Puitu -- 4 Haziran 2012; 10:33:50 >

Medium is The Massage

4 Mesaj
6 Haziran 2012; 12:28:32 

Benim tecilim 31 temmuzda bitiyor. Tam olarak hangi tarihler arasında rapor almam gerekiyor yardımcı olur musunuz? ve de bu rapordan önce askerlik şubesine gitmem gerekiyor mu yapmam gereken bir işlem var mı tecrübeli arkadaşlar yardımcı olun lütfen

590 Mesaj
26 Haziran 2012; 17:14:46 

quote:

Orijinalden alıntı: fUrKaN_B

Benim tecilim 31 temmuzda bitiyor. Tam olarak hangi tarihler arasında rapor almam gerekiyor yardımcı olur musunuz? ve de bu rapordan önce askerlik şubesine gitmem gerekiyor mu yapmam gereken bir işlem var mı tecrübeli arkadaşlar yardımcı olun lütfen

Dostum ayni benim durumdasin bugun Askerlik subesine gittim ogrendim 31temmuz ve 3 agustos dahil olmak kosulu ile alinacak 1 haftalik rapor cicek gibi isine yarar :) 6agustos pazarteaide subeye git tamam oldu bitti :)

165 Mesaj
1 Temmuz 2012; 19:31:41 

benim tecilim normalde aralık 2012 de bitiyordu.ben bedelli askerliğe başvurdum ve sonra vazgeçtim.ağustosta askere gitmek için dilekçe verdim.
askerlik şubesinde bana senin zaten celp dönemin ağustos 2012 imiş dendi orasını anlıyamadım.çünkü ben en son 2010 yılında lisanstan mezun olduktan sonraki verdiklerindeki belgede 30.kasım.2012 tarihi yazıyordu.

şimdi ben sınav döneminde rapor alarak mı tecil ettirebileceğim.bu konuda bilgisi olanlar paylaşabilirse sevinirim.teşekkürler.

bu arada en son ağustosta askere gitmek için başvurduktan sonra verdikleri belgede 31.temmuz.2012 ye kadar tecilim olduğu gözüküyor.

349.dönem facebook grubunda herkes gideceği yeri paylaşarak aynı yerlere çıkan arkadaşlarla iletişime geçebiliyor.
http://www.facebook.com/groups/349.donem//

30 Mesaj
9 Temmuz 2012; 14:38:36 

quote:

Orijinalden alıntı: getz_crdi88

Dostum ayni benim durumdasin bugun Askerlik subesine gittim ogrendim 31temmuz ve 3 agustos dahil olmak kosulu ile alinacak 1 haftalik rapor cicek gibi isine yarar :) 6agustos pazarteaide subeye git tamam oldu bitti :)

Arkadaşlar bizim bu durumda sevk evraklarını dahi almamamız gerekiyor değilmi yani hiç birşey yapmayıp 6 ağustos günü rapor verecez...

13 Mesaj
9 Temmuz 2012; 21:44:41 

evet arkadaşlar rapor vermemiz için hiçbir işlem yapmamamız mı gerekiyor yoksa son yoklamayı yapıp sınavamı gitmemek gerekiyor bu soru kritik bilmeyenler için tecrübeli arkadaşlar bi yardım etsinler bize

13 Mesaj
9 Temmuz 2012; 22:51:21 

yani bi Allahın kulu bilmiyor mu şu sorunun cevabını :))

3 Mesaj