Şimdi Ara

~~~ UZMAN ÇAVUŞ ~~~

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
62.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamün aleyküm arkadaşlar...89/3 askere gidiyorum Allah nasip ederse...Askerde uzman çavuş olarak kalmayı düşünüyorum...Acaba uzman çavuş sınavları zor mu yoksa kolay mı ??

Uzman çavuşlukta yükselme varmı subaylığa kadar felan ?? Ne kadar yükselebiliriz ??

Şimdiden vereceğiniz cevaplar için çok tşk ederim arkadaşlar...

• aleyküm selam ben şuan ısparta iç güvenlik tugayında askerim ama sana kesinlikle tavsiye etmeyeceğim bir meslek girmek istiyorsan illaki girersin zor değil ama meslek tahmin edemeyeceğin kadar zor özellikle karacı olursan anlarsın
  • arkadaşın dediği gibi uzmanlık çok zordur herkes yapamaz yükselme şansın astsubaylığa geçebiliyordun sanırım sınavla oda haliyle zor tabi
  • sınavı çok zor değil ama her insan uzmanlığa katlanamaz yükselme durumun var ama açıköğretimden 2yıllık ve 4 yıllık okul okuman lazım ve askeriyenin kendi sınavlarını başarıp kadro açılması lazım uzun iş yani
  • emeklilik hakkı yok 45 yaşından sonra yol gösteriyorlar meslekten soğuyan uzmanların hepsi istifa edip dikey geçişten kamu kurumlarının başka kademelerde iş arıyorlar memurlar.net sitesinin forumuna gir orada yeterince uzman çavuş bulursun
  • aç kalsam yapmam 5 milyar maaş verseler yine yapmam 10 da olmaz cok zor ve cekilmez uzman oldun mu anlarsınız
  • [Deleted by Admins]
  • kardeş önce bi askere git eğer askerliğin bitmesine yakın hala istersen ol derim ama yapılcak meslek deil bence ...

2 senelik te olsa üni mezunuysan astsubay olabiliosun ama subaylık hakkında bişey diemicem ...
  • Çok teşekkür ederim arkadaşlar saolun...Uzman Çavuşlukta emekli olamıyormuyuz yani ??

Bu sene ÖSS sonucuna göre açıköğretim yazmayı düşünüyorum, bi yandan açıktanda olsa üniversiteyi bitirmek istiyorum...Arkadaşlar askerden dönüşte iş bulmam çok zor olucak sonuçta Lise mezunuyum...Ülkemizde şu sıralar işten çıkarmalar çoğalmış bir durumdayken kriz varken gelir gelmez nerde nasıl başlarım işe...Bu yüzden uzman çavuşluk her ne kadar zorda olsa dayanmaya razı olucam sanırım çünkü mecburum buna...Dışarda bana neresi 2.000 TL maaş vericek soruyorum sizlere ?

Ayrıca dayım Yarbay...Onun bana yardımı dokunurmu bu konuda ??

Ben 89/3 askere gideceğimden dolayı gitmeden önce Jandarma Komando olarak yaptırabilirmi beni ?? Böyle bir imkanı varmıdır acaba ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi (-_-)JackaL(-_-) -- 8 Mart 2009; 11:07:44 >
  • Allah şimdiden sabır versin sana kardeş, şahsen uzmanlık hayatta yapacağım son meslektir.,İştimaları insanın ömründen ömür götürüyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manero -- 8 Mart 2009; 11:34:43 >
  • Uzmanların 45 yaşına kadar çalışma hakkı var yaş 45'den sonra sözleşme imzalamıyorlar devlet memurları 25 sene devlete çalıştıktan sonra isterlerse emekli olabiliyorlar uzmanlarda bu mantıkla haraket edip 23-24 yaşında paralı askerlik yapmayı başladıklarını düşünürsek borçlu kaldıkları 3-4 seneyi genelde fabrikalarda gece bekçisi olarak sigortasız çalışıp isteğe bağlı emekli sandığından kalan günleri prim yatırıp emekli oluyorlardı şimdiki kanuna göre buda değişti artık isteğe bağlı sadece bağkurdan para yatırılabiliyor buda emeklilik yaşını normal çalışanlar gibi 55 yaşını beklemek zorunda bırakıyor yani bir 10 sene fazladan çalışmaları gerekecek şimdi uzmanların dediği sorun şu 45 yaşından sonra mesleği askerlik olan adamı kim işe alır int sitelerinde bas bas bağırıyorlar emeklilik hakkı verin diye bu olayı yaşar büyükanıta sormuşlardı oda başlarının çağresine baksınlar demişti ama bu ilker başbuğ uzman haklarını iyileştirme hakkında çalışmaları olduğu biliniyor yalnız şuda var 90'lı yıllardan beri iyileştirme yapılacak bende bu bilgilere memurlar.net'deki uzmanların yazdıklarından okudum

yalnız şuda var uzmanlar açıktan okuyup astsubay olabiliyorlar o zaman hem emeklilik hakkıda oluyor hemde lojmanda kalabiliyorlar hemde ordu evlerine girebiliyorlar hani her imkandan yararlanabiliyorlar eğer işsiz kalacam diyorsan ortalıkta parasız gezmektense gir derim ama sonuçlarını görde gir sonuçta parasız kalınca sana akıl veren insanlar para vermicekler emin olabilirsin

• Değerli Dostlar...Uzman Erbaşlığı çok kötü bir meslek olarak düşünmeyiniz lütfen...Uzman Erbaşlık en azından bir meslek tamam bazı kişisel egolu komutanlar tarafından baskı yapılabilir ancak görüldüğü gibi değildir... ASTSUBAY olabilme şansınız var...Açık Öğretimden 2 yıllık bir fakülte bitirmeniz yeterlidir...sonraki sınav ise genel olarak TÜRK VE CUMHURİYET TARİHİDİR...Uzman Erbaş Sınavlarında ise 60 adet genel kültür sorusu sorulmaktadır...Astsubay olduktan sonra gerekli sınavlara girip Subaylığa yükselme şansınız vardır...Bu arada isterse babanın Genel Kurmay Başkanı Olsun Askeriye Size Belirli Bir İmkan Sağlamaz Sağlasa Bile Ben Kabul Etmem Kendim Başarmayı Tercih Ederim buda askerlik şerefi demektir...memurlar.net ti galba orda fazlasıyla uzman erbaş görürsünüz diyen arkadaşada tek sözüm şudur...Bazı insanlar sıkıya gelemez askeriye disiplin demektir istifa edenler askerliği hafife almış disiplinsiz ve askerliğin şerefini kişiliğini düşürmüş demektir...Saygılarımla... ''GÜÇLÜ ORDU GÜÇLÜ TÜRKİYE'' Tekrar Geri Dönüşüm Sağlanmıcaktır Bilgilerinize...tain.gif
    ]
  • biraz iddialı yazmışsın benim yıllarca jöh'te görev yapmış jöh kökenli komutanlarımın istifa edip diğer kadrolarda memurluk yaptıklarını biliyorum bu insanlar disiplinsiz zora gelince kaçan insanlar olduğunada inanmıyorum açıkcası ama herkezin kendisine göre düşünceleri vardır memurlar neti vermemin nedeni meslek içinden insanların o siteden bulunabileceği ve yine meslek hakkında en sağlıklı bilgilerin alınabileceğindendir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TIGERSHARK -- 14 Haziran 2011; 19:43:35 >
  • askere gitmeden uzman çavuç olacam demek talihsiz bi açıklama olmuş,şimdi askerden geleli uzun zaman olmuş,uzaklaştırılmasaydın görüşlerini alırdık
  • bazı uzman çavuşlar er muamelesi görüyor bence kısa dönemler uzmanlardan daha fıyakalı .
  • Uzman çavuş rütbeli asker,kısa dönem poşet nasıl havalı olabilir ki
  • uzman çavuşluk gerçekden zor işdir astsubaylık sınavları var onlarda dene şansını bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: webislander

Uzman çavuş rütbeli asker,kısa dönem poşet nasıl havalı olabilir ki

arkadaş herhalde asteğmen demek istedi
  • git pazarda elma sat limon sat ama uzman olma !
  • quote:

Orijinalden alıntı: okuryazargezer

quote:

Orijinalden alıntı: webislander

Uzman çavuş rütbeli asker,kısa dönem poşet nasıl havalı olabilir ki

arkadaş herhalde asteğmen demek istedi

Asteğmenler tabiki daha fiyakalı,subay bir kere.ordu evlerine subay kapısından giriyor:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webislander -- 24 Haziran 2011; 20:20:02 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.