Şimdi Ara

Denizcilik İşletmeleri Yönetimi (2012) (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.022
Cevap
24
Favori
224.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: deuedu

şimdi tam olarak anlamadım, siz 2 liman işletme mezunusunuz, 4 yıllık işletmeye dikey geçiş yaptınız. ?

4 yıllık işletme mezunlarına yakınyol ehliyeti verildiğine eminmisiniz? çoğu yerde kıyı kaptanlığı yani sınırlı kaptanlık veriliyor diye biliyordum.

heryerde farklı bişey yazıyor çünkü. eğer deu 4 yıllık işletme mezunlarına yakınyol vardiya zabitliği ehliyeti veriyorsa zaten 1 yıl staj + gemide 2 yıl hizmet + artı ingilizce yeterlilikle uzakyol ehliyeti kolaylıkla alınıyor. ??

Ayrıca benim şu anki aklım ve bilgim olsa 2 yıllık güverte bitirip direk işe başlar 2 yıl sonrada uzakyola geçerdim. 5 10 yıl gemide sıkıntı çekip gelip limanlarda acentalarda zaten kolaylıkla iş bulurdum. bizim okul fark derslerini vermese dahi, eğer yakınyol ehliyeti yani 500-3000 gt luk gemilerde zabitlik hakkı veriyorsa peşini bırakmam. ama sınırlı veriyorsa yaknıyola geçmek çok zor :S

Ben 2 yıllığını bitirip 4 yıllığa dikey geçiş yaptım.Ehliyetler konusu karmaşık tam olarak ne olduğunu bilmiyorum.Mesela benim sınırlı vardiya yeterliliği+ yat kaptanlığım olması gerekirken hiçbir şeyim yok.Eski okulum laboratuar kurunca bu belgeleri alacağım.Böyle acayip bir sistem var.
    Şu ana kadar seyir1-2 derslerini aldım.Pek sevmedim kaptan olmak istemiyorum zaten.Bu bölüme de okula da sadece ing. hazırlık için geldim.Kursa gidecektim böyle bir imkan çıktı bende girdim.Yoksa 2-3 sene daha tınaztepeye gidip gelemem.Okusam bile okuduğuma değecek bir bölüm olmalı.Ben limanda gemi gidiş gelişlerini ayarlayayım, yükleme-boşaltma işlemlerini takip edeyim, konşimento hazırlayayım bunu istiyorum.Bunları yapmak için de benim 2 yıllık diploma yetiyor.Yeter ki adamını bulayım.
    2 yıllık güverteyi de küçük görmeyin.Yalovada okurken 2003 girişli öğrenciler görmüştüm.Adam 8 yılda bitirememiş.2 yılda bitiren azdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Indigo -- 30 Ocak 2012; 4:01:40 >

• deu da yat kaptanlığı için kurs açılıyor. normalde dışarıdan gelenler için 3 bin okulun öğrencileri için bin liraydı en son.

Son gemi adamları yönetmeliğine göre 2013ten sonra yat kaptanlığı kurslarının içeriğide değişiyor. eskiden 200 gt ye kadar yatlar için yeterlilik sağlanırken bu yeni düzenlemeyle 500 gt ye kadar yeterlililk verilecek diye okumuştum. tabi ek sınav ve eğitimleri olacak.

2 yıllık işletmeye sınırlı veriliyorsa adilane olanı 4 yıllık işletmelerede yakın yol verilmesi aslında .. inşallah umduğum gibidir. okullar açılsın bende sorucam öğrenci işlrine bende yazarım buraya
  • quote:

Orijinalden alıntı: deuedu

deu da yat kaptanlığı için kurs açılıyor. normalde dışarıdan gelenler için 3 bin okulun öğrencileri için bin liraydı en son.

Son gemi adamları yönetmeliğine göre 2013ten sonra yat kaptanlığı kurslarının içeriğide değişiyor. eskiden 200 gt ye kadar yatlar için yeterlilik sağlanırken bu yeni düzenlemeyle 500 gt ye kadar yeterlililk verilecek diye okumuştum. tabi ek sınav ve eğitimleri olacak.

2 yıllık işletmeye sınırlı veriliyorsa adilane olanı 4 yıllık işletmelerede yakın yol verilmesi aslında .. inşallah umduğum gibidir. okullar açılsın bende sorucam öğrenci işlrine bende yazarım buraya

Bu arada adı geçen okullar ehliyet değil yeterlilik veriyor,sınava giriyorsun ondan sonra alıyorsun ehliyeti karışıklık olmasın.Dört yıllık Denizcilik Fak.-YO'lara taslak halinde yasa var uzakyola tabi durum hakkında kaynak sağlam olsa da bu bilgiye güvenemiyorum.Kaldı ki bir şekilde özel kurslardan falan ders farkı vererek yine alınır bir şekilde geçerliliği olan bir ehliyet.Geçerliliği olan kısma uzakyol demek istiyorum ama yazmıyorum çünkü çok şey değişiyor günden güne.

• Arkadaşlar bu bölümü yazmayı çok düşünmüştüm araştırmalarımdan sonra vazgeçtim eskisi gibi meslek garantili bir bölüm değil artık daha fazla çalışmak gerekiyor mezun olmak yetmiyor üstüne üstlük ingilizce şart ingilizceniz iyi değilse iş bulamazsınız staj yapmanız gerektiğinde kendinize staj yeri bulmada sorun yaşabilirsiniz eğer torpiliniz varsa o ayrı milletvekili bi tanıdığınız varsa yazın o ayarlar nasılsa :D
    Kısacası bu bölümü tavsiye etmiyorum ama yine de siz bilisiniz tabi ben güverte bölümlerine yöneldim yanı şimdiki adı deniz mühendislik işletmeciliği diye geçiyor orayı yazıcam meslek garantili ve maaşları çok iyi size de tavsiye ederim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: viadomus

Arkadaşlar bu bölümü yazmayı çok düşünmüştüm araştırmalarımdan sonra vazgeçtim eskisi gibi meslek garantili bir bölüm değil artık daha fazla çalışmak gerekiyor mezun olmak yetmiyor üstüne üstlük ingilizce şart ingilizceniz iyi değilse iş bulamazsınız staj yapmanız gerektiğinde kendinize staj yeri bulmada sorun yaşabilirsiniz eğer torpiliniz varsa o ayrı milletvekili bi tanıdığınız varsa yazın o ayarlar nasılsa :D
    Kısacası bu bölümü tavsiye etmiyorum ama yine de siz bilisiniz tabi ben güverte bölümlerine yöneldim yanı şimdiki adı deniz mühendislik işletmeciliği diye geçiyor orayı yazıcam meslek garantili ve maaşları çok iyi size de tavsiye ederim :)

Henüz bölüme girmeden bu kadar fütursuzca atmanız ironik olmuş.. Uzun süredir konuya pek uğrayamıyorum ama siz yardırınca bir yazayım dedim.
    1) Bölümüm, tüm eşit ağırlık bölümleri içinde "en meslek garantili bölümdür".
    2) Bölüm zaten ingilizce. Şu an özel sektörde ingilizce zaten şart. Ve bize okul ingilizce eğitim veriyor. Bu kötü bir şey değil tam aksine iyi bir şey!
    3) Fakültedeki öğretmenler dahi sana staj ayarlıyor. İzmir'deki neredeyse tüm denizcilik şirketlerinde godoman yerlerde çalışan, bu okuldan mezun olmuş insanlar olduğu için, o şirkete gittiğin zaman gayet yardımcı olunuyor. Denizcilk şirketlerini geçtim lojistik şirketlerinde de staj imkanın var ve hatta henüz 2. sınıf olup çalışan arkadaşlarım var hatta ve hatta 1. sınıfta büyük bir denizcilik şirketi tarafından mülakat yapılıp Türkiye'nin çeşitli merkezi yerlerinde çalıştırılacak arkadaşlarım var.
    4)Güverte ile bizim bölümün alakası zaten yok. Elma isteyen adama armut tavsiye eder misin ya da karpuz? İsmi de tam yazamamışsın. Ben doğrusunu vereyim, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü. Buradan çıkınca 4. kaptan ya da 3. zabit olursun. Çok iyi parası vardır doğrudur fakat çok inemli bir nokta: "parası için yapılacak iş değildir". Yapılacak iş değildir demiyorum. Kontratınıza bağlı olarak 9 ay denizde 3 ay karada ya da 6 ay denizde 6 ay karada kalabilirsiniz. Eğer aileniz çocuğunuz varsa oldukça zor bir durumdur hatta katlanılamaz bir durumdur bence. Ne kadar para verirlerse versinler bu bana mantıklı gelmedi fakat size mantıklı gelebilir saygı duyarım sonuçta çok yakın arkadaşlarım bu işi severek yapacak okuldan..

Neredeyse 8-9 aydır şu konuyu düzenleyeceğim toparlayacağım diyorum fakat bir türlü halledemedim. "Derin Mavi" nickli arkadaşa da söylemiştim ama şimdi Pm atmaya yüzüm yok. Bu arada bana pm atan arkadaşlar öncelikle bu konuyu baştan sona okuyup mesaj gönderirlerse sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barış Can -- 28 Mart 2012; 18:18:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Barış Can

quote:

Orijinalden alıntı: viadomus

Arkadaşlar bu bölümü yazmayı çok düşünmüştüm araştırmalarımdan sonra vazgeçtim eskisi gibi meslek garantili bir bölüm değil artık daha fazla çalışmak gerekiyor mezun olmak yetmiyor üstüne üstlük ingilizce şart ingilizceniz iyi değilse iş bulamazsınız staj yapmanız gerektiğinde kendinize staj yeri bulmada sorun yaşabilirsiniz eğer torpiliniz varsa o ayrı milletvekili bi tanıdığınız varsa yazın o ayarlar nasılsa :D

Henüz bölüme girmeden bu kadar fütursuzca atmanız ironik olmuş.. Uzun süredir konuya pek uğrayamıyorum ama siz yardırınca bir yazayım dedim.
    1) Bölümüm, tüm eşit ağırlık bölümleri içinde "en meslek garantili bölümdür".
    2) Bölüm zaten ingilizce. Şu an özel sektörde ingilizce zaten şart. Ve bize okul ingilizce eğitim veriyor. Bu kötü bir şey değil tam aksine iyi bir şey!
    3) Fakültedeki öğretmenler dahi sana staj ayarlıyor. İzmir'deki neredeyse tüm denizcilik şirketlerinde godoman yerlerde çalışan, bu okuldan mezun olmuş insanlar olduğu için, o şirkete gittiğin zaman gayet yardımcı olunuyor. Denizcilk şirketlerini geçtim lojistik şirketlerinde de staj imkanın var ve hatta henüz 2. sınıf olup çalışan arkadaşlarım var hatta ve hatta 1. sınıfta büyük bir denizcilik şirketi tarafından mülakat yapılıp Türkiye'nin çeşitli merkezi yerlerinde çalıştırılacak arkadaşlarım var.
    4)Güverte ile bizim bölümün alakası zaten yok. Elma isteyen adama armut tavsiye eder misin ya da karpuz? İsmi de tam yazamamışsın. Ben doğrusunu vereyim, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü. Buradan çıkınca 4. kaptan ya da 3. zabit olursun. Çok iyi parası vardır doğrudur fakat çok inemli bir nokta: "parası için yapılacak iş değildir". Yapılacak iş değildir demiyorum. Kontratınıza bağlı olarak 9 ay denizde 3 ay karada ya da 6 ay denizde 6 ay karada kalabilirsiniz. Eğer aileniz çocuğunuz varsa oldukça zor bir durumdur hatta katlanılamaz bir durumdur bence. Ne kadar para verirlerse versinler bu bana mantıklı gelmedi fakat size mantıklı gelebilir saygı duyarım sonuçta çok yakın arkadaşlarım bu işi severek yapacak okuldan..

Neredeyse 8-9 aydır şu konuyu düzenleyeceğim toparlayacağım diyorum fakat bir türlü halledemedim. "Derin Mavi" nickli arkadaşa da söylemiştim ama şimdi Pm atmaya yüzüm yok. Bu arada bana pm atan arkadaşlar öncelikle bu konuyu baştan sona okuyup mesaj gönderirlerse sevinirim.

İzmir alsancak limanında stajı tavsiye edermisin?Babam birileriyle konuşmuş gelsin demişler.
    Bir de hazırlık sınıfında finalde düşük vererek bilerek bırakıyorlarmış yaz okuluna gidelim diye böyle birşeyi hiç duydun mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Indigo -- 28 Mart 2012; 22:01:36 >

• quote:

İzmir alsancak limanında stajı tavsiye edermisin?Babam birileriyle konuşmuş gelsin demişler.
    Bir de hazırlık sınıfında finalde düşük vererek bilerek bırakıyorlarmış yaz okuluna gidelim diye böyle birşeyi hiç duydun mu?

Eğer, ileride kendini, işin, liman kısmında görmek istiyorsan senin için güzel bir tecrübe olur... 2 sene hazırlık okudum her sene bin bir türlü söylenti duydum ama bunu ilk defa duyuyorum, sanmıyorum öyle birşey olacağını çünkü senin şu an verdiğin harç YDY'ye değil bölüme geliyor. Gerçi yaz okulundaki para da ydy'ye gidiyorsa.. sanmam böyle birşey olacağını. Başarısızlıklarını okula bağlayan birkaç kişinin uydurmasıdır sonra kulaktan kulağa o hale gelmiştir..

• quote:

quote:

Eğer, ileride kendini, işin, liman kısmında görmek istiyorsan senin için güzel bir tecrübe olur... 2 sene hazırlık okudum her sene bin bir türlü söylenti duydum ama bunu ilk defa duyuyorum, sanmıyorum öyle birşey olacağını çünkü senin şu an verdiğin harç YDY'ye değil bölüme geliyor. Gerçi yaz okulundaki para da ydy'ye gidiyorsa.. sanmam böyle birşey olacağını. Başarısızlıklarını okula bağlayan birkaç kişinin uydurmasıdır sonra kulaktan kulağa o hale gelmiştir..

Ya ydy berbat bir yer.Dersten kalmasam devamsızlıktan kalacağım.Devamsızlık olmuş 110 sadece 2 saatim kalmış bugün yeni yetme bir hoca beni sınıfa almadı.Delirdim resmen bağırdım çağırdım yüksekokul müdürüne şikayet ettim ama kimi kime şikayet ettim ki?Daha önce üniversite görmüş biri olarak bu acayip saçma kurallara aklım ermedi, kabullenemedim.Allah herkesi üniversiteyi yeni bitirmiş tecrübesiz, otorite kurmaya çalışa kendini hoca sanan cahillerden korusun.
    Liman veya marinadan başka çalışacak bir yer aklıma gelmiyor.Acentalarda olur ama liman daha iyi gibi geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Indigo

quote:

quote:

Ya ydy berbat bir yer.Dersten kalmasam devamsızlıktan kalacağım.Devamsızlık olmuş 110 sadece 2 saatim kalmış bugün yeni yetme bir hoca beni sınıfa almadı.Delirdim resmen bağırdım çağırdım yüksekokul müdürüne şikayet ettim ama kimi kime şikayet ettim ki?Daha önce üniversite görmüş biri olarak bu acayip saçma kurallara aklım ermedi, kabullenemedim.Allah herkesi üniversiteyi yeni bitirmiş tecrübesiz, otorite kurmaya çalışa kendini hoca sanan cahillerden korusun.
    Liman veya marinadan başka çalışacak bir yer aklıma gelmiyor.Acentalarda olur ama liman daha iyi gibi geliyor.

Ydy'nin liseden pek bir farkı yoktur sivil olman dışında.. Staj konusunda da Lojistik firmaları, şirketlerin lojistik departmanları olabilir. Dış ticaret üzerine şirketler olabilir, kendini kısıtlama. Yanlış hatırlamıyorsam dikey geçişle gelmiştin, üniversite bitirmişsin, birçok yeterliliğe sahipsindir, cv doldur şirketlere başvur. Zibil gibi şirket var İzmir'de Alsancak'da Torbalı'da Gaziemir'de. Kendini sadece limanda geminin yanında olarak düşünme. İnci Holding'in Lojistik departmanının başındaki adam bizim bölümden mezun hatta gidip teklif götüren projesini anlatıp kurduran o yani inci lojistiği. jti'da çalışan mezunlar var, hiç alakasız Torbalı'da bir deri fabrikasında pazarlama departmanında çok iyi paralara çalışanlar var. Gerçi son örneğim biraz absürd ama dediğim gibi kendini kısıtlama. Birkaç yerde yorumlarına denk geldim, okuyorum, çok karamsarsın bırakacağım falan demişsin.. Daha bölüme gelmeden ne olup ne bittiğini bilmeden bırakacaksan buyur 2 saatin kalmış bak..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ydy'nin liseden pek bir farkı yoktur sivil olman dışında.. Staj konusunda da Lojistik firmaları, şirketlerin lojistik departmanları olabilir. Dış ticaret üzerine şirketler olabilir, kendini kısıtlama. Yanlış hatırlamıyorsam dikey geçişle gelmiştin, üniversite bitirmişsin, birçok yeterliliğe sahipsindir, cv doldur şirketlere başvur. Zibil gibi şirket var İzmir'de Alsancak'da Torbalı'da Gaziemir'de. Kendini sadece limanda geminin yanında olarak düşünme. İnci Holding'in Lojistik departmanının başındaki adam bizim bölümden mezun hatta gidip teklif götüren projesini anlatıp kurduran o yani inci lojistiği. jti'da çalışan mezunlar var, hiç alakasız Torbalı'da bir deri fabrikasında pazarlama departmanında çok iyi paralara çalışanlar var. Gerçi son örneğim biraz absürd ama dediğim gibi kendini kısıtlama. Birkaç yerde yorumlarına denk geldim, okuyorum, çok karamsarsın bırakacağım falan demişsin.. Daha bölüme gelmeden ne olup ne bittiğini bilmeden bırakacaksan buyur 2 saatin kalmış bak..

Vallaha ben 2 yıllık deniz-liman bitirdim baktım mesleğimde pek iş yok olanlarda hep süper ingilizce istiyor.Benim ingilizcem iyi değil gelişsin diye okuyorum.Benim dgs imkanım vardı deu'ya girdim.Hazırlık bittikten okurmuyum bırakır mıyım bilemiyorum.Eğer okula devam ederken part time olarak mesleğimde bir şirkette çalışırsam devam ederim yoksa bırakacağım.
    Denizcilik işletmeleri yönetimi ders planına baktım ben bu böülmdeki birçok dersi görmüşüm ve hepsini saysalar 3. sınıfın 2. döneminden başlamam gerekir.Kocaelini kazanan bir arkadaşım bu sene 3.sınıfı okuyor.
    Benim eksiğim sertifikalar hocam.İmkan olupta bir dış ticaret bir muhasebe sertifikası alamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Indigo -- 29 Mart 2012; 20:41:15 >

• quote:

Vallaha ben 2 yıllık deniz-liman bitirdim baktım mesleğimde pek iş yok olanlarda hep süper ingilizce istiyor.Benim ingilizcem iyi değil gelişsin diye okuyorum.Benim dgs imkanım vardı deu'ya girdim.Hazırlık bittikten okurmuyum bırakır mıyım bilemiyorum.Eğer okula devam ederken part time olarak mesleğimde bir şirkette çalışırsam devam ederim yoksa bırakacağım.
    Denizcilik işletmeleri yönetimi ders planına baktım ben bu böülmdeki birçok dersi görmüşüm ve hepsini saysalar 3. sınıfın 2. döneminden başlamam gerekir.Kocaelini kazanan bir arkadaşım bu sene 3.sınıfı okuyor.
    Benim eksiğim sertifikalar hocam.İmkan olupta bir dış ticaret bir muhasebe sertifikası alamadım.

İngilizce tabi ki olmaz zorunda.. Senden daha tecrübesizler çalışıyorsa sende gayet iş bulabilir çalışabilirsin. 2 yıllıktan gelen birkaç arkadaş daha var fakat onların bazı dersleri sayılmadı hatta hem 1'den hem 2'den ders alıyor şu an kağıt üzerinde de 2. sınıf gözüküyorlar. Sertifikaları yavaş yavaş dizmeye başlasan iyi olur..

• quote:

quote:

İngilizce tabi ki olmaz zorunda.. Senden daha tecrübesizler çalışıyorsa sende gayet iş bulabilir çalışabilirsin. 2 yıllıktan gelen birkaç arkadaş daha var fakat onların bazı dersleri sayılmadı hatta hem 1'den hem 2'den ders alıyor şu an kağıt üzerinde de 2. sınıf gözüküyorlar. Sertifikaları yavaş yavaş dizmeye başlasan iyi olur..

Sana son bir sorum var.Hangi sertifikaları almalıyım?
    Aklımda dış ticaret, muhasebe sertifikaları var.Başka ne tavsiye edersin.
    Bu dönem sonuna doğru fakültede kariyer günlerine hocadan izin alıp mutlaka katılacağım.

• quote:

quote:

quote:

Bu dönem sonuna doğru fakültede kariyer günlerine hocadan izin alıp mutlaka katılacağım.

Hangi sertifikayı aldığın ve nerden aldığın önemli. Şu şu sertifika diyebilecek yeterliliğe sahip değilim henüz ama bölüme gelip Öğrenci işlerine durumunu izah edersen seni en yakın hocaya yönlendirir, hoca da sana yardımcı olur. Okulun bu sene altyapı hazırladığı seneye vereceği bir kurs var eğer yanlış bilmiyorsam. "Tedarik Zinciri Yönetimi ve Lojistik" çok da sağlam bir kurs olacak sertifikalı Yalnız bizim kariyer günleri kışın oluyor ayrıca bir de bahar döneminde oluyor mu bilmiyorum. Bir şey daha, şöyle sağlam kariyer günleri takvimi çıkarabilen pek bölüm yok bizim okulda.. Tablodaki her şirket sektördeki ağır toplardan.. Kariyer günleri harici zamanlarda da yapılan seminerlerde konferanslarda çok sağlam kişiler geliyor. Sene de en az bir kaç tane bakan geliyor mesela bizim fakülteye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barış Can -- 29 Mart 2012; 21:18:50 >

• Beyler 9 eylülde bu bölüme girmek istiyorum. Son bir haftadır araştırıyorum ama şöyle birşey var. Bu bölüm dokuz eylülde 3 e ayrılmış. Denizcilik İşletmeleri Yönetimi, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği ve Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği. Bu 3 bölümü tam olarak bana anlatabilecek var mı ? Görevleri, farkları, iş alanlı tam olarak nedir ? Maddi durum olarak hangisi ne kadar getirir gibi ? Şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neo

Beyler 9 eylülde bu bölüme girmek istiyorum. Son bir haftadır araştırıyorum ama şöyle birşey var. Bu bölüm dokuz eylülde 3 e ayrılmış. Denizcilik İşletmeleri Yönetimi, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği ve Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği. Bu 3 bölümü tam olarak bana anlatabilecek var mı ? Görevleri, farkları, iş alanlı tam olarak nedir ? Maddi durum olarak hangisi ne kadar getirir gibi ? Şimdiden teşekkürler

1) Denizcilik işletmeleri Yönetimi: Bu topicde konuşulan bölüm
    2) Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği: Bildiğimiz uzak yol kaptanlığı.
    3) Gemi Makinaları İşletme Mühendisliği: Yine aynı şekilde Uzak yol gemilerinde makina zabitliği.

1. bölüm tüm bu konuyu okuyabilirsiniz.

2. bölüm kaptanlıktır, parası çok iyidir ama aylarca denizdesin. (oo parası iyiymiş diyip gidilecek bir bölüm değildir gerçekten denizi sevmen gerek )

3. bölüm 2.nin benzeridir. Geminin makina dairesindesin. Tabi ki her an orda değilsin vardiya zamanlarında oradasın ama sonuçta denizin ortasında gemidesin.

2. ve 3. mesleklerinin daha ayrıntılı açıklamasını forumlarda bulabilirsin...

• quote:

quote:

quote:

Önümüzdeki hafta kariyer günleri başlıyor bizim fakültede..

• @Barış Can
    Dostum konuyu okudum. Benim extra birkaç sorum olacak. Denizcilik İşletmeleri Yönetimi bölümünü okuyup 4. kaptan olarak gemilerde görev alabiliyoruz yazılanlara göre. Ben denizci bir astsubay arkadaşımla konuştum. Bana diplomanı aldıktan sonra biraz tecrübede kazandıktan sonra, denizde kalırsan bir yılda 60 bin € civarı birşey kazanırsın dedi. Sizin söylediğinize göre bu bilgi yanlış ama bunu söyleyen bir deniz astsubayı siz mi yanlış biliyorsunuz yoksa o mu ? Birde ben dokuz eylülün paralı bölümüne gideceğim.(Ailemin durumu çok iyi değil birikimimizin büyük bölümünü bu okula yatıracağız ) Bu okul 3 yıl 9 eylül üni. sinde 1 yılı hazırlık olmak üzere ondan sonraki 2 yıl amerikada. Yani bir amerikan ünivesitesinden alacağım demek oluyor bu diplomayı. Bunun farklı bir avantajı olur mu benim için ? Ve yıllık gelirim ne civarlarda olur ? İnternette dolaştığımdada milletin aylık 4000-5000 liralardan bahsettiğini gördüm. Bunlar yalan mıdır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Neo -- 4 Nisan 2012; 16:52:27 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sitede yayınlanmamış ama arkas ve yasa denizciliğin seminerini kaçırmayacağım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hangi sertifikayı aldığın ve nerden aldığın önemli. Şu şu sertifika diyebilecek yeterliliğe sahip değilim henüz ama bölüme gelip Öğrenci işlerine durumunu izah edersen seni en yakın hocaya yönlendirir, hoca da sana yardımcı olur. Okulun bu sene altyapı hazırladığı seneye vereceği bir kurs var eğer yanlış bilmiyorsam. "Tedarik Zinciri Yönetimi ve Lojistik" çok da sağlam bir kurs olacak sertifikalı Yalnız bizim kariyer günleri kışın oluyor ayrıca bir de bahar döneminde oluyor mu bilmiyorum. Bir şey daha, şöyle sağlam kariyer günleri takvimi çıkarabilen pek bölüm yok bizim okulda.. Tablodaki her şirket sektördeki ağır toplardan.. Kariyer günleri harici zamanlarda da yapılan seminerlerde konferanslarda çok sağlam kişiler geliyor. Sene de en az bir kaç tane bakan geliyor mesela bizim fakülteye.

kadro fena hocam

haftaya kimler geliyor?

• quote:

quote:

quote:

quote:

dostum yukardaki sorularımı cevaplayabilirsen sevinirim.

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.