Şimdi Ara

hd receiver ne kadar fayda eder

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba bir adet sony bravia 40d3500 lcd tv aldım next2000cxsüper plus receiverim vardı ve bağladım istediğim görüntüyü alamadım heleki maçlarda ve bazı kanallarda, gittim arkadaşımda hiramco x3 vardı onu denedim sanki next ten daha iyiydi (hdmi kablo ile görüntü alıyorum) ama ondada yüzlerde ve keskin cizgilerde kayma ve kare kare görüntü olayı gözüme çarptı, bir adet hdmi receiver alsam normal yayınlardada gözle görülür bir düzelme olurmu yani maç seyrederken daha güzel bir görüntü alırmıyım eğer öyle bir ihtimal varsa next uydumu geri verip yerine hdmi next alabilirim önerilerini bekliyorum

• bence o tv ye hiçbişey fayda etmez
  • bence iyi bir tv.in var digitürk veya d smart dene işini bir nebze çözer
    quote:

Orjinalden alıntı: Uygarman

bence o tv ye hiçbişey fayda etmez
  • birde yuv baglantı ile dene altın uçlu fark görüceksin
  • yuv bağlantı bi işey aramıyor

hd bi receiver al

yada hdmi çıkışlı seoul x3 felan var onlara bak

forumda yorularını bi oku
  • fayda olarak oldukça der

carrefourda düşürdüğüm crea hd ile benim seg lcd bile değişti

düşün o televizyonda ne olur
  • Gözle görülür fark oluşturuyor dostum. Eğer geçen Crea'da olan kampanya benzeri bir şey olsa (200ytl.) alman yönünde ısrarcı olabilirdim ama şimdiki fiyatlarla (500 TL. civarı) vereceğin farka değer mi değmez mi? onu sen değerlendirmelisin.
  • hdmi receiver ile bariz olarak görüntü daha iyi...Ama o televizyona hd receiver yakışır...
  • crea kullanıyorum gerçekten farkediyor.
  • Crea, Goldmaster 1010/3030 HD ve Katrehin 910 HD modellerinde upscaling özelliği mevcut olup, SD görüntülerde gözle görülür iyileştirme yapmaktadır.
  • fark ediyor insan gozu farkı..hdmi kablo veriyi kayıpsız iletiyor.
  • ablamba 127 ekran samsung plazma var ayrıca digitürkplus kullanıyorlar yayın için normal kanallarda görüntü iyi diil ama hd kanalları izleyince kalkasın gelmiyor
  • 1500 - 2000 TL de versek, hangi marka olursa olsun HD-Receiver'lar normal SD yayınlarda en fazla %3-%5 iyileşme sağlayabilirler. Aksini de kimse iddia edemez. Bu kadarlık bir iyileşme için de bu paralara değmez.

Yabancı kanallardan HD yayınlar izlenecekse (ki işe yarayanların çoğu şifreli ve türkçe değil:) standart bir hd receiver fazlasıyla yeterli olacaktır

Bence Hd-Digitürk yada HD-Smart üzerinden HD kanallar izlenecekse, bu markaların standart HD Receiverlarını alıp HD yayınları paralı seyretmek en basit çözüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesutkececi -- 18 Mart 2009; 17:28:43 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.