- x
^^Bluetooth Kulaklık Tavsiyesi^^
66 Cevap40089 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

356 Mesaj
27 Şubat 2009; 18:46:12 

Bluetooth’un yararları:

Yakın zamanda bir Bluetooth kulaklık aldım! Kullanması çok kolay ve benim gibi cep telefonunu vucudunun bi eklentisi gibi gören insanlar için ciddi bir kolaylık sağladığını yaşayarak öğrendim.

Artık uzun telefon görüşmelerinde sürekli telefonu bir kulağımdan diğer kulağıma almak zorunda kalmıyorum, kollarım yorulmuyor ve en sevdiğim bölümüde çalışırken artık işi bırakıp telefonla görüşmek zorunda kalmıyor olmam . Kısacası kulaklığı takınca ellerim bana kalıyor.

Diğer avantajı ise bir çağrı geldiğinde telefona koşmak zorunda kalmamam ve ya illa işimi yarıda kesip telefonu cebimden çıkarmama gerek kalmıyor olması, tek yapmam gereken kulaklığın üstündeki düğmeye hafifce bastırmam! Ayrıca görüşmem bittikten sonra illa telefonu cebime veya herhangi bir yere bırakmamda gerekmiyor, üstelik son aradığım numarayıda hiç telefonu cebimden çıkarmadan sadece aynı düğmeye tıklayarak arayabilirim! ( tembel insanlar için birebir yani ! ).

Bluetooth’un Zararları:

Yukarda çok reklam yaptım şimdide gelelim Buetooth un zararlarına! Eminim hepiniz şuanda bu cihazın yaydığı radyo frakansının zararlarından veya radyasyonundan bahsediceğimi düşünmüşsünüzdür! Ama malesef ( daha doğrusu çok şükürki ) yanıldınız!

Cihazı aldığımdan beri önüme gelen herkes bu cihazın çok tehlikeli olduğunu kullanmamam gerektiğini ve bana zarar vereceğini anlatıp durdular... ama aralarından hiçbiri bu sözleri belli bir araştırmaya veya bilimsel bir kanıta göre sölemiyordu, tabiki hepsi benim sağlığımı düşünerek sölüyordu bu lafları ama bazen yanlış yönlendirmeler insan için daha zararlı olabilir!!!

Bluetoothun benim açımdan tek zararı, karşıdan gelen insanların görüşme yapan kişinin kulağındaki cihazı göremedikleri taktirde o insanın kendi kendine konuşan, ruhsal ve sinirsel problemleri olan biri olarak görmeleridir!! , başkada zararı olduğunu düşünmüyorum...

Bluetooth neden Zararlı değil?

Şimdi gelelim yazımızın en önemli bölümüne, Bluetooth’un yaygınlaşması ile birlikte bu tarz sorular çok sorulmaya başlandı, bende insanları bilgilendirmek amacı ile nacizane bilgimi paylaşmak istedim sizlerle.

Bluethoot teknolojisinin zararlı olarak bilinmesinin tek nedeni cep telefonları gibi dalgalar ve radyasyon yaydığı bilindiğindendir! Ancak bilimsel araştırmalar sonucunda cep telefonlarının yaydığı radyasyonu ile Bluetooth’un yaydığı radyasyonunun kıyaslanamayacak kadar farklı şiddetlerde olduğunu görmekteyiz.

Kablosuz telefonlar ve bu tür kablosuz cihazların çoğu 1 ila 2.4 GHz frekansını kullanıyorlar. Bu radyo dalgalarının zararını anlamak ve bir standart getirmek için AB konseyi tarafından tavsiye edilen, radyo frekansı (RF) enerjisine maruz kalma limitleri belirlenmiştir.

Bilindiği gibi cep telefonları radyo frekansı “alıcısı” ve “vericisi”dirler, ve bu radyo frekansları enerji taşıdıklarından insan vucudundaki hücre yapısında değişikliğe sebep olabiliyorlar, kanser dediğimiz hastalıkta zaten bu hücre değişmelerinin sonucunda gelişen bir olaydır.

AB konseyi tarafından belirlenen bu limitler sözkonusu enerji seviyesini aşmayacak şekilde tasarlanmış ve geliştirilmiştir. Bu limitler, ayrıntılı yönetmeliklerin bir parçasıdır ve genel nüfus için izin verilen radyo frekansı enerjisi seviyelerini belirler. Bu yönetmelikler, bağımsız bilimsel çalışmaların periyodik ve detaylı değerlendirilmesi sonucunda geliştirilmiştir. Bu limitler, yaş ve sağlık durumundan bağımsız olarak tüm insanların güvenliğini garantiye almak üzere önemli bir güvenlik marjı içerir.

Cep telefonları için maruz kalma standartları “Özgül Emilme Oranı” olarak bilinen SAR (Specific Absorption Rate) oranı ile hesaplanır ve belirtilir. AB Konseyi tarafından tavsiye edilen SAR limiti 2.0W/Kg''dır.

Toplum tarafından kullanılan cep telefonları için SAR limiti, 10 gram vücut dokusu üzerinden ortalama 2 watt/kilogram (W/Kg)'dır. Bu limit, toplum için ek koruma sağlamak ve ölçümlerdeki farklılıkları hesaba katmak için, önemli bir güvenlik marjı içerir. SAR değerleri, ulusal bildirim gerekliliklerine ve şebeke bandına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Örnek olarak Amerikan birleşik devletlerinde ve Kanada’da bu değer 1.6W/Kg olarak belirlenmiştir, yani amerikada bu konuya daha hassas bakıyorlar.

SAR (Specific Absorption Rate) testleri, cep telefonlarının tüm test edilen frekans bantlarında izin verilen en yüksek güç seviyesini yaydığı standart çalışma koşullarında yürütülmüştür. SAR, izin verilen en yüksek güç seviyesinde belirlenmekle birlikte, telefonun çalışma sırasındaki gerçek SAR seviyesi, maksimum değerin çok altında olabilir. Bunun nedeni, telefonun, sadece şebekeye ulaşmak için gerekli olan gücü kullanması için, farklı güç seviyelerinde çalışmak üzere tasarlanmış olmasıdır. Genelde, bir baz istasyonuna yakınlaştıkça, telefonun güç çıkışı düşer. Yeni bir telefon modelinin, satışa sunulmadan önce, Avrupa R&TTE Yönetmeliğe uygun olduğu gösterilmelidir. Bu yönetmelik, ana gerekliliklerinden biri olarak, kullanıcının ve diğer kişilerin sağlığının ve güvenliğinin korunmasını içerir.

Cep telefonlarının SAR değerleri 0.25 ( Blackberry ) ile 1 W/Kg arasında değişmekte ve bu değer bile limit olarak belirlenen 2 W/Kg değerinin çok altında yer alıyor ve Bluetooth’larda bu değer kısa mesafe ( 10 Metre ) Bluetooth’lar için 0.001 ila 0.01 W/Kg, uzun mesafe ( 100 Metre ) olanlar için ise 0.05 W/Kg dır, dolayısıyla cep telefonlarının yaydığı radyasyon enerjisi ile kıyaslanabilecek durumda değil ve en az 100 kat daha zararsızdır. ( Bu çalışmalar Belfast’deki “William G. Scanlon of Queen's University” tarafından yapılmış ve onaylanmıştır ).

Bunu daha basit anlatmak gerekirse, Bluetooth kulaklığın bir cep telefonunun verdiği zararı verebilmesi için bizim aynı anda 100 adet Bluetooth kulaklığı bişekilde üzerümizde bulundurmamız gerekir, işte ozaman Bir (1) cep telefonunun yaydığı radyasyon kadar etkili olabilirler!!!

Yani eğer sizler bu radyo dalgalarının yaydığı radyasyon konusunda endişe ediyorsanız bile artık şunu biliyorsunuzki ne olursa olsun bir Cep telefonunun yaydığı radyasyon kulaklıktan en az 100 kat ( bazen 1000 kat ) daha fazladır! Ve bence sağlık açısından cep telefonu kullanmaktansa Bluetooth kullanmak vucudumuz için çok daha ( 100 kat ) az zararlı !!!

Bluetooth’un yaydığı radyasyonu bile almamak için kablolu kulaklık kullanılabilir, ama genede Bluetooth kullanılarak Cep telefonundan on (10) Metre uzaklaşabilirken, Kablolu kulaklık ile bu mesafe ancak bir (1) Metredir! Yani Cep telefonunun yaydığı 1W/Kg ‘lık dalgalara genede maruz kalıyorsunuz ama 10 Metrede bu radyasyon etrafa yayıldığından ve mesafenin etkisi ile enerji kaybına uğradığından çok çok daha az zarar verecektir.

Bu yazının sonunda Sağlığına önem veren ve cep telefonu kullanmak zorunda olan insanlara Bluetooth kulaklık veya en azından Kablolu kulaklık kullanmalarını öneririm, unutmayalımki sağlık herşeyden önce gelir…

Not: Bu yazı Alıntıdır(http://www.tiptr.com/medicine/turkce/6776-bluetooth-kulaklik-kullanmak-zararlimidir-yararlimidir/)

Arkadaş buna göre Bluetooth Kulaklık tavsiyelerinizi bekliyorum kullanan arkadaşlar özellikle belirtirlerse sevinirim fiyat aralığı 70TL-150TL arası olabilir.
Şimdiden ilğilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi warcraftx -- 27 Şubat 2009; 18:44:20 >

Telpa ile ilgili mesajym yayindan neden kaldiriliyor?

3117 Mesaj
28 Şubat 2009; 0:26:39 

SAMSUNG WEP420 BLUETOOTH KULAKLIK -hepsiburada da 100tl civarında. Bang&Olufsen teknolojisi kullanılmıştı sanırım.

356 Mesaj
1 Mart 2009; 0:04:19 

Bang&Olufsen teknolojisi bu nedemek acaba? Naslı bi teknolaji

3117 Mesaj
1 Mart 2009; 0:24:11 

linki tıkla ve incele
http://www.bang-olufsen.com/

356 Mesaj
1 Mart 2009; 23:34:29 

Link için teşekkürler ama bi şey anlamadım:(

188 Mesaj
1 Mart 2009; 23:35:00 

Tahmini bütçen ne kadar ?

It's only after we've lost everything we're free to do anything.

3117 Mesaj
1 Mart 2009; 23:44:00 

eksisozlukten alıntı yapayım sana

bang &olufsen tasarım konusunda aşmış, tadından yenmeyecek * çılgın elektronik aletler üreten danimarka merkezli firma. bana kalırsa adının bose'yle aynı cümle içinde söylenmesi bile yanlıştır. beocenter 2 ve beosound 9000 müzik sistemleri tek kelimeyle üstündür. özel bir isim veya kod adı verme ihtiyacı duymadan sadece "earphones" adıyla sunulan earbud tipi kulaklık tasarımı ayrıca fantastiktir.

bence bir zincir mağazaya git ve tüm kulaklıklara dene derim. Çogu 100tl civarında , kulağına uygun olanı alırsın.

356 Mesaj
2 Mart 2009; 1:40:29 

Bütçe 70-150 TL arasında olabilir benim aklımdan geçen bir ikitane var ama haklarında pek bilgi sahibi değilim. Benim için küçük olsun ses ve microfon kalitesi iyi olsun yeter.
Mesala bu kafama takıldı hoş bi şeye benziyor ama hakkında fazla bilgi sahibi değilim.
http://www.hepsiburada....oductid=telcakssenflx70

356 Mesaj
4 Mart 2009; 19:33:57 

up!!!

10329 Mesaj
5 Mart 2009; 13:36:08 

Ben yazın Samsung SBH700 aldım. Ne zararı vardır bilemem ama hep laptopda hem telefonda kullanıyorum. Hem konuşma yapabiliyor hemde müzik dinleyebiliyorsunuz.

356 Mesaj
7 Mart 2009; 0:36:52 

SENNHEISER FLX70 BLUETOOTH KULAKLIK
Bu ürünü bu gün aldım artık tel konuşması fena değil gibi ama benim telin BT müzik dinleme olayı yokmuş o kötü oldu.

137 Mesaj
11 Mart 2009; 1:27:31 

genelde araç içerisinde kullanılacak max 150 liraya kadar önerebileceğiniz bluetooth kulaklık var mı?

356 Mesaj
11 Mart 2009; 11:58:32 

SENNHEISER FLX70 BLUETOOTH KULAKLIK bunu almayı düşünürsen 2 kez düşün arkadaş hatta imkanınn varsa büyük magazalara git dene öyle al iyice inceledikten sonra için rahat ede ede alırsın.

174 Mesaj
13 Mart 2009; 14:41:41 

http://www.vatanbilgisa...Details.aspx?I_ID=34453

Benim de bu kulaklık ilgimi çekti ama x800 ile kullanmayı düşünüyorum... fiyat da uygun gibi geldi...
Bilen ya da kullananlar bir yorum yapabilir mi acaba...?

137 Mesaj
13 Mart 2009; 19:21:28 

quote:

Orjinalden alıntı: orhanshen

http://www.vatanbilgisa...Details.aspx?I_ID=34453

Benim de bu kulaklık ilgimi çekti ama x800 ile kullanmayı düşünüyorum... fiyat da uygun gibi geldi...
Bilen ya da kullananlar bir yorum yapabilir mi acaba...?

arkadaşım dün bu kulaklığı aldık vatan bilgisayardan. world karta taksitle 80 liraya geldi. oldukça memnunuz.

30 Mesaj
15 Mart 2009; 1:29:54 

arkadaşlar jabra bt2010 kulaklık aldım.güzel hafifi bir kulaklık ama kancası çok sert ve kulağı acıtıyor.hepsi burada da plantronics diye bir marka var önerirmisiniz.kulağı acıtmayan kulaklık arıyorum

gone but never forgotten...

398 Mesaj
15 Mart 2009; 20:53:45 

ben plantronics 510 kullandım.gerçi şu anm piyasada pek yok ama çok iyi kulaklıktı. Plantronics ve jabra bu konuda uzman. benim tavsiyem jabra 2020 yada 5020 modeli. 2020 modelini darty den 89 tl ye aldım. piyasada 100 tl civarında.

SUBARU IMPREZA 1.5 AWD Asus M5A97 R 2.0 / FX 6300 3.5 GHZ / KINGSTONE 8 GB 1600 MHZ / AMD HD 7850 1 GB 256 BİT

356 Mesaj
17 Mart 2009; 22:17:57 

Arkadaşlar Bluetooth kulaklık kullananlar buraya modelleri ile birlik yazsınlar memnun olup olmadklarını belirtsinler alacak arkaşalara yardımcı olalım.
Ben mesala SENNHEISER FLX70 BLUETOOTH KULAKLIK bu kulaklıgı aldım ama fazla memnun kalamdım okadar para verdim o paraya iki tane normal kulaklık alırdım ama umduğum gibi çıkmadıforumda araştırmama rağmen pek fazla hakkında bilgi bulamadım rastgele almış gibi oldum diğer arkaşların böyle sorunlar yaşamaması için buraya yazarsak kullanmış olduğumuz kulaklıkları güzel olur diye düşünüyorum.

6 Mesaj
21 Mart 2009; 21:16:47 

Değerli üstadlar.

Bu gün teknosadan ben de Jabra2015 model kulaklık aldım.Benim telefonum HTC TytnII kulaklığı buldu ve çok rahat çalıştı.Kulaklığı ise eşim için aldım.Bebek bekliyoruz. Telefondan uzaklaşmasını istiyorum.Onun kullandığı telefon Nokia 6230 modeli, bu telefonda kulaklık gözükmüyor. LG dokunmatik kayar kapaklı bir telefonda da aradım gözükmüyor. Çözüm ne önerir siniz?

İyi Akşamlar.

621 Mesaj
21 Mart 2009; 22:29:34 

bende bugun bimeks'ten cardo s800 modelini aldim ilk ciktigi zaman 100 tl idi simdi 55 tl ye dusmus hem kucuk hem ses kalitesi iyi >> http://www.bimeks.com.t...aspx?kid=1106&uid=38058

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi funkydansky -- 21 Mart 2009; 22:24:48 >

356 Mesaj
26 Mart 2009; 0:56:36 

Bende bu gün bu kulaklığı sipariş verdim: PLANTRONICS DISCOVERY 925 BLUETOOTH KULAKLIK ( Çift Telefon Desteği )
http://www.hepsiburada....roductId=telbkulplan925

Daha önceden sennheiser flx70'i şipariş vermiştim ürün arızalı çıkınca geri göndermek sorunda kaldım bununla değiştirdim bakalım kulaklık elime geçince ikisi hakkında detaylı yorumlarımı buraya yazacağım.

621 Mesaj
27 Mart 2009; 13:45:07 

bende gecen aldigimi babama verdim kendime yeni bir tane aldim samsung wep420 ses kalitesi super zaten bang&olufsen tasarimi hizlial.com'da kampanya var 84 tl ye 10 taksitle aldim 24 saat gecmeden teslim edildi

356 Mesaj
28 Mart 2009; 22:50:24 

Sonuda plantronics discovery 925 kualklığım geldi. Arkadaşlar buraya ilk izlenimlerimi yazmak istiyorum almak isteyenler için belki yardımcı olur.
-Kulaklğın tasarımı gerçekten çok güzel resimlerden gördüğümden daha küçükmüş kulağıma taktım ve görüşmeler yaptım kulağa hiç rahatsızlık vermiyor silikon kulakçıkların olması da çok güzel olmuş 8gr hafifliğinde olan bu cihazı belli bi süreden sonra kulağınızda takılı olduğunu fark etmiyorsunuz tam istediğim gibi.
-Kulaklıkla yaptıgım görüşmede karşıdan gelen ses çok net bi şekilde anlaşılıyor ilk 5dk karşı tarafa kulaklıkla konuştuğumu söylemedim daha sonra sordum sesim nasıl geliyor diye gayet güzel dedi kulaklıkla konuşuyorum fark ediyormu dedim yok dediler.
-Kulaklık telefonumla eşleşmede hiç sorun yaşamadı hemen tanıdı ve bağlantıyı kopardım tekrar nasıl bağlanacak diye gayet hızlı bağlandı mesafeyi ölçmek için telefondan uzaklaştım araya duvar girdi yaklaşık 5mt felan uzaklaştım seste herhangibi bozulma olmadı.

Gelelim daha önce kullanmış olduğum ve arızalı çıktı diye göndermiş olduğum sennheiser flx70 ile karşılaştırılmasına;
Arkadaşlar bu iki markada kendini bazı konularda kanıtlamış ve forumdada görüdüğüm kadarıyla beğenilen markalar mesala sennheiser'ın daha önceden kulaklığını almıştım mx460 ses kalitesi hoşuma gitmişti bundan dolayıda ilk tercih olarak sennheiser'ı tercih ederek flx70'i almıştım ama kader 2 defa arızalı ürün gelince onu gönderip bunu almak zorunda kalmıştım şimdi buna göre;

İki ürün arasındaki farklar;
-telefon görüşmelerinde iki kulaklıkta da görüşürken karşı tarftan hiç şikayet gelmedi kulaklıkla konuştuğum anlaşılmadı. Ama bana gelen seslerde plantroncs'in ses kalitesi biraz daha iyi geldi. ikisininde son ses düzeyinde sennheiser'ın ses yüksekliği biraz daha fazlaydı.
-Kulaga oturma bakımından senheiser'ı daha hızlı yerleştirebiliyordum ama kanal içi olmasından mıdır nedir kulağımı rahatsız ediyordu eğerki o rahatsızlık olmasaydı flx70 de kulağımda belli bi süreden sonra yok gibi bi şey olacaktı, yukarda da belirtiğim gibi plantronicsin kulağa oturması rahatlığı ve hafifliği çok güzel bu noktada plantronic bence sennheiser dan önde.
-Kulaklıkların eşleşmelerindeki hızlarda ben bi fark göremedim ikiside çok hızlı eşleşiyorlar
-sennheiser da da denemiştim ne kadar mesafede konuşma bozulacak diye aynı 5mt mesafade arada duvar varken onda da seste bozulma olmamıştı.
-Sennheiser da son aranan kişiyi tekrar arama yapılabiliyordu ama plantronicste bunu gerçekleştiremedim bu özellik yok.
-Tasarım konusunda plantronics sennheiser'a göre gerçekten çok önde sennheiser'ın bu modelinin tasarımıda çok hoşuma gitmişti hafifliği olsun kullanım yönü olsun ses azaltıp ses artırma düğmelerinin olması gayet güzeldi, tek sorun cevaplama dügmesinin biraz küçük olmasıydı,ama plantornics'in zarifliği tasarımı görünümü kulağa oturmasındaki rahatlığı cevaplama dügmesinin bu tasarıma uygun büyüklükte olması ve kullanışlı olması sennheiser dan çok önde.
Ardaşlar ilk izlenimlerim kısaca bunlar iki kulaklık hakkında sormak istediklerin olursa buraya yazarsınız elimden geliğince cevaplamağa çalışırım. Ben puanlayacak olursam iki kulaklığıda genel olarak;

.............................. Flx70:::::::::disc.925
Görüşme kalitesi.....:.....8...................8
Ses kalitesi.............:...6...................8
Rahatlık..................:...7...................8
Tasarım..................:...7...................9
Boyutlar.................:...7...................9

109 Mesaj
5 Nisan 2009; 17:47:39 

max 50 ytl için jabra önerirmisiniz,

bu arada bilgiyi paylaşan herkese teşekkürlerç

dv6112ea hp pavilion
sanyo CG6

25 Mesaj
1 Haziran 2010; 16:20:17 

quote:

Orijinalden alıntı: davidoff11tr

max 50 ytl için jabra önerirmisiniz,

bu arada bilgiyi paylaşan herkese teşekkürlerç

http://www.hizlial.com/....016.1429.0033.htm#tabs

o fiyata jabra bir bu var... bt 2035.

1511 Mesaj
22 Haziran 2010; 16:19:28 

Bende BT kulaklık almayı düşünüyorum samsung wep480 modeli nasıl öneren veya kullanan varmı ?
Linki ;
http://www.hepsiburada....ductid=telbkulsamwep480

Birde şu model nasıl acaba müzik dinleme özelliği de varmış ;

http://www.hepsiburada....ductId=telblukcncrdg688

1822 Mesaj
19 Ağustos 2010; 17:56:15 

Arkadaşlar telefonum philips xenium 9q9u, bu tür aletlerde pil ömrünün uzun olmasını isteyen birisiyim, kaliteli ve pil ömrü uzun bir bluetooth kulaklık önerir misiniz?

'Ülkeyi idare edenler saygılı ve erdemli olmalılar. Rüzgar estiğinde otları nasıl kendi yönüne eğerse, onların bu nitelikleri de egemen oldukları halkı o yöne döndürür'
Konfüçyüs

486 Mesaj
23 Ağustos 2010; 1:47:24 

Arkadaşlar samsung WEP495 bluetooth kulaklık aldım.Telefonum NOKIA C5-00.Gelen aramayı bluetooth kulaklık ben açmadan kendisi başlatıyor.Telefondan bir ayarı mı var yoksa arızalı mı çözemedim??? Yarın aynı modeli aldığım yere götürüp değiştireceğim konuyu bilen varsa yardımcı olursanız memnun olurum.

1822 Mesaj
19 Şubat 2011; 8:41:47 

'Ülkeyi idare edenler saygılı ve erdemli olmalılar. Rüzgar estiğinde otları nasıl kendi yönüne eğerse, onların bu nitelikleri de egemen oldukları halkı o yöne döndürür'
Konfüçyüs

2887 Mesaj
19 Şubat 2011; 18:12:38 

bir arkadaşıma jabra bt 2035 aldım, birine de vesile oldum.
fiyat-performans olarak iyi bence, kendim de biraz bızıkladım.
teknosada ve bimekste 35 lira, 50 lira altı ürün alternatifi için.

donanımlar: LENOVO v570, grundig NB 1020, Nokia Lumia 1320, LG 42LA613S 3d Led TV

3546 Mesaj
19 Şubat 2011; 18:31:00 

Motorola S9-HD bt kulaklıklar arasında efsanedir fakat hala satılıyormu bilmiyorum. Fiyatı biraz pahalıda olabilir.

Ege Üniversitesi
Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Çalgı Yapım Bölümü

258 Mesaj
10 Nisan 2011; 15:46:55 

Hem iş telefonumu, hem özel telefonumu kullanabileceğim, hem de mp3 dinleyebileceğim en ucuz bluetooth kulaklık tavsiyeniz nedir?

- Sony 47W805 - WD TV Live Media Player - ASUS K55VJ SX077D - Sony Xperia Z

14 Mesaj
13 Nisan 2011; 20:26:45 

ben bi kaç ay önce bh-503 aldım nokia cok memnunum görüntüsüde çok güzel ben 45 e almıştım ama o kdr ucuza bulmak zor 60-70 arası fiyatları

382 Mesaj
16 Nisan 2011; 14:25:54 

Merhabalar bende sadece telefonla kullanmak için (Müzik dinlemeyeceğim) ama müzik dinleyebilme özelliğide olabilir 3 saatten fazla konuşturacak iyi bir kulaklık arıyorum.Daha önce ucuz bir tane aldım karşı tarafın sesi boğuk geliyordu benim sesimde kuyu dibinden geliyormuş gibi gidiyormuş ve bağırmak zorunda kalıyordum.Belirttiğim gibi konuşma konusunda sıkıntı yaşatmayacak kısık sesle bile konuşurken karşı tarafın rahatça duyabileceği benimde karşı tarafın sesini rahat duyabileceğim bir ürün arıyorum.

Birkaç model buldum kullanan arkadaşlar yorumlarını bildirirlerse veya başka tavsiyede bulunacak arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Plantronics Explorer 240 Bluetooth Kulaklık
http://www.hizlial.com/...ik_02.016.1608.0011.htm

Plantronics Explorer 395
http://www.hizlial.com/...95_02.016.1608.0009.htm

Plantronics Explorer 210 Bluetooth Kulaklık
http://www.hizlial.com/...ik_02.016.1608.0008.htm

Jabra BT2050 Bluetooth Kulaklık
http://www.hizlial.com/...ik_02.016.1429.0029.htm

Jabra BT2035 Bluetooth Kulaklık
http://www.hizlial.com/...ik_02.016.1429.0033.htm

Arkadaşlarım Jabra ve Plantronics modellerine bakmamı söylemişlerdi.Bende yukarıdaki modelleri buldum.

Sizce hangisini almalıyım.Bütçem 40 TL ye kadar.Bu civarda yukarıdaki ürünlere alternatif ürün tavsiyesi bulunabilecek arkadaşlarında yardımlarını bekliyorum.

389 Mesaj
16 Nisan 2011; 14:36:54 

quote:

Orijinalden alıntı: Chenk

SAMSUNG WEP420 BLUETOOTH KULAKLIK -hepsiburada da 100tl civarında. Bang&Olufsen teknolojisi kullanılmıştı sanırım.

Bunu yazıcaktım

382 Mesaj
16 Nisan 2011; 20:42:28 

başka tavsiyesi olan yok mu.Acil lazım arkadaşlar.

3117 Mesaj
16 Nisan 2011; 21:12:11 

hm1500
0

1059 Mesaj
25 Nisan 2011; 17:03:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Alperkon

Arkadaşlar samsung WEP495 bluetooth kulaklık aldım.Telefonum NOKIA C5-00.Gelen aramayı bluetooth kulaklık ben açmadan kendisi başlatıyor.Telefondan bir ayarı mı var yoksa arızalı mı çözemedim??? Yarın aynı modeli aldığım yere götürüp değiştireceğim konuyu bilen varsa yardımcı olursanız memnun olurum.

Menu-ayarlar-aksesuar ayarları-kulaklık-otomatik yanıtlama

20 Mesaj
19 Eylül 2011; 19:08:42 

motorolla HK200 almanızı tavsiye etmem. he hü ne demekden telef oldum hatta şimdi formda onu araştırıyordum ne alsam diye. daha evvel jabra bt2050 kullanıyordum hem küçük hem hafif hemde ses temiz ve net idi. tek sıkıntı müzik dinletmemesi.
bt kulaklık için diğer tavsiyem; kulaklığınızı çengel ile kullanmayın, kulaklığa bir ince dikiş ipliğini kulaklığın arasına düğümleyin, genelde bayan kuaförlerde olan ince saç maşası alın uzun uçlarını kesin törpüleyin, ipi kullanıcağınız mesafeye göre ayarlayıp ipin diğer ucunu maşaya düğüm atın. böyle kullanmak daha rahat başta kulakda durarmı sorunu yaşayabilirsiniz ama merak etmeyin hızlı koşmadığınız sürece duruyor. :)

636 Mesaj
22 Eylül 2011; 22:30:58 

jabra bt2035 modelini önerir misiniz? sizce fiyatına göre iyi midir?

http://www.hepsiburada....bt2035&categoryId=16218

Guest
4 Ekim 2011; 10:48:56 

Yazı çok güzeldi, faydalı oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

6 Mesaj
20 Ekim 2011; 16:02:58 

Selamlar,

Bluetooth kulaklık için yeni çıkmış bir ürün olan i.Tech Clip 310m i tavsiye ederim. Fiyat performans açısından şu anda piyasada ki en iyi ürün diyebilirim. Media Marktlarda bulabilirsin. Diğer ürünlere göre artı özellikleri fazla. Ürün klip model bluetooth kulaklık, kullanımı kulak üzerine göre çok daha rahat.

- Ses kalitesi oldukça iyi. In-Line mikrofon ilede ses kalitesi geliştirilmiş. Ayrıca iphone kullanıyorsanız, Clip 310m de Apple dan resmi sertifikalı Talkapp özelliği bulunmakta. Resmi sertifikaya sahip olması çok önemli. iphone lar için piyasada ki en iyi ses kalitesini yakalıyorsun.

- Ürünün dizaynı gayet şık ve materyel kalitesi de yüksek. Dokunduğunuz zaman bunu hissedebiliyorsun.

- Pil ömrü 6 saatin üstünde ve standby süreside 150 saatin üstünde.

- Şu anda piayasada bulunan diğer tüm klip model blutooth kulaklıklar USB 2.1 dir. i.Tech 310m de ise USB 3.0 özelliği bulunmakta. Bu çok önemli bir özellik çünkü cep telefonunuzdan USB 2.1 olan ürünlere göre çok daha az şarj tüketiyor.

- 2 telefonla aynı anda eşleşebilmesi,

- gerçek multipoint özelliğe sahip olması bunun sonucunda biri ile konuşurken başka bir arama geldiğinde ilk aramayı kapamadan ikincisine cevap verebilme.

- arama geldiğinde uyarı sesi ile sizi uyarması,

- ürünün üzerinde ki tek tuş ile bütün fonksyonları yönetebilme,

- kulaklık kısmının kulak içi kulaklıklara göre kulakta çok rahat durması ve rahatsızlığa sebep vermemesi sayesinde saatlerce kulakta taşıyabilme

i.Tech markasını da araştırdım;

i.Tech çift telefonla eşleşme teknolojisinin ( multipoint ) yaratıcısı. Hatta adamların dünyada tek olan triple yani 3 telefonla eşleşebilen ürünleri de var fakat şu anda Türkiye de mevcut değil. Piyasada ki bilinen diğer markalara bluetooth kulaklık ürütmekte. Piyasada ürünlerinde kullandığı teknoloji bakımından en ileri marka, android telefonlar ve iphone için app ları bulunmakta bluetooth kulaklıklarında.

3530 Mesaj
19 Aralık 2011; 23:28:50 

Arkadaşlar bu kulaklıklar pillemi çalışıyor? Hiç bluetooth dalgalarıyla kendini şarj edip çalışan bi kulaklık yokmu?

1792 Mesaj
12 Ocak 2012; 13:21:33 

bluetooth kullanıcısı arkadaslar cevap verirlerse sevinirim. bu bluetooth kulaklıkla telefon arasına bir engel girdiginde sizinki de çekmiyormu? mesela bende cantaya koyarsam yada arka cebime koyarsam bluetooth baglantısı kesiliyor. sizinki de bu sekilde mi? yoksa bu benim kullandıgım kulaklıktan mı kaynaklanıyor? kulaklık illa telefonu direk gorunce anca cekiyor. marka jabra.

23 Mesaj
28 Haziran 2012; 22:53:08 

sony ericsson xperia walkman live kullanıyorum bluetooth 2,1versiyon arayanın ismini üzerinde yazan bir bluetooth kulaklık tavsi ederseniz çok sevinirim
simdiden tesekkurler

moto-moto

3 Mesaj
13 Temmuz 2012; 1:04:41 

Arkadaşlar bluetooth kulaklığı telefonla eşleştirme işlemi yapmak istiyorsanız, Bluetooth Kulaklık yazısını okuyabilirsiniz. Gerçekten çok kolay, anlaşılır bir şekilde anlatılmış.

618 Mesaj
16 Temmuz 2012; 17:25:58 

android işletim sistemli sony telefon için hem müzk dinlemek hemde görüşme yapmama yardımcı olacak blut kulaklık tavsiye edebilir misiniz

218 Mesaj
17 Temmuz 2012; 16:02:40 

quote:

Orijinalden alıntı: ilbilge_11

android işletim sistemli sony telefon için hem müzk dinlemek hemde görüşme yapmama yardımcı olacak blut kulaklık tavsiye edebilir misiniz

nokia bh111 kullanıyorum şarji 10 gün gidiyor hergün 2-3 saat müzik ile birkaç ay önce kampanyayla 50 civarına aldım şuan piyasa fiyatı 90 civarı bu fiyata bile alinabilecek mükemmel kalitede üzerinde ileri geri pause vs gibi tuşlar var tam bir müzik canavarı öle sesi azmış yok kötüymüş gibi sözkonusu olamaz bir araştırın derim

'' GERÇEĞİ BİLENLER İLE ONU SEVENLER, HİÇBİR ZAMAN EŞİT DEĞİLDİRLER. ''

618 Mesaj
17 Temmuz 2012; 16:19:13 

quote:

Orijinalden alıntı: spartakuez

nokia bh111 kullanıyorum şarji 10 gün gidiyor hergün 2-3 saat müzik ile birkaç ay önce kampanyayla 50 civarına aldım şuan piyasa fiyatı 90 civarı bu fiyata bile alinabilecek mükemmel kalitede üzerinde ileri geri pause vs gibi tuşlar var tam bir müzik canavarı öle sesi azmış yok kötüymüş gibi sözkonusu olamaz bir araştırın derim

teşekkürler peki and çalışır mı

218 Mesaj
17 Temmuz 2012; 16:32:46 

quote:

teşekkürler peki and çalışır mı

benim bazı cihazlarda calışti bazılarinda çalışmadı mesela nokia e71 i tanırken samsungun bazımodellerde calışmadi alacak olursan kutusunu actırıp denemelisin bi sıkintı olmaması icin

'' GERÇEĞİ BİLENLER İLE ONU SEVENLER, HİÇBİR ZAMAN EŞİT DEĞİLDİRLER. ''

618 Mesaj
17 Temmuz 2012; 16:40:56 

bu asagıdaki kulaklıkları bilen kullanan var mı xperia arc s telefonda kullanmak için müzik dinlemek için sizce nasıl

http://www.hepsiburada....os9hdb&categoryId=16218

http://www.hepsiburada....s3000b&categoryId=16218

http://www.hepsiburada....anm155&categoryId=16218

doğrusu ben ilk motorola ve sondaki platr arasında kaldım sizce hangisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilbilge_11 -- 17 Temmuz 2012; 17:03:51 >

618 Mesaj
17 Temmuz 2012; 20:01:33 

sanırım kimsenin fikri yok

618 Mesaj
18 Temmuz 2012; 21:53:37 

arkadaşlar bir el atsaydınız konuya

2346 Mesaj
12 Ocak 2013; 23:43:27 

Bluetooth kullandığım zaman başım ağrıyor daha önce böyle bşr sorunum olmamıştı.Bu sorun cihazdan cihaza değişir mi başka bir tane daha kaliteli bluetooth alsam bu sorun düzelir mi?

7 Mesaj
26 Nisan 2013; 0:21:46 

quote:

Orijinalden alıntı: Fch Teknoloji

Selamlar,

Bluetooth kulaklık için yeni çıkmış bir ürün olan i.Tech Clip 310m i tavsiye ederim. Fiyat performans açısından şu anda piyasada ki en iyi ürün diyebilirim. Media Marktlarda bulabilirsin. Diğer ürünlere göre artı özellikleri fazla. Ürün klip model bluetooth kulaklık, kullanımı kulak üzerine göre çok daha rahat.

- Ses kalitesi oldukça iyi. In-Line mikrofon ilede ses kalitesi geliştirilmiş. Ayrıca iphone kullanıyorsanız, Clip 310m de Apple dan resmi sertifikalı Talkapp özelliği bulunmakta. Resmi sertifikaya sahip olması çok önemli. iphone lar için piyasada ki en iyi ses kalitesini yakalıyorsun.

- Ürünün dizaynı gayet şık ve materyel kalitesi de yüksek. Dokunduğunuz zaman bunu hissedebiliyorsun.

- Pil ömrü 6 saatin üstünde ve standby süreside 150 saatin üstünde.

- Şu anda piayasada bulunan diğer tüm klip model blutooth kulaklıklar USB 2.1 dir. i.Tech 310m de ise USB 3.0 özelliği bulunmakta. Bu çok önemli bir özellik çünkü cep telefonunuzdan USB 2.1 olan ürünlere göre çok daha az şarj tüketiyor.

- 2 telefonla aynı anda eşleşebilmesi,

- gerçek multipoint özelliğe sahip olması bunun sonucunda biri ile konuşurken başka bir arama geldiğinde ilk aramayı kapamadan ikincisine cevap verebilme.

- arama geldiğinde uyarı sesi ile sizi uyarması,

- ürünün üzerinde ki tek tuş ile bütün fonksyonları yönetebilme,

- kulaklık kısmının kulak içi kulaklıklara göre kulakta çok rahat durması ve rahatsızlığa sebep vermemesi sayesinde saatlerce kulakta taşıyabilme

i.Tech markasını da araştırdım;

i.Tech çift telefonla eşleşme teknolojisinin ( multipoint ) yaratıcısı. Hatta adamların dünyada tek olan triple yani 3 telefonla eşleşebilen ürünleri de var fakat şu anda Türkiye de mevcut değil. Piyasada ki bilinen diğer markalara bluetooth kulaklık ürütmekte. Piyasada ürünlerinde kullandığı teknoloji bakımından en ileri marka, android telefonlar ve iphone için app ları bulunmakta bluetooth kulaklıklarında.

selamlar hocam bu ürünü sizin gibi farklı sitelerde aynı özelliklerinden söz ederek tavsiye ediyorlar. Ancak bu ürün ile ilgili microfonun ses alıcılık kalitesini, yankılı ortamda yankı filtresi olup olmadığını, rüzgarlı havada filtrelemesi olup olmadığı, gürültülü ortamda çevre gürültüsünü filtrelemesi ile ilgili herhangi bir özellikten söz edilmiyor. bu tür özellikleri hakkında deneyiminiz oldu mu aceba. ben bu hususlar doğrultusunda almayı düşünüyorum. teşekkürler

26 Mesaj
26 Nisan 2013; 1:19:01 

quote:

bu asagıdaki kulaklıkları bilen kullanan var mı xperia arc s telefonda kullanmak için müzik dinlemek için sizce nasıl

http://www.hepsiburada....os9hdb&categoryId=16218

http://www.hepsiburada....s3000b&categoryId=16218

http://www.hepsiburada....anm155&categoryId=16218

doğrusu ben ilk motorola ve sondaki platr arasında kaldım sizce hangisi

Plantronics m155 ilk çıktığında usa dan getirtmiştim çok kullanışlı ve güzel bir cihaz
Kullanan ve cihazı yetkili bayi olarak satan birisi olarak reklam sayılmasın lütfen
deneyimlerimi paylaşmak isterim.

Çift cihaza bağlanabilme özelliği var
Bağlandığı cihazlar içerisinde iphone 4s ve şimdi iphone 5 kullanan biri için konuşuyorum

Her sesi kulaklıktan alabiliyorsun tuş kiliklemeleri dahil
pil ömrünü ana ekranın en üstünde iphone dan görebiliyorsun
answer diyerek aramalara cevap ignore diyerek meşkul verebiliyorsun
pil ömrü çok uzun gidiyor
zarif kibar bir kulaklık
siri ye komut verebiliyorsun ama sirinin anladığı dilden ingilizce
aile bireylerini mother brother father olarak kişi kartı oluşturursan
kulaklık tuşuna uzun basıp call mother brother father dersen arama yapıyor
paket içerisinde çıkan usb şarj cihazı çok başarılı kulaklığı şarj ederken şarj cihazının üzerinde bulunan diğer usb çıkış ile başka cihazını
ana usb den kullanmaya devam edebiliyorsun
bağlanmak ve cihaz eşlemek çok basit
bluetooth her cihaza bağlayabiliyorsun
ios ve android app leri mevcut
bilgisayarıma ve telefonuma bağlı olarak kullanıyorum her işimi görüyor şiddetle tavsiye ederim

Ama m155 eski model oldu almak istiyorsan m165 modeli de çıktı marque 2 olarak lanse edildi
Pil ömrü artırıldı bağlı cihazdan ayrılınca kapanıyor
ölü modu ile 180 saate kadar bekleyebiliyor
ağırlık 7 gram kutu içersinde araç şarj cihazı da çıkıyor
siyah beyaz renk mevcut

www.melefoni.com.tr/plantronics bölümünde detaylı açıklama bulabilirsin.

www.melefoni.com.tr

26 Mesaj
26 Nisan 2013; 1:21:07 

m155 de yeni çıkan model m165 de dış sesleri çok az seviyede alıyorlar
özellikle m165 rüzgar sesini ve dış seslari daha az alıyor

Bu mesajda bahsedilenler: