Şimdi Ara

Sony DG-820 ve Subwoofer Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Geçen hafta xbox360 ve popcornhour dan 5.1 ses alabilmek için Sony DG-820 aldım.
    Daha uygun hoparlör alacak bütçem olmadığı için bir süre LH-T7652SA ev sinema sisteminin hoparlörlerini kullanmak zorundayım.
    Subwoofer hariç bütün hoparlörlerden ses alıyorum ama sony nin sub çıkışıyla subwoofer ın girişi birbirine uygun olmadığı için ne yapacağımı bilmiyorum.
    Bu Subwoofer ı bu receiver da kullanabilirmiyim,kullanabilirsem nasıl bir kabloyla nasıl bağlarım?
    Bilenler yardımcı olursa sevinirim, teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi My__Way -- 27 Şubat 2009; 10:55:47 >

• teorik olarak y kablo ile kullanabilirsin. ancak sub oasif gibi duruyor ve amfin subı besliyor mu bilemiyorum. ama basit bir kablo ile denemen mümkün.
  • aslında sony nin sub girişine uygun bir kablo taktım diğer ucunu kesip bütün bağlantı ihtimallerini denedim ama cızırtı bile gelmedi subdan
    sub ı front bağlantıya bağlayınca ses geliyor, receiver ekranında da sub a sinyal gönderildiğine dair işaret var ama doğru bağlantıyı sağlayamadım sanırım
    bu arada evet sub pasif
  • malesef o şekilde çalıştırmak mümkün değil
    bir seçeneğiniz var aslında
    amfinin subwoofer çıkışı ile LG nin L veya R girişleri arasına bir kablo takın,
    subwooferi ise LG nin speaker çıkışına takın

mesela amfinin subwooferini R ye bağladıysanız subwoofer'ıda speaker R bağlayın
    LG nin bütün eq ve ayarlarını sıfırlayın
    bir çeşit mono amfi görevi görecektir ve gelen sinyali yükseltecektir o şekilde kullanabilirsiniz diye düşünüyorum
  • aktif subwoofer kullanmadığın sürece wooferdan ses alamazsın bu tarz anfilerin bass çıkışları aktif sublar için pasif olarak kullanamazsın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.