Şimdi Ara

Airties kablosuz modem?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar airties rt-205 modelini aldım,desktopa kurdum ancak laptopun görmesi için ne yapabilirim?

• Gigabit Ethernet, Intel® Wireless WiFi Link 5100/5300 802.11 a/b/g/D

Laptop'ta wireless var sanırım? lütfen yardımcı olun arkadaşlar
  • Merhaba,
    Sorduğunuz soruda yaşadığınız problemle ilgili pek bir detay yok. Detay verebilirseniz çözüm üretmek kolaylaşır.
    Modemde ve notebookta wireless açık ise ortamdaki kablosuz ağları tarattığınızda kendi modeminizin ağ ismini listede görmeniz lazım. Tabi notebookta wireless açma-kapama düğmesinin açık olduğundan emin olmak gerek.
    Bağlantı için yaptıklarınız/yapamadıklarınız konusunda detay vermeniz lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramazanyalcin -- 27 Şubat 2009; 0:04:11 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ramazanyalcin

Merhaba,
    Sorduğunuz soruda yaşadığınız problemle ilgili pek bir detay yok. Detay verebilirseniz çözüm üretmek kolaylaşır.
    Modemde ve notebookta wireless açık ise ortamdaki kablosuz ağları tarattığınızda kendi modeminizin ağ ismini listede görmeniz lazım. Tabi notebookta wireless açma-kapama düğmesinin açık olduğundan emin olmak gerek.
    Bağlantı için yaptıklarınız/yapamadıklarınız konusunda detay vermeniz lazım.

merhaba;

laptop'da wireless özellği var,ancak nasıl açabileceğim konusunda biraz cahilim,vista'dan xp'ye geçtim.arayüzü tamamen farklı fazla birşey bilmiyorum.Ben masaüstüne kablosuz modem aldım,bağlantıyı kurdum ancak modemin görmesi için hangi yolları izlemeyelim? sorum budur.

teşekkürler ilgilendiginiz icin

• Şu an elimin altında Vista yüklü bir bilgisayar olmadığından bire bir yönlendirme yapamıyorum. Daha önce bir kaç arkadaşın Vista yüklü notebookunda kablolu ve kablosuz bağlantı kurmuştum.
    Kabaca tarif etmeye çalışayım.
    Modemde kablosuz bölümde bir değişiklik yapmadı iseniz modemde varsayılan olarak kablosuz yayın açıktır.
    Notebookta wireless açma/kapama düğmesinin açık olduğundan emin olun. Bu düğme notebookun önünde veya yan tarafında bir yerlerdedir. Açık konumda iken turuncu veya kırmızı renki ışığı yanar.
    Buraya kadar herşey tamam ise saatin yanında wireless ethernet kartının ikonu çıkması lazım. Oradan ortamdaki kablosuz yayınları tarayıp kendi ağınızı bulup bağlanabilirsiniz.
    Bu aşamaya kadar olanları bir yapın. Sonucuna göre elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
  • arkadaşım ilgilendiğin için çok teşekkür ederim,3-4 gündür yoktum kusura bakma cenazemiz vardı.

Bende Acer ASPIRE 6930G Laptop var,wireless açma/kapama tuşunu yada progamını bulamadım?nerede olabilir?ben size yandan ortadan resimlerini vereyim,umarım yardımcı olur.

Airties kablosuz modem?

Airties kablosuz modem?

Airties kablosuz modem?

Airties kablosuz modem?

• Ağ bağlantıları bölümünde Wireless ethernet kartının ikonunun mevcut olup olmadığını ve etkin durumda olduğunu teyit etmeniz lazım. ilgili alanda wireless için bir ethernet ikonu var mı vae etkin mi?

Eklediğiniz resimlerde wireless açma-kapama için bir düğme göremedim. Ama aşağıdaki linkte daha detaylı olarak yandan çekilmiş resimde notebook kapak meneteşesi ile telefon portunun arasında yuvarlak bir alan var. Onu bir kontrol edin, bi ihtimal wireless açma-kapama düğmesi olabilir. Ayrıca wireless açık ve etkinse başlat çubuğunda saatin yanında wireless ikonunun çıkması lazım.

Notebook ta wireless açık ve etkin olduğundan emin olunduktan sonra diğer ayarlar vs. yapılabilir.

http://images.torrentmove.com/ih/9kjh8.jpg

• Merhaba, vistada wireless ayarlari yapmak cok kolay ag ayarlarina girince, o zaaten sizi sihirbaz ile yonlendiriyor. Ama bundan onceki arkadasin dedigi gibi bir dugme varsa o hardwarei kapattigi icin windows kart oldugunu gormez. Oncelikle onu acmniz ve hardwarei etkin duruma getirmeniz lazim. Ondn sonrasi kolay.

Bunun disinda wireless ADSL icin ethernet kablosuyla baglayip, kullanim kilavuzunda vardir nasil yapilacagi, kesinlikle sifre koymani oneririm, yoksa herkes girer internetine.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.