Şimdi Ara

8 MP kameralı Samsung T929 Memoir'in Amerika'da satışına başlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
5.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Samsung'un 8 megapiksel kameralı yeni telefonu T929 Memor'in Amerika'da satışına başlandı.

Bir kaç ay önce gizlice çekilmiş fotoğrafları internete sızdırılan ve merak uyandıran T929, dört band GSM / HSDPA alt yapılarını destekliyor ve Samsung'un TouchWiz arayüzünü kullanıyor. 3 inç, WQVGA çözünürlükte dokunmatik ekrana yer verilen telefonun belleğini microSD kartlarla 16 GB'a kadar arttırabiliyoruz. Telefonla beraber 1 GB bellek hediye edildiğini belirtelim. Anı yakalamak için ise T929'da 8 MP kamera ve loş mekanlarda en iyi performans için xenon flaş mevcut. Kameraya otomatik odaklama, yüz tanıma sistemi eşlik etmekte. Ayrıca WVGA çözünürlükte saniyede 30 kare video kaydı gerçekleştirebilen telefonun bağlantı seçenekleri arasında Bluetooth ve A-GPS bulunuyor. WI-FI desteğinin bulunmaması ise pek çok kullanıcı tarafından günümüzde önemli bir eksiklik olarak görülebilir.

T929 Memoir, T-Mobile ile 2 yıllık sözleşme dahilinde 295$'a satılıyor. Sözleşmesiz fiyatın da 500$ civarında olacağı öngörülüyor. Diğer pazarlarda satışa sunulup sunulmayacağı belirsiz telefonun genel teknik özelliklerini sizler için bir kez daha hatırlatalım.

Teknik özellikler:

Şebeke: Quadband (GSM 850 / GSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900)

EDGE desteği: Var, 10 sınıf

HSDPA desteği: Var

İşletim sistemi: Java platformu (TouchWiz arayüzü)

Boyut ve ağırlık: 105.9 x 53.6 x 14 mm / 125 gram

Ekran: 3.0 inç, 240x400 piksel, 262.144 renk dokunmatik ekran TFT

Bellek: 16 GB'a kadar microSD desteği

Kamera: 8.0 MP, otomatik odaklama, xenon flaş, yüz algılama sistemi

Video kaydı: 720x480@30 FPS

Bluetooth: Var, v2.0 + A2DP

WI-FI: Yok

A-GPS: Var

Batarya: 1000 mAh lityum iyon (300 saate kadar bekleme; 5.5 saate kadar konuşma süresi)

• şu wi-fi özelliğini neden koymazlar bu telefona ya, tamam fiyat artıyodur belki ama kamerayı 5mp yap 8mp yerine, onun yerine wi-fi koy
  • Bütün özellikleri bir telefona sığdırırlarsa bi sonraki seriye ne koyacaklar bunlar pazarlama stratejisi.

Saygılar...
  • yavv ben fotoğraf makinesi zannettim.
  • Arkadaşlar telefonda wifi olmaması normal durum. T--Mobile GSM hattı üzerinden 3G ile nete bağlanmak zorunlu olsun diye wifi koydutmamıştır bence.

Kısaca eksiklik filan değil bu. Bu telefon T--Mobile adına özel olarak yapılmış bir modeldir. Türkiye ye gelmeyecek bu telefon zaten. Ülkemizde T--Mobile Servisi yok.
  • xenon oldukça küçük duruyor, lg ye özenilmiş gibi memoir-renoir isimler benzemiş ancak reno memo'dan:) çok daha iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matrix22 -- 26 Şubat 2009; 21:27:13 >
  • şu fotoğraf işini çok abarttılar artık tadı kaçtı valla :)
  • wi-fi yok ise o kadar büyük ekranın esprisi ne??? gider dijital fotoğraj makinası alrım. ayrıca çok tipsiz. klasik fotoğraf makinelerine benziyo
  • benim fotoğraf makinesinden iyi :)
  • tamam iş görür lens ve objentif begendim video kaydetme çözünürlüğüde iyi
  • samsung coştu herhalde.. sürekli yeni bir telefon haberi okuyoruz...
  • Şekil itibariyle arka kısmı hariç Sony Ericsson Idou ile birbirlerine benziyolar. Wi-fi olmaması bizim ülkemiz için eksiklik ama her ülke bizim gibi değil
  • quote:

Orjinalden alıntı: cihad34

açıkcası yüksek teknoloji telefon olayına sıçak bakmıyorum .. çok pahalı cok güzel telefonlarda kullandım ..
    ama Nokia 1112 'mle mutluyum şuan ..
    mesaj yazıyorum arıyorum .. rehberi bile var.
    onunda adı telefon bununda adı telefon ..
    saygılar.

Bu mudur ?? Bu cihazla ilgili yorumun...
  • telefon anlayısın gerçekten garip dostum ben bu tür aletlere all in one diyorum artık hepsi birarada yani asıl amacından cıkmış
  • quote:

açıkcası yüksek teknoloji telefon olayına sıçak bakmıyorum .. çok pahalı cok güzel telefonlarda kullandım ..
    saygılar.

yapmayın Allah aşkına bu düşüncelerle ancak kendinizi kandırırsınız kim cebindeki telefonun; dijital foto. mak. kalitesinde resim çekmeyi, mp3 playerlerden daha kullanışlı ve kaliteli müzik dinlemeyi, wifi ile nette gezinmeyi, gps ile adres tespiti yapmayı, cepten film izlemeyi, vs...vs kim istemez ki ancak ve ancak teknoloji özürlü bir insanın istemeyeceği şeyler bunlar....TEKNOLOJİ İYİDİR... Ama sen diyorsanki ben 1112'mden çok memnunum güle güle kullan kardeş bu arada bir de incelemesini yaparsanız seviniriz forumda yok taa

• quote:

saygılar.

Tamamen beklenti ve tercih meselesi olduğundan saygı duyarım. Telefonu aldıktan sonra ilk günkü heves kalmıyor, onlarca özelliği daha az kullanmaya başlıyoruz.
  • telefon elimde mevcuut.arzu eden olursa bildirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: goxel1989

şu wi-fi özelliğini neden koymazlar bu telefona ya, tamam fiyat artıyodur belki ama kamerayı 5mp yap 8mp yerine, onun yerine wi-fi koy

wifi özellikli çuvalla telefon var. onlardan alırsın üzülme
  • Samsung'da Teknoloji Mdasına Yetişmek İmkansız Gibi Bişey Artık
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.