Şimdi Ara

yeni astra 1.3 cdti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
1
Favori
39.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • sizce bu motor bu araca yeterlimi karma yakıt 4.8 litre diyor birde bu astra da kalite nasıl?

• quote:

Orjinalden alıntı: infinite

astra 1.3 CDTi 100 Hp şeklinde pazara sunulacak 90hp bilgisini rica ediyorum sizlerden....!!!!!

http://arabam.milliyet.com.tr/haberalt.asp?PID=681&HID=18&haberID=274343
    buraya bakabilirsin ayrıca galeriye sordum satış görevliside 90bg dedi

bu arada Jack daniels arabayı evladiyelik alan insana rastlamadım henüz hatta 1 milyon kilometre olacaksa torunum bile kullanır bu senin düşüncen şehirler arası yada uluslararası otobüs firmaları için bir sorun yoksa bir aile 1milyon km yapamaz ömürleri yetmez

• Bu ay sonunda milyonlarca km opel testinden bi 1.3 astra cdti alıcam.Aracı çok merak ediyorum.Forumda okuduğum kadarıyla iki kullanıcısı var.Biri iyi ,diğeri kötü diyor ama genel olarak heralde iyi bir dizel. Almanyadaki opel meselesinden bahsedilmiş.. Almanyada piyasa Mercedes ve Bmw birde Vw gen.O yüzden opel de alt sınıfa hitap ediyor gibi bi sonuç çıkıyor ortaya.Bu demek değilki Opel dandik.Gayet iyi ve sağlam bir araç bence.1.3 motor astra gibi bir araç için tabiki ağır gibi görünüyor.Fabrika verilerine göre 13.7 saniyede 0-100 yapıyor.Biraz ağır tabi kabul etmek lazım.Fakat sağlamlık ve konfor açısından gayet iyi.Performans ve yakıt açısından başarılı ve almaya değer bir araç.İstanbul içinde ideal çünki en çok yakıt dur kalklarda yakılır.Dizel bir araç heralde benzinliye göre bu durumda daha az yakar zaten uzun yolda 90 ı geçmedikçe genelde arabalar fazla yakıt yakmaz.O yüzden değerlendirmenin sadece uzun yola veya şehir içine göre yapılması yanlış.Sonuç olarak dizel araçlar ş.içide ş.dşıda az yakar....İlla vites atma dan dert yanan varsa o zaman dizel otomatik alır ve keyfine bakar.Benim için otomatik vites önemli değil diyenlerde kesesine göre bi dizel veya benzinli alır...Ayrıcawww.sikayetimvar.com adresinin incelerseniz en çok şikayet Opel de var.Kötü diye söylemiyorum.Türkiyedeki Fiat araçları düşmanlarınında Fiat ve Opel arasındaki şikayet oranlarını göze almalarını rica ediyorum...

• bence doğru bir karar vermişsiniz.hem vergi hemde yakıt konusunda insanları mutlu ediyo.bizde şu anda 2tane astra var. ikside 2005 yeni kasa njoy+sp. bitanesi 1.6twinport diğeride 1.3cdti.şunu sölemeliyimki dizel sadece kalkarken biraz ağır kalıyo 1.6 motora göre ama dewrini alınca benziliden daha iyi çekişi var emin olabilirsiniz.2aracıda test edin farkın ne kadar az olduğunu göreceksiniz.opel almanyada alt sınıfa hitap ediyo gibi bişey yok.vw almanya genelde opelden fazla satıyo çünkü vw alman hükümetinin vede pazarlama stratejisinide iyi yapıyolar ancak diğer avrupa ülkelerine bakacak olursanız opel daha fazla satıyo.özellikle astra modeli almanyadan başka diğer tüm ülkelerde golfe göre daha çok satıyo.fiyatlarn aynı olduğunu göze alacak olursak dandik demek olmaz herhalde buna.ki kendimiz kullanıyoruz bu araçları.uzun yol konforu çok iyi.özellikle araç 180-190da giderken bile sarsmıyo güven veriyo.opelciler ne dediğimi anlamıştır.kalite olarak sınıfındaki en iyi araçlardandır.be tek rakibini golf olarak görüyorum(ki bence golften daha kaliteli uzunca araştırarak almıştık 1.6astrayı) ancak golftede 1.6dan düşük bi dizel yok.ki buda 1.3dizel motorlu astrayı bence rakipsiz yapar.motor gücünü beğenmezsenizde chip tuning gibi uygulamalarlada takviye yapabilirsiniz motora.focus2 megane2yle karşılaştırasını yapan arkadaşlar araçların arasındaki farkı söleyeceklerdir.focusun konsol ortadaki sony haricinde bi zarafet yok.megane zaten bi garip. eğer maddi olarak sorun olmazsa bence 1.3cdti cosmo+sunroof+cosmo paket al derim.dizellerde cosmolar gelen yoğun talep üerine yeni getirilmeye başlandı.indirimle 40civarına albilirsin buı aracı.vede full+full bi aracın olur.hem az yakar hemde görünümü süper olur.cosmonun özelliklerini sayarsam çok uzar.en iyisi gidip kendinizin inlemesi.

quote:

Orjinalden alıntı: eamyraen

Bu ay sonunda milyonlarca km opel testinden bi 1.3 astra cdti alıcam.Aracı çok merak ediyorum.Forumda okuduğum kadarıyla iki kullanıcısı var.Biri iyi ,diğeri kötü diyor ama genel olarak heralde iyi bir dizel. Almanyadaki opel meselesinden bahsedilmiş.. Almanyada piyasa Mercedes ve Bmw birde Vw gen.O yüzden opel de alt sınıfa hitap ediyor gibi bi sonuç çıkıyor ortaya.Bu demek değilki Opel dandik.Gayet iyi ve sağlam bir araç bence.1.3 motor astra gibi bir araç için tabiki ağır gibi görünüyor.Fabrika verilerine göre 13.7 saniyede 0-100 yapıyor.Biraz ağır tabi kabul etmek lazım.Fakat sağlamlık ve konfor açısından gayet iyi.Performans ve yakıt açısından başarılı ve almaya değer bir araç.İstanbul içinde ideal çünki en çok yakıt dur kalklarda yakılır.Dizel bir araç heralde benzinliye göre bu durumda daha az yakar zaten uzun yolda 90 ı geçmedikçe genelde arabalar fazla yakıt yakmaz.O yüzden değerlendirmenin sadece uzun yola veya şehir içine göre yapılması yanlış.Sonuç olarak dizel araçlar ş.içide ş.dşıda az yakar....İlla vites atma dan dert yanan varsa o zaman dizel otomatik alır ve keyfine bakar.Benim için otomatik vites önemli değil diyenlerde kesesine göre bi dizel veya benzinli alır...Ayrıcawww.sikayetimvar.com adresinin incelerseniz en çok şikayet Opel de var.Kötü diye söylemiyorum.Türkiyedeki Fiat araçları düşmanlarınında Fiat ve Opel arasındaki şikayet oranlarını göze almalarını rica ediyorum...

• bence doğru bir karar vermişsiniz.hem vergi hemde yakıt konusunda insanları mutlu ediyo.bizde şu anda 2tane astra var. ikside 2005 yeni kasa njoy+sp. bitanesi 1.6twinport diğeride 1.3cdti.şunu sölemeliyimki dizel sadece kalkarken biraz ağır kalıyo 1.6 motora göre ama dewrini alınca benziliden daha iyi çekişi var emin olabilirsiniz.2aracıda test edin farkın ne kadar az olduğunu göreceksiniz.opel almanyada alt sınıfa hitap ediyo gibi bişey yok.vw almanya genelde opelden fazla satıyo çünkü vw alman hükümetinin vede pazarlama stratejisinide iyi yapıyolar ancak diğer avrupa ülkelerine bakacak olursanız opel daha fazla satıyo.özellikle astra modeli almanyadan başka diğer tüm ülkelerde golfe göre daha çok satıyo.fiyatlarn aynı olduğunu göze alacak olursak dandik demek olmaz herhalde buna.ki kendimiz kullanıyoruz bu araçları.uzun yol konforu çok iyi.özellikle araç 180-190da giderken bile sarsmıyo güven veriyo.opelciler ne dediğimi anlamıştır.kalite olarak sınıfındaki en iyi araçlardandır.be tek rakibini golf olarak görüyorum(ki bence golften daha kaliteli uzunca araştırarak almıştık 1.6astrayı) ancak golftede 1.6dan düşük bi dizel yok.ki buda 1.3dizel motorlu astrayı bence rakipsiz yapar.motor gücünü beğenmezsenizde chip tuning gibi uygulamalarlada takviye yapabilirsiniz motora.focus2 megane2yle karşılaştırasını yapan arkadaşlar araçların arasındaki farkı söleyeceklerdir.focusun konsol ortadaki sony haricinde bi zarafet yok.megane zaten bi garip. eğer maddi olarak sorun olmazsa bence 1.3cdti cosmo+sunroof+cosmo paket al derim.dizellerde cosmolar gelen yoğun talep üerine yeni getirilmeye başlandı.indirimle 40civarına albilirsin buı aracı.vede full+full bi aracın olur.hem az yakar hemde görünümü süper olur.cosmonun özelliklerini sayarsam çok uzar.en iyisi gidip kendinizin inlemesi.yada elegance modelini alıp xenon paket ekletmeniz vede bej deri yaptırmanız.araçta siyah yada mavi olursa içide tamamen bej çok iyi oluyo.birde bi not aktarmak istiyorum. 1.3dizel 1.6ya göre daha pahalıdır.ancak şöyle bişeyde var bu aracın arka tekerlerdede disk fren var.1.6 esp olmayan modellerde
    arkalar kampana.vede bnzinli motorlarda kaput altında keçe denilen malzeme yok.dizellerde var.1.6larda 5vites 1.3lerde 6vites.sadece bu farklar bile fiyatını çok rahat çıkartıyo motoru işin içine katmadan.vede bişey daha belirtmeliyim dizellerde frenler arkalarında disk olmasından dolayı türkiyede satılan esp olmayan astralara göre daha iyi.bizzat bu farkı yaşıyorum 2 aracımda.

quote:

Orjinalden alıntı: eamyraen

Bu ay sonunda milyonlarca km opel testinden bi 1.3 astra cdti alıcam.Aracı çok merak ediyorum.Forumda okuduğum kadarıyla iki kullanıcısı var.Biri iyi ,diğeri kötü diyor ama genel olarak heralde iyi bir dizel. Almanyadaki opel meselesinden bahsedilmiş.. Almanyada piyasa Mercedes ve Bmw birde Vw gen.O yüzden opel de alt sınıfa hitap ediyor gibi bi sonuç çıkıyor ortaya.Bu demek değilki Opel dandik.Gayet iyi ve sağlam bir araç bence.1.3 motor astra gibi bir araç için tabiki ağır gibi görünüyor.Fabrika verilerine göre 13.7 saniyede 0-100 yapıyor.Biraz ağır tabi kabul etmek lazım.Fakat sağlamlık ve konfor açısından gayet iyi.Performans ve yakıt açısından başarılı ve almaya değer bir araç.İstanbul içinde ideal çünki en çok yakıt dur kalklarda yakılır.Dizel bir araç heralde benzinliye göre bu durumda daha az yakar zaten uzun yolda 90 ı geçmedikçe genelde arabalar fazla yakıt yakmaz.O yüzden değerlendirmenin sadece uzun yola veya şehir içine göre yapılması yanlış.Sonuç olarak dizel araçlar ş.içide ş.dşıda az yakar....İlla vites atma dan dert yanan varsa o zaman dizel otomatik alır ve keyfine bakar.Benim için otomatik vites önemli değil diyenlerde kesesine göre bi dizel veya benzinli alır...Ayrıcawww.sikayetimvar.com adresinin incelerseniz en çok şikayet Opel de var.Kötü diye söylemiyorum.Türkiyedeki Fiat araçları düşmanlarınında Fiat ve Opel arasındaki şikayet oranlarını göze almalarını rica ediyorum...

• quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

quote:

Orjinalden alıntı: mab2003

dediğiniz kadar hantal olması çok garip.

acaba 6 ileri şanzumana alışamama durumundan kaynaklanıyor olabilirmi.

Yok abicim bir kere dizel aracın rölanti deviri yüksek olur, sen 1 e taktın mı gaz vermesen kendi kendine hareket eder araç, dizel araba 2 de de kalkar, ne 1 de istop etmesi yok öyle bir şey, dizel araç bu

ya fanatikligin de bu kdrı .. adam araba altımda bence hantal diyor siz kalkmıs yok oyle bsy dıyorsunuz..

sanki kötü bir durumu örtbas etmek isteyen çekmeyin çekmeyin diyen yöneticiler gibi

1.3 cdti alt devirlerde aşırı yıgılma yapar, hantaldır, arkadasın dedıgı gibi stop bile edebılır neden bunu tartısıyonus bugune kdr yapılan butun testlerinde aynı sonuc cıktı..

http://arabam.milliyet.com.tr/arabamtest/opel_astra_13_cdti/opel_astra13_1.asp

al oku .. yetmedi .. git test et .. ama yeterki şu önyargıdan kurtulun insan yapıyo bunları bmw ler mercedeslerde sorunlar yasanırken opeldemi yasanmayacak?

• http://forum.donanimhaber.com/m_13546938/tm.htm

astra 1.3 cdti ile uzun yol izlenimleri
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.