Şimdi Ara

Çıkarılabilir Disk Sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
18.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • lütfen yardım edin arkadaşlar.çıkarılabilir disklerde sorun var.bazen çalışıyor bazen çalışmıyor.nedeni ne olabilir acaba.mesela dün hafıza kartını adaptörle pcye taktım çalıştı ama bugün çalışmıyo.çok can sıkıcı bir durum.lütfen yardım edin..

• işletim sistemini tekrar kurmanı öneririm ve tüm güncellemeleri yap.. sorun çözülür...
  • usb aygıtı tak
    bilgisayarım sağ tık
    özelliler
    donanım
    aygıt yöneticisi
    evrensel seri yol denetleyicisi içinde
    sarı renkli bir icon göreceksin
    sağ tıkla
    kaldır de
    usb aygıtı yerinden çıkar ve geri tak
    gelmesi lazım

ama Usb portundada arıza var olabilir genelde kasaların ön usb girişleri arıza yapıyor bilgin olsun
  • Kart bozuluyor olabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: ismail surek

usb aygıtı tak
    bilgisayarım sağ tık
    özelliler
    donanım
    aygıt yöneticisi
    evrensel seri yol denetleyicisi içinde
    sarı renkli bir icon göreceksin
    sağ tıkla
    kaldır de
    usb aygıtı yerinden çıkar ve geri tak
    gelmesi lazım

ama Usb portundada arıza var olabilir genelde kasaların ön usb girişleri arıza yapıyor bilgin olsun

arkadaşım dediğin yere girdim ama sarı renkli bi icon bulamadım.sadece usb kök hublar falan var...
  • biraz daha açıklarsan iyi olur mesela "usb aygıtı tanımadı" vb bi uyarımı geliyor yoksa pc de hiçbir tepki yokmu???
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kobe Bryant

biraz daha açıklarsan iyi olur mesela "usb aygıtı tanımadı" vb bi uyarımı geliyor yoksa pc de hiçbir tepki yokmu???

hiç bir uyarı gelmior.tuhaf olan da bu.bazen çalışıyor bazen çalışmıyor.mesela geçen gün çalışmıştı bugün çalışmıyor.çok ilginç bi durum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: bjkliburak92

quote:

biraz daha açıklarsan iyi olur mesela "usb aygıtı tanımadı" vb bi uyarımı geliyor yoksa pc de hiçbir tepki yokmu???

hiç bir uyarı gelmior.tuhaf olan da bu.bazen çalışıyor bazen çalışmıyor.mesela geçen gün çalışmıştı bugün çalışmıyor.çok ilginç bi durum...

*cihazda bir arıza olabilir.
    *sistemin bir virüsten veya bir yazılımdan zarar görmüş olabilir.
    *usb kablosunda bir sorun olabilir.

yukarıdaki arkadaşın dediği gibi işletim sistemini baştan yükleyip bütün güncellemeleri yapmanı öneririm.eğer sorun çözülmezse cihaz veya kabloda bir bozukluk olabilir...

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: bjkliburak92

quote:

*cihazda bir arıza olabilir.
    *sistemin bir virüsten veya bir yazılımdan zarar görmüş olabilir.
    *usb kablosunda bir sorun olabilir.

yukarıdaki arkadaşın dediği gibi işletim sistemini baştan yükleyip bütün güncellemeleri yapmanı öneririm.eğer sorun çözülmezse cihaz veya kabloda bir bozukluk olabilir...

cihzada bozukluk yok.bu kesin.kabloda da yok bu da kesin.galiba virüs falan var.formatlamak tek çare sanırım...

• başka çözüm önerisi olan var mı arkadaşlar???
  • yok mu başka çözüm önerisi.lütfen yardım edin...
  • bir yardım edin ya...
  • Cihazını başka bir bilgisayarda dene yine çalışmazsa kabloyu değiştirip öyle dene.
  • başka çözüm önerisi olan varsa yardım etsin.bir güncelleme falan yapsak düzelirmi acaba...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.