Şimdi Ara

HIS özel soğutuculu Radeon HD 4870 modelini gösterdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
3.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sadece AMD-ATi tabanlı ekran kartları hazırlayan ve özellikle ICEQ serisi yüksek performanslı ekran kartlarıyla popüler olan HIS ürün gamına HD 4870 tabanlı yeni bir ekran kartı daha ekliyor. Firmanın özel tasarımlı ekran kartında daha önce Radeon HD 4830 ve 4850 modellerinde de kullanılan soğutucuya verilirken, kartın referans tasarımlı Radeon HD 4870 modeline kıyasla daha serin ve sessiz çalıştığı belirtilmekte.

AMD-ATi'nin 55nm üretim teknolojisiyle hazırladığı RV770 GPU'sundan güç alan ekran kartı 256-bit bellek veri yolu desteğine, 800x paralel işlem birimine ve 1GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip. Mavi renkli baskılı devre üzerine inşa edilen ekran kartının grafik işlemcisi 750MHz'de, bellekleri ise 3600MHz'de görev yapıyor. DX 10.1 desteği sunan kart, destek veren anakartlarda Crossfire X kurulumu da gerçekleştirebiliyor.

Unified Video Decoder 2.0 teknolojisiyle yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabilen kart üzerinde çift DVI ve HDTV konnektörlerine yer verilmiş. GPU merkezli özel soğutucunun yanı sıra bellek slotlarının da pasif soğutucularla desteklendiği ekran kartının, standart soğutucuyu kullanan referans tasarımlı Radeon HD 4870 1GB modellerine yakın bir fiyat seviyesinden kullanıma sunulması bekleniyor.

• Bence biraz geç kalınmış ..
  • çok da öyle bir özel soğutuculuk bir görüntüsü yok,ama işini iyi yapıyosa o zaman özel değil gerekli soğutucudur...fanın boyutu nedir acaba...
  • buneyaw eski model ekran kartlarını hatrlatıo :D
  • çok farklı bir tasarım olmuş (!)
  • Çok kötü bir görüntü ama önemli olan performansı testleri bekliyoruz
  • resimleri görünce birden hd4830 sandım güzel tasarım ama...
  • Görünce PALIT ekran kartlarını hatırladım!!!
  • Palitten çalınmış gibi..
  • beyler bendede HIS firmasının HD 2600 XT model ekran kartı var ama soğutucusu çok dandik fan 3 ay içinde tozlanarak ses çıkarmaya başladı bence HIS firması ekran kartı soğutulmasında hiçde iyi değil...
  • çOK BASİT GÖZÜKÜYOR..
  • Bende bu kartın aynısı var.

Idle : 44 - 46
    Full Load : 55-65

790 / 4000 overclocklu.

Manuel Fan ayarı yapılmıyor yannız. Onu es geçmeyin. Birde IceQ kadar sessiz değil tabi ama iyi sayılabilecek bir seste.
  • Baktım direk Palit dedim Benim gibi düşünen başka arkadaşlar da varmış :D
  • connect3d bu serinin (4870) kralını üretiyor.. saygılar.
  • Kral Çıplak =))))
  • İlk çift slot kaplayan ekran kartı nvidia nın FX 5800 serisi ekran kartı olmuştu (benim bilidğim) o zaman çok büyük bir tepki çekmişti kart çok ısınıyordu 0.13 micron teknolojisi ile üretiliyordu ilk gördüğümde ohaa bu ne demiştim (Yıl 2003) bugün fanı ufak olan kartlara bu nasıl kart der olduk demekki neymiş boşuna laga luga yapılıyormuş o zamanlar
  • garip durmuş performansını gösteremiyo adam daha güzel yapar değilmi
  • quote:

Orjinalden alıntı: StarForce

Palitten çalınmış gibi..

• Club 3D Mlup 3D Power Color Asus Masus ben anlamam HIS den başkası yalan;ama soğutucuyu sevmedim.Diğer kartların referans tasarımlarla aynı fiyat olur HIS ICEQ Turbo 4 en kralı...
  • BAYADIR VAR ZATEN BU ÜRÜN SATIŞTA GÖRDÜM BEN BUNU BENCE HİÇ İİ DEĞİL
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.