Şimdi Ara

Olympus, E-620 kod adlı D-SLR kamerasını tanıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Global kamera pazarının önde gelen üreticilerinden Olympus, bugün E-620 kod adlı D-SLR kamerasını tanıtarak ''E'' ailesine yeni bir üye daha kazandırdı.

130 x 94 x 60 mm boyutlarında ve 475 gram ağırlığında dizayn edilen E-620'de 12.3 MP çözünürlük sunan live MOS sensör kullanılmış.

17.3 x 13.0 mm'lik sensöre Olympus'un TruePic III+ işlemcisi eşlik ediyor. TruePic III+, kameranın gerçeğe en yakın renkleri elde etmesini vaadetmesinin yanısıra ISO performansına da etki ediyor.

Kameradaki ''Supersonic Wave Filter'', teknolojisi ise sensörün istenmeyen tozlardan arındırılmasını sağlıyor. Kamerayla beraber 4/3 standartını destekleyen objektifleri kullanabilmekteyiz. Odak noktası sayısı da önceki nesil kameralara göre 7'ye yükseltilmiş.

Olympus da Pentax ve Sony gibi D-SLR kameralarında dahili görüntü stabilizasyon sistemine yer vermekte. Bu sistem, kötü ışık koşullarında fotoğraflarda titreşimden ötürü oluşan bulanıklığın önüne belli ölçüde geçmekte. ISO seviyesini 100 ile 3200 olarak ayarlayabildiğimiz kamerada enstantane hızını 60-1/4000 sn arasında seçebiliyoruz; çektiğimiz fotoğraflara özel efektler verebiliyoruz.

Saniyede 4 kare fotoğraf çekimi yapabilen E-620'de 2.7 inç'lik TFT LCD ekran bulunuyor ve ekran üstteki fotoğraftan da görülebileceği gibi hareket kabiliyetine sahip. Kameranın

1150 mAh lityum iyon bataryasıyla 500 kareye kadar fotoğraf çekebiliyoruz. Ancak bu sayı, kameranın ''live view'' özelliğini kullanmadığımızda düşecektir.

Olympus E-620'nin mayıs ayından itibaren sadece gövde olarak 700$'a; 14-42 mm Zuiko f/3.5-5.6 objektifle 800$ civarında satılması bekleniyor.

• biraz pahalımı ne
  • Bunlarda fokal çarpan 2x'ti değil mi, işi çok bozuyo geniş açıda
  • quote:

Orjinalden alıntı: PlutosDaddy

Bunlarda fokal çarpan 2x'ti değil mi, işi çok bozuyo geniş açıda

Fokal çarpan 2x
  • Telede işe yarıyor ama fokal çarpan.. 200mm lens oluyor 400, ornitoya hoşgeldiniz
  • quote:

Bunlarda fokal çarpan 2x'ti değil mi, işi çok bozuyo geniş açıda

Dostum fokal çarpanın 2x olması vizörü daha da küçültüyor ama croplu sensörler arasında 14mm yi (7*2) tek veren makine Olympus. Üstelik bazı lensleri (biraz sıkıntılı bulunabilir) diğer muadillerine göre çok keskin ve çok daha uygun boyutlarda. Bir de bu 2x çarpan telede büyük avantaj doğrusu.

Tek sıkıntı vizörüne katlanmak işte =(
  • Yav 14mm veriyo da 28mm'e denk geliyo 35mm'de; atıyorum bi Nikon'a 10-20 takınca Olympus yanına yaklaşamıyo
  • quote:

Yav 14mm veriyo da 28mm'e denk geliyo 35mm'de; atıyorum bi Nikon'a 10-20 takınca Olympus yanına yaklaşamıyo

Öyle değil, 7*2=14 veriyor

Biraz araştırsan bana hak vereceksin. 150 f/2 var mesela. Crop çarpan ile 300 f/2 veriyor ve f/2 de bile deli gibi keskin.

En büyük dezavantajı küçük vizör, o da çarpandan dolayı.
  • bakalım ülkemizde ne kadar olacak.
  • Hmm ok kit lensle karıştırdım

7mm objektif he, hey maşallah... Fisheye etkisi kaçınılmaz muhtemelen?
  • ben E510 kullanıcısıyım DSLR bununla başladım yeni başlıyacak olanlara şiddetle öneririm hem geniş açı hemde zoom lensle gelmesi büyük avantaj bişeyler öğrenenekadar sizi baya bir oyalar eğer bulabiliyorsanız hem pğrtre çeken bir lens alın 2.0 ama bi,raz pahalı tadından yenmez ozaman kit lensleride baya başarılı...
    bence en büyük sorun iso sunun düşük olması. bunda ise 620de baya bir büyütmüşler ama ccd aynı kaldıysa yine bol bol nois görebilirsiniz.
  • Fokal çarpan 2.0

Oradan kaybediyor..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ahmet1980

quote:

Yav 14mm veriyo da 28mm'e denk geliyo 35mm'de; atıyorum bi Nikon'a 10-20 takınca Olympus yanına yaklaşamıyo

Öyle değil, 7*2=14 veriyor

Biraz araştırsan bana hak vereceksin. 150 f/2 var mesela. Crop çarpan ile 300 f/2 veriyor ve f/2 de bile deli gibi keskin.

En büyük dezavantajı küçük vizör, o da çarpandan dolayı.

Bir yanlışlık olmasın? Bakın bu linktehttp://www.olympus.com.tr/consumer/dslr_ED_14-42mm_1_3_5-5_6_Specifications.htm bu lensin 28-84 bir 35 mm. lense eşdeğer olduğu açıkça belirtilmiş.

• quote:

Orjinalden alıntı: alfisti_35900

Bir yanlışlık olmasın? Bakın bu linktehttp://www.olympus.com.tr/consumer/dslr_ED_14-42mm_1_3_5-5_6_Specifications.htm bu lensin 28-84 bir 35 mm. lense eşdeğer olduğu açıkça belirtilmiş.

28-84 lük lensi de var, 14-28lik lensi de var (35mm de)
  • 14-42 lensi 35mm eşdeğer değerleri değil. makinaya 14-42 lensi taktığınızda 28-84 bir lens gibi görüş açınız olacak.
  • Yahu parantez içinde yazdık o kadar, amma direttiniz =)

http://www.cameralabs.com/reviews/OlympusE714mm/

İşte linki, fisheye olmayan bir lens ve 35mm eşleniği 14 28mm =)

Artık yazmaya gerek yok sanırım, vakit kaybı olmaya başladı iyice =)
  • Kit lens için yazmadım bu arada. Yukarıdaki cümlelerimi iyi okuyun.

Crop sensör makinelerde fish eye olmadan 14mm yi sadece Olympus veriyor. Bu cümledeki 14mm de 35mm eşleniğidir =)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ahmet1980

Kit lens için yazmadım bu arada. Yukarıdaki cümlelerimi iyi okuyun.

Crop sensör makinelerde fish eye olmadan 14mm yi sadece Olympus veriyor. Bu cümledeki 14mm de 35mm eşleniğidir =)

Tamam konu anlaşılmıştır. Ben 14-42 standart lensten bahsettiğinizi algılamıştım. Bu arada 14 ya da 18 mm. ( 35 mm eşd.) lensleri var elbette ama son derece pahalılar ve malesef zuiko dışında üreten de yok sanırım. Ama zuiko yani olympus zaten dünyanın en iyi optik firmalarının başında geldiği için yıllardır yani efsanevi OM-2 yıllarından beri kullanmaktayım.
  • olympus fena makinaları yok, bu makinesindede livewiev, yüztarama ve hareketli lcd gibi güzel özellkler var, biz pentax donanımlarını bile zor bulup zor pazar oluşturmusken;
    olympus 'un işi daha zor..
  • bende 17.3 x 13.0 mm lik sensöre takıldım, biraz küçük gibi sanki...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.