Şimdi Ara

edit

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
3.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cottonmurat -- 3 Ocak 2016; 18:26:07 >

• üstat araba siyahta olsa beyazda olsa boya korumadan sonra zaten fırça yasak ama boya korumalı aracın parlaklıgı bi başka ve kılcal cizgileri de olmaması cabası
  • edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cottonmurat -- 3 Ocak 2016; 18:26:29 >
  • sonax
  • İster sonax olsun,ister ziebart,autostop,meguiars vsvs... önemli olan işinin ehli bir bayiye yaptırmak.Dünyanın en iyi markasına da gitsen,gittiğin bayi işini iyi yapmıyorsa bir anlamı kalmıyor
  • peki arkadaşlar benim jettamın boyasında çizikler ve kılcal çizikler var 2009 siyah jetta gördüm boyası müthiş derece parlaktı ben de jettamın boyasını nasıl eskisi gibi yapabilirim?
    Neredeyse her yıkamada Carpex cila kullanıyorum ama ikinci yıkamada aktığını görebiliyorum... hem çizikleri kapatıp hem de boya koruma yaptırmak istiyorum ama Uşak'ta bunu yapan yetkili bir yer yok maalesef... Ayrıca tahmini bu olay kaça patlar bana?
  • Sonax'ın var mesela 200tl+kdv fiyatlı,boya koruma,parlatma ve çizik giderme var içinde.Kılcal çizikleri yok edebiliyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: vedkum

Sonax'ın var mesela 200tl+kdv fiyatlı,boya koruma,parlatma ve çizik giderme var içinde.Kılcal çizikleri yok edebiliyor

Teşekkür ederim ÖSSden dolayı arabaya vakit ayıramıyorum ama ÖSSyi atlatınca önce en küçük yerine kadar temizleyeceğim arabayı ve sonra boyasına gelecek sıra... arabayı mükemmel ötesi yapmak için araştırıyorum herşeyi... dış boyasının ayna gibi olması lazım ve en küçük bir çizği bile olmamalı...
    peki bu önerdiğiniz ürünü kendim bez ile uygulayabilir miyim? Ya da Koçtaşta satılan polisaj makinasıyla filan yapabilir miyim?

• Kendin yapmanı tavsiye etmem.Forumda bu konunun başlığı mevcut ordan araştırırsan aslında satılan polsaj makinelerinin profesyonel makinelerden olmadığını görebilirsin.Benim tavsiyem işini düzgün yapan bir bayi bulup oraya yaptırman en iyisi olur
  • kardesim nerde yaptırırsan yaptır ama cevahir alışveriş merkezinin otoparkındaki oto kuaföründe yaptırma.150 tl ye yaptırdım.ama 5 para etmez.mümkünse orda arabanızı bile parketmeyin yani.o kadar nefret ettim o yıkamacıdan.
  • quote:

Orjinalden alıntı: vedkum

Kendin yapmanı tavsiye etmem.Forumda bu konunun başlığı mevcut ordan araştırırsan aslında satılan polsaj makinelerinin profesyonel makinelerden olmadığını görebilirsin.Benim tavsiyem işini düzgün yapan bir bayi bulup oraya yaptırman en iyisi olur

bu gidişle Uşak'a kendim açıcam bi tane Sonax bayisi filan :P
    quote:

Orjinalden alıntı: ardy

kardesim nerde yaptırırsan yaptır ama cevahir alışveriş merkezinin otoparkındaki oto kuaföründe yaptırma.150 tl ye yaptırdım.ama 5 para etmez.mümkünse orda arabanızı bile parketmeyin yani.o kadar nefret ettim o yıkamacıdan.

Aklımda olsun kardeşim :) Teşekkür ederim...

• konu sayıbı dostum son durumu bılgılendırdırdımı?
  • Selam Arkadaslar

Benimde 2004 model Gumus gri Golf aracim var. Aracin arka tampon ve mutelif bir kac yerde cizikler var ciziklerden iki tanesi arka kosede derin.

Boya koruma butun cizikleri gideriyormu benimde yapmami onerirmisiniz? Yoksa 2004 model arac gerek yok bu sekilde kullanin mi dersiniz?

TSKLER
  • edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cottonmurat -- 3 Ocak 2016; 18:33:53 >
  • Boya korumadan önce yapılan pasta işlemi boyanın kalınlığını incelterek çizik seviyesine indirir böylece çizik ortadan kalkar ancak derin çizikler veya astarın gözüktüğü durumlarda pastalama bi işe yaramaz. Çünkü zaten pasta boyayı aşındırarak bir kaç katman soyarak çiziği görünmez hale getiren bir işlemdir. Bu yüzden sadece kılcal tabir edilen çiziklerde pasta bi işe yaramaktadır. Özetle boya koruma bütün çizikleri gidermez , derin çiziklerin tek çözümü komple parçayı boyatmaktadır. Yeni araçlarda su bazlı boya kullanıldığından , lokal boya renk farkı yaratmaktadır
    quote:

Orjinalden alıntı: cemele

Selam Arkadaslar

Benimde 2004 model Gumus gri Golf aracim var. Aracin arka tampon ve mutelif bir kac yerde cizikler var ciziklerden iki tanesi arka kosede derin.

Boya koruma butun cizikleri gideriyormu benimde yapmami onerirmisiniz? Yoksa 2004 model arac gerek yok bu sekilde kullanin mi dersiniz?

TSKLER

• Bizim arabada da halkımızın haysiyetsiz serserilerinden dolayı sağ kapıda neredeyse boydan boya çizik var... hafif çizik giderici yaptığım zaman beyazlık gidiyor ancak iki üç yıkamadan sonra tekrar beyazlıyor... Pasta cila bir işe yarar mı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.