EŞİT AĞIRLIKTAKİ EN İYİ MESLEK?
56 Cevap32520 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
[Poll]

EŞİT AĞIRLIKTAKİ EN İYİ MESLEK?

Savcilik - hakimlik
  26% (56)
Avukatlik
  19% (41)
psikolojik danismanlik ve rehberlik
  15% (32)
Uluslar arasi iliskiler
  14% (30)
Ekonomi
  9% (19)
Bankacilik
  5% (12)
Maliye müfettisligi
  4% (10)
EA daki ögretmenlikler
  1% (4)
Medya
  1% (4)
Muhasebecilik
  0% (2)

Toplam oy : 210

(en son oy tarihi : 13 Aralık 2012; 18:33:41) 
Giriş

6030 Mesaj
23 Şubat 2009; 21:12:19 

Evet beyler nedir sizce?

1233 Mesaj
23 Şubat 2009; 21:14:18 

Savcı - Hakim tabiki de şaka mı bu?

Oradakilerin hepsini toplasan 1 Hakim ya da Savcı etmez.

bir kelebek avcısı bile çalıların yırttığı ayaklarla koşmak zorundaysa, hayatın anlamını eliyle koymuş gibi bulmak kimin harcıydı ?

6030 Mesaj
23 Şubat 2009; 21:14:28 

Güncel

120 Mesaj
23 Şubat 2009; 21:15:02 

Müfettişlik diyince orada duracan hele ki Maliye Müfettişliği

6030 Mesaj
23 Şubat 2009; 21:17:28 

quote:

Orjinalden alıntı: Aragorn

para bakımından demedim

403 Mesaj
23 Şubat 2009; 21:19:13 

up

1025 Mesaj
23 Şubat 2009; 21:20:26 

Ea ' dan Matematik bölümüne gidilebiliyor mu?

974 Mesaj
23 Şubat 2009; 21:20:36 

lütfen psikolojik danışmanlık ve rehberliği de ekler misin? bence en iyi meslek bu.İhtiyaç fazla ,adam az.Kpss atamaları çok düşük puanla oluyor ve daha az çalışıyorlar

549 Mesaj
23 Şubat 2009; 21:20:38 

quote:

Orjinalden alıntı: DeparturE_

para bakımından demedim

prestij bakımından da öyle

6030 Mesaj
23 Şubat 2009; 21:20:43 

bu konu önemle beyler güncel...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Şubat 2009; 21:22:03 

eşit ağırlığı da bitirdiler. her yere açılınca üniversite.

594 Mesaj
23 Şubat 2009; 21:24:26 

Hukuk tabikide ...

I5 2500K & ASUS P8Z68-V LX & GTX570OC 2GB | WD 320Gb SataII | Alphacool Water cool Kit 240mm |Creative Sound Blaster 5.1 | Aerocool Xpredator Black Edition | Philips 5.1 | Logitech G15&G25 | Benq x2200w | High Power 700w /// ASUS 1215N |

Nikon D7000 / YN565ex flaş / Nikon 18-105VR / Sigma 17-70mm / Nikon 18-55vr / Sigma 30mm DX

403 Mesaj
23 Şubat 2009; 21:24:33 

kamu yönetimide var

1285 Mesaj
23 Şubat 2009; 21:32:37 

quote:

Bilip bilmeden cahilce konuşmayalım.

Avukatlar ile hakim ve savcılar aynı okuldan mezun olurlar. İkiside hukuk fakültesi mezunudur. Fakülte bittikten sonra insanlar seçimlerini yaparlar ve, ya avukat olurlar ya da hakim savcı olurlar. Dolayısıyla avukatlar ve hakim-savcıları toplama bölme çıkarma işlemlerine konu yapmamak gerekir, kaldıki her mesleğin kendine göre güzellikleri vardır. Hiç biri b,r diğerine toplama çıkarma yoluyla eşitlenmez. Keyif alarak yaptığın iş senin için iyidir.

Bir de en iyi meslek kavramı neye göre? Prestije göre mi yoksa kazanılan paraya göre mi??

Uzaklaştırılmış
23 Şubat 2009; 21:33:19 

hukuk en iyisi ama zor

Uzaklaştırılmış
23 Şubat 2009; 21:54:23 

en zoru hangisiyse o

3837 Mesaj
23 Şubat 2009; 22:15:16 

Kaymakamlık var mı? Varsa kaymakamlık en iyisi

92

640 Mesaj
23 Şubat 2009; 22:34:39 

quote:

Orjinalden alıntı: armi

Avukatlar ile hakim ve savcılar aynı okuldan mezun olurlar. İkiside hukuk fakültesi mezunudur. Fakülte bittikten sonra insanlar seçimlerini yaparlar ve, ya avukat olurlar ya da hakim savcı olurlar. Dolayısıyla avukatlar ve hakim-savcıları toplama bölme çıkarma işlemlerine konu yapmamak gerekir, kaldıki her mesleğin kendine göre güzellikleri vardır. Hiç biri b,r diğerine toplama çıkarma yoluyla eşitlenmez. Keyif alarak yaptığın iş senin için iyidir.

Bir de en iyi meslek kavramı neye göre? Prestije göre mi yoksa kazanılan paraya göre mi??

Senin savcı veya hakim olmanın ne kadar zor olduğundan haberin var mı?
Uzman doktor olmak kadar zordur savcı veyahut hakim olmak.

En iyi meslek kavramını topluma göre değerlendirelim.
En prestijli,dünya genelinde en saygın meslekler hakimlik,savcılık,doktorluk,öğretmenlik,subay olmak ve mühendis olmaktır.

Buna göre ülkemizde işine yeni başlayan bir hakim 2.5 milyar maaş alır ve işsiz kalma ihtimali yoktur.Kademe atladıkca maaşı çok rahat 4 milyarı görür.
Savcıda aynı şekilde.
Hakim ve savcılık en prestijli mesleklerden biridir çünkü devleti halk önünde temsil ederler.Devlete en yakın kişilerdir hakimler savcılar.

Hukuk fakultesi u.ilişkileri,kamu yönetimini ve iktisadı kapsar.
Bu yüzden hukuk ea deki en iyi bölüm,dünyada ise her zaman saygınlık kazandıran bir bölümdür.
U.ilişkiler diyenler eminim ki birşeyden haberleri yok.U.ilişkiler zaten hukuk fakultesinin alt bölümüdür nasıl alt bölüm daha iyi oluyor?

Hukuk mezunu olursanız kaymakam,vali,avukat,savcı,hakim,müfettiş,müsteşar,diplomat,bürokrat,mit görevlisi,öğretim görevlisi,akedemisyen,noter vs birçok mesleğe sahip olma imkanınız olur.
Yani devletin en gözde elemanı olursunuz.

164 Mesaj
23 Şubat 2009; 22:35:32 

sacılığı işaretledim ancak siyasal bilimlerde 2. favorim..

Uzaklaştırılmış
23 Şubat 2009; 22:54:50 

1-Medya
2-psikolojik danismanlik ve rehberlik
3-Uluslar arasi iliskiler
4-Bankacilik

Benım gerçekden severek yapabileceğim meslekler ankette bunlar.Diğerleri pek ilgimi çekmıyor puanıma göre bunlardan birisi arasında tercih yaparım fazla parada gözüm yok işini severek yaparsan iyi olursun zaten iyi olursan mesleğinde yuksek bi yerlere gelirsin.

1233 Mesaj
23 Şubat 2009; 23:30:14 

quote:

Yapma yahu.
Ben de avukatların Eğitim fakültesinden mezun olduklarını sanıyordum. Yaşın kaç senin?

Tekrar ediyorum gerek prestij, gerek para bakımından hepsini toplasan 1 hakim veya 1 savcı etmez oradaki meslekler. Hadi parayı geçtim prestij olarak yarısı yine etmez.

Bir hakimin adliyeye girişinde katiplerin vs. diğer memurların nasıl 3.5 atar bi vaziyette dış dünyayla ilişiğini kestiğini görmeyen adam anlamaz dediklerimi.

Orada yazan hakim-savcı mesleği dışında her meslekten 20 şer kişi getir. Birini tutuklama yetkileri var mı?
Yok
Polis üstlerini arayabilir mi? Arar yaka paça nezarete bile atar.

Ama 1 tane hakimin istediği adamı tutuklama yetkisi vardır ve hiç kimse kimlik soramaz. Üstünü arayamaz.

Al oku da öğren biraz.

http://www.habervitrini.com/haber.asp?id=293873

bir kelebek avcısı bile çalıların yırttığı ayaklarla koşmak zorundaysa, hayatın anlamını eliyle koymuş gibi bulmak kimin harcıydı ?

1285 Mesaj
23 Şubat 2009; 23:51:02 

quote:

Yapma yahu.
Ben de avukatların Eğitim fakültesinden mezun olduklarını sanıyordum. Yaşın kaç senin?

Tekrar ediyorum gerek prestij, gerek para bakımından hepsini toplasan 1 hakim veya 1 savcı etmez oradaki meslekler. Hadi parayı geçtim prestij olarak yarısı yine etmez.

Bir hakimin adliyeye girişinde katiplerin vs. diğer memurların nasıl 3.5 atar bi vaziyette dış dünyayla ilişiğini kestiğini görmeyen adam anlamaz dediklerimi.

Orada yazan hakim-savcı mesleği dışında her meslekten 20 şer kişi getir. Birini tutuklama yetkileri var mı?
Yok
Polis üstlerini arayabilir mi? Arar yaka paça nezarete bile atar.

Ama 1 tane hakimin istediği adamı tutuklama yetkisi vardır ve hiç kimse kimlik soramaz. Üstünü arayamaz.

Al oku da öğren biraz.

http://www.habervitrini.com/haber.asp?id=293873

Yaşım 27. Mesleğim avukatlık. Hakimlik stajını yarıda bıraktım. Her iki mesleğinde artılarını eksilerini gayet iyi biliyorum.

Senin yaşın kaç? Mesleğin ne?

Hadi avukatlık etmez sizin gözünüzde, onu geçtim. Medya da mı etmez?

Bir sürü anchormandan herhangi birinin aylık maaşı herhangi bir hakimin-savcının 10 yıllık maaşından fazladır. Avukat bir davada dudak uçuklatan paralar kazanabilir.

Avukatların da üstü, arabası, evi, bürosu aranmaz. Bilmiyorsan kanun maddesini yollarım.

Kime göre neye göre prestij??

Hakimlik-savcılık sınavı da öyle zor bir sınav değil. Torpile bakar. Yazılıdan 70 alan ve torpili olan herkes girer.

Giren hukuk mezunlarının nerdeyse %60'ı %70'i 70 puan barajını geçiyor. Geçenlerden de torpili olan hakim savcı oluyor.

Bilip bilmeden sallamayın.

731 Mesaj
24 Şubat 2009; 0:03:45 

Devlete kapak atacak her meslek..

İletişim Fakültesi Reklamcılık

1233 Mesaj
24 Şubat 2009; 0:09:11 

quote:

Yaşım 27. Mesleğim avukatlık. Hakimlik stajını yarıda bıraktım. Her iki mesleğinde artılarını eksilerini gayet iyi biliyorum.

Senin yaşın kaç? Mesleğin ne?

Hadi avukatlık etmez sizin gözünüzde, onu geçtim. Medya da mı etmez?

Bir sürü anchormandan herhangi birinin aylık maaşı herhangi bir hakimin-savcının 10 yıllık maaşından fazladır. Avukat bir davada dudak uçuklatan paralar kazanabilir.

Avukatların da üstü, arabası, evi, bürosu aranmaz. Bilmiyorsan kanun maddesini yollarım.

Kime göre neye göre prestij??

Hakimlik-savcılık sınavı da öyle zor bir sınav değil. Torpile bakar. Yazılıdan 70 alan ve torpili olan herkes girer.

Giren hukuk mezunlarının nerdeyse %60'ı %70'i 70 puan barajını geçiyor. Geçenlerden de torpili olan hakim savcı oluyor.

Bilip bilmeden sallamayın.

Durup dururken hakimlerle avukatlar aynı fakülteden mezun olur vs. gibi alakasız şeyler söyleyince yaşın küçük sandım. Benden 7 yaş büyükmüşsün eyvallah saygıda kusur ettiysek affola.

Ama bilip bilmeden sallamıyorum. Abim Ankara-hukuk mezunu ve yakın bir zamandan beri (1seneden fazla) küçük bir şehirde hakim. Bende az çok görüyorum olanı biteni. Gelen hediyeleri. İnsanların etrafında fır dönüşünü.

Ayıriyeten ben avukatlar kötü, pis, beş para etmez gibi bişey kullanmışçasına her mesajında avukatlarla hakim-savcıları karşılaştırmana da bi anlam veremedim.

Ben Hukuk Fakültesi mezunu birinin oradaki fakülte mezunlarından üstün olduğunu anlatmaya çalıştım.
Ama prestij-yetki olarak Hakim-savcı nın yanından geçemez bu bi gerçek.

Maddi konuda geçebilir çünkü bir davada 200 milyarı cebe indiren avukatlar gördüm.

1285 Mesaj
24 Şubat 2009; 0:15:37 

O yüzden sordum ya arkadaşım bende prestij neye göre kime göre?

En büyük prestij günümüzde para malumumuz. Hilton otelinde yemek yemek, Mersoya binmek vs..

O anlamda sordum neye göre kime göre. Köylünün, garibanın gözünde tabiiki hakim, savcı, prestijli. Neden?

Çünkü devletin imtiyaz hakkını kullanıyorlar. Doğal olarak halkın gözünde prestijleri var. Olmalıda zaten. Ama onlar herşey diğerleri hiç dersen yanlış olur. Bu ülkede her meslek grubuna ihtiyaç var ve her meslek grubu kendine göre prestijli.

İşini seven kişi, işini öyle bir yaparki zaten kendisine olan saygısından başkaları da ona saygı duymaya başlar. umarım anlatabilmişimdir.

Sürç-ü lisan ettiysek affola.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi armi -- 24 Şubat 2009; 0:12:17 >

1043 Mesaj
24 Şubat 2009; 12:39:12 

SEVDİĞİN MESLEK EN İYİ MESLEKTİR

YALNIZ MÜFETTİŞLİK DİYİNCE AKAN SULAR DURUR MALİYE VE İKTİSAT MÜFETTİŞLİĞİ

Latvia Baltic International Academy
International Relations

Erasmus Blog - Notunburada

164 Mesaj
24 Şubat 2009; 18:13:37 

@Aragorn, peki hocam abiniz torpilli mi ?? çünkü herkes sınavı kazanmak kolay torpil olması gerek fln diyolar da anlam veremiyorum.. her savcı olan torpilli mi?

1233 Mesaj
24 Şubat 2009; 20:22:25 

quote:

Orjinalden alıntı: Kıdemli Çavuş

@Aragorn, peki hocam abiniz torpilli mi ?? çünkü herkes sınavı kazanmak kolay torpil olması gerek fln diyolar da anlam veremiyorum.. her savcı olan torpilli mi?

Torpilsiz kazanan var mı inan bilmiyorum ama abimin vardı bir takım yüksek mevkiye sahip tanıdığı falan. Girişken olmak lazım. Yüksek mevkiye sahip kişilerin etrafında dolanmak lazım biraz. Samimiyeti artırmak lazım yani. Yoksa zor. İmkansız değil ama çok zor.

Kendini yırtarsın yazılı sınavı geçersin.
Ama ülkemizde mülakat = torpil yarışı
Varsi bi emniyet müdürü yardımcısı, hakim, savcı tanıdığın falan tamam ama yoksa iş yaş.

Ben hukuk fak. ni kazanıp bitirmiş olsam benden en fazla avukat olurdu mesela.
pasif.gif

Daha lisedeyken bile öğretmenlere yağcılık yapıp yüksek sözlü notu isteyemeyen bi yapım vardı. Hala da öyle yani.

164 Mesaj
24 Şubat 2009; 20:36:35 

girişkenim ve de çalışmayı seviyorum yani ankara hukuğa gidip ordan mezun olup savcılık sınıvını fln kazanacağımı düşünüyorum ancak sırf torpilim yok (!) diye geçemiyorsam boynumu kırar çöpe atarım..

Uzaklaştırılmış
24 Şubat 2009; 21:06:38 

quote:

girişkenim ve de çalışmayı seviyorum yani ankara hukuğa gidip ordan mezun olup savcılık sınıvını fln kazanacağımı düşünüyorum ancak sırf torpilim yok (!) diye geçemiyorsam boynumu kırar çöpe atarım..

Burası insanlığın yerine şerefsizliğin boy gösterdiği Türkiye. Farkında değiller ki kendini yırtıp o sınava ve mülakata hazırlanıp daha sonra kaybetmenin nasıl bir duygu olduğunun. Ne zor bu ülkede "insan" olmak.

6030 Mesaj
25 Şubat 2009; 20:21:03 

+1

343 Mesaj
25 Şubat 2009; 21:08:55 

işletme ekonomi gibi bölümler iyi bir üniversitede artı güzel sertifikalar eşliğinde süper iş bulabileceğiniz bölümlerdir ...

540 Mesaj
25 Şubat 2009; 22:29:53 

anketteki uluslararası ilişkiler bitişik yazılacak konuyu açana duyrulur.

Yorulmak olmaz yorulmak olmaz
Bıkmadan usanmadan devam yola

246 Mesaj
26 Şubat 2009; 19:56:53 

iyiden kötüye doğru sıralama yaparsak eğer bence,

1)A grubu müfettiş yardımcılıkları, denetmenlikler, kontrolörlükler (maliye ve diğer bakanlıklar)
2)Kaymakamlık
3)idari hakimlik
4)A grubu uzman yardımcılıkları (her türlü resmi kurum ve bakanlıklar)
5)Serbest muhasebeci mali müşavirlik, Big Four'da Audit
6)B grubu memurluk (düz memurluk)
7)Bankalarda uzman yardımcılıkları
8)Bankalarda normal memurluk

640 Mesaj
28 Şubat 2009; 1:11:38 

quote:

En büyük prestij günümüzde para malumumuz. Hilton otelinde yemek yemek, Mersoya binmek vs..

O anlamda sordum neye göre kime göre. Köylünün, garibanın gözünde tabiiki hakim, savcı, prestijli. Neden?

Çünkü devletin imtiyaz hakkını kullanıyorlar. Doğal olarak halkın gözünde prestijleri var. Olmalıda zaten. Ama onlar herşey diğerleri hiç dersen yanlış olur. Bu ülkede her meslek grubuna ihtiyaç var ve her meslek grubu kendine göre prestijli.

İşini seven kişi, işini öyle bir yaparki zaten kendisine olan saygısından başkaları da ona saygı duymaya başlar. umarım anlatabilmişimdir.

Bir cumhurbaşkanı koç holdingi ziyaret ederse oradaki bütün para babaları düz sıra olur.
Bir generalde aynı şekilde.
Yargıçlık,savcılık,doktorluk,mühendislik toplumlarda saygınlık gören mesleklerdir.
Bu mesleklerin prestijli olduğunu düşünmüyorsan bence sen dünyada yaşamıyorsun.

459 Mesaj
17 Mart 2009; 22:14:12 

quote:

Orjinalden alıntı: Asil Türk Kanı

En prestijli,dünya genelinde en saygın meslekler hakimlik,savcılık,doktorluk,öğretmenlik,subay olmak ve mühendis olmaktır.

Buna göre ülkemizde işine yeni başlayan bir hakim 2.5 milyar maaş alır ve işsiz kalma ihtimali yoktur.Kademe atladıkca maaşı çok rahat 4 milyarı görür.
Savcıda aynı şekilde.
Hakim ve savcılık en prestijli mesleklerden biridir çünkü devleti halk önünde temsil ederler.Devlete en yakın kişilerdir hakimler savcılar.

Bu yüzden hukuk ea deki en iyi bölüm,dünyada ise her zaman saygınlık kazandıran bir bölümdür.
U.ilişkiler diyenler eminim ki birşeyden haberleri yok.U.ilişkiler zaten hukuk fakultesinin alt bölümüdür nasıl alt bölüm daha iyi oluyor?

Hukuk mezunu olursanız kaymakam,vali,avukat,savcı,hakim,müfettiş,müsteşar,diplomat,bürokrat,mit görevlisi,öğretim görevlisi,akedemisyen,noter vs birçok mesleğe sahip olma imkanınız olur.

Uluslararası ilişkiler hukuk'un alt bölümü demek cahilliğin daniskasıdır. Uluslararası ilişkiler disiplini, siyaset bilimi disiplini altında incelenen bir bilim dalıdır, ve kendi içerisinde 3 adet anabilim dalı bulundurur, Siyasi Tarih, Uluslararası İlişkiler Teorileri ve Uluslararası Hukuk. Uluslararası İlişkiler uluslararası arenana boy gösteren aktörleri yani devletler, uluslararası ve uluslarüstü örgütler vb oluşumları, bunun yanında bu sistemin yapısını ve iç dinamiklerini, etkileşimlerini inceler.

Hukuk, toplum düzeni açısından gerekli olan normları ve bunların uygulanma biçimlerini inceleyen bir bilim dalıdır, ve uluslararası niteliği kazandığı inceleme alanı yani uluslararası hukuk , uluslararası ilişkiler disiplini altında çalışma yapmaktadır.

Uluslararası İlişkilerin, hukuk'un alt bölümü olduğu kanısına nereden vardınız anlamış değilim size gülüyorum. Lütfen bilgi sahibi olmadığınız konularda insanları yanlış yönlendirmeyiniz. Ayrıca şunu da unutmayınız ki üniversite dünyanın hiç bir yerinde bir meslek edindirme kurumu değildir, üniversite, kişiye yapmak istediği meslek konusunda yetkin olma şansı veren bir ara basamaktır. Ne alırsanız mesleki açıdan onu verebilirsiniz kamuya.

Freelance Web & Grafik Tasarım Hizmetleri
| Web Tasarım Ankara | Ankara Web Tasarım

www.umutozturk.com.tr

459 Mesaj
17 Mart 2009; 22:26:11 

Ayrıca belirtiyorum Türkiye üzerinde hiçbir hukuk fakültesinin alt bölümü yoktur hukuk fakültelerinde sadece hukuk bölümü olur. Eminim ki bir üniversitede okuyor olsaydın bunu çok yakından bilirdin. Bunun yanında uluslararası ilişkiler, genelde iktisadi ve idari bilimler adı altında yer almaktadır.

Ayrıca uluslararası ilişkiler bölümünü bitiren birisi, kpds ile idari hakim, diplomat, genelkurmay'da meslek memuru, dışişlerinde meslek memuru vb olabilir. Bunun yanında tüm özel sektörde ( özellikle bir mba masteri ve sağlam dil altyapısı ile) üst düzey görev alabilir, Bir dış ticaret sertifikası ile ithalat ihracat yapan şirketlerde dış ilişkiler uzmanı, uluslararası ilişkiler uzmanı sıfatı ile çalışabilir. AKademisyenlik de güzel bir seçenektir. Araştırma görevlileri 2 milyara yakın para almaktadır, ve bu da günümüz şartlarında kariyerine yeni başlayan bir öğrenci için düşük bir ücret değildir.

Arkadaşlar uluslararası ilişkiler mezunuyum, şu anda Avrupa Birliği ve Uluslararası İlişkiler alanında master tezimi yazıyorum master bitmek üzere yani. Araştırma görevlisi kadrom için beklemedeyim bu dönem olacağını düşünüyorum, bir yandan da kendi firmam var bir arkadaşım ile, boş zamanlarımda web grafik tasarım işi yapıyorum. İnsanın hayalleri için her şey bir basamaktır, yeter ki azim ve inanç olsun. Dileyen arkadaşlara uluslararası ilişkiler hakkında ayrıntılı bilgi verebilirim...

Freelance Web & Grafik Tasarım Hizmetleri
| Web Tasarım Ankara | Ankara Web Tasarım

www.umutozturk.com.tr

22 Mesaj
17 Mart 2009; 23:00:53 

quote:

Orjinalden alıntı: umutozturk

Ayrıca belirtiyorum Türkiye üzerinde hiçbir hukuk fakültesinin alt bölümü yoktur hukuk fakültelerinde sadece hukuk bölümü olur. Eminim ki bir üniversitede okuyor olsaydın bunu çok yakından bilirdin. Bunun yanında uluslararası ilişkiler, genelde iktisadi ve idari bilimler adı altında yer almaktadır.

Ayrıca uluslararası ilişkiler bölümünü bitiren birisi, kpds ile idari hakim, diplomat, genelkurmay'da meslek memuru, dışişlerinde meslek memuru vb olabilir. Bunun yanında tüm özel sektörde ( özellikle bir mba masteri ve sağlam dil altyapısı ile) üst düzey görev alabilir, Bir dış ticaret sertifikası ile ithalat ihracat yapan şirketlerde dış ilişkiler uzmanı, uluslararası ilişkiler uzmanı sıfatı ile çalışabilir. AKademisyenlik de güzel bir seçenektir. Araştırma görevlileri 2 milyara yakın para almaktadır, ve bu da günümüz şartlarında kariyerine yeni başlayan bir öğrenci için düşük bir ücret değildir.

Arkadaşlar uluslararası ilişkiler mezunuyum, şu anda Avrupa Birliği ve Uluslararası İlişkiler alanında master tezimi yazıyorum master bitmek üzere yani. Araştırma görevlisi kadrom için beklemedeyim bu dönem olacağını düşünüyorum, bir yandan da kendi firmam var bir arkadaşım ile, boş zamanlarımda web grafik tasarım işi yapıyorum. İnsanın hayalleri için her şey bir basamaktır, yeter ki azim ve inanç olsun. Dileyen arkadaşlara uluslararası ilişkiler hakkında ayrıntılı bilgi verebilirim...

konu hakkında gerçekten hiç bir bilgim yoktu ama şuan bayağı bir bilgi sahibi oldum aydınlattığın için teşekkürler

41 Mesaj
18 Mart 2009; 0:17:58 

quote:

Sınavdan 95 alan farklı etnik kökenden farklı ideolojilerden kişiler mülakatlarda elenir. Sağlam bir türk bilinciyle yetişen ve kendini saçma sapan işlerden alıkoyan insanların torpile ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum, sadece yeteri kadar çalışmayan ve ya bilemediğimiz sorunları yüzünden haklı olarak mülakattan elenen zavallıların uydurmaları olduğu kanaatindeyim. (hukuk fakültesi öğrencisi ve çevresinde birçok hakim ve savcı ile istişare yapmış birisi olarak yazıyorum.)

41 Mesaj
18 Mart 2009; 0:22:08 

quote:

Paraya göre prestij ise bahsettiğiniz, avukatlık, işletme - iktisatta devasa paralar kazanabilirsiniz.
İtibara göre prestijlikte hakimlik savcılık, kaymakamlık vs.

Ben paraya değer vermeyen birisi olduğum için prestiji seçtim. Bir hukuk öğrencisi olarak idealim hakimlik

Uzaklaştırılmış
18 Mart 2009; 0:44:32 

Prestij eşit değildir para.

Kesinlikle Hakim ve Savcılar her ortamda Avukattan daha prestijlidir.
Bunu kabul etmeyecek olacan genc avukatlar yaşları ilerledikce bu ezikliği fark eder.
Artık para degil prestij isterler.
Davayı degistirmeye calısan degil kararı veren olmak isterler.

Hakimleri savcıları yemege davet edip vs vs yalakalık yapan degil yalakalık yapılan olmak isterler.(HEPSİ DEĞİL)

Avukatlar Hakim ve Savcılardan daha cok para kazanır. Bu da ayrı bir gercek

1099 Mesaj
18 Mart 2009; 8:06:53 

Prestijden bahsedenler herhalde Maliye Müfettişi nedir bilmiyorlar
Üstelik Maliye Müfettişi olmak da hiç mi hiç kolay değildir hatta hakim olmaktan daha zordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi subsonic -- 18 Mart 2009; 8:04:32 >

604 Mesaj
18 Mart 2009; 13:46:55 

[font="Trebuchet MS"]Uluslar Arası Ticaret[/font]

7 Mesaj
6 Şubat 2010; 15:11:47 

TABİKİDE PDR ADAMLAR İYİ ÇALIŞIRSA Bİ HUKUK OKUYANDAN DAHA İYİ PARA KAZANA BİLİYOR DOKTORLAR İLE AYNIMAAŞ BELKİDE DAHA FAZLASI ALIYOR VE GÜZEL BİR BÖLÜM

uygarartut

5241 Mesaj
6 Şubat 2010; 16:08:18 

quote:

Orijinalden alıntı: OkyaNuS.

Ea ' dan Matematik bölümüne gidilebiliyor mu?

Gidilemiyor.

Uzaklaştırılmış
6 Şubat 2010; 16:45:46 

Siyasal olsaydı onu seçerdim.

Pdr de iyidir.

3144 Mesaj
6 Şubat 2010; 16:53:10 

Hukuk ve iktisat

Encinaar

164 Mesaj
7 Şubat 2010; 15:05:23 

quote:

Orijinalden alıntı: armi

Cumhurbaşkanından sonra gelen en kıdemli kiişi Cumhuriyet Savcılarıdır belirtmek isterim.

15 Mesaj
7 Şubat 2010; 16:21:17 

yahu arkadaşlar herkesin kişisel istegine göre degişir bu durum yani prestij falan işi degil olay istemekle alakalı sadece ne olmak istediginle alakali bence çok tartişmaya gerek yok bu olayı.Subaylık prestij demişsiniz size ters bir şey söyleyim o zaman pkk lıları törenlerle karşiliolar adam öldürenleri suikast dedikodusu war die makamindan adamlar tutuklaniyor şimdi pkkli mi olmak gerekiyor alin size prestij..ne olmak istedginizle alakali sadece bu olay.

459 Mesaj
7 Şubat 2010; 20:40:50 

6256 Mesaj
7 Şubat 2010; 22:31:44 

quote:

Orijinalden alıntı: rtavus

Sınavdan 95 alan farklı etnik kökenden farklı ideolojilerden kişiler mülakatlarda elenir. Sağlam bir türk bilinciyle yetişen ve kendini saçma sapan işlerden alıkoyan insanların torpile ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum, sadece yeteri kadar çalışmayan ve ya bilemediğimiz sorunları yüzünden haklı olarak mülakattan elenen zavallıların uydurmaları olduğu kanaatindeyim. (hukuk fakültesi öğrencisi ve çevresinde birçok hakim ve savcı ile istişare yapmış birisi olarak yazıyorum.)

Cahilliğime verin, avukat olmak için mülakata girmek gerekiyor mu?

Uzaklaştırılmış
8 Şubat 2010; 3:43:57 

seF[o],

Hayır. Avukatlık ruhsatınızı almak için okul sonrası 1 senelik stajı bitirmeniz yeterli.

mervealcik,

Tüm hukukçular sizin söylediğinizin aksini söylüyor. Bence büyük bir yanılgı içindesiniz.

13 Mesaj
8 Şubat 2010; 4:55:41 

isletme neden yok ?

922 Mesaj
8 Şubat 2010; 16:50:28 

quote:

Orijinalden alıntı: acansur

isletme neden yok ?

onun bi ayrıcalığı kalmadı da ondan galiba

Mia San Mia | 2013-2014 FC Bayern München Taraftarları

1 Neuer • 4 Dante • 5 Van Buyten • 6 Thiago Alcântara • 7 Ribéry • 9 Mandzukic • 10 Robben • 11 Shaqiri • 13 Rafinha • 14 Pizarro • 15 Kirchhoff • 17 Boateng • 19 Mario Götze • 20 Weichrauch • 21 Lahm (c) • 22 Starke • 23 Weiser • 25 Müller • 26 Contento • 27 Alaba • 28 Badstuber • 31 Schweinsteiger • 32 Raeder • 34 Højbjerg • 39 Kroos • Manager: Pep Guardiola

438 Mesaj
27 Ağustos 2011; 14:36:06 

Beyler hepsi güzel hoş da ben hukuk için bir sene daha beklemeye karar verdim doğrumu yaptım yani kazanırım ama işletmeye gitsem daha mı iyiydi hep diyorlar ya hukuk işletmenin alanına sahip onu biraz açar mısınız?

Psn:Coimbra93

HUKUK FAKÜLTESİ (2012)

457 Mesaj
4 Temmuz 2012; 1:14:33 

UP

ARİ GOLD

11 Mesaj
4 Temmuz 2012; 1:19:22 

quote:

Orijinalden alıntı: Asil Türk Kanı

Savcıda aynı şekilde.

Ne dort milyari birinci sinifa gelmis savci hakim 6 milyra kadr alio

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO