Şimdi Ara

LAPTOP KLAVYE TEMİZLİĞİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
49.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadalar ACER 5920 laptop klavye içindeki kir, leke, tüy benzeri şeyler nasıl temizlenir. Tuşlar kolayca çıkar mı

• arkadaşım ben tuşları çıkarmayı hiç denemedim ama şöyle yapıyorum. laptopu ters çevirip kucağıma alıyorum. sonra da elektrik süpürgesiyle çekiyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: dkom

arkadaşım ben tuşları çıkarmayı hiç denemedim ama şöyle yapıyorum. laptopu ters çevirip kucağıma alıyorum. sonra da elektrik süpürgesiyle çekiyorum

Tuşlar süpürgenin içine kaçmasın sonra
  • 5720 var bende sağ yön tuşu bozuldu ben de tipik bi türk olarak altına kağıt gibi bişey sıkıştırmak için çıkardım sağından ve solundan aynı anda çekerseniz çıkacaktır bi sorun olmaz ama her ihtimale karşı space enter gibi büyük tuşları çıkarmasanız iyi olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: dkom

arkadaşım ben tuşları çıkarmayı hiç denemedim ama şöyle yapıyorum. laptopu ters çevirip kucağıma alıyorum. sonra da elektrik süpürgesiyle çekiyorum

Süper!

Normal elektrik süpürgesi fazla güçlü olur diyenler, el süpürgelerini deneyebilir bence!
  • bunun için özel ürünler var hama marka bi ara istiyosan dükkanlarda işe yarıyacağına eminim
  • bizim arkadaş elektrik süpürgesinin borusunun önüne bez koyup o şekilde klavyeye tuttuğunu bu sayede klavyeyi tertemiz yaptığını söylemişti.bende deneyecektim ama fırsat bulamadım.bu şekilde klavye tuşlarını bilgisyara çekme şansıda olmuyor
  • bu yöntem gerçekten işe yarıyor. ben sıkça kullanıyorum. en güçlü modda çekebiliyorum böylece
    quote:

Orjinalden alıntı: karizma2

bizim arkadaş elektrik süpürgesinin borusunun önüne bez koyup o şekilde klavyeye tuttuğunu bu sayede klavyeyi tertemiz yaptığını söylemişti.bende deneyecektim ama fırsat bulamadım.bu şekilde klavye tuşlarını bilgisyara çekme şansıda olmuyor
  • En iyi temizlik Traş fırçası 1 ytl ye alabilirsiniz ve bilgisayar ile ilgili herşeyi çok güzel temizliyor. Benden tavsiyesi mutlaka bir deneyin
  • Ucuz ama en etkilisi arada toz tüy ne varsa çekiyor. Foto bana ait değil arkadaşlar üstündeki imza her kime aitse neden atmış anlayabilmiş değilim.

LAPTOP KLAVYE TEMİZLİĞİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proteo -- 12 Haziran 2009; 14:19:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: proteo

Ucuz ama en etkilisi arada toz tüy ne varsa çekiyor. Foto bana ait değil arkadaşlar üstündeki imza her kime aitse neden atmış anlayabilmiş değilim.

hasan_candan isimli satıcıya ait. gittigidiyor'da satış yapan biriydi o yüzden imza koymuş
  • klavyeler için usb süpürgeler var. kauçuk başlıklarıyla, tuşları arasından temizlik yapabilirsin.

LAPTOP KLAVYE TEMİZLİĞİ
  • Arkadaşlar konu eski ama alın süpürgenizi ince bir çorap geçirin önüne çekin sonra rahat yani
  • arkadaşlar detaylı anlatım yapılmamış ama ben anlatayım belki yararı olur yanlız doğru yapamayacağınızı düşünürseniz sakın kalkışmayın tutucuları kırabilirsiniz öncelikle
    ilk tuş yani esc yi söyleyeyim esc tuşunun sağ yada sol kenarından icine fazla sokmayacak sekilde kürdan yada düz tornavidayı getiriyoruz yukarı doğru kaldırtıyoruz
    tık sesi geldikten sonra diger kenarındaki tutucuda cıksın diye parmağımızla yukarı doğru kaldırıyoruz ve yine bir tık sesi tuş artık elinizde yanlız tutucuları icinde kalır tekrar takmak uğraştıracağı için tutucuları cıkrmayın üst tuşlarda tutucular sağlı sollu durur harf tuşlatındda ise orta tuş g tuşu olmasi lazım o haric yukarı ve aşşağı doğru durur tutucuların yönüne göre tuşları tutucuları kırmayacak hassasiyette sökün space enter shift backspace gibi büyük tuşların altlarında ek olarak demir tutucular olur tuşu söktüğünüzde mutlaka tuşla beraberinde gelir onları öylece cıkartın demiriyle beraber artık tuşlarınızı başarıyla sökmüş durumdasınız şöyle bi soru geleceğinden eminim aklınıza (tuşu söktüm tutucusuyla beraber geldi) bu durumda tutucuyu diğer tutucularında olduğu gibi minik cıkıntılarını yuvalarına yerleştirin yerine takın sökme işlemimiz bitti
    temizliği nasıl yapıcaz öncelikle kabaca diş fırçası veya daha yumuşak telli herhangi bir fırçayla yatakların hepsini kulağınızı nasıl karıştırıyorsanız öyle karıştırın yanlız sert davranmayın elastik tuş basıcıları yırtabilirsiniz fırçalayıp işlenmiş kirlerin yerlerinden ayrıldığına karar verdiğinizde ben elektirik süpürgesi kullanıyorum yanlız size önermem tutucular kacarsa samanlıkta igne arar gibi elektrik süpürgesinin icinde tutucu ararsınız sackurutma makinası yada varsa kompresörle üfletin tutucular sağa sola savrulur sa. gibi merak etmeyin hava cok tanzikli değilse cıkmaz üfletince kirler cıkar ici tertemiz olur tuşlarınız yataklıysa yatak kenarları varsa o kenarları kolonyalı mendille silin ardından ıslaklık kaldığını sezerseniz peceteyle kurulayın işlemimiz bitti tuşları artık geri takacağız nasıl ? şöyle

ilk tuş esc den söyleyeyim tutucular yatık vaziyette dururken esc tuşunu üzerine koyuyoruz biraz bastırıyoruz cıt sesi gelir tuşumuzu geri takmışız demektir yanlz tuşun eski halinden havada durduğunu kenari biyeri kalkık durduğunu görürseniz tekrar bastırın yine bir cıt sesi duyarsınız tutucular tuşu tutmuş demektir tuş başarıyla takıldı
    shift space backspace tuşlarına geldik tuşun altındaki demire bakın birde yatağına bakın durduğu pozisyona göre yatakta iki boş delik göreceksiniz demiri sökmeden uclari icine gelecek sekilde yerleştirin ve aynı işlem tuşu bastırın onlarda yerleşti hayırlı olsun şimdide sorununuz olacak buna eminim enter tuşunu demirleri cikarmadan takmak biraz zahmetli zor bi durum bu yüzden enter tuşunun altına bakiyoruz demirleri yuvadaki deliklere pozisyonuna göre demirleri söküp yuvaya yerleştiriyoruz arından tuşu üstüne koyup bastırıyoruz

sen bunu yapıyorsunda encok ne gibi şeylere dikkat ediyorsn derseniz tuşu hızlı kaldırıp sökmüyorum yavaşça yoksa tutucu kırılırsa o tuş kabak gibi kalır üstündeki tuşta durmaz artık klavye değiştirirsiniz buna dikkat ediyorum elastik tuş basıcılarına zarar gelmesin diyerekten fırçayı üstünde gezdirmiyorum kenarlarını fırçalıyorum zaten üstü kirli olmayacaktır buna emin olabilirsiniz çünkü üstü kirliyse ztn daha öncedende tuş basmıyor takıntı var bi problem var demektir tuşu cıkardığınızda zaten problemi çözdünüz temizlediniz demektir bu işlemi yaparken sakın bilgisayarı siz acıkken yapmayın ben acıkkende yapabiliyorum risk almak problem demektir bu yüzden özen gösterin

temizlik imandan gelir işleminiz başarıyla bitmişse birde allah razı olsun deyin o bana yeterli biyere yazmanıza gerek yok siz icinizden deyin bana yeter
    beceremeyen olursa mesuliyetim yok bu benim kişisel yaptığım temizlik ayrıntısı sizi denemeye davet etmiyorum biliyor anlıyorsanız yapın anlamadım bu ne ya diyorsanız hic girişmeyin başınızı ağrıtmayın

• benim 5739g var tuşlarını cıkarıp temizlemiştim ama çok dikkatlı olman lazım cıkarırken kırılabiliyor...onun yerine bazı temizlemek için hamur şeklinde şeyler var üstünde sürtüyorsun tüm pislikleri kendine cekiyor.
  • yani herzaman alternatif çözümler daha iyi zırt pırt haftadabir bile yapilacak is değil anlattığımı minimum 4-5 ayda bir yapmanız daha iyi niçin derseniz tutucular eğer aşırı cıkartıp takarsanız tuşu bi süre sonra tutması zayıflıyor tuş biraz daha içeri göçüyor klavye içinin kirlilik oranına göre cips çekirdek vesaire icinde görüyorsanız ve artık içinde hamurumsu yapışmış kirler görüyorsanız kısaca tuşların altına baktığınızda klozet kenarlarını andırmıyorsa ben bunu tavsiye etmem klavyeniz temizdir üstünü silin gecin kenarlarınıda kulak çöpü benzeri peçeteyle silin üstünü yeter
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.