Şimdi Ara

12V 60ah lık bir akü için şarz cihazı devresi (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
150
Cevap
8
Favori
83.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bende 2 adet 100 Ah. jel akü var. Paralel bağlı 12 v. 200 Ah. olarak kullanıyorum. Benim evin yanına 5 katlı apartman yapılmadan önce küçük bir fırıldakla şarj ediyordum. Elektrik kesintilerinde kullanıyordum. Şimdi, sizden aldığım 12 v. 40 a.lik şarj ünitesine trafo bağlayıp, şebekeden şarj ediyorum. Küçük bir pano içine koymayı düşünüyorum. Haliyle bu ünite biraz büyük geliyor.

Bu verdiğin şema benim işime yararmı ? 20 a. de kullanabilirmiyim ?

Memlekete gitmeden şu pdf dosyasını bir de bana gönder abi.

Hayırlı yolculuklar, yolun açık olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenakord08

Yollanmıştır

tesekkurler ellerinize saglik
  • boş aküde devreyi açıyorum, kırmızı ve yeşil aynı anda yanıyor, devreyi kapatıp açıyorum olması gerektiği gibi sadece kırmızı yanıyor. ilk açmada yeşil neden yanıyor, voltaj ve direnç ayarları normal. ilk açmada bu anormalliği neden gösteriyor, açıp kapayınca neden normale dönüyor anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi steml -- 22 Ağustos 2013; 17:42:25 >
  • boş aküde devreyi açıyorum, kırmızı ve yeşil aynı anda yanıyor, devreyi kapatıp açıyorum olması gerektiği gibi sadece kırmızı yanıyor. ilk açmada yeşil neden yanıyor, voltaj ve direnç ayarları normal. ilk açmada bu anormalliği neden gösteriyor, açıp kapayınca neden normale dönüyor anlamadım.

cevaplarsanız sevinirim
    teşekkürler
  • 12 v 60 a demişsiniz elektrikli bisiklet aküleri iş görecektir yeni çıkan elektrikli bisikletler

cevaplarsanız sevinirim
    teşekkürler
  • bu soruna bir cevap hala alamadım
  • merhabalar konuyu hortlatıyorum ama bu devrenin pcb dosyasını paylaşabilecek varmı acaba saygılar
  • https://disk.yandex.com.tr/client/disk/Ar%C5%9Fiv%20Dosyalar%C4%B1m

Yukarıdaki kısayolda charge isimli dosyada şema baskı ve montaj planları mevcuttur . yaklaşık 15 ampere kadar şarj yapabiliyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenakord -- 23 Ekim 2014; 23:04:44 >
  • kenakord kullanıcısına yanıt
    kenakord hocam dosyaya ulaşamıyorum tekrar gönderebilirmisiniz.
  • Dosya aşağıdaki linktedir winrar ile açınız...

http://www.dosya.tc/server35/a5oSoa/UC3906Charge.rar.html
    Hocam devredeki elemanların değeri ile montaj planındaki elemanların değerleri birbirinden farklı.Mesela 6800 uf ve 470 uf yerine montaj planında 10 uf yazılmış.Direnç değerlerin de de farklılıklar var.Diğer sorum bux 10 yerine başka ne kullanabilirim.
  • Siz montaj planına uyun... şemaya göre farklılıklar var... BUX10 yerine MJ15003 kullanabilirsiniz.
    Hocam şimdi inceledim de piyasada 291k, 11k, 9.9ohm, 153k, 11k, 2.54k, gibi dirençler neredeyse yok.Ben 12v 90a akü için kullanacam tavsiyeniz nedir.
  • Dirençleri seri paralel yaparak elde edeceksiniz. Sistem zaten 12volt 60-120 amper akuye gore dizayn edilmistir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selamlar. rütbeler hep albay yüzbaşı fakat cevapların alayı yanlış. Bilmiyorsanız milleti masrafa sokmayın. Akü böyle dolmaz. Daha sonra buradan iyi bir devre paylaşaağım fakat şuan şantiye ortamındayım. çok acil ihtiyacı olan varsada mail atsın bana. sencer76@yahoo.com selametle...
  • Sayın sencer76 Cevaplarının alayının yanlış olduğunu söyleyip çok bilmişlik yapacağınıza koyun sizin uygulamalarınızı da görelim... Onlarca kişi yapmış ve doğru çalıştığını görmüş. siz yanlış diyorsunuz.. hele bir koy bakalım doğrusunu da görelim..
  • sencer76 kullanıcısına yanıt
    rütbeler makamlar gelir geçer adamlık kalır sadece daha dün gelmişsin salladığı kişi kenan abi ise yavaş yerler yaş..
  • Oooopss!!! Beyler sakin olun. Cep telefonundan takip etmeye çalışıyorum. 12v 7Ah kurşun asit akü şarj devresi saçmalayanlar için yazmıştım buraya nasıl düştü bende anlamadım. Olmuş bi yanlışlık işte. Kenan beyin devresini görmedim bile. Herkese kolay gelsin.

Kadir bey, dün gelmişin gibi laflar hoş değil. Birbirimizi ve bilgi seviyemizi bilmiyorken..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sencer76 kullanıcısına yanıt
    sen önce saygı göster sonrasını alırsın... seviyen beni bağlamaz hülya avşar kelamı '....'.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.