Şimdi Ara

MEKİK Çekmek Boy Uzamasını Engeller mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
24.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 15 yaşındayım 3 ay öncesine kadar günde 50-100 mekik çekiyordum, yaklaşık 1 ay çektim.Biyoloji öğretmenimiz body'nin anti-spor olduğunu söyledi.Bizim gibi gelişme çağında olanların boy uzamasını engellermiş.Ben de bu yüzden bıraktım, ama göbek aldı başını gidiyor, bi dur demem lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jabba The Hutt -- 22 Şubat 2009; 13:50:14 >

• nasıl ya?sen hareket ettikçe kasların çalıştıkça büyüme hormonu salgılanır.oda boyunun uzamasını tetikler?ben bodyye başladıktan sonra 10cm uzadım.devam et mekiğe.bildigim sadece squat deadlift gibi direk bele binen yüklerde boy uzaması yavaşlıyabilir.onun dışında boy uzamasının engellenmesi gibi bi durum yok.mekik şınav barfiks devam et ama düzenli yap.50-100tek seferde değil.40x4 şeklinde çalış mesela.bi süre sonra 50x4 vs uzar gider.
  • tamam sağol
  • Engellemez, uzamayı arttırır.
  • hocana slm söle. hiçbir spor abartılmadığı sürece gelişmeyi engellemez...
  • Açık durumda olan ve boy uzamasını sağlayan plaklara baskı gerçekleşiyor vücut geliştirme yaparken. Ama bu boy uzamasına engel olmaz, belki 1cm. Çünkü insan boyunu etkeleyen çevresel faktörler sadece %10dur. Korkmadan yapabilirsiniz vücut geliştirme. Hocana da bir konu hakkında bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamasını söylersen iyi olur.
  • arkadaşlar bacak çalışmasını yabana atmayın görmemezlikten gelmeyin

vücudun en büyük kas gurubu bacaktır bu yüzden büyük testesteron oranı bacak tarafından salgılanır aslında siz bacak çalışırken üst vücudunuzda gelişiyor.
  • bacak çalışma derim leg curl,leg press,exeminitaion gibi hareketler yani bunlarda boyu uzamasını engeller
  • quote:

Orjinalden alıntı: by_rappe

bacak çalışma derim leg curl,leg press,exeminitaion gibi hareketler yani bunlarda boyu uzamasını engeller

Türkçesi yokmu bunların neden anlıyamıyoruz orjinal isim takalım bunlara bari
  • quote:

Orjinalden alıntı: MoĞoLLar

quote:

bacak çalışma derim leg curl,leg press,exeminitaion gibi hareketler yani bunlarda boyu uzamasını engeller

Türkçesi yokmu bunların neden anlıyamıyoruz orjinal isim takalım bunlara bari

anlayan anlıyo merak etme
  • quote:

Hayır öyle birşey yok arkadaşım.Aksine bacak çalışmak arkadaşların dediği gibi GH yani büyüme hormonunu da tetikler.Üst vücudun gelişiminde bacak çalışmasının çok etkili olduğunu bende 1-2 ay kadar önce öğrendim.O yüzden bacak antrenmanlarında deadlift,squat,leg curl-leg extension hareketlerine çok önem veriyorum.Bu hareketlerde piramit sistemi ve süperset prensibini uygularsanız,kaslarda harika kazanımlar elde edersiniz.Boyunuzun uzamasında olumlu etkileri olacaktır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: To die

15 yaşındayım 3 ay öncesine kadar günde 50-100 mekik çekiyordum, yaklaşık 1 ay çektim.Biyoloji öğretmenimiz body'nin anti-spor olduğunu söyledi.Bizim gibi gelişme çağında olanların boy uzamasını engellermiş.Ben de bu yüzden bıraktım, ama göbek aldı başını gidiyor, bi dur demem lazım.

Belki seviyorsundur bu yüzden kıacaksın bana ama, sen bırak o salak hocanı Tövebe Tövbe Vücut Geliştirme tüm sporların anası ve vüücudunun her yerini tam olarak antrene edebildiğin tek spordur. Bilardocusundan golfçüsünden tut, haltercisine kadar tüm müsabıklar Vücut Geliştirme yapar. Ayrıntısına girmiyorum uzun sürer

Soruna gelirsek, Squat,leg press vb. vücuduna baskı yapan """Press"" hareketlerine girmediğin ya da girsen bile " hafif " kilo çok tekrar ile yaptığın sürece olumsuz bir etkisi olmaz. Ve olumsuz etkiden kasıt da boy kısalması değildir zaten Örneğin 180 olacaksan 177 vb. olursun.

Yalnız 15 yasında bu acele neden onu alamadım. Daha ergenliğe yeni gimişsin ne gerek var biraz sabret vücudun otursun öyle başla 17-18 gibi.(tabi yine hafif kilo olayını unutmadan) Bu yaşta öyle çok büyük bir gelişme elde edemezsin.

SAYGILAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-BODY -- 23 Şubat 2009; 16:14:39 >

• 1991DoqumLuyum 184 boyum Varr. 87 kIloyum 5 kg lık dumbbell ile calısıyoRm boyumun uzamasını engellermi . SAYGILARLAA
  • quote:

Orijinalden alıntı: skrleee

1991DoqumLuyum 184 boyum Varr. 87 kIloyum 5 kg lık dumbbell ile calısıyoRm boyumun uzamasını engellermi . SAYGILARLAA

5 kg dumble boy uzaması mı engeller, 18 yaşında, bilerek mi soruyorsunuz saçma sorular anlamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenerista -- 27 Aralık 2009; 11:42:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenerista

quote:

Orijinalden alıntı: skrleee

1991DoqumLuyum 184 boyum Varr. 87 kIloyum 5 kg lık dumbbell ile calısıyoRm boyumun uzamasını engellermi . SAYGILARLAA

5 kg dumble boy uzaması mı engeller, 18 yaşında, bilerek mi soruyorsunuz saçma sorular anlamıyorum.

kaale almaya değmez ...
  • arkadaşlar benim egzersizlerin arasında ip atlama da var bu bahsettiğiniz bacak kası çalıştırma artı gh hormonu olayına girer mi?
    Bir de nacizane uyarım profesyonellere danıştım bu konuda birkaç tane gün aşırı çalışmak kaslar için daha uygunmuş.Yorulmayı engelleyip yeniden yapılanma süresi tanıyormuş vs...
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_rappe

nasıl yani ben pivot dergisinin zıplama programını uyguluyorum o da boy uzamasını engeller mi ayrıca yatar vaziyette ayağımı 10 cm yukarı kaldırıyorum öyle duruyorum ve dizlerimi kırmadan parmağımı yere değdirmeye çalışıyorum bunlar boy uzamasını engeller mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: aksemseddin

quote:

Hayır öyle birşey yok arkadaşım.Aksine bacak çalışmak arkadaşların dediği gibi GH yani büyüme hormonunu da tetikler.Üst vücudun gelişiminde bacak çalışmasının çok etkili olduğunu bende 1-2 ay kadar önce öğrendim.O yüzden bacak antrenmanlarında deadlift,squat,leg curl-leg extension hareketlerine çok önem veriyorum.Bu hareketlerde piramit sistemi ve süperset prensibini uygularsanız,kaslarda harika kazanımlar elde edersiniz.Boyunuzun uzamasında olumlu etkileri olacaktır.

usta squat yapma boy uzamasını engeller

• quote:

Orijinalden alıntı: LordStream53

quote:

Orijinalden alıntı: aksemseddin

quote:

usta squat yapma boy uzamasını engeller

Squat 20 yaş altına zaten tavsiye edilmez.Ancak 20 yaşından sonra çok yararlı olduğu bildirilmiştir.

• Aga boy uzamasına 2 engel vardır onlar da sunlar:
    1- genetik
    2 fazla kilolar
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.