Şimdi Ara

Bilgisayardaki kullanıcı şifresini kaldırmak ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
122.705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Orjinalden alıntı: Kènan

XP kullanıyorum. Yöneticiyi seçip girdiğimde parolayı kaldır diye bir seçenek göremedim

kardeş orda parola degiştir var ona tıkla kendi parolanı yaz ve diger yeni parola yazan yeri boş bırak tamam de olur bana guven:)

• Selamlar. Cuma günü windows açılış ekranına şifre koydum. Şimdi de şifreyi kaldırmak istiyorum. Kısa bir araştırma yaptım ancak sonuca ulaşamadım bir türlü. Şifreyi nasıl kaldırabilirim ?

• Denetim Masası --> Kullanıcı hesaplarına girip Kullanıcıyı seçin. Oradan Parolayı kaldır'ı seçin. Bu yazdıklarım Xp içindi.
  • XP kullanıyorum. Yöneticiyi seçip girdiğimde parolayı kaldır diye bir seçenek göremedim

• benim bildiğim o parolayı kaldırmanın tek yolu format:):) Bizim akraba da oraya bir parola koymustu değiştiremeyince aklıma bişey geldi eğer unutursak diye paroalyı değiştir herhangi bişey yaz unutmayacağın bişey olsun parola ipucuna da parola "..." artık ne yazdıysan yaz .Böylece parolayı unuttuğun zaman bakabilirsin. Bir yol daha var ama olur mu bilmem sistem geri yükleme yap

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultrapo_45 -- 22 Şubat 2009; 12:32:06 >
  • bilgisayar açılırken f8 e bas ve güvenli kipte aç pc yi sonra kendi hesabına gir ve kaldır bu kadar
  • ultrapo_45
    Sistemi geri yükledim sonuca ulaşmadım ne yazık ki.

umit382008
    Güvenli kip yöntemini denemedim birde onu deneyım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: umit382008

bilgisayar açılırken f8 e bas ve güvenli kipte aç pc yi sonra kendi hesabına gir ve kaldır bu kadar

Güvenli Kiptende sonuç alamadım. Tek çözüm format gibi.
  • Hocam pc'yi aç. Parola ekranında Ctrl+Alt+Del tuş kombinasyonunu yap.
    Karşına bi pencere gelecek ve oraya Administrator yaz.
    Şifre kısmını boş bırak ve Tamam'a bas.
    Admin olarak bilgisayara girmiş oldun ve artık şifreyi kaldırabilirsin.
    Kolay gelsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kènan

XP kullanıyorum. Yöneticiyi seçip girdiğimde parolayı kaldır diye bir seçenek göremedim

Ben modifiyeli Xp kullandığım için böyle bir seçenek bende görünüyor. Siz de olmadığına göre o zaman parolamı değiştire girerek yeni parolayı boş geçerek enter'layın parolanız kalkacaktır.
  • Arkadaş bilgisayar açılırken sorulan parolanın hiç sorulmamasını istiyor sanırım.. Hoşgeldiniz ekranını kullanmayı kapattığınız zaman parolanız olmasa bile parola sorar. Çalıştıra bas ve control userpasswords2 yaz. Açılan ekranda kullanıcıyı seç ve kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir cümlesinin yanındaki işaret kaldır.
  • atakan84
    boywonder

Bu aklıma hiç gelmemişti Sağolun gerçekten parola kalktı. Teşekkür ederim.
  • yardımcı olduysak ne mutlu bize:)
  • arkadaşım lütfen alınma gözünün önündeki şeyi nasılgöremedin şaşırdım doğrusu
  • Bende şaşırdım nasıl farketmedim bu basit durumu diye. Neyse sorun halloldu.
  • ahh kenan abi ahh sendede körlük başladı
  • Bey Amca kullanıcısına yanıt
    Aynen ben yaptım oldu kesinlikle yapın !
  • Merhaba arkadaşlar pcyi açtığımda windows yazısından sonra parola istiyor küçük ekranda arkası siyah sadece tamam ve yeniden başlat var 3 kere doğru parola giremeyince pc kendini yeniden başlatıyor pcyi güvenli moda almak için F8e bastığım halde olmuyor sadece aynı erkan bir kaç birim büyüyor nasıl yapabilirim ? yardım ederseniz sevinirim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.