Şimdi Ara

8007007e Msn Hata Kodu Ve Çözümü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
81.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar ben windows live messenger 2009 kurup microsfttan gelen uyarı gereği yeni sürüme yükseltirken bu sorunla karşılaşmıştım. Epey başımı ağrıttı. Hiç bir şekilde msn ye bağlanmıyordu. Paralayı girdiğiniz andan itibaren hata kodunu veriyor ve hizmet şu anda kullanılamıyor hatası ile karşılaşıyorsunuz...
    Nette epey aradım taradım. Konular karma karışık birçok öneri verilmiş ancak çoğu başarısız oldu. Bende forumda da sorun yaşayan olursa diyerek biri kendi denemem sonucu elde ettiğim diğeri ise alıntı yaparak aktaracağım iki yöntemle size yardımcı olmak istedim.Aşağıdaki çözüm yollarının ikisinide dikkatle okumanızı ve söylenilenleri aynen uygulamanızı rica ediyorum. Bu sayede sorundan kurtulmanız %99 ihtimaldir(Herşeyde mükemmelde bile %1 lik kuşku payı vardır.) Neyse detaylara aşağıda kolay gelsin...

İLK YÖNTEM:
    PHP Code:
    irc.msgplus.net/~jkay/ZapMessenger.zip

nu indir ve çalıstır.

Messengeri kaldıracak.

PHP Code:
    download.microsoft.com/download/e/9/d/e9d80355-7ab4-45b8-80e8-983a48d5e1bd/msicuu2.exe

bunu indir ve yukle sonra programı baslat-programlar-windows clean up u çalıştır ve orada ki tüm windows live ile ilgili herseyi remove ile sil.

PHP Code:
    *****share.com/files/73152793/wlm_9.msi

bunu indir ve kur.

İngilizce beta versiyonu 9. surumunun. Kurduktan sonra giriş yapmayı dene karsına guncellestir (update) Çıkacak ve evet deyim indirmesini ve kurmasını bekle.

Kurduktan sonra

Messengerinizi sağ alt kosedeki simgesine sağ tıklayarak çıkış diyerek kapatın.

Baslat- Çalıştır- net start rpcss yazın.Tamam dedikten sonra Sağ alt kosedeki saatin uzerinde çift tıklayarak Tarih ve saat ozelliklerine gelin orada internet saati bolumune geçerek şimdi guncelleştir i tıklayın.

Windows Live Messengerinizi açarak girmeyi deneyin

Eger sorun yoksa ingilizce versiyon kullanmakta Alttaki linki indirmenize gerek yok .
    Buda Turkçe Versiyonu İngilizceyi Yukledikten Sonra bunu indirip kurarsanız.Turkçe kullanmıs olacaksınız.

PHP Code:
    download.microsoft.com/download/9/B/5/9B5F7E2B-6AE8-447C-8301-1ABC77A9E5FB/tr/wlsetup-web.exe

EĞER BU ÇÖZÜM FAYDA SAĞLAMADIYSA BİRDE AŞAĞIDA BENİM KENDİM UĞRAŞIP BULDUĞUM YÖNTEMİ DENEYİN....
    Öncelikle "Your Uninstaller 2008" programını indirin.
    http://*****share.com/files/75402939/Your_Uninstaller__2008_6.1.1229.zip
    Programı indirdikten ve kurduktan sonra bilgisayarınızda yüklü olan windows live messenger 2009 u program aracılığla kaldırın ama tamamen kaldıracaksınız... Aşağıdaki resimde belirttim kaldırmanız gereken dosyaları...
    http://img9.imageshack.us/img9/1740/2102c.jpg
    Daha sonra c- program files- windows live klasörünü tamamen siliyoruz.
    Bu işlemide tamamladıktan sonra sıra geldi msn 9 u yeniden kurmaya burada dikkat etmemiz gereken bir iki ufak detay söz konusu. Microsoftun sitesinden kullanıma sunduğu live messenger 2009 dosyası(1.2 mb) boyutunda ve karşıdan yüklemeyeyle setup işlemini gerçekleştiriyor. Ben bu noktada sorun yaşadım. Açık olan programlarla çakışıyor dedi hata verdi programları kapatmama karşın. Microsoftun sitesinden indirme işlemini aşağıda linkten yapacağız...
    http://download.live.com/?sku=messenger
    Burada karşıdan yükle butonuna tıkladığımızda 1.2 mb lık setup dosyası karşımıza gelecektir. Onu iptal ediyoruz. Ve butona geri döndüğümüzde yeniden dene ismini aldığını görüyoruz. Ona tıkladığımızda 124 mb lık setup dosyasını indirmeye başlıyoruz(boyut sizi ürkütmesin microsoftun serverları canavar 1 mbit bağlantıda 15 dakikada indirdim.) Yükleme bittikten sonra kuruluma geçiyoruz. Kurulum aşamasında ben sadece messnger ve live mail kutucuklarını işaretledim. Tercihinize göre seçiminizi yapın ve kurun. Ve işte sonunda oldu live messenger kullanıma hazır. İyi günlerde kullanın...

Not: İlk anlattığım yöntem alıntı, ikinci yöntem tamamen şahsıma aittir. Buradaki yazılarıda bizzat kendim yazdım resimleri kendim upload ettim. Sadece bilin istedim. Copy Paste değil alınteri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bojackhm -- 21 Şubat 2009; 22:50:00 >

• çok teşekkür ederim mükemmel anlatım mükemmel uygulama perfect !!!!!!!!!!!!
  • kadrogfb tam olarak neyi yapamadığını söylersen yardımcı olmaya çalışırım...
  • ilk yöntemdeki rapid linki silinmiş tekrar yüklermisin?
  • Arkadaşım benim pc de de bu problem vardı ve senin dediklerini aynen yaptım(kendi uyguladığın yöntemi). Problemimi sayende çözmüş oldum. Paylaşımın için çok saol.
  • dai senn yontem ıse yaradı salla obur yontemı eyw. eline koluna saglık... ne win7 kullanıyorum eskı msnler ayrı calısıyo görew cubugundan ayar oluyodum kısacası nasıl tskkur etsem azdr : ))
  • Benim MSN çalışmıyor arkadaşım mmükemel anlatmışsın teşekkürler dediklerini uygulayacağım bakalım ne olacak
  • bi msn yüzünden format atacaktım nerdeyse.. süper oldu şimdi
  • eyvAllah kardeş yha ellerine emegine saglık denedim oldu harbiden sırf sana teşekkür için kaydoldum bende bi arkadaşın dedigi gibi aleti formatın eşiğinden döndürdüm :) (+) RéP
  • Ellerine sağlık ancak bi' tek ben yapamadım herhalde.
  • ellerine saglık gzel anlatım
  • aynı sorunları yaşıyorum deneyeceğim ellerine sağlık umarım işe yarar
  • Dostum aynı sorunu yaşadım ve yorumlara göre ilk denemeyi yapmadan direkt seninkini yapıyım dedim fakat daha kısa yoldan kurtuldum bu dertten. Şöyle ki, your uninstaller programını yükledim, windows live'ı kaldırırken, sil ve onar seçeneği vardı, ben silmedim ve onardım. Bu işlem 5dk falan sürdü. Res attım ve msn normale döndü. Başka arkadaşlarda da işe yarayabilir.

Teşekkürler...
  • senin yöntemi denedimmsn kaldırdımhepsini
    şimdi ms den iniyor deneyelim sonucu yazarımtekrar
    ellerine sağlık
  • wallahi çaktım formatı kendine geldi (: başka türlü düzelmiyor herşeyi denedim
  • PHP code die bi yer war o link kapalı

****share.com/files/73152793/wlm_9.msi
  • Çooooooooooooooook Teşekkürler Kardeşim ya Allah Razı Olsun Senden :))
  • Not aldım bi kenara lazım olabilir.Sağlasın
  • "PHP code die bi yer war o link kapalı

****share.com/files/73152793/wlm_9.msi
    xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

www.hotshare.net/file/56453-2353246d8c.html
  • ohhhhhhhhhh allah razı olsun yaa saolun :D
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.