Şimdi Ara

Volvo bakım fiyatları (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.871
Cevap
33
Favori
277.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tarals40

quote:

Orijinalden alıntı: yusuf55yusuf

arkadaşlar yeni araç arıyorum özellikle volvo s40 manuel vites 1.6-1.8-2.0 yada 2.0T motor olabilir.bütcem kısıtlı motoru temiz 200bin km altı 13-14 bine bulabilirmiyim?

Kardeş o fiyata volvo ne kadar temiz olursa olsun bulsan dahi aracı motor olarak çok iyi araştırman gerek.

doğru söylüyorsunuz istanbul anadolu yakasından almayı düşüyorum aslen samsunluyum.anadolu yakasında öneri bir servis varmı exper ücreti ne kadar alıyorlar?
    şimdi carizma (avance -glx), volvo s40 2000-2001 model yada kia rio 2003-2004 model birde seaat cordoba 2000-2001 model bunlara bakıyorum bunların temizinden bulursam uygun fiyata alacağım hala tek birinde karar kılamadım:)

• quote:

Orijinalden alıntı: volvo S40D

quote:

Orijinalden alıntı: winniesertan

Balata ömrü kullanıma göre değişebileceği gibi çoğu yetkili servis %50 durumdaki balatayı değiştirin diyor.
    A,B,C markası fark etmiyor. Hepsi aynı prosedürü uyguluyor güvenlik önlemi ve maddiyat amaçlı.

citroen nemo'nun değiştirdiğim ön fren balatalarında aşınma sensörü olduğunu farkettim! citroen'de varsa, volvo'da da vardır diye düşünüyorum! yanılıyor muyum acaba?

Böyle bir sensör ne duydum ne gördüm. Sizinki standart 50-60 bin km olunca çıkan bir uyarı olabilir yoksa balatalara bağlı bir sensör balatalar bitmeye yakınbalata kalınlığını ölçerek sürücüye bildirmesi ultra lüx bir durum ve belki mercedes s serisinde ancak ancak vardır sizdeki durum 10 bin km sonra servis ışığının yanması gibi 50-60 bin km sonra balatayı değiştir uyarısıdır kanımca

• quote:

Orijinalden alıntı: fsnn

quote:

quote:

Balata ömrü kullanıma göre değişebileceği gibi çoğu yetkili servis %50 durumdaki balatayı değiştirin diyor.
    A,B,C markası fark etmiyor. Hepsi aynı prosedürü uyguluyor güvenlik önlemi ve maddiyat amaçlı.

citroen nemo'nun değiştirdiğim ön fren balatalarında aşınma sensörü olduğunu farkettim! citroen'de varsa, volvo'da da vardır diye düşünüyorum! yanılıyor muyum acaba?

Böyle bir sensör ne duydum ne gördüm. Sizinki standart 50-60 bin km olunca çıkan bir uyarı olabilir yoksa balatalara bağlı bir sensör balatalar bitmeye yakınbalata kalınlığını ölçerek sürücüye bildirmesi ultra lüx bir durum ve belki mercedes s serisinde ancak ancak vardır sizdeki durum 10 bin km sonra servis ışığının yanması gibi 50-60 bin km sonra balatayı değiştir uyarısıdır kanımca

sn fsnn,

değiştirilen balatanın resmi ektedir! citroen balata uyarısı vermedi, fakat 2-3 defa fren esnasında sanki bitmiş balata sürtme sesi gibi bir ses duyar gibi olduğumdan dolayı yetkili citroen servisine balata kontrolüne gittim ve ön balataların değişmesi gerektiğini söylediler! ben, çıkan balataları aldığım için evde incelerken gördüm sensör olayını - araç 47 000 km'de.....
    s40 ile ise halen 157 000 km yaptım ve henüz herhangi bir uyarı falan vermedi...
     Volvo bakım fiyatları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volvo S40D -- 13 Ocak 2014; 18:31:07 >

• Anladım o uyarı balataların üzerinde bulunan metal balatanın bitme noktasından biraz daha çıkıntılıdır ve bitmeye yakın diske sürterek sürücüyü uyarır o birçok balatada var eğer o uyarı dikkate alınmazsa bitmiş balata diske sürter ve çok aşırı bir ses çıkararak diski zedeler dışardan jantın arasındanda bakarak ne durumda görebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fsnn -- 14 Ocak 2014; 8:53:01 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

sn fsnn,

değiştirilen balatanın resmi ektedir! citroen balata uyarısı vermedi, fakat 2-3 defa fren esnasında sanki bitmiş balata sürtme sesi gibi bir ses duyar gibi olduğumdan dolayı yetkili citroen servisine balata kontrolüne gittim ve ön balataların değişmesi gerektiğini söylediler! ben, çıkan balataları aldığım için evde incelerken gördüm sensör olayını - araç 47 000 km'de.....
    s40 ile ise halen 157 000 km yaptım ve henüz herhangi bir uyarı falan vermedi...
     Volvo bakım fiyatları

Bizim s40larda balata aşınma sensörü bulunmuyor. aşınma sensörü bulunan balatalarda, balataya bağlı soket görülür. Çalışma prensibine gelince, balata kritik seviyeye ulaştığında balatanın içinde bulunan teller biribiri ile bağlantı kurarak devreyi tamamlayıp ilgili modüle ikaz gönermesiyle oluşur. Ancak sizin aracınızda tam olarak kritik seviyeye ulaşmadığı için uyarı vermemiş olabilir. Tahminen 2-3000 km sonra balata aşınma ikazı verebilirdi. zaten çoğu araçta o ikazı vercek kadar kullanıp değiştirmediği için çoğu sürücü aracında balata aşınma sensörü olup olmadığını bilmiyor zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: orkun91

quote:

quote:

quote:

quote:

sn fsnn,

Volvo bakım fiyatları

Bizim s40larda balata aşınma sensörü bulunmuyor. aşınma sensörü bulunan balatalarda, balataya bağlı soket görülür. Çalışma prensibine gelince, balata kritik seviyeye ulaştığında balatanın içinde bulunan teller biribiri ile bağlantı kurarak devreyi tamamlayıp ilgili modüle ikaz gönermesiyle oluşur. Ancak sizin aracınızda tam olarak kritik seviyeye ulaşmadığı için uyarı vermemiş olabilir. Tahminen 2-3000 km sonra balata aşınma ikazı verebilirdi. zaten çoğu araçta o ikazı vercek kadar kullanıp değiştirmediği için çoğu sürücü aracında balata aşınma sensörü olup olmadığını bilmiyor zaten.

sn. orkun91

aydınlatıcı bilgiler için teşekkürler, S40 araçlarımızda balata aşınma sensörü olmadığına üzüldüm!
    bir citroen nemo-memo kadar olamadık yani....

• volvo S40D kullanıcısına yanıt
    Sadece s40 değil, s60larda da yok diye biliyorum ben.
  • quote:

quote:

quote:

Mercedes-BMW-Audi'de kompakt segmentten itibaren olan bir durum. (1 serisi,A serisi,A3)

• S80 de var mı bilmiyorum biz teknolojiyi takip edememişiz sistem çok iyi

• dpf partikül filtre temizliği için izmir volmar 850 tl para istedi. Sizce de çok değil mi ? Önerebileceğiniz bir usta var mı ? Sonuçta bir parça takılmıyor sadece temizliği yapılıyor...
  • Gunaydin arkadaslar,

Bilen varsa S60 1.6 veya 2.0 benzinlilerin periyodik bakim fiyatlari ilk 100.000 km icin asagi yukari ne kadar?

• volvo S40D kullanıcısına yanıt
    Volvo'larda böyle bir sistem yok.....
  • volvo s 40 1.6 d 2008 aracımı bosch markasına güvenerek 60000 km bakımı için iskenderundan adanadaki münür otoya getirdim. normal bakım ile beraber mevcut kaput koruma filmi zarar gördüğünden değiştirmek istediğimi söyledim. bir arkadaşlarının olduğunu yardımcı olabileceklerini söylediler.. 3m markası için 350 tl talep ettiler. kabul edip beklemeye başladık. sabah 09:30 bıraktığım ve sözde 2-2.5 saat sürecek bakım ve film uygulaması için akşam üzeri saat 16:30 haber verdiler.. arabayı ilk gördüğümde beynimden vurulmuşa döndüm. motor kaputu üzerinde bir çok çizik ve boya kalkması gördüm.. durumu sorduğumda film uygulayan kişinin filmi sökerken araca zarar verdiğini öğrendim..sorunun çözümü için boyamayı teklif ettiler . hiç bir yerinde boya olmayan aracımda motor kaputuna boya önerebildiler.ve film için başka bir kişi ile anlaşacaklarına dair söz verdiler..çaresiz kabul etmek zorunda kaldım.. ancak arabanın 1 gün daha kalması gerektiğini bildirdiler. iskenderuna gidebilmem için şirket arabasını verdiler ve ertesi gün arabayı iskenderuna kendilerinin getireceğini ifade ettiler. bugün arabanın akıbetini sorduğumda arabanın boyandığını ve film ustasının beklendiğini söylediler. teyit amaçlı '' başka bir usta yapacak değil mi ?'' diye sorduğumda '' hayır aynı usta yapacak araba da 1-2 saate biter,gelin alın arabayı '' diye cevap verdiler.. işin aynı usta tarafından yapılacak olmasının kabul edilemez olduğunu aynı problemin tekrar yaşanacağını söylediğimde bana cevap olarak: filmin parasının verildiğini eğer başka bir yere yaptırırlarsa zarar edeceklerini ,daha da vahimi eğer işi beğenmezsem filmi söktürüp başka yerde yaptırabileceğimi söylediler . dün kü beni yatıştırmak için verilen sözlerin hepsi YALANMIŞ . ''24 saat'' verilen sözlerin unutulması yeterli bir süreymiş .arabanın başına başka bir bela gelmesin düşüncesiyle bu gece de arabanın adanada kalmasını yarın sabah adanaya gidip arabayı alacağımı söyledim.. durum çözüme kavuşmadan görüşmeye son verdim.. artık onların insafına ve vicdanına bırakıyorum . büyük bir pişmanlık yaşıyorum.. Sıfır km aldığım hiç bir yerinde boya olmayan ve tüm bakımlarını yetkili serviste yaptırdığım aracımın artık motor kaputunda boya var..sırf bu yüzden aracın değer kaybını siz benden daha iyi bilirsiniz..keşke yetkili servise götürseydim.. ama bu, bana gerekli bir dersti.. bunun yaşanması gerekiyordu..

• arkadaslar bu volvo c30 amortisorleri ne marka. yetkili serviste teki 580tl.
    focus ile ayni amortisor de degilmis. c30 un spor amortisormus. buna ne takilabilir. bir volvo ozel servisi magneti marelli takiyoruz dedi. orjinal spor amortisorune en muadil olan bu dedi. varmi bilgisi olan?

• hallowen_sky H kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun, gerçekten çok can sıkıcı bir durum. Bence bunu ayrıca bir konu açarak dile getirin ki böyle bir iş yerine karşı insanları uyarmış olun. Anlattıklarınız ışığında durumu çarpıtmış olabileceğinizi de sanmıyorum...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hallowen_sky

volvo s 40 1.6 d 2008 aracımı bosch markasına güvenerek 60000 km bakımı için iskenderundan adanadaki münür otoya getirdim. normal bakım ile beraber mevcut kaput koruma filmi zarar gördüğünden değiştirmek istediğimi söyledim. bir arkadaşlarının olduğunu yardımcı olabileceklerini söylediler.. 3m markası için 350 tl talep ettiler. kabul edip beklemeye başladık. sabah 09:30 bıraktığım ve sözde 2-2.5 saat sürecek bakım ve film uygulaması için akşam üzeri saat 16:30 haber verdiler.. arabayı ilk gördüğümde beynimden vurulmuşa döndüm. motor kaputu üzerinde bir çok çizik ve boya kalkması gördüm.. durumu sorduğumda film uygulayan kişinin filmi sökerken araca zarar verdiğini öğrendim..sorunun çözümü için boyamayı teklif ettiler . hiç bir yerinde boya olmayan aracımda motor kaputuna boya önerebildiler.ve film için başka bir kişi ile anlaşacaklarına dair söz verdiler..çaresiz kabul etmek zorunda kaldım.. ancak arabanın 1 gün daha kalması gerektiğini bildirdiler. iskenderuna gidebilmem için şirket arabasını verdiler ve ertesi gün arabayı iskenderuna kendilerinin getireceğini ifade ettiler. bugün arabanın akıbetini sorduğumda arabanın boyandığını ve film ustasının beklendiğini söylediler. teyit amaçlı '' başka bir usta yapacak değil mi ?'' diye sorduğumda '' hayır aynı usta yapacak araba da 1-2 saate biter,gelin alın arabayı '' diye cevap verdiler.. işin aynı usta tarafından yapılacak olmasının kabul edilemez olduğunu aynı problemin tekrar yaşanacağını söylediğimde bana cevap olarak: filmin parasının verildiğini eğer başka bir yere yaptırırlarsa zarar edeceklerini ,daha da vahimi eğer işi beğenmezsem filmi söktürüp başka yerde yaptırabileceğimi söylediler . dün kü beni yatıştırmak için verilen sözlerin hepsi YALANMIŞ . ''24 saat'' verilen sözlerin unutulması yeterli bir süreymiş .arabanın başına başka bir bela gelmesin düşüncesiyle bu gece de arabanın adanada kalmasını yarın sabah adanaya gidip arabayı alacağımı söyledim.. durum çözüme kavuşmadan görüşmeye son verdim.. artık onların insafına ve vicdanına bırakıyorum . büyük bir pişmanlık yaşıyorum.. Sıfır km aldığım hiç bir yerinde boya olmayan ve tüm bakımlarını yetkili serviste yaptırdığım aracımın artık motor kaputunda boya var..sırf bu yüzden aracın değer kaybını siz benden daha iyi bilirsiniz..keşke yetkili servise götürseydim.. ama bu, bana gerekli bir dersti.. bunun yaşanması gerekiyordu..

Sıkmayın canınızı. Cana geleceğine mala gelsin. Fotoğraflarını çektiyseniz yani neden boyandığını ispatlarsanız zararınız az olur. Macun yok, darbe yok, iç kısmında boya yok parçanın.Tamponda bile oynama yok. Sadece kaput boyalı. Mahallenin birkaç haylazı yeni Bmw 3 serisinin tavanını,bagajını,kapılarını,kaputunu çizdi. Adam mecburen komple boyattı. Servisten rapor istedi çizik nedeni ile boyandığı için.

Kaput filmi,boya koruma yok motor koruma vs.. fuzuli işler.

Kaput filminiz olmasaydı canınız sıkılmayacaktı. Yolda gelen birkaç taş vuruğu, yıkama esnasında oluşabilen izler vs.. olacaktı en fazla.

• volvo c30 un üzerinde ki mevcut amörtisör ün 1e1 muadili magneti marelli arkadaşlar. taktırdım. sordugumda kimseden ses cıkmadıgı ıcın yarın bı baskası aratırsa buradan takıp eder artık. servste tanesi(ön) 580tl idi . ben tanesini 110tl ye aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk_acar

volvo c30 un üzerinde ki mevcut amörtisör ün 1e1 muadili magneti marelli arkadaşlar. taktırdım. sordugumda kimseden ses cıkmadıgı ıcın yarın bı baskası aratırsa buradan takıp eder artık. servste tanesi(ön) 580tl idi . ben tanesini 110tl ye aldım.

magnetti marelli kaliteli diye biliyorum. ben olsam gözü kapalı alırım. Sadece tavsiyem amartisörün montaj sırasında montaj talimatına birebir uyulması yönünde ikazım olacaktır. hayırlı olsun. güle güle kullanın. kafanız rahat olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hallowen_sky

volvo s 40 1.6 d 2008 aracımı bosch markasına güvenerek 60000 km bakımı için iskenderundan adanadaki münür otoya getirdim. normal bakım ile beraber mevcut kaput koruma filmi zarar gördüğünden değiştirmek istediğimi söyledim. bir arkadaşlarının olduğunu yardımcı olabileceklerini söylediler.. 3m markası için 350 tl talep ettiler. kabul edip beklemeye başladık. sabah 09:30 bıraktığım ve sözde 2-2.5 saat sürecek bakım ve film uygulaması için akşam üzeri saat 16:30 haber verdiler.. arabayı ilk gördüğümde beynimden vurulmuşa döndüm. motor kaputu üzerinde bir çok çizik ve boya kalkması gördüm.. durumu sorduğumda film uygulayan kişinin filmi sökerken araca zarar verdiğini öğrendim..sorunun çözümü için boyamayı teklif ettiler . hiç bir yerinde boya olmayan aracımda motor kaputuna boya önerebildiler.ve film için başka bir kişi ile anlaşacaklarına dair söz verdiler..çaresiz kabul etmek zorunda kaldım.. ancak arabanın 1 gün daha kalması gerektiğini bildirdiler. iskenderuna gidebilmem için şirket arabasını verdiler ve ertesi gün arabayı iskenderuna kendilerinin getireceğini ifade ettiler. bugün arabanın akıbetini sorduğumda arabanın boyandığını ve film ustasının beklendiğini söylediler. teyit amaçlı '' başka bir usta yapacak değil mi ?'' diye sorduğumda '' hayır aynı usta yapacak araba da 1-2 saate biter,gelin alın arabayı '' diye cevap verdiler.. işin aynı usta tarafından yapılacak olmasının kabul edilemez olduğunu aynı problemin tekrar yaşanacağını söylediğimde bana cevap olarak: filmin parasının verildiğini eğer başka bir yere yaptırırlarsa zarar edeceklerini ,daha da vahimi eğer işi beğenmezsem filmi söktürüp başka yerde yaptırabileceğimi söylediler . dün kü beni yatıştırmak için verilen sözlerin hepsi YALANMIŞ . ''24 saat'' verilen sözlerin unutulması yeterli bir süreymiş .arabanın başına başka bir bela gelmesin düşüncesiyle bu gece de arabanın adanada kalmasını yarın sabah adanaya gidip arabayı alacağımı söyledim.. durum çözüme kavuşmadan görüşmeye son verdim.. artık onların insafına ve vicdanına bırakıyorum . büyük bir pişmanlık yaşıyorum.. Sıfır km aldığım hiç bir yerinde boya olmayan ve tüm bakımlarını yetkili serviste yaptırdığım aracımın artık motor kaputunda boya var..sırf bu yüzden aracın değer kaybını siz benden daha iyi bilirsiniz..keşke yetkili servise götürseydim.. ama bu, bana gerekli bir dersti.. bunun yaşanması gerekiyordu..

çoktandır yazmayı düşünmüyordum çeşitli nedenlerle... bilenler biliyor. ama sizin gibi bir arkadaşımızın üzüntüsü beni yeniden yazmaya sürükledi. geçmiş olsun, olan olmuş artık. yapacak bir şey yok. servis hususunda tamamen katılmakla beraber (fiyat çok yüksek olacaktı) sadece gittiğiniz adresin yanlışlığını ifade edebilirim. Münir aslında atik, pratik ve mantıklı bir ustadır. Adanada bir çok kaliteli markanın tamirini yapar. Ama size önerdiği arkadaşı işi bilmiyormuş, aracı olduğu için oda pişmanlık yaşıyordur, ancak her ne olursa olsun Adana'da tek usta vardır. Oda Münir'ünde ustası olan ilhan ustadır. 2 sk aşağıda 40 m geridedir dükkanı. Adanada volvo servisi olmadan önce volvo servisliği yapmış, esnaf ahlakı ve diğer hususları bünyesinde barındıran bir abimizdir. Yanında erhan usta çalışır. Akıllı ve terbiyelidir. Unutmayın adanada ilhan ustaya götürmeyecekseniz hiç bir yere götürmeyin. Birde sizin aracınız ford parçaları ile ortak. İskenderunda yaptırabilirsiniz. Aracınızla ilgili bir sıkıntınız olduğunda pm atın görüşelim, bilgi paylaşımında bulunabiliriz. Sizi çok iyi anlıyor ve üzülüyorum. Daha önce haberim olsaydı size fazlasıyla yardımcı olabilirdim. Ben adanadayım. Hayırlısı olsun. Buda geçer..... sağlıcakla kalın...

• Servisi az olan markaların bakımı genellikle pahalı oluyor arkadaşlar.
  • 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.