Şimdi Ara

Amfiyi bozdum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bugun 10 gün önce almış olduğum Lg HT903TA model ses sistemimde amerikadan gelen bir filmi izlemek istedim.Fakat Filmi taktığımda check regiıon hatası verdi ve filmi oynatmadı cve bende bunun üsütne internette araştırma yapıp çözüm aradım vehttp://www.videohelp.com/dvdhacks?dvdplayer=LG+HT903TA&hits=50 burada yaznları uygulayınca izleyebiliceğimi sandım 2seçenekteki söylenenleri yaptım ne oladuysa o anda oldu.Görüntü gitti ve bir daha gelmedi
    .Ses geliyor filmin sesini duyuyorum ama görüntü yok servise söyledim bana dedikleri fazla teknolojinin ne anlamı var? Servis baktı inceledi ve bir şey söylemeden bunu yapamız dedi.Zaten admın anladığda yoktu.N e yapıyım kutuyuda atmıştım.Bimekse götürsem hayatta geri almaz.Yeni amfi mi alıcam offfffffff

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliemre1634 -- 21 Şubat 2009; 19:19:24 >

• quote:

Orjinalden alıntı: aliemre1634

Arkadaşlar bugun 10 gün önce almış olduğum Lg HT903TA model ses sistemimde amerikadan gelen bir filmi izlemek istedim.Fakat Filmi taktığımda check regiıon hatası verdi ve filmi oynatmadı cve bende bunun üsütne internette araştırma yapıp çözüm aradım vehttp://www.videohelp.com/dvdhacks?dvdplayer=LG+HT903TA&hits=50 burada yaznları uygulayınca izleyebiliceğimi sandım 2seçenekteki söylenenleri yaptım ne oladuysa o anda oldu.Görüntü gitti ve bir daha gelmedi
    .Ses geliyor filmin sesini duyuyorum ama görüntü yok servise söyledim bana dedikleri fazla teknolojinin ne anlamı var? Servis baktı inceledi ve bir şey söylemeden bunu yapamız dedi.Zaten admın anladığda yoktu.N e yapıyım kutuyuda atmıştım.Bimekse götürsem hayatta geri almaz.Yeni amfi mi alıcam offfffffff

eğer cihazınız arızalanmıssa servis yapmak zorundadır!arıza sizden kaynaklı oldğunu söylerlersede garanti kapsama dışınada çıksada her türlü yapmak zorundalar en fazla ücret alırlar tüketici hakkı denen bişey var sonuçta üstelik bimex ten almıssınz bence yazdıklarımı dikkate alarak tekrar görüşün derim

• Admların anladığı yok bu işten zaten bana dedikleri şey fazla teknoloji iyi değil biz bu ürünü yapamayız.Bakalım yarın Bir bimekse gidicem.Eğer amfi tamir olmazsa hopelörlerde çöpe mi gidicek yoksa yeni amfi alırsak sorun çözülür mü ?Birde bana bu servis bu işi yapmıyacak gibi geldiği için soruyorum 250 ytl ye kada amfi varmı yoksa bekliyip yazın almak zorunda kalıcam inşallah değiştirirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliemre1634 -- 21 Şubat 2009; 19:45:31 >
  • Siz anladigim kadariyla cihazin servis menusune girmissiniz! Servis menusune girip bu cihazi bozdugunuzu servis cok kolay anlar, bu sekilde garantiyide yakmis oldunuz. Burda bas bas bagriyoruz, elektronik aletlerinizin servis menulerine girmeyin Firmware leri dahil servise yaptirin diye ama dinlemiyorsunuz. Neyse yazik olmus gecmis olsun...
  • garantiyi bosver tamir edilebilinir mi?
  • aynı olay kuzenimin başına geldi lg de menüde progressive scan on-off diye bi yer var on yaptığın anda görüntü yok oluyor ben o zaman kullanım klavuzuna bakarak düzeltmiştim sayfalarda resimli anlatıyordu büyük bi ihtimal öyle oldu seninde hatırlıyormusun progressive scan on yaptınmı
  • abi öyle bir menü yoktu ben aletin biosu gibi birşeyine girmiştim.Şu kodlama ile pause/1472 işlemi yapıp yine pause ve görüntü bir daha gelmedi.Yani menuden yapmadım.Menüden yapmış olsam bile ekran gelmiyorki nasıl düzelticem.Zaten menüden yapmadım.Birde şimdi ben bu aleti bimekse götürsem bimeks servise yollar mı yoksa benim mi uğraşmam lazım yada bimeks bütün sistemimi ister yoksa sadece amfiyi götürsem yeter mi?Bunun evde kendim yapabilğir miyim?Bu aletlerin herhangi bir reset kombinastyonları varmı?Fabrika çıkışı ayarlara getirirsem belki düzelir.
  • quote:

Arkadaşlar bugun 10 gün önce almış olduğum Lg HT903TA model ses sistemimde amerikadan gelen bir filmi izlemek istedim.Fakat Filmi taktığımda check regiıon hatası verdi ve filmi oynatmadı cve bende bunun üsütne internette araştırma yapıp çözüm aradım vehttp://www.videohelp.com/dvdhacks?dvdplayer=LG+HT903TA&hits=50 burada yaznları uygulayınca izleyebiliceğimi sandım 2seçenekteki söylenenleri yaptım ne oladuysa o anda oldu.Görüntü gitti ve bir daha gelmedi

amerikada ntsc kullanılır. bizdeki yayınlar pal uyumludur. kendı tecrubelerimi herzaman burda paylaşırım. tvnızın ntsc uyumu var ise ntscye getırin daha sonra burda goruntu alabılırsenız dvdnızı pal yapın. umarım sorun cozulur.

• Arkadaşlar dün bimekse gittim bir saat içinde orada hallettiler baya kavga ettik ama yaptılar.Peki ben bu alette amerikadan gelen filmleri izleyemiycekmiyim?
  • quote:

Arkadaşlar dün bimekse gittim bir saat içinde orada hallettiler baya kavga ettik ama yaptılar.Peki ben bu alette amerikadan gelen filmleri izleyemiycekmiyim?

Isini halledebildigine sevindim. Merak ettim degistirdiermi yoksa tamirmi ettiler?

Amerikadan gelen filmleri izleyebilirsiniz ancak tanidik bir servis bulmalisiniz. Daha once yapmaya calistiginiz ve sistemi bozdugunuz uygulamayi servis yaparsa bir sorun cikmaz diye dusunuyorum.
  • yenisine ne gerek var bilen biri tamir etsin
  • quote:

Peki ben bu alette amerikadan gelen filmleri izleyemiycekmiyim?

Filmi pc de bölge kodunu kaldırarak kopyalabilirsin.
  • peki bunu nasıl yaptığını anlatabilirmisin mesela hangi proğramla
    quote:

Orjinalden alıntı: JakX

quote:

Peki ben bu alette amerikadan gelen filmleri izleyemiycekmiyim?

Filmi pc de bölge kodunu kaldırarak kopyalabilirsin.
  • evet anlatırsan süper olur
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.