- x
DNS ayarlarını değiştirince ne olur?
13 Cevap9509 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

200 Mesaj
21 Şubat 2009; 18:11:48 

DNS ayarlarını youtube a girmek için dğeiştirrirsem bi zararı olur mu? :D ne bileym bşkaları PCme girer mi ? ya da kota motayla ilgili olay olur mu :D çakmıyorum DNS menese :D

THE SIMPSONS FAN CLUB

3094 Mesaj
21 Şubat 2009; 18:12:19 

hayır sadece " " sitelere daha rahat girersin

343 Mesaj
21 Şubat 2009; 18:17:58 

nerden giriyoduk bu DNS ye ya bir türlü bulamadım

......

2975 Mesaj
21 Şubat 2009; 18:18:02 

hergün 1 terimi ögrenmek için 1odk ayırsan bilgisayar kullanmaktan keyif almaya başlıyacaksın,msn'i biliyorsun dns'i bilmiyorsan ve ikisi de 3 harfliyse hata kimde yanlış nerede?

200 Mesaj
21 Şubat 2009; 18:18:25 

girdiğim siteleri D: rahatlkça silerim değil mi öyle :D kaydetmez yani CCLEANER la falan ?

THE SIMPSONS FAN CLUB

200 Mesaj
21 Şubat 2009; 18:20:30 

quote:

Orjinalden alıntı: ten_don

hergün 1 terimi ögrenmek için 1odk ayırsan bilgisayar kullanmaktan keyif almaya başlıyacaksın,msn'i biliyorsun dns'i bilmiyorsan ve ikisi de 3 harfliyse hata kimde yanlış nerede?

illa bilmek mi gerekyor acaba :S modem numarası fln diye bilyorum internete giriş nmarası... yanlş doğru buraya sorduysam ne var?

THE SIMPSONS FAN CLUB

343 Mesaj
21 Şubat 2009; 18:20:31 

quote:

Orjinalden alıntı: ten_don

bence laf sokmak yerine soruma cvp versen daha ii olurdu

......

200 Mesaj
21 Şubat 2009; 18:26:25 

ben araştrdım da denetim masısı>>> ağ bağlantılarım >>> inerneti kullandığınz ağ >>> özellikler >>> sonra o bölümde TCI TCP gibi bşeyler war onu tıklayın orada alttaki yere DNS giriyorsunz ama benim olmadı USB modem kullanıyorum nasıl yapacğm acaba

THE SIMPSONS FAN CLUB

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Şubat 2009; 18:27:23 

Yahu ben yaşımdan utanıyorum.. Barış biz senle aynı yaştamıyız ? Git biraz arama butonu kullan..

@yib

Laf da sokar istediğini de yapar adam haklı ! Siz burda nasıl rahatça soru soruyorsanız, onunda laf sokması onun hakkıdır..!

Forumu amaçsızca kullanmaya devam edenlerdensiniz. Bu forumun belirli çerçeveleri içinde güzel konuşmak da vardır. Ayrıca msn'e mesene demek, dns'e denese demek de pc'den hiç birşey anlamadığınız anlamına gelir. İsteyen istediği yorumu yapar geçer. Sonra burda ağlarsınız küfredersiniz ban yersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi вєяк -- 21 Şubat 2009; 18:23:19 >

20318 Mesaj
21 Şubat 2009; 18:29:21 

D omain N ame S ervice
Nasıl posta adresin var ve faturaların bu adrese geliyorsa, sen tarayıcının adres çubuğuna web adresi yazdığında onar benzer bir şekilde adres tespit edilir ve o sayfaya gidersin. Yani tek tek IP numarası girmekten kurtarır seni DNS.
Dünya üzerinde internetin omurgasını teşkil eden 7 ana DNS server vardır. Bunlardan bir tanesi Türkiye' de(ULAK.NET) bir tanesi Japonya' da geri kalanları USA' de bulunur.
1998 yılında zombi PC ler ile saldırı düzenleyen bir hacker gurubu bu serverlardan 5 ini çökertmiş ve tüm dünyada internet bir süreliğine durmuştur.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

200 Mesaj
21 Şubat 2009; 18:33:17 

İyice karştı msn nerden çıktı ki yani burada kmseye yanlş olmadğnı dşnyorum laf sokma işini km söyledi bir ynlş yapıldysa ben yapmadım ki.......

THE SIMPSONS FAN CLUB

200 Mesaj
21 Şubat 2009; 18:36:26 

kusura bakmayın yanlş yere açmşm görevliler silerse sevnrm

THE SIMPSONS FAN CLUB

2682 Mesaj
21 Şubat 2009; 18:37:15 

quote:

Orjinalden alıntı: вєяк

Forumu amaçsızca kullanmaya devam edenlerdensiniz. Bu forumun belirli çerçeveleri içinde güzel konuşmak da vardır. Ayrıca msn'e mesene demek, dns'e denese demek de pc'den hiç birşey anlamadığınız anlamına gelir. İsteyen istediği yorumu yapar geçer. Sonra burda ağlarsınız küfredersiniz ban yersiniz.

Harflerin Türkçe okumasının bilgisayar bilgisiyle ilgili olduğunu sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fernsehn -- 21 Şubat 2009; 18:33:18 >

5 Mesaj
2 Mart 2014; 23:05:49 

ya sen bi sus m*k hangi konuya girsem seni buluyom arın burdan

Bu mesajda bahsedilenler: bariss93

SNN AŞ.
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » DNS ayarlarını değiştirince ne olur?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.156