Şimdi Ara

ATi'den 2009'un ikinci sürücüsü; Catalyst 9.2 yayımlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
0
Favori
7.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD-ATi merakla beklenen Şubat ayı sürücü güncellemesini yayımladı. Kullanıma sunulan Catalyst 9.2 sürücüsü geçtiğimiz ay yayımlanan Catalyst 9.1'den farklı olarak dikkat çekici bazı performans iyileştirmelerine de sahip. Radeon 9500'den günümüze oldukça uzun bir model destek listesine sahip olan 2009'un ikinci Catalyst sürücüsü ile ilgili bazı detaylar şu şekilde;

Performans iyileştirmeleri;

- Crysis DX10'da %20

- Crysis Warhead'de %20

- World in Conflict'te %5

Winsows Vista için rapor edilen ve düzeltilen konular listesi de oldukça uzun. DirectX 10 uygulamalar için Catalyst Control Center'da AF desteği aktifleştirildiği yeni sürücü ile birlikte Blu-ray oynatımı esnasında yaşanan kimi sorunların da düzeltildiği belirtiliyor. Radeon HD 3200 IGP'si ile Samsung monitörlerde gözlemlenen görülen bozulmalara çözüm getiren sürücü, Windows XP altında ise WinDVD 9 ile Blu-ray oynatımı esnasında yüksek CPU kullanımıyla ilgili sorunu da çözdüğü belirtiliyor.

Çok sayıda sorunun düzeltildiği Catalyst 9.2 sürücüsünü buradan indirebilirsiniz.

• Hayırlı ugurlu olsun
  • hele şükür bii indirelim bakalım
  • verildi.
  • benim bi sorum olacaktı arkadaşlar yeni bir sürüm çıktığında bi önceki sürümün silinmesi şartmı yoksa üzerine yazılıyormu ?

ben hep üzerine yazıyorum,yanlışmı acaba ?
  • bu akşam itibariyle yükledim. 4870x2 kullanıyorum. kartın 60 derece olan masaüstü ısısı 80 dereceye çıkmış durumda
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mareshall

bu akşam itibariyle yükledim. 4870x2 kullanıyorum. kartın 60 derece olan masaüstü ısısı 80 dereceye çıkmış durumda

yüklemede bii sorun olmasın bende indirdimde yarın kurarım şimdi uğraşamam bakalım bende ne yapacak
  • forumlarda cok sorunlardan bahsedilmiş ne durumdasınız ben kuruyorum şimdi sorunu olan varmı
  • arkadaşlar sistemde crossfire powercolor 4870 ve sapphire 4830 var. 4830 a overclock yaptım ama 3dmark puanı az değil mi? ayrıca 9.1 ve 9.2 testleri var. yalnız 9.2 vantagenin testini yapmaya üşendim

bir de gpu z programında "unsure on vista64" yazıyor. bu ne demek?
    9.1

3d mark 2006

3d mark vantage extreme test

9.2

3d mark 06

• Arkadaşlari, test yapıyorsanız oyun testlerine ağırlık verseniz daha iyi olur. 3d mark testleri birşey ifade etmiyor çoğu kullanıcı için.
  • quote:

Orjinalden alıntı: djdeeles

forumlarda cok sorunlardan bahsedilmiş ne durumdasınız ben kuruyorum şimdi sorunu olan varmı

ne gibi sorunlardan bahsediliyor acaba.? benim ısı problemim var bu arada
  • Performansdan cok gene hata duzeltmeye yonelik bir surucu olmus.Crysis deki yuzde 20 artis dikkat cekici.
  • Crysis millet kaç kere bitiriyor ya ? bir kere oynadım bitti tamam.
  • @Mareshall
    Isı problemi yok ama çeşitli problemler yazılmış atinin forumlarına bakmanı öneririm
  • çok acayiptir bnm 3870in fanı çalışınca(masaüstünde) cooln quit (işlemcinin) fanın hızını arttırıyor. ekran kartının fanı durunca işlemcinin fanıda yavaşlıyo.
  • bu oyunlarda artık oynanıyor mu?
  • Ati dırayvır mırayvır çıkarmasın, hatta kapatsın dükkanı.. Yediğim 3870 kazığından sonra benim için Ati bitmiştir, bi daha da ati almam..

Ayrıca bi işe yaramıyo, merakla hevesle indirdim driver'ı, çocuklar gibi şendim kurarken, amma velakin açtığım zaman crysis'i, bişeyler düğümlendi boğazımda; ya bu ati bizle eğleniyo yada hakkaten bunlar işi bilmiyolar..
  • silenofgoats sen crysisi açsa tamam diyorsun yani,atinin crysiste kötü olduğunu araştırman lazımdı
  • Öyle demiyorum arkadaşım, herhangi performans artışı göremedim diyorum, bir fps fark etmedi..
  • Valla arakadaşlar benim sistemimde 2 adet his HD4670 İceq var warheadi fulldeyken biraz fps düşüklüğü vardı ama bu %20 lik artış var die bir daha kuramam... fear 2 yi yükledim ve ful çöznürlük herşey max te x4 süzme oranıyla en ufak bi sekme bile yok. Tabi şu faktörde var kişiden kişiye oda sisteminin iyi olması sadece gidip hd 4870 x2 alınarak normal bi donanımla iyi sonuçlar alınmaya çalışıyor. Bu yanlış bi görüş... bu arada benim sistemim
    4gb kingston 1066
    q6600 2.4 @ 3.51
    cf his hd 4670 İceQ
    Asus p5kc anakart
    Saygılar
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.