Şimdi Ara

PELLET yakıtlı soba vs. (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.082
Cevap
29
Favori
308.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DOGAC PELET OLARAK ARANIZDAYIZ 65000 TON YIL KAPASİTELİ TESİSİMİZDE% 100 TALAŞTAN İMALAT YAPMAKTAYIZ PELETLERİMİZ 6 MM DİR
  • osmaniye ilinde pellet kalorifer sistemini kuracak yer biliyorsanız beni bilgilendiriniz iyi günler

11 kW 2700 tl iken 23 kW neden 6800 tl anlamış değilim doğrusu
  • quote:

Orijinalden alıntı: aytur2002

osmaniye ilinde pellet kalorifer sistemini kuracak yer biliyorsanız beni bilgilendiriniz iyi günler

11 kW 2700 tl iken 23 kW neden 6800 tl anlamış değilim doğrusu

Oncelikle Turkiye de en iyi pellet ureten tesisin sadece 10 km uzagindasiniz,bu cok buyukm avantaj.
    TURKIYE de gercek pellet kazani KOZLUSAN dir. Ama 11 kw lik dediginiz paraya kazan yok ki nereden baktiniz acaba. 25 KW lik kazan 6800 TL dir dogru olan bu.

DOGAC pellet te Ibrahim bey size her konuda yardimci olur ve yol gosterir. Kozlusanla da baglari var,bizde araci olabiliriz isterseniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dogac pelet olarak burada reklam yapmak gibi bir amcımız yoktur 2009 yılından beri biz üretim yapmaktayız insanların peletle ilgili bir yatırım yapacakları zaman pelet bulabilirmiyim endişesini ortadan kaldırmaktır buradaki yazdıgımız yazıların kayodugumuz resimlerin amacı peletle ilgili sormak istenilen herşeyi sorabilirler bununla ilgili herşeyi cevaplandırız donanım habere üye olmamızın amacıda budur zaten.
  • doğaç pelet telefon alabilir miyiz sitenizde bilgiler eksik
  • kararsızkaldım kozlusan mı çetik mi arıkazan mı fiyatlar hemen hemn aynı 6000 7500 arası
    arı kazan ve cetik % 93 diyor gogreen % 95 diyor ama fiyat 10000 direkk geçtim kozlusanı bulamadım.
    bülürorlü ile normal kazan arasında ne gibi fark vark kozlusan mı çetik mi arı kazan mı sizce hangisi
  • quote:

Orijinalden alıntı: aytur2002

kararsızkaldım kozlusan mı çetik mi arıkazan mı fiyatlar hemen hemn aynı 6000 7500 arası
    arı kazan ve cetik % 93 diyor gogreen % 95 diyor ama fiyat 10000 direkk geçtim kozlusanı bulamadım.
    bülürorlü ile normal kazan arasında ne gibi fark vark kozlusan mı çetik mi arı kazan mı sizce hangisi

Bu işte tecrübe ve kalite Kozlusan
  • Sayın MBİROL
    yaklaşık 3 saattir açmış olduğunuz konuyu her cümlesiyle okudum.kimi zaman bazı arkadaşlar belki yalnış anlaşılmada olsa polemiğe girmişler. ki üretenede tüketenede saygılı olmamız lazım ( polemiğe giren arkadaşlar için ).insanlar bu pelet sobasını neden üretme çabasına girdiler...not : o çabaya bende girecem ... bir soba var ortada.ve biçilen fiyat korkunç derecede astronomik rakamlar...kime göre astronomik...bana veya size veya bu forumda yorum yapan belli başlı dostumuza göre değil belki ...peki amacımız olan ürün ne PELET VEYA PELLET veya BİYOKÜTLE hedef kitlemiz öncelikle kimler. dar ve orta gelirli DOSTLARIMIZ ve VATANDAŞLARIMIZ.. peki bu fiyatlarla hangi birimiz HALK olarak alabiliriz.hemen hemen hiçbirimiz.o zaman ne yapacaz araştırıp geliştirecez.üreticiyiz diye % 300 kar marjı ile çalışmıycaz. az kazanacaz öz kazanacaz.ismini vermiş olduğunuz firmalar ve belki ek olarak bi kaç firma daha var bu sobayı üreten. piyasa bu ürüne aç ama alım gücü yok neden yok adamın asgari ücreti belli ayda eline kalan belli .daha nasıl gidip bu sobayı alsın. bazı arkadaşların yorum yaptıgı belkide kırdığı ama üretmek için çabalayan arkadaşlar var forumda ..kırmak yerine fikir versek bak bu böyle olmaz buna şunuda eklemelisin.ek maliyetin şukadar daha olur gibisinden yönlendirip teşvik etsek.ben en kısa zaman da sobaların üretimi ile ilgili genel bir fizibilite yapıp sizlere sobanın net maliyetini bildirecem sevgili arkadaşlar.bu konudan diğer konuya hemen gecmek istiyorum müsadenizle..
    gelelim pelet i üretim tesislerine.
    vatandaŞ KÜÇÜK GİRİŞİMCİ elindeki para 20 - 30 bin lira.genel anlamda lütfen hor görmüyelim.adam kimseyi kazıklamıyo.sonuçta sattığı fiyat belli.az cok pelleti arastıran kişiler hangi ürünün kaç lira olduğunu bildiği için ucuz olan ürünün içeriğini mutlaka bilir diye düşünüyorum. bırakın insanlar ekmek yesin.kimse kimseyi kazıklıyamaz.kimse cahil değil bu zamanda.insanlarımız işsiz.evlerine ekmek götüremyolar.adam belki 30 binlira kredi çekti .yanına bi kaç eleman aldı ve bu işe girdi.hem kendi iyi kötü evine ekmek götürdü hemde yanında çalışan bi kaç kişi.hem herkeste 1,500,000 tl olsaydı zaten herkes bişeylere balıklama atlamazdı. onun içindir ki bu konudaki kelamımda LÜTFEN KÜÇÜKLERİ EZMİYELİM.iş belki gercekten de cok zor. öyle 20 - 30 lirayla olmaz.ama adamda ona göre küçük kasabalara falan satar.
    gelelim bir diğer konu.
    PELET TESİSİ MAKİNE ÜRETİMİ.
    ben şahsım olarak bu ülkede mevcut ab ülkeri kadar kaliteli malzeme ile makine üretecek onlarca yüzlerce firma olduğuna inanıyorum.belki yoktur ama ben bu şekilde olduğuna inanıyorum.dışa bağımlılığı bırakalım artık. elin adamı benim paramı yiyip örneğin makinası 1 yıl gidecekse benim vatandaşım benim paramı yesin paramız dışarı gitmesin varsın 6 ay gitsin.sonuçta adam gelyo bize 3 katı 5 katı fiyata yapıyo tesisini.
    sözü çok uzattım hele bu saatte uyku haliyle kimi cümlelerim çok uzadı kimi sözlerim belki saçma oldu ama....
    HEP BİRLİKTE BİZLER BU ÜLKE İÇİN BU MİLLET İÇİN BİRŞEYLER YAPALIM.PARAMIZ BURADA KALSIN. KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ İŞLETMELERİ GİRİŞİMCİLERİ DESTEKLİYELİM.VARSIN OLSUN BİZİM İNSANIMIZ KAZANSIN.

DEDİĞİM GİBİ SOBA ÜRETİMİ İLE İLGİLİ TÜM GİRDİ MALİYETLERİNİN 1 HAFTAYA KADAR FİZİBİLİTESİNİ YAPAR BURADA HERKESE SUNARIM.GÜCÜ OLAN SİZİN İTHALATINI YAPARAK ÖVDÜĞÜNÜZ MAKİNAYI BUYURUR YAPAR UCUZA MAL EDER HALKIMIZADA UCUZA SATMIŞ OLUR.Kİ MALİYETLERİ GÖRDÜKTEN SONRA UYGUN OLUP MAKUL Bİ KAR MARJI İLE ÜRETİM MÜMKÜN İSE BEN DAHİL BU İŞTEN ANLAMADAN GEREKLİ MÜHENDİSLİK ÇALIŞMALARI İLE BU İŞE GİREBİLİRİM.PELET ÜRETİMİ DAHİL.VE KESİNLİKLE YERLİ YURDUMUN ÜRETİCİSİNİN YERLİ MAKİNALARIYLA YERLİ SERMAYEYLE

TÜM FORUMDAŞLARIMA SAYGI VE SEVGİLEERİMLE. BİRİLERİ KIRILDIYSA AFFOLA.

• Sevgili Sinan kardeşim öncelikle konuya ilginizden dolayı teşekkür ederim.

İyi niyet güzeldir.Bizde Türkiye de üretimden yanayız.Kozlusan ı da sonuna kadar destekledik,daha da bu işi yapacak olan varsa elimizden ne geliyorsa sonuna kadar veririz.Bu forum aracılığı ile bu işe ilği duyan şu ana kadar belkide 50 kişi ile bizzat görüştüm.

Öncelikle soba üretimi konusuna gelelim.Bakın ben bu sobanın satışını yapmakla beraber aynı zamanda teknisyenim de.Ben üretim hayalini 3 sene önce geçtim.Neden mi sermaye,pazarlama,zaman vs.vs. İtalyan sobanın bizzat yanma bölümünü de deneme üretimi yaptım,yaklaşık 3 ay aralıksız uğraştım.Soba yapılabilir o konuda sıkıntı yok.Ama gel gelelim ,2 adet fan ve yükleyici rediktör için yapacağınız ithalat rakamı bile 25-30 bin Euro (150 takım için),şimdi diyeceksiniz fanın yerlisi yok mu,merak etmeyin yerli üreticileri de dolaştım.Bizzat İstanbul dakileri cirit attım.Sonuç mu ,yaparız biz bu fanı adet kaç bin tane olacak..

Şimdi gelelim işin ticari boyutuna.Sermaye var uğraştık didindik ve sobayı 1500 TL ye maal ettik.Sizin bu imalat süreci için harcayacağınız min. rakam 150-200 bin TL, bu paranın size dönmesi en az 1 yıldır.O malı üretip satacaksınız,tahsilat süreci,vadeli verdiğinizdeki riskler.Bakın bu işe sadece bu işin içinde olanlar girer ,yani Kozlusan gibi.Onlarda ihracat olmasa asla girmezdi.Ha bu iş yine döner dolaşır ithalata gelit.100 bin TL yi imalata ayıracağına 20-30 tane getirirsin İtalya dan satar sonra yine getirirsin.Bu arada benden açık çek bu tarz bir sobayı 1500 TL ye ben yapar satırım diyen varsa,buyursun üretsin,ilk müşterisi benim,anında 10 tane sipariş vereyim.

Soba fiyatları konusuna gelince Şu an Kozlusan 11 kw 2950 TL (bence çok iyi fiyat),Zibro 11 kw Carmen 4250 TL. Zibro Tectro 5 kw lık 2500 TL. Kozlusan 115 kg dır.Carmen 100kg,Tectro ise 60 kg

Bu arada ben ürettim,istediğin modeli de üretirim diye ,sallayıp sıkılayanıda çok gördük.Size tavsiyem gerçek pellet sobasını incelemeniz.Bu sobada modülasyon olmazsa olmaz,güvenlik sistemleri olmazsa olmazdır.Bu sobanın çıkış felsefesi,çevreci,eziyetsiz , ekonomik ve güvenli olmasıdır.

Gelelim Pellet üretimine ,inanın bu iş o kadar zor ki ,öyle 20-30 bin TL ile olacak iş değil.100-150 bin bile olmaz.Nereden biliyorsunuz diyecek olursanız denedik olmadı

Yerli üretim makine mi ,keşke yapabilseler,yaptım diyen çokta,gerçek odun pelleti makinesi daha yok.Prina,mdf tozundan pellet diyorsanız,onlar pellet olmuyor malesef..

Pellet üretimi ticari olacaksa min sermaye 250-300 bin TL.

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Sevgili Sinan kardeşim öncelikle konuya ilginizden dolayı teşekkür ederim.

İyi niyet güzeldir.Bizde Türkiye de üretimden yanayız.Kozlusan ı da sonuna kadar destekledik,daha da bu işi yapacak olan varsa elimizden ne geliyorsa sonuna kadar veririz.Bu forum aracılığı ile bu işe ilği duyan şu ana kadar belkide 50 kişi ile bizzat görüştüm.

Öncelikle soba üretimi konusuna gelelim.Bakın ben bu sobanın satışını yapmakla beraber aynı zamanda teknisyenim de.Ben üretim hayalini 3 sene önce geçtim.Neden mi sermaye,pazarlama,zaman vs.vs. İtalyan sobanın bizzat yanma bölümünü de deneme üretimi yaptım,yaklaşık 3 ay aralıksız uğraştım.Soba yapılabilir o konuda sıkıntı yok.Ama gel gelelim ,2 adet fan ve yükleyici rediktör için yapacağınız ithalat rakamı bile 25-30 bin Euro (150 takım için),şimdi diyeceksiniz fanın yerlisi yok mu,merak etmeyin yerli üreticileri de dolaştım.Bizzat İstanbul dakileri cirit attım.Sonuç mu ,yaparız biz bu fanı adet kaç bin tane olacak..

Şimdi gelelim işin ticari boyutuna.Sermaye var uğraştık didindik ve sobayı 1500 TL ye maal ettik.Sizin bu imalat süreci için harcayacağınız min. rakam 150-200 bin TL, bu paranın size dönmesi en az 1 yıldır.O malı üretip satacaksınız,tahsilat süreci,vadeli verdiğinizdeki riskler.Bakın bu işe sadece bu işin içinde olanlar girer ,yani Kozlusan gibi.Onlarda ihracat olmasa asla girmezdi.Ha bu iş yine döner dolaşır ithalata gelit.100 bin TL yi imalata ayıracağına 20-30 tane getirirsin İtalya dan satar sonra yine getirirsin.Bu arada benden açık çek bu tarz bir sobayı 1500 TL ye ben yapar satırım diyen varsa,buyursun üretsin,ilk müşterisi benim,anında 10 tane sipariş vereyim.

Soba fiyatları konusuna gelince Şu an Kozlusan 11 kw 2950 TL (bence çok iyi fiyat),Zibro 11 kw Carmen 4250 TL. Zibro Tectro 5 kw lık 2500 TL. Kozlusan 115 kg dır.Carmen 100kg,Tectro ise 60 kg

Bu arada ben ürettim,istediğin modeli de üretirim diye ,sallayıp sıkılayanıda çok gördük.Size tavsiyem gerçek pellet sobasını incelemeniz.Bu sobada modülasyon olmazsa olmaz,güvenlik sistemleri olmazsa olmazdır.Bu sobanın çıkış felsefesi,çevreci,eziyetsiz , ekonomik ve güvenli olmasıdır.

Gelelim Pellet üretimine ,inanın bu iş o kadar zor ki ,öyle 20-30 bin TL ile olacak iş değil.100-150 bin bile olmaz.Nereden biliyorsunuz diyecek olursanız denedik olmadı

Yerli üretim makine mi ,keşke yapabilseler,yaptım diyen çokta,gerçek odun pelleti makinesi daha yok.Prina,mdf tozundan pellet diyorsanız,onlar pellet olmuyor malesef..

Pellet üretimi ticari olacaksa min sermaye 250-300 bin TL.

sayın MBİROL dostum

ben öncelikle yalnış anlaşılmak istemem..evet siz % 100 orjinal pellet üretiminin oluşmasını isteyen , bilgilerini kimseden çekinmeden veya bencillik yapmadan insanlarla paylaşan cidden diyorum canı gönülden bi kişiliksiniz.en azından toplam 9 sayfada bulunan yazılarınızdan benim algıladığım bu.
    benim demek istediğim hani olmaz yapılmaz dediğiniz yarı pellet diyelim ürünün insanlar tarafından mevcut olan temin edebildikleri malzemelerle yapmaları.nedenini önceki yazımda da yazdım.İSTİHDAM.gerçekten insanların işe ihtiyacı var. ki adam sanırım talaşla ürettiği pellete tutup 500 TL / ton istemez sanırım.
    soba üretimi içinde çok çok özür dilerim fakat italyanın teknolojisi bilgisi varda bizim yokmu.inanın sermayesi olsa italyanın almanın yaptığını katı katına sağlam yapacak imalatçılar vardır . mesela siz getirtiyosunuz. ve teknisyensiniz çok güzel bir olay. peki ürünü komple söktünüzmü.söküp içeriğini tam anlamıyla görüp ürün malzemelerinin temin tedarik fiyat araştırmasına girdinizmi ( sadece fan bilgisi vermişsiniz ) . ki bunuda yapmışsınızdır bence. yapmadıysanız lütfen yapınız.. hani ürünün içinde pahalı olabilmesine sebep olabilecek ne var bunu bilelim. metalin ( özel bir metal alaşımı ) hammadesimi çok pahalı , işçilik sürecinden dolayımı pahalı, ithalatından dolayımı pahalı..hadi ithalatı geçtik yerli üretimimiz olan firmalarımız var.bu arkadaşlarımız tabiki para kazansın ALLAH gani gani versin.ama az satıp çok kar etmek amacı olmamalı. çok üret çok sat çok satıştan elde et yüksek kazancı.bana göre böyle.
    kozlusan 2,950 TL demişsiniz.belki size veya belli bir kesime normal gelebilir.ama ben yine savunduğum gibi tekrar ediyorum.bu ürünün hedef kitlesi biz düşük ve orta gelirli insanlar olmalı.çok yüksek gelirli vatandaşlarımız zaten merak etmeyin ne pelleti ne pellet sobasını kapısından içeri sokmaz.( kişisel görüşüm ve kişi eğer idealist çevreci biri değil ise )
    bana göre bu ürünün kar marjları ile birlikte son kullanıcı fiyatının maximum 1,500 tl olması lazım ki vatandaş gidip odun kömür sobası aldığında örneğin diyelim ki 600 - 750 tl arası iyi bir döküm soba..maşallah diyip ya sayın satıcı bu ürün nedir bilgi verirmisin demeli ve fiyatı duyduğunda teknolojisi ve ekonomikliği ile birleşince adamın en iyisi döküm odun kömür sobasından vazgecip pellet sobası alalım demesi lazım.

• Sinan kardeşim ben sobanın en ince ayrıntısına kadar tüm kompenentleri biliyorum.Zaten sobayı tamamen parçaladım. Kozlusan sobanın üretim aşamasında da bulundum. Bu sobalarda kullanılan baca fanı 250 derece sıcaklıkta çalışabiliyor ve İtalya ,İspanya gibi ülkelerde üretimi var.Ben zaten fiyatları İtalya ve İspanya üreticilerden aldım.

Neyse iş kolunuz nedir bilmiyorum ama,incelerseniz sizde göreceksiniz.Ben zaten İtalyan bizden iyi yapar demiyorum.5000 adet sipariş olsa bakın nasıl yaparız.

Üretim için seri olmak şart.

Birde size şunu söyleyeyim 2950 TL nin 450 TL si zaten kdv,yani devletin.E abyi karı,sobanın nakliyesi,çalıştırılması,kurulumu.Unutmayın soba 115 kg.
  • kozlusan 11 kw lik cihaz ortama kc m2 lik yeri isitir.isitmaktan kasit 26 27 derece gibi
  • Sizin yapmis oldugunuz detay arastirmalarinizdan dolayi tebrik ediyorum. Peki mesela bu 5000 - 10.000 adetlik seri uretimi yapip urunun fiyatini boylece kar marji ve diger masraflar dahil en uygun seviyeye cekip urunu piyasaya canli dinamik ciddi bir sekilde tanitilip ve yakit hammaddesi temininde kesinlikle hicbir problem yasanmiyacagi konusunda ikna edilse piyasa bu urunu kabul etmezmi. Ben yine diyorum fiyat cok onemli .magkul fiyatlar olursa 10.000 adeti istanbul tuketir birakin daha diger sehirleri...ALLAH HEPIMIZE HAYIRLI BEREKETLI ISLER KISMET ETSIN.
    Bu arada benim meslegim demir ticareti.
    Saygilarimla...

• quote:

Orijinalden alıntı: kotukedi

kozlusan 11 kw lik cihaz ortama kc m2 lik yeri isitir.isitmaktan kasit 26 27 derece gibi

100 m2 ye cok rahat hitap eder. 26 dereceyi yakalamak ise hic sorun degil

• quote:

Orijinalden alıntı: sinan0131

Sizin yapmis oldugunuz detay arastirmalarinizdan dolayi tebrik ediyorum. Peki mesela bu 5000 - 10.000 adetlik seri uretimi yapip urunun fiyatini boylece kar marji ve diger masraflar dahil en uygun seviyeye cekip urunu piyasaya canli dinamik ciddi bir sekilde tanitilip ve yakit hammaddesi temininde kesinlikle hicbir problem yasanmiyacagi konusunda ikna edilse piyasa bu urunu kabul etmezmi. Ben yine diyorum fiyat cok onemli .magkul fiyatlar olursa 10.000 adeti istanbul tuketir birakin daha diger sehirleri...ALLAH HEPIMIZE HAYIRLI BEREKETLI ISLER KISMET ETSIN.
    Bu arada benim meslegim demir ticareti.
    Saygilarimla...

Isiniz demirse.115 kilo islenmis celigin hesabini yapabilirsiniz basitce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbirol -- 30 Ağustos 2013; 9:26:28 >
  • İstanbula 2 Ton 6mm lik kaliteli Odun peleti lazım.İstanbula 2 Ton gönderebilecek varmı? @mbirol @serpelet @dogac pelet @ibo general
  • istanbula ambarla gönderirsek nakliye bedeli adanadan teslim etmek üzere 370+ kdv istiyorlar 2 ton ürün için ne yapabiliz
  • quote:

Orijinalden alıntı: loko

İstanbula 2 Ton 6mm lik kaliteli Odun peleti lazım.İstanbula 2 Ton gönderebilecek varmı? @mbirol @serpelet @dogac pelet @ibo general

@ibogeneral kim?

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: loko

İstanbula 2 Ton 6mm lik kaliteli Odun peleti lazım.İstanbula 2 Ton gönderebilecek varmı? @mbirol @serpelet @dogac pelet @ibo general

@ibogeneral kim?

önceki sayfalara baktımda.İbo general diye pelet sunan birisi vardı.Hala generalmi bilmiyorum.
  • Isıtma zamanı geldi,konuyu güncel tutalım.Birde Kozlusan soba canlı video koyacağım yakında.
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.