Şimdi Ara

PELLET yakıtlı soba vs. (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.082
Cevap
29
Favori
308.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pellet sobada çıntar pişirmek başka keyif...(Çıntar ,çam ormanlarında yetişen doğal bir mantardır)

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Pellet sobada çıntar pişirmek başka keyif...(Çıntar ,çam ormanlarında yetişen doğal bir mantardır)

Sobayı ısınma harici herşeyde kullanıyorsunuz.Yine biz Türkler herşeyin öncüsü oluyoruz.Pelet sobasında Kumpir,Çıntar ve Kestane yapan başka Millet yoktur herhalde.

• Kestane denk getirirsem hemen deneyeceğim.Bu gün cumartesi den kalma gevrekleri kızarttım süperdi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar slm,6 mm kalıtelı odun peletı ureten fırmalardan kamyon bazında teklıf alacagım,ılgılenenler ltf bana ulaşsınlar teşekkürler;
  • quote:

Orijinalden alıntı: GOKHAN CAN

Arkadaslar slm,6 mm kalıtelı odun peletı ureten fırmalardan kamyon bazında teklıf alacagım,ılgılenenler ltf bana ulaşsınlar teşekkürler;

Teklif derken...
    Ne iş yaparsınız.Nerede kullanacaksınız.Ne pelleti.Kaç tonluk alım.???

• odun peletı çam-kayın karısık olabılır,20 ton cıvarı alınacakisız uretıcımısınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GOKHAN CAN

odun peletı çam-kayın karısık olabılır,20 ton cıvarı alınacakisız uretıcımısınız?

Üretici değil ama özel sipariş olarak üretim yaptırıyoruz.2009 dan beri yaşadığımız tecrübelerin birikiminde. Gerçek odun pelleti kamyon bazında 450+KDV dir fabrika çıkış fiyatımız.23-26 ton arası bir kırkayak tır olarak sevk edebiliriz.Ortalama nakliye 1800-2000 TL.

Hangi şehirdesiniz...
  • en iyi ve hesaplı pellet sobayı nereden alabilirim çok acil
  • slm pelet imaltı yapmak istiyorum çam talaşından olurmu talaştan olursa içine herhangi bir madde ilave ediliyormu sıkışan peltin dagilmamsı için bilgisi olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum birde pelet soba çok pahalı bunu daha ucuza nasıl temin edebilirim ben mersindeyim bu iş için şehir bile degiştire bilirim bu işe girmek istiyorum hem pelet sobası satışı hemde yakıtını yapmak çam talaşı sıkıntım yok bol miktarda var elimde yadımcı ve yol gösteren arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: kxxk

slm pelet imaltı yapmak istiyorum çam talaşından olurmu talaştan olursa içine herhangi bir madde ilave ediliyormu sıkışan peltin dagilmamsı için bilgisi olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum birde pelet soba çok pahalı bunu daha ucuza nasıl temin edebilirim ben mersindeyim bu iş için şehir bile degiştire bilirim bu işe girmek istiyorum hem pelet sobası satışı hemde yakıtını yapmak çam talaşı sıkıntım yok bol miktarda var elimde yadımcı ve yol gösteren arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum

Saatte 300-400 kg/saat üretim yapabilecek bir üretim için en az 200 000 TL makina parkına ihtiyacınız var.Ayrıca çok büyük tecrübe lazım

• açıkçası ben ufaktan başlamk istiyorum ama gördüğüm kadarıla soba pahalı kulanıcı ekonomık olsun ister youtube videolar var mutlaka görmüşsünüzdür küçük makınalatla başlayıp yükselmek istiyorum öncelikle kendi evime kurmayı düşünüyorum petekleri bağlayıp evi kompile ısırsam insanları ikna etmek kolay olur sanırım burda her evde dogal gaz yok dogal gaz konforu ve ondan ekonomık ısıta birsem bu iş olur diye düşünüyorum
  • Arkadaşlar selamlar, tam olarak bilgi sahibi değilim bu pelet soba konusunda bir yerde 700 TL. tonu diğer yerde 400 TL. şimdi bunların arasındaki fark nedir? Bursa bana daha yakın olduğundan aslında daha iyi. Klima konusunda memnuniyetsizliğimi mbirol bey okumuştur. 3000 TL. klimaya vermektense acaba kozlusan 11 kw soba mı alsam diyorum bebek de olacak malum sağlık açısından. Soba ayrı bir baca sistemi mi gerektiriyor? Klima var diye bacaları iptal ettik bir kışı ortalama ne kadar yakıtla geçirebilirim? Tütme vs yapıyormu? Saygılar
  • kxxk K kullanıcısına yanıt
    öncelikle kolay gelsin,
    bu işle daha önce uğraşmış birileriyle irtibata geçin ne kadar karlı bir öğrenin ondan sonra başlayın benden size tavsiye forumuda baştan sona doğru okursanız (belki okumuşsunuzdur) daha iyi bilgi edinebilirsiniz.
  • salihli7 teşekür ediyorum tavsiyelerizi dikkate alacagım amacım öncelikle kendi evime bu sobadan alıp deneycegim verimli olura ısı ondan sonrası sıkıntı olmaz küçük pelet makınasıda bulurum bu makınayı imal ednlerde var gördügüm kadarıyla yinede bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlardan tavsiyelerini bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratekdi

Arkadaşlar selamlar, tam olarak bilgi sahibi değilim bu pelet soba konusunda bir yerde 700 TL. tonu diğer yerde 400 TL. şimdi bunların arasındaki fark nedir? Bursa bana daha yakın olduğundan aslında daha iyi. Klima konusunda memnuniyetsizliğimi mbirol bey okumuştur. 3000 TL. klimaya vermektense acaba kozlusan 11 kw soba mı alsam diyorum bebek de olacak malum sağlık açısından. Soba ayrı bir baca sistemi mi gerektiriyor? Klima var diye bacaları iptal ettik bir kışı ortalama ne kadar yakıtla geçirebilirim? Tütme vs yapıyormu? Saygılar

Pellet sobası ile iliğine kemiğine ısınırsın.Baca derdide çok yok.Soba boru vs. Maliyet 3500 TL yi bulur.700 TL nin altındaki pellet sobada iş yapmaz.Nereden alırsınız bilemem ama adaya kadar nakliyesini siz karşılarsınız.

• Herkese slm kış geldi forum hareketlenmis bu arada zibro ve kozlusanda pellet sobalari icin 6 mm sari camdan din plas aylik 10ton kapasiteli ozel pellet üretimimiz baslamistir siparis vermek istiyenlere duyrulur fiyatimiz denizli fabrika teslim 400tl+kdv+nakliye

• Serkan biz görmedik daha o pelleti(biz derken Zibro ve Kozlusan olarak)onun için numune alıp yakarsak daha doğru olur bu sobalara uygun derken...

Sonra palamut pelleti gibi hüsran olmasın..

• Serkan resimlere bakarak bir yorum yapayım , pellet beyaz temize benziyor ama olmamış. Niye mi ,yeterince sıkışmamış,nemli preslenlenmiş.Yüzeyi parlak değil çünkü.Tabi birde dümdüz durmuyor kıvrılmış...Kızmak yok ha..Biz iyi olsun peşindeyiz.Üstelik bizim bölgemize yakın yerde imalat olması da bizim de işimize gelir.Ama tabi Pellet olacak,pelletcik değil.Durmak yok devammmmm...

• quote:

Orijinalden alıntı: muratekdi

Arkadaşlar selamlar, tam olarak bilgi sahibi değilim bu pelet soba konusunda bir yerde 700 TL. tonu diğer yerde 400 TL. şimdi bunların arasındaki fark nedir? Bursa bana daha yakın olduğundan aslında daha iyi. Klima konusunda memnuniyetsizliğimi mbirol bey okumuştur. 3000 TL. klimaya vermektense acaba kozlusan 11 kw soba mı alsam diyorum bebek de olacak malum sağlık açısından. Soba ayrı bir baca sistemi mi gerektiriyor? Klima var diye bacaları iptal ettik bir kışı ortalama ne kadar yakıtla geçirebilirim? Tütme vs yapıyormu? Saygılar

Soba yaklaşık 3000 tl civarı.Bacayı orijinal alırsanız 500-600 tl tutar.Ben baca için boruları kendim yaptırdım ve 100-120 tl tuttu.Bacayı kombilerdeki yan duvardan çıkardım.Aynı hermetik kombilerdeki gibi sistem oluyor.Sobayı almaya karar verirseniz baca konusunda yardımcı olurum size.

• Yok neden kizayim ben 6mm peletin hammaddesini firinlanmis cam ağacının talasindan yapiyorum aylik 15.20 ton arasi çıkıyor nem %10 civarinda zibro tipi usten dokmeli İtalyan pellet sobada denedik ve sorunsuz 2 gun yandi sorun yok ben numune gondereim istiyenlere beğenirse kullanici alir begenmesseniz almaz bizde numune neyse o farkli bir ürün yok
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.