- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Nasıl hızlı göğüs kası yapılır?
203 Cevap631314 Görüntüleme12 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

42 Mesaj
29 Mayıs 2005; 8:50:13 

nasııııııııııl yok mu bilen

O SE YO!!! Jal ji nea se yo ! Annyeong ha se yo ! Tonawa ! Bbali Bbali ! Mian

376 Mesaj
29 Mayıs 2005; 9:08:11 

Ben biliyorum dostum hemen söyleyim ben sana.Bak şimdi dostum en basit tekniği söylüyorum bunu nher adam bilmez ha! Al eline bir oklava ya da uzun bir çubuk da olur.Çubuğun en son sağ ucunu sağ elinle en son sol ucunu da sol elinle tut.Sonra ensene getir çubuğun orta yerini ve olduğun yerde sabit durarak kafan tam karşıya bakar bir şekilde oklavayı iki elinin de yardımıyla sağa sola çevir ve vicudunu da aynı anda çevir ama kafan karşıya dik bakacak sen vicudunu çevirirken kafan da sağa sola dönmeyecek ha! 1 haftada ben garanti ediyorum göğüs kasların gelişecek. Ha bu arada ben 3 sene vicut geliştirme hocalığı da yaptım.Bana güvenebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mill -- 29 Mayıs 2005, 9:09:47 >

Oyundan Kalkmak İsterken Kağıtlar Dağıtılmış Bu Hava Boşluğunda Artık Her Şey Satılıkmış...

2643 Mesaj
29 Mayıs 2005; 9:18:45 

ben şınav çektim az da olsa gelişti

Donanım Haber Forum, Kültür ve Bilim Bölümü Kullanım Kılavuzu - 22 Nisan 2012

Smilodon Fatalis: | ASUS P67 Sabertooth | Intel Core i7 2600K@3,8 GHz: 1,21v (-0,005 Offset Voltage) | 2x 2 GB G.Skill Ripjaws X 1866 Mhz: 9-9-9-24-2N - 1.5v | Noctua NH-D14 | HIS AMD Radeon HD6970@ 840-5300 | Creative X-Fi Xtremegamer Fatal1ty Pro | Cooler Master HAF 932 | OCZ Vertex 4 128 GB | High Power Absolute 750 Watt | Akasa Auto Control 12 cm. @45 CFM | Cooler Master Tri-Blade 12 cm. @ 32 CFM | Samsung P2250 | Sennheiser Audiophile Series HD555 @ HD595 |

376 Mesaj
29 Mayıs 2005; 9:23:12 

Evet şınav da çok etkili.

Oyundan Kalkmak İsterken Kağıtlar Dağıtılmış Bu Hava Boşluğunda Artık Her Şey Satılıkmış...

1600 Mesaj
29 Mayıs 2005; 10:18:49 

sağol abi...
quote:

Orjinalden alıntı: Mill

Ben biliyorum dostum hemen söyleyim ben sana.Bak şimdi dostum en basit tekniği söylüyorum bunu nher adam bilmez ha! Al eline bir oklava ya da uzun bir çubuk da olur.Çubuğun en son sağ ucunu sağ elinle en son sol ucunu da sol elinle tut.Sonra ensene getir çubuğun orta yerini ve olduğun yerde sabit durarak kafan tam karşıya bakar bir şekilde oklavayı iki elinin de yardımıyla sağa sola çevir ve vicudunu da aynı anda çevir ama kafan karşıya dik bakacak sen vicudunu çevirirken kafan da sağa sola dönmeyecek ha! 1 haftada ben garanti ediyorum göğüs kasların gelişecek. Ha bu arada ben 3 sene vicut geliştirme hocalığı da yaptım.Bana güvenebilirsin.

BUNCA ACIYI BOŞA ÇEKMEZ HİÇKİMSE
VE BUNCA ÖLÜMDEN KOLAY DÖNÜLMEZ,
BU KADAR SEVMEYİNCE...

759 Mesaj
29 Mayıs 2005; 10:58:02 

quote:

sadece bu yeter mi ki?

376 Mesaj
29 Mayıs 2005; 12:25:52 

Yetmez ama buradan ancak bu kadar anlatabiliyorum.MSN adresim dermillya@hotmail.com MSN'de konuşuruz DOSTLAR.

759 Mesaj
29 Mayıs 2005; 12:43:24 

sana ihtiyacım var :) akşam konuşuruz :)

85 Mesaj
29 Mayıs 2005; 12:51:21 

quote:

Sonra ensene getir çubuğun orta yerini ve olduğun yerde sabit durarak kafan tam karşıya bakar bir şekilde oklavayı iki elinin de yardımıyla sağa sola çevir ve vicudunu da aynı anda çevir ama kafan karşıya dik bakacak sen vicudunu çevirirken kafan da sağa sola dönmeyecek ha!

Abicim ben bu kısmını anlayamadım biri bana açıklıyabilirmi??

FB

594 Mesaj
29 Mayıs 2005; 12:58:34 

quote:

Yetmez ama buradan ancak bu kadar anlatabiliyorum.MSN adresim dermillya@hotmail.com MSN'de konuşuruz DOSTLAR.

MSN'Ye eklicem seni

Aradığınız kişiye şu an ulaşılamıyor.....Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz....

5463 Mesaj
29 Mayıs 2005; 13:04:43 

quote:

Bunun gögüs kaslarına hiç bir faydası olmaz , bel kasları çalışır sadece. Göğüs kasları (pektoral kaslar) kolları içe doğru bükmeye yarar. Bu kasları geliştirmenin en basit yolu şınav çekmektir. Ancak şınav ile bir yere kadar gelişir çünkü daha fazla hacim için daha fazla ağırlık gerekir. (Bir hareket 10 tekrardan fazla tekrarlanabiliyorsa artık o hareket ile hacim alınamaz, ağırlığı arttırmak gerekir. Ama ilk birkaç gün boyunca mesela günde 50 şınav çekmenin faydası şudur: kasların tonusu ve gerginliği arttığı için gelişmiş gibi durur).

Asıl göğüs kası geliştirmenin yolu ise "bench press" tir, yani yaratak yukarı doğru halter kaldırmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaotika -- 29 Mayıs 2005, 13:28:00 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

376 Mesaj
29 Mayıs 2005; 13:18:30 

kaotika demiş ki :
quote:

Bunun gögüs kaslarına hiç bir faydası olmaz (Mill arkadaş dalga geçiyor besbelli), bel kasları çalışır sadece. Göğüs kasları (pektoral kaslar) kolları içe doğru bükmeye yarar. Bu kasları geliştirmenin en basit yolu şınav çekmektir. Ancak şınav ile bir yere kadar gelişir çünkü daha fazla hacim için daha fazla ağırlık gerekir. (Bir hareket 10 tekrardan fazla tekrarlanabiliyorsa artık o hareket ile hacim alınamaz, ağırlığı arttırmak gerekir. Ama ilk birkaç gün boyunca mesela günde 50 şınav çekmenin faydası şudur: kasların tonusu ve gerginliği arttığı için gelişmiş gibi durur).

Asıl göğüs kası geliştirmenin yolu ise "bench press" tir, yani yaratak yukarı doğru halter kaldırmak.

Şimdi kaotika dostum.Dediklerin çok saçma ve gereksiz şeyler.Arkadaş benim verdiğim teknik özellikle göğüs kaslarını aşırı derecede gerip gevşetiyor ve hareketten sonra göğüslerde bir sertleşme oluyor.Ben yukarıda da dediğim gibi 3 sene vicüt geliştirme salonunda küçüklü büyüklü insanlara hocalık yaptım.Ben arkadaşa halter kaldırma ya da şunu veya bunu yapma demedim.Eğer arkadaşın da evinde halter olsa zaten buraya gelip de böyle soru sormaya ihtiyacı kalmaz.

Burada benim anlatmak istediğim sadece eldeki imkanlarla en basitinden göğüs kaslarını geliştirmek.

Verdiğim teknik çoğu vicut geliştirme salonlarında uygulanır.

Arkadaşlar siz dediğimi yapın bana güvenin.

Ayrıca kaotika arkadaş böyle dalga geçiyor falan diye de konuşma benim hakkımda sakın bir daha atıp tutma.Arkadaşamız gayet ciddi bir konu açmış ben de sadece yardımcı olmak için ciddi bir şekilde cevap verdim ve senin de gelip abuk sabuk konuşarak ortamı cıvıtmaya hakkın yok.

Ben burada kimseye demedim ki göğüs geliştirmenin yolu sadece bu harekettir diye.Bunun birçok yolu var ama elde bir şey yoksa o zaman kendi imkanlarınla bir şeyler yapacaksın.

Ayrıca Fitnes aleti olanlar yazsınlar ben onlara aletlerin nasıl kullanılacağını anlatayım.

Arkadaşlar ben MSN'de size daha anlaşılır bir biçimde anlatırım bu hareketi.dermillya@hotmail.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mill -- 29 Mayıs 2005, 13:22:04 >

108 Mesaj
29 Mayıs 2005; 13:21:29 

bide gogus altlarina cizgi halinde sekil vermek icin dips(adini dogrumu telaffuz bilemiyorum )cekmenizi oneririm . bunu vucudunuz yere dik bi sekilde ellerinizle destek alarak ayaklar yerden kesilecek sekilde vucudun indirilip kaldirilmasiyla yapabilirsiniz

5463 Mesaj
29 Mayıs 2005; 13:23:34 

@mill
twist hareketi ile sadece bel inceltilir, göğüs kaslarına yük bile binmez. En paratik yöntem şınav çekmektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaotika -- 29 Mayıs 2005, 13:26:46 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Mayıs 2005; 13:23:54 

haftada 1 gün
bench press
dumbble fly

hızlı falanda yapılmaz ayrıcana

2112 Mesaj
29 Mayıs 2005; 13:28:37 

butterfly diye bi alet wardı fitness salonunda ben en çok onun yararını gördüm

nası anlatsam ki aleti ..
kolları aletin kollarının dışına koyuyuyosun içe doğru bastırıyosun hani...

Bırakın adalet yerini bulsun , isterse kıyamet kopsun.. Freud....

Renault Megane III Coupe 1.5 dci Dynamique 2011

376 Mesaj
29 Mayıs 2005; 13:29:54 

kaotika arkadaş senin yakınlarında bir Fitnes Center var mı? Varsa git bir sor arkadaş bana işimi mi öğretecen yaw.Hareketi sopayla yaparsan göğüs kaslarını GERİP GEVŞETİR VE GÖĞÜSLERİ TOPLAR BU HAREKET.KASLARI GELİŞTİRMEK İÇİN İLLAKİ DE ÜZERLERİNE BASKI YAPILMAZ ÇEŞİTLİ HAREKETLERLE KASLAR GERİLİP GEVŞETİLİR VE BENİM BU TEKNİKTE DE BU VAR.KEŞKE ELİMDE İMKAN OLSA DA ŞU HAREKETİ TAM ANLAMIYLA BİR ANLATABİLSEM.Sen bir dene dediğim hareketi.Ayrıca jr_ewing hızlı yapılmayan ne?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mill -- 29 Mayıs 2005, 13:33:05 >

1838 Mesaj
29 Mayıs 2005; 13:29:54 

Bende bir tek 10kg dumble, 3'lü iki kolla tutulan yaydan bir de şu sert yay şeklinde çubuk gibi olandan var. Ne yapılır? Nasıl tam verim alınır bunlardan?

| INTEL Core 2 Duo E6600 | ASUS P5B | 4 GB KINGSTON DDR2 1066 | PALIT 8600GT Sonic 256MB 128Bit | WD 1TB + SEAGATE 320GB | LG 22X DVD-RW | ANTEC Neo Power 480W Power Supply | LG L194WT 19'' WideScreen |

Uzaklaştırılmış
29 Mayıs 2005; 13:31:22 

quote:

Orjinalden alıntı: crepassio

butterfly diye bi alet wardı fitness salonunda ben en çok onun yararını gördüm

nası anlatsam ki aleti ..
kolları aletin kollarının dışına koyuyuyosun içe doğru bastırıyosun hani...

izolasyon hareketidir hacim yapmaz
butterfly la göğüs kası yapcam diye kasmayın

5463 Mesaj
29 Mayıs 2005; 13:37:00 

quote:

kaotika arkadaş senin yakınlarında bir Fitnes Center var mı? Varsa git bir sor arkadaş bana işimi mi öğretecen yaw.Hareketi sopayla yaparsan göğüs kaslarını gerip gevşetir.Sen bir dene dediğim hareketi.Ayrıca jr_ewing hızlı yapılmayan ne?

(dalga geçiyor kısmı için özür dilerim, sildim)

Bende birkaç senedir bu sporla uğraşıyorum
Senin dediğin hareketi denesinler, bir diğer kişi de o esnada gösüs kaslarını yoklasın baksın bakalım kasılmış mı yani yük biniyor mu? Bence bu hareket ile göğüs kaslarına yük binmiyor ki kasılsın ve gevşesin, bu hareket ile sadece bel kasları çalışıyor.

Ben diyorum ki şınav çeksin daha iyi

(Aman be, ben vazgeçtim sen ne diyorsan onu yapsınlar )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaotika -- 29 Mayıs 2005, 13:37:59 >

3070 Mesaj
29 Mayıs 2005; 13:37:47 

karın kası nasıl yapılır biliyorum ama göğüs kasını maalesef bilmiyorum

nuk ta thashe dot qe te dashuroj

Uzaklaştırılmış
29 Mayıs 2005; 13:38:11 

quote:

bu neya sen mi hocalık yaptın 3 sene, dalga geçiyon heralde
muzaffer kuşanın göbek eritme programından falan mı çaldın bu hareketi ehuehuehu.

arkadaşlar inanmayın böle saçmalıklara

vücut geliştirmede kesinlikle hızlı göğüs kası yapcam die bi mantık yok, vücudun dengeli bi şekilde gelişimi önemli olan.
sadece göğüs kütlesi yapıp ne yapcan.
illaki göğüse hacim yapcam diosan göğüsün temel hareketi medium grip bench press dir.
şinavla falan da göğüs kası yapılmaz

5463 Mesaj
29 Mayıs 2005; 13:40:57 

quote:

Orjinalden alıntı: jr_ewing

muzaffer kuşanın göbek eritme programından falan mı çaldın bu hareketi ehuehuehu.

vücut geliştirmede kesinlikle hızlı göğüs kası yapcam die bi mantık yok, vücudun dengeli bi şekilde gelişimi önemli olan.
illaki göğüse hacim yapcam diosan göğüsün temel hareketi medium grip bench press dir.

Şınavla göğüs kası yapılmadığı doğrudur ama birkaç hafta boyunca şınav çekmek mevcut olan kasları toplar ve ve sertleştirir, en erken sonuç böyle alınır.

491 Mesaj
29 Mayıs 2005; 13:42:31 

arkadaşlar herkesin sölediğinde kısmen doğruluk var ama yanlış olan şu ki bu hareketler yazarak ifade edilmez. öğrenmek isteyen arkadaşlar yakınlarındaki bi body salonuna gidip sorabilirler adamlar gfösterir size, korkmayın para falan da almazlar soru sorunca. ayrıca göğüs geliştirmenin temel hareketi "bench press" tir. butterfly kasları sıkıştırır ve daraltma yapar, geliştirmez genişleyen kasları daraltır, öne doğru şişirir, oklavayla yapılan hareket ise sadece yağ yakma amaçlıdır, vücudun üst kısmındaki yağ tabakalarının sağa sola hareketlerle sıkıştırılıp yağların yakılmasını sağlar. göğüs kası geliştirme hareketleri, bech press, dumble bench press, dumble yana açma, dumble üst göğüs gibi hareketlerdir. iki tame dumble alın. sonra gidip bi salonda hareketleri sorun gösterirler. HADİ KOLAY GELSİN

Alone at night I feel so strange,
I need to find All the answers to my dreams..

Uzaklaştırılmış
29 Mayıs 2005; 13:43:24 

kasların sertleşmesi veya kasılması sonuç alınması anlamına gelmez
şinav çekmek iyidir hoştur ama kondüsyon ve ısınma harici getirisi olmaaaaazzz

5463 Mesaj
29 Mayıs 2005; 13:50:29 

quote:

Orjinalden alıntı: jr_ewing

kasların sertleşmesi veya kasılması sonuç alınması anlamına gelmez
şinav çekmek iyidir hoştur ama kondüsyon ve ısınma harici getirisi olmaaaaazzz

Aslında Gögüs kası hacim arttırmanın asıl hareketi makaradır, yani makara ile kolları içe doğru bükme hareketidir. çünkü bench press ile yükün büyük çoğunluğu "triceps" kaslarına binmektedir.
Ayrıca pectoralis mayor kası geniş bir kas olduğu için kasın her yönden geşişmesi gerekir bunun için de yapılan hareketin açılarını değiştirmek gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaotika -- 29 Mayıs 2005, 13:51:06 >

376 Mesaj
29 Mayıs 2005; 13:54:14 

efshane demiş ki :
quote:

Bende bir tek 10kg dumble, 3'lü iki kolla tutulan yaydan bir de şu sert yay şeklinde çubuk gibi olandan var. Ne yapılır? Nasıl tam verim alınır bunlardan?

Dostum ben sana bunları MSN'de gösterim.Tamam mı? dermillya@hotmail.com

Uzaklaştırılmış
29 Mayıs 2005; 13:58:08 

quote:

Orjinalden alıntı: kaotika

Aslında Gögüs kası hacim arttırmanın asıl hareketi makaradır, yani makara ile kolları içe doğru bükme hareketidir. çünkü bench press ile yükün büyük çoğunluğu "triceps" kaslarına binmektedir.
Ayrıca pectoralis mayor kası geniş bir kas olduğu için kasın her yönden geşişmesi gerekir bunun için de yapılan hareketin açılarını değiştirmek gerekir.

makara dediğin hareket cable crossover ve bir izolasyon hareketi, compound değil.asıl hareketi falan değil.
çalışan ana kas tabiki göğüs ama kesinlikle hacime yönelik değil.
bench press yük tricepslere binmez göğüse biner triceps ve omuzlar da çalışır ama ana yük göğüslerdedir.

yeni başlıyan biri için göğüs ana hereketleri bench press ve dumbble flydır, dumbblefly yerine butterfly da olur.

376 Mesaj
29 Mayıs 2005; 14:04:19 

jr_ewing demiş ki:
quote:

Şimdi arkadaş bak.Ben kimseyi buna inandırmak zorunda değilim.Eğer ki inanmak istiyorsan gelirsin Adana'ya ben sana kanıtlarım hem o hareketin nasıl işe yaradığını hem de hocalık yaptığımı.Ben MSN'de benden o hareketin nasıl yapıldığını soran arkadaşlara anlattım onlar bakarlar denerler eğere hoşlarına giderse yaparlar gitmesse de yapmazlar bu kadar basit.

Ayrıca küstah küstah konuşmanın hiç gereği yok.Ben burada kötü bir şey demedim küstah küstah da konuşmadım.Kimsenin de benim hakkımda böyle konuşmaya hakkı yok.İşi cıvıtmayın adam olun.Eğer bir sorununuz varsa açık açık söyleyin HALLEDERİZ.

194 Mesaj
29 Mayıs 2005; 14:07:32 

abi bende fitness pump aleti var ,( hani geçen yaz show tvde gece gündüz reklamı çıkan şınav çekme aleti) işte onunla günde 200 , 300 tane şınav çekiyorum ve hatrı sayılır bi göğüs oluştu bende ayrıca kol kaslarımda hafiften gelişti , beni her gören arkadaş değişikliği farkediyo.. gaza getirmeyin resimde koyarım

Yazsınlar mezar taşıma ; '' Aşıktı Beşiktaş'a ''

376 Mesaj
29 Mayıs 2005; 14:12:11 

JoHnCAREVV1903 usta o dediğin aletten tutta Fitnes aletlerinin bir çoğu gerçekten işe yarıyor.Ama millet bir yapıyor iki yapıyor burakıyor hemen ondan sonra da işe yaramıyor diyorlar.Ama gerçekten de o aletler düzenli bir çalışmayla çok güzel sonuçlar veriyor.

1699 Mesaj
29 Mayıs 2005; 14:14:14 

mil dostum bana msn de hareketle gösterdi ve ona katılıyorum.Kesinlikle göğüs kası yapmada yardımı olacağına inanıyorum...

Donanımhaber Hukukçular Platformu

513 Mesaj
29 Mayıs 2005; 18:29:57 

100 kilo bench press yapıyorum
tekniğide senelerce çalışmak mahahasdasd

hustın kontorum bitti,atmosfere girince caldırırım

13 Mesaj
29 Mayıs 2005; 18:52:28 

Sütyensiz olarak ata binecen.

266 Mesaj
29 Mayıs 2005; 19:15:42 

quote:

Orjinalden alıntı: zorzamanda

396 Mesaj
29 Mayıs 2005; 21:26:11 

ya benim bildiğimde ense-omuz üstüne koyduğumuz barla yapılan hareket yağ yakma -bel inceltme bu şekilde...bi süre devam ettim böyle diye biliyorum... bu arada ''mill'' adana demişsin neresinde...yarın gidecem bi hocaya soralım bakalım işin doğrusu neymiş...

458 Mesaj
29 Mayıs 2005; 21:32:59 

quote:

Şimdi espri bi yana bence mill arkadaşın dediği tam olarak anlaşılmamış burda.. ewde kullanılan en kolay yöntemlerden biri şınaw çekmektir..eğer hacim istiyosan bunu zaman içinde ve ağırlıkla çalışarak elde edebilirsin..2 yıl uğraştım bu işle.. bench press en faydalı yoldur..amaaaa,,, şimdi bide bu göğüs hacminin zararı war.. eğer çalışmayı bırakırsanız, ki mutlaka bi şekilde hayatınızın belirli dönemlerinde uzak kalıyosunuz, göğüsleriniz sarkma yapar.. işte ozman ata sütyansiz binerseniz çok komik olur..bi erkek için çok önemli tabiiki göğüs we kol kasları....

Monster M860TU44

458 Mesaj
29 Mayıs 2005; 21:41:57 

quote:

Orjinalden alıntı: maydanoz

100 kilo bench press yapıyorum
tekniğide senelerce çalışmak mahahasdasd

tekniği senelerce çalışmak demişsin hocam ben ilk 5-6 aydan sonra 100 kiloyu rahat basmaya başladım..senin senelerini almış olabilir..

Monster M860TU44

326 Mesaj
29 Mayıs 2005; 21:43:19 

quote:

böyle göğüs kasımı olurmuş muhahahahahahaha!! allahta seni güldürsün bak dostum o dediğin bli inceltir bide vücut hocalığı yapmışsın..

göğüs kası nasıl yapılır;
bütün vücut olaraktan sırtüstü olarak bir zemine yatılır tabi sağ ve sol kollar aşağıya yani geriye doğru sarkacak biçimde olmalıdır. boyun hizasına gelecek şekile omuzlardan bir karış genişliğinde en fazla 10 kere kaldırabileceğin ağırlıklarla 2 günde bir akşamları saat 5 sıralarında (ki) o saatlerde kasların en iyi çalıştığı zamanlardır.. 3 set olarak dinlenerek, sadece dirsekler kırılarak çalışılmalıdır.. ve karbonhidrat almalısın bunuda ucuz yollu olmasını istersen patates haşlaması patates fırında ve yumurtada bulabilirsin.. ha param çok diyorsan eczaneye gidip karbonhidrat içecekler ve yiyecekler alabilirsin.. bu çalışmalardan sonra 2 haftada göğüslerinin farkedilebilir biçime girdiğini göreceksin.. saygılar

4225 Mesaj
29 Mayıs 2005; 21:46:49 

quote:

ben bu espriden hiçbirşey anlamadım ??

ayrıca senelerce kas geliştirme ile uğraşan biri olarak şunu rahatılkla söyleyebilirim kısa vadede şınavla mekikle hiçbişey yapamazsınız

"Yakında imzalarda maaş bordroları görmeye başlarsam hiç şaşırmayacağım"

Çin atasözü

513 Mesaj
29 Mayıs 2005; 21:51:47 

quote:

Orjinalden alıntı: guesss

tekniği senelerce çalışmak demişsin hocam ben ilk 5-6 aydan sonra 100 kiloyu rahat basmaya başladım..senin senelerini almış olabilir..

ben ilk senemde 125 kiloya partnerimle çıkıyodum tek başıma 110 kilo filan kaldırıyordum. başlayalı 6-7 sene oldu başlayalı 2-3 seneden sonra gelişmeyi durdurdum yani 100 kiloda sabitledim 16 tekrar yapıyorum. 1.86 boy 93 kiloyum. önemli olan ne kadar kilo bastığın değil nasıl gözüktüğün. istersen 200 kilo bas yağlı olduktan sonra senelerce çalış hiç bir önemi yok.

326 Mesaj
29 Mayıs 2005; 21:57:01 

quote:

Orjinalden alıntı: ZUĞAŞİBERE

arkadaşlar herkesin sölediğinde kısmen doğruluk var ama yanlış olan şu ki bu hareketler yazarak ifade edilmez. öğrenmek isteyen arkadaşlar yakınlarındaki bi body salonuna gidip sorabilirler adamlar gfösterir size, korkmayın para falan da almazlar soru sorunca. ayrıca göğüs geliştirmenin temel hareketi "bench press" tir. butterfly kasları sıkıştırır ve daraltma yapar, geliştirmez genişleyen kasları daraltır, öne doğru şişirir, oklavayla yapılan hareket ise sadece yağ yakma amaçlıdır, vücudun üst kısmındaki yağ tabakalarının sağa sola hareketlerle sıkıştırılıp yağların yakılmasını sağlar. göğüs kası geliştirme hareketleri, bech press, dumble bench press, dumble yana açma, dumble üst göğüs gibi hareketlerdir. iki tame dumble alın. sonra gidip bi salonda hareketleri sorun gösterirler. HADİ KOLAY GELSİN

(ZUĞAŞİBERE) hemşo nasılsın?
tebrik ederim güzel açıklama yaptın göğüs dediğinde şınavla bitmiyor.. yan göğüs, üst göğüs, alt göğüs. birde gögüs sıkıştırma var güzel bir göğüs çevresi isteyenler gerçek bir body hocasından ücretsiz bilgi alabilirler..
tabi bunun yanında, (triseps)pazu , (biseps) arka pazu, karın kası, kanat, omuz, (trapez)boyun altı ve sıkı bir popo olmadan at üstüne kelebek konmuş gibi olursunuz

491 Mesaj
29 Mayıs 2005; 22:03:45 

quote:

Orjinalden alıntı: arma_ardosi

(ZUĞAŞİBERE) hemşo nasılsın?
tebrik ederim güzel açıklama yaptın göğüs dediğinde şınavla bitmiyor.. yan göğüs, üst göğüs, alt göğüs. birde gögüs sıkıştırma var güzel bir göğüs çevresi isteyenler gerçek bir body hocasından ücretsiz bilgi alabilirler..
tabi bunun yanında, (triseps)pazu , (biseps) arka pazu, karın kası, kanat, omuz, (trapez)boyun altı ve sıkı bir popo olmadan at üstüne kelebek konmuş gibi olursunuz

sağol cuma teşekkür ederim. sende iyisindir umarım, forumu özel yazışma haline getirdik

yaf yukarda karbonhidrattan bahsetmişin de, yumurtada protein vardır karbonhidrat değil, ayrıca karbonhidrat sadece kilo aldırır, kas gelişimi için protein gerekir, ha vücut gelişimi için hepsini dengeli almak gerekir.

745 Mesaj
29 Mayıs 2005; 22:04:48 

Dostum ben 188 boy vede 103 kiloyum 125 kilo basıyorum vede gögüslerim gayet güzel duruyo nasıl yağla alakası yok tam tersi yag olması iyidir zira vucudundaki kasların yorulmasını azaltır...

cj tech 'n' research cen.

485 Mesaj
29 Mayıs 2005; 22:05:53 

ALETLER

0
BENCH PRESS
0
BUTTERFLY MACHINE

BAŞLANGIÇ SEVİYESİ VÜCUT GELİŞTİRME PROGRAMI

BENCH PRESS : 4 set x 8 tekrar 10 kg yeterli günlük tabi diğer seansları geçtikten sonra yoksa altında kalırsınız

| F | P |

513 Mesaj
29 Mayıs 2005; 22:14:51 

quote:

Orjinalden alıntı: Cj

Dostum ben 188 boy vede 103 kiloyum 125 kilo basıyorum vede gögüslerim gayet güzel duruyo nasıl yağla alakası yok tam tersi yag olması iyidir zira vucudundaki kasların yorulmasını azaltır...

yağın güç demek olduğunu en az senin kadarda biliyorum fakat iyi bir vücudda en az troydaki brad pittin hali kadar yağ olmalı. eğer kasların o adam kadar belli değilse bence diyete girmelisin. eğer bulk dolaşmak hoşuna gidiyorsa 125 kiloda basarsın 150 de 200 de. ama bir noktada yağlardan kurtulup fitness tarzına geçmek sağlık açısından en faydalısı çünkü hayatının sonuna kadar bu tempoda body yapamassın hem görünüş açısındanda çok daha iyi. ben bu yaz 85 e kadar düşmeyi düşünüyorum.

19 Mesaj
29 Mayıs 2005; 22:30:50 

yaz geldi milleti bir telaş kaplamış. kış gelse de yiyip içip yatsak

polis teşkilatının 160. yılı şerefine...

458 Mesaj
29 Mayıs 2005; 22:38:56 

quote:

ben ilk senemde 125 kiloya partnerimle çıkıyodum tek başıma 110 kilo filan kaldırıyordum. başlayalı 6-7 sene oldu başlayalı 2-3 seneden sonra gelişmeyi durdurdum yani 100 kiloda sabitledim 16 tekrar yapıyorum. 1.86 boy 93 kiloyum. önemli olan ne kadar kilo bastığın değil nasıl gözüktüğün. istersen 200 kilo bas yağlı olduktan sonra senelerce çalış hiç bir önemi yok.

Yağlı olmak tabiiki iğrenç bişey.. zamanında deli gibi uğraşıyodum bu işlerle ama.. şimdi 3-5 kilo fazlam war.. göbek kısmında oda.. göğüsler formunda haala.dediğim gibi tekrar başladım spora şimdi 2-3 ayda fit olarum heralde...

Monster M860TU44

326 Mesaj
29 Mayıs 2005; 22:50:24 

quote:

Orjinalden alıntı: ZUĞAŞİBERE

sağol cuma teşekkür ederim. sende iyisindir umarım, forumu özel yazışma haline getirdik

yaf yukarda karbonhidrattan bahsetmişin de, yumurtada protein vardır karbonhidrat değil, ayrıca karbonhidrat sadece kilo aldırır, kas gelişimi için protein gerekir, ha vücut gelişimi için hepsini dengeli almak gerekir.

dostum ve de hemşom; karbonhidrat adale inşaa etmek için en önemli besindir dikkat et bütün bulding ürünlerinde karbonhidrat oranı fazladır proteinde öyledir ama karbonhidrat ta gereklidir..

491 Mesaj
29 Mayıs 2005; 22:53:17 

tabiki gereklidir, hacim kazandırır. ona bi sözüm yok.

326 Mesaj
29 Mayıs 2005; 22:53:50 

ayrıca vücut yapmak için önce kilo almak gereklidir cumaşkimi yanlişi motoguram bere maymunisteri iyasen

1006 Mesaj
29 Mayıs 2005; 22:56:24 

bende bir kas küpü arkadaşınız olarak göğüs için bench press diyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerembey -- 29 Mayıs 2005, 22:57:13 >

BMW E46 3.25CI
ASUS N56VZ İ7 2.40GHZ-4GB GT650M-12 GB RAM-1TB HDD-WIN8
IPHONE 4S 16GB WHITE

745 Mesaj
29 Mayıs 2005; 22:57:49 

quote:

yağın güç demek olduğunu en az senin kadarda biliyorum fakat iyi bir vücudda en az troydaki brad pittin hali kadar yağ olmalı. eğer kasların o adam kadar belli değilse bence diyete girmelisin. eğer bulk dolaşmak hoşuna gidiyorsa 125 kiloda basarsın 150 de 200 de. ama bir noktada yağlardan kurtulup fitness tarzına geçmek sağlık açısından en faydalısı çünkü hayatının sonuna kadar bu tempoda body yapamassın hem görünüş açısındanda çok daha iyi. ben bu yaz 85 e kadar düşmeyi düşünüyorum.

Dostum yağı vermek dediğin nedir ki girersin definisyon'a verirsin deri altındaki yağları mis gibi olur zira atletik olmakla yağlı olmanın bir alakasıda yok mesela ben haftada üç kere 2.5 km havuzda yüzüyorum ve yaklaşık 1 hafta içinde 100-150km pedal basıyorum bisikletle.Yani kondisyon fena deil.Ancak çok yemek yediğim için(bilinçsiz vede çikolata) formum hep sabit kalıyor.Haftada 3 kerede salonda fitness yapıorum.Böylelikle bütün heryerim iyi ama bide göeğim var. .Hoş onuda seviyorum o ayrıı

cj tech 'n' research cen.

513 Mesaj
29 Mayıs 2005; 23:50:55 

neyse bence yağlanmadan kas kütlesini arttırmak daha iyi. zaten profesyonellerde artık definasyon diye bir şey kalmadı adamlar senenin 365 günü fit.

4038 Mesaj
30 Mayıs 2005; 0:01:42