- x
Kulak tıkanması için oksijenli su kullanımı ve sonrası
21 Cevap94796 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

835 Mesaj
18 Şubat 2009; 19:40:36 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Arkadaşlar Konu Dışı bölümünde yazdım ancak abidik gubidik mesajlar geliyor,çoluk çocum pompa kullan gibi şakalar yapıyorlar ancak halimi anlayan yok tabi.

Şimdi Salı günü kulak tıkanması ve işitme kaybı problemiyle Şişli Etfal Hastanesi'ne gittim.Doktor,kulağıma bir aletle baktı ve oksijenli su-gliserin karışımı bir damlayı 15 gün boyunca günde 3 sefer 10'ar damla kullanacaksın sonra geleceksin temizleyeceğiz kulağını dedi.Ancak,bu damlayı kulağıma damlattıktan sonra 2 gündür biraz daha boğuk duymaya başladım,sesler çok derinden gelir oldu.

Daha önce böyle bir tecrübesi olan ya da Kbb tanıdığı olan varsa bu konuda yardım istiyorum.
Şimdi,doktor 15 gün dedi ama ben 1 hafta sonra gitsem acaba birşey olur mu?Çünkü bu az işitme durumuna dayanamıyorum.

Cevaplarınızı bekliyorum,saygılarımla.

34 Mesaj
19 Şubat 2009; 23:34:30 

Kulağında kir varmış. doktor bunu yumuşatmak için gliserin vermiş. onu 10 gün falan kullan ondan sonra tekrar git doktoruna temizlesin. şu an sert olduğu için temizleyemiyo yumuşaması için. bu arada kulağına bi şey sokup karıştırma, kulak çöpü kullanma. kulak normalde kendini temizler sen orayı oynadıkça düzeni bozulur ve kulak kiri oluşur. reçetende buşon yazıyordur zaten.

159 Mesaj
20 Şubat 2009; 15:37:39 

oksijenli su, kulağının içindeki köpürmesi ise mekanik temizlemeye yarar, köpürme esnasında, yabancı maddeler (kir, vb) çıkan köpüklerin yardımıyla yüzeyden ayrılırlar.

sanırım şu anda gliserin tam olarak kire işlediği için duymanda zorluk çekiyorsun, birkaçgüne kadar
kir çözülmeye başladığında rahatlarsın.

bende sık sık dış kulak-orta kulak iltihabından müzdaribim,

0 Mesaj
21 Şubat 2010; 14:09:00 

kulak tıkanırsa korkma ölmezsinn

877 Mesaj
23 Şubat 2010; 18:15:23 

quote:

Orijinalden alıntı: *jabba*

oksijenli su, kulağının içindeki köpürmesi ise mekanik temizlemeye yarar, köpürme esnasında, yabancı maddeler (kir, vb) çıkan köpüklerin yardımıyla yüzeyden ayrılırlar.

sanırım şu anda gliserin tam olarak kire işlediği için duymanda zorluk çekiyorsun, birkaçgüne kadar
kir çözülmeye başladığında rahatlarsın.

bende sık sık dış kulak-orta kulak iltihabından müzdaribim,

Kulak çöpü çok kullanıyor musunuz veya kulağınızla oynuyorm usunuz :?

Önemli olan; hayatta en çok şeye sahip olmak degil, en az şeye ihtiyaç duymaktır. Eflatun

570 Mesaj
23 Şubat 2010; 21:13:40 

aynı dertten ben de muzdaribim
aynı damlalardan bana da verdi kullandım 15 gün sonunda bugün doktor a gittim
2 gündür kulaklarım tıkalı ve aşırı kaşıntı var
doktor bugün aspirasyon cihazı ile temizlik yaptı
tıkanıklık halen devam ediyor...
çok rahatsızlık veren bir durum

59 Mesaj
24 Şubat 2010; 23:05:07 

Son günlerde bende de bir kulak problemi çıktı. Hafiften bir tıkanıklık hissi var doktora gittim kulak nezlesi olduğum söylendi. Mevsimsel bir şeymiş herhalde bu alerjik reaksiyonlar yapabiliyor yılın bu zamanları.

her sabah kaybolup giden
bir rüya gibi oldun artık geceleri beni bekleyen
gündüzlerimi zehir eden...

19 Mesaj
10 Mart 2010; 12:23:34 

gercekten cok rahatsiz edici bir durum bendede bir kac gundur ortaya cıktı yalnız gliserin kullanan bir kac kisiyi biliyrm cevremden gecti ilk gunler yalnz daha kotu hissetmisler :S
benmde su an tıkalı insallah gecer die umut ediyorum :S

2701 Mesaj
10 Mart 2010; 14:04:43 

oksijenli su kullanmak işe yarıyor mu arkadaşlar, evde kendimiz uygulayabilir miyiz?

Satılık donanım ürünleri
No time for feeling sorry, I got here on my own
I won’t ask for mercy, I choose to walk alone

101 Mesaj
20 Mart 2010; 12:15:37 

işe yaramadı, bende iltahap varmış

DÜNYANIN EN GEREKSİZ ADAMI !

0 Mesaj
26 Mart 2010; 23:34:32 

bu ne ya herkes bi şey söylüyo kullanmayın bir şey yok köpürtüyomuş bide alırmış çıkartırmış tamam kaşıntı var diyorlar kurcala babam kurcala en iyisi ??? bendede var... saçmalamayın bana doğru düzgün bi hekimin ismini söyleyinde ona gidelim Her şey orta kulak iltahabı ama şu Hekimin ismini söyleyin bana inanayım Avukat mı GERÇEK Bİ HOCA MI

8 Mesaj
15 Nisan 2010; 18:25:39 

Benim kulağıma basketbol topu vurdu kulağım tıkandı bişey olurmu?

I LOVE SAKARYA

4239 Mesaj
17 Nisan 2010; 21:30:30 

oksijenli su - gliserin li damlalar kulağınızda sertleşmiş olan kirin ( Buşon ) yumuşaması için. daha sonra hekim yumuşamış olan kiri temizleyecektir. Kendiniz sakın kulağınıza birşey sokmaya çalışimayın. Zarı delebilirsiniz.

Normalde kulak çöpleriyle vs. kulakların temizlenmesi önerilmiyor . çünkü kulağın zaten kendi temizlenme mekanizması var.

Sorunuz varsa yanıtlayabilirim.

Asus N55SF S1194V
Iphone 5 16 GB Ios 7.0.4 Beyaz
2013 Honda Civic Elegance A/T Eco Lpg Beyaz

2701 Mesaj
17 Nisan 2010; 21:50:03 

quote:

Orijinalden alıntı: Bekir__

oksijenli su - gliserin li damlalar kulağınızda sertleşmiş olan kirin ( Buşon ) yumuşaması için. daha sonra hekim yumuşamış olan kiri temizleyecektir. Kendiniz sakın kulağınıza birşey sokmaya çalışimayın. Zarı delebilirsiniz.

Normalde kulak çöpleriyle vs. kulakların temizlenmesi önerilmiyor . çünkü kulağın zaten kendi temizlenme mekanizması var.

Sorunuz varsa yanıtlayabilirim.

kultem adında bir ürün var kulak mumu olarak geçiyor, faydası/ zararı nedir?

Satılık donanım ürünleri
No time for feeling sorry, I got here on my own
I won’t ask for mercy, I choose to walk alone

4239 Mesaj
18 Nisan 2010; 10:16:53 

Bilmiyordum öyle birşey olduğunu.Şimdi okudum. Fikrimi beyan etmek isterim. Dış kulak yolunun kendine has bir florası var. Yani Ph sı , sıcaklığı , mukozası ... sağlıklı bir kulakta bu mukozanın migrasyon etkisi yani dışarı doğru taşıma etkisi var. Kulak kiri dediğimiz şeyler zaten dışarı doğal yollarla taşınacaktır. Kultem dediğiniz ürün ısı yayıyormuş. Bu ısı bahsettiğimiz florayı ( kendine has mekanı ) bozar. Yani bence bırakın kulağımız kendi kendini temizlesin.

Asus N55SF S1194V
Iphone 5 16 GB Ios 7.0.4 Beyaz
2013 Honda Civic Elegance A/T Eco Lpg Beyaz

121 Mesaj
20 Ekim 2010; 13:10:18 

quote:

Orijinalden alıntı: eyupsultan

Şimdi Salı günü kulak tıkanması ve işitme kaybı problemiyle Şişli Etfal Hastanesi'ne gittim.Doktor,kulağıma bir aletle baktı ve oksijenli su-gliserin karışımı bir damlayı 15 gün boyunca günde 3 sefer 10'ar damla kullanacaksın sonra geleceksin temizleyeceğiz kulağını dedi.Ancak,bu damlayı kulağıma damlattıktan sonra 2 gündür biraz daha boğuk duymaya başladım,sesler çok derinden gelir oldu.

Daha önce böyle bir tecrübesi olan ya da Kbb tanıdığı olan varsa bu konuda yardım istiyorum.
Şimdi,doktor 15 gün dedi ama ben 1 hafta sonra gitsem acaba birşey olur mu?Çünkü bu az işitme durumuna dayanamıyorum.

Cevaplarınızı bekliyorum,saygılarımla.

Abicim dün bendede aynı sorun oldu. bende 19mayıs üniv. Kbb bölümüne gittim. Bi ilaç verdi adı ya gliserol yada glıserın gibi bişeydi. 3 gün bunu kullan yatmadan önce 10 damla dedi. 3 günden sonra zarın etrafındakı kır yumusıcak. sonrada yıkancak orası dedı.. Hassasıyetını engellıyomuş..

2146 Mesaj
9 Kasım 2010; 18:18:33 

Denizde yüzerken su kaçması sonucu tıkanmıştı benim de kulağım. Bana da gliserin yağı önerdiler, doktora gitmemiştim. 2 gün damlattım 3. günü açıldı. 10 gün çok fazla değil mi arkadaşlar...

70 Mesaj
12 Aralık 2010; 20:29:12 

mrb benimde kulağıma arkadaşla şakalaşırken arkadaşım okkalı bi şekilde vurdu iki gündür ağrısına duramıyom.arkadasımda çok üzüldü acaba bir şey varmıdır

95 Mesaj
24 Haziran 2012; 0:12:50 

quote:

Orijinalden alıntı: zeze

aynı dertten ben de muzdaribim
aynı damlalardan bana da verdi kullandım 15 gün sonunda bugün doktor a gittim
2 gündür kulaklarım tıkalı ve aşırı kaşıntı var
doktor bugün aspirasyon cihazı ile temizlik yaptı
tıkanıklık halen devam ediyor...
çok rahatsızlık veren bir durum

Kulak salgısı normal miktarlarda olur ise, kulak yolu kanalını kaplar, bu salgının olmaması kuru ve kaşıntılı kulaklara sebep olur.

Kaynak:

http://www.kbbmerkezi.com/wax.htm

www.erkantekin.com

570 Mesaj
26 Haziran 2012; 18:55:00 

quote:

Orijinalden alıntı: chewrokee

Kulak salgısı normal miktarlarda olur ise, kulak yolu kanalını kaplar, bu salgının olmaması kuru ve kaşıntılı kulaklara sebep olur.

Kaynak:

http://www.kbbmerkezi.com/wax.htm

yeterince hatta fazla bile salgı var diye düşünüyorum, çünkü kulağımın içerisi sürekli ıslak gibi,
hatta su kaçınca curk curk ses yapar ya onun gibi ve kaşıyınca kusura bakmayın ama kulak kiri geliyor.
uzun zaman olmuştu bu mesajı yazalı konu yeniden hortlamış...
ben bişey kullanmıyorum artık kaşıntı devam ediyor ama artık banyodan sonra kulak temizleme çubuğu kullanmaya başladım
ve tıkanıklık ve kaşıntı çok azaldı,
kaşıntı ve tıkanıklık olmadan önce de kullanıyordum,
kulak temizleme çubuğu zararlı dediler kullanmayı biraktıktan sonra meydana geldi bu kaşıntı ve tıkanıklık...
dediğim gibi artık temizleme çubuğu kullanıyorum ve çok azaldı kaşıntı, tıkanıklık da olmuyor.
kulak temizleme çubuğu zararlıdır diyenlere de kesinlikle inanmıyorum artık...

95 Mesaj
8 Temmuz 2012; 12:43:57 

quote:

Orijinalden alıntı: zeze

yeterince hatta fazla bile salgı var diye düşünüyorum, çünkü kulağımın içerisi sürekli ıslak gibi,
hatta su kaçınca curk curk ses yapar ya onun gibi ve kaşıyınca kusura bakmayın ama kulak kiri geliyor.
uzun zaman olmuştu bu mesajı yazalı konu yeniden hortlamış...
ben bişey kullanmıyorum artık kaşıntı devam ediyor ama artık banyodan sonra kulak temizleme çubuğu kullanmaya başladım
ve tıkanıklık ve kaşıntı çok azaldı,
kaşıntı ve tıkanıklık olmadan önce de kullanıyordum,
kulak temizleme çubuğu zararlı dediler kullanmayı biraktıktan sonra meydana geldi bu kaşıntı ve tıkanıklık...
dediğim gibi artık temizleme çubuğu kullanıyorum ve çok azaldı kaşıntı, tıkanıklık da olmuyor.
kulak temizleme çubuğu zararlıdır diyenlere de kesinlikle inanmıyorum artık...

Dış kulak kanalı cildi ve kulak zarı çok naziktir, kolaylıkla yırtılabilir, zedelenebilir.

Normalde kulak yolu cildinde kulak zarından dışarı doğru yavaş ve düzenli bir göç vardır. Bu göç sayesinde kulak kendisini temizlemektedir. Eski salgılanmış kulak salgıları zamanla dış kulak çıkışına yaklaşırken kurur, kabuklanır ve sonunda dış kulak yolundan atılır.

Normal şartlarda hiçbir zaman kulağınızı temizlemeniz gerekmez. Ama hepimiz biliyoruz ki bu böyle olmaz. Kulaklarınızı temizlemek istiyor iseniz sadece dış kulak yolu ağzını temizlemeniz yeterlidir. Kulak içine hiçbir şey sokmamalısınız.

----------------

Bu arada ben oksijenli suyu 2 damla yapıyordum. Sonuç olarak zararlı olabilir diye. Kız arkadaşım 10-15 damla birden döktü ama gel bana sor. Sanki kulağıma por-çö dökmüş gibi fokur fokur oldu hep :) Sonrası da berbat anlatmayayım. Sonrasında kaşıntı başladı ama ben kulak çöpü kullanmadım. bir kaç gün üzdü beni, ben de dayandım ve sonuç olarak artık kaşıntı da yok, kulak çöpü de

www.erkantekin.com

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
3 gün 18 sa. 38 dk. kadarı kaldı.
5 Kasım 2013; 15:10:39 

Konuyu hortlatmis olucam ama ayni dertten bende musdaribim
Doktor oksijenli su verdi ama sormayi akil edemedim bu oksijenli suyu kac gun kullanmam gerekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gael -- 5 Kasım 2013; 15:11:47 >
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Sağlıklı Yaşam » Kulak tıkanması için oksijenli su kullanımı ve sonrası
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.305