Şimdi Ara

Nvidia, GeForce 182.06 WHQL sürücüsünü yayımladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
5.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçtiğimiz günlerde GeForce 182.05 beta sürücüsünü kullanıma sunan Nvidia, 182.06 sürüm numaralı ve WHQL sertifikalı yeni GeForce sürücüsünü de yayımladı. PhysX 9.09.0203 yazılımıyla gelen ve GeForce 6, 7, 8, 9 ile GTX 200 serisi ekran kartlarıyla uyumlu olan sürücü F.E.A.R. 2: Project Origin oyunu için de Nvidia tarafından tavsiye edilen ideal sürücü durumunda.

GeForce 181.22 WHQL sürücüsüne kıyasla;

- Fallout 3: Yüksek çözünürlük ve AA ayarlarında %8'e varan performans artışı.

- F.E.A.R. 2: Project Origin: %10'a varan performans artışı.

- Half-Life 2: Yüksek çözünürlük ve AA ayarlarında %9'a varan performans artışı.

- Left 4 Dead: Yüksek çözünürlük ve AA ayarlarında %11'e varan performans artışı.

- Race Driver: GRID: Yüksek çözünürlük ve AA ayarlarında %10'a varan performans artışı.

-
    GeForce 8, 9 ve GTX 200 serisi ekran kartları için OpenGL 3.0 desteği.

GeForce 182.06 WHQL sürücüsünü indirmek için;

Windows XP 32-bit: http://www.nvidia.com/object/winxp_182.06_whql.html

Windows XP 64-bit: http://www.nvidia.com/object/winxp64_182.06_whql.html

Windows Vista 32-bit:
    http://www.nvidia.com/object/winvista_x86_182.06_whql.html

Windows Vista 64-bit:
    http://www.nvidia.com/object/winvista_x64_182.06_whql.html

• Nvidia çalısıyor valla Ati kapak olsun
  • atiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
  • quote:

Orjinalden alıntı: djx

Nvidia çalısıyor valla Ati kapak olsun

Ati'dekiler de elde Malibu, yanlarında rus güzelleri, yan gelip yatıyorlar...
    Asıl Nvidia'daki çalışkan geek'lere kapak olsun :)

Olan da Ati driver bekleyen bizlere olsun :)

• Şimdi bu Nvidia sürekli sürücüleri güncellediği ve Performans artışları sağladığı için Yeniden Ekran kartlarını test etmek gerek aslında...

Performansı birbirine denk olan ATi ve Nvidia kartlar arasında böyle birkaç sürücü güncellemesinden sonra Nvidia kartlar öne geçer..

NOT: U.S.A daki silikon vadisinde Nvidia fabrikasında Donanım bölümünde ne kadar mühendis ve işci çalişiyorsa Yazılımdada aynı sayıda Programcı mühendisler çalıştığını duymuştum..Donanim ve yazılım aynı oranda önemli Nvidia'nın üretim politikasına göre..
  • nvidia ati'e fark atmaya başladı.
  • gta 4 de 6 kare artş sağladı ortalama 31-32 alıodm şimdi 37-38 e kadar çıkıo -- 1280 x 1024 diğer tüm ayarlar en yüksek sadece araç detayı 50 diğer altındakide 50de forever nvidia... (Ekran kartım Zotac 9800 gt amp)
  • nvidia gazı aldı
  • birde derlerki nvidia için ısıtıp ısıtıp aynı GPU yu sürüyorlar önümüze belki aynı GPU ama oyunlarda hala başarılı bu inkar edilemez bence hele birde yazılımsal olarak desteklendiğinde durum ortada
  • quote:

Orjinalden alıntı: erayozcan

birde derlerki nvidia için ısıtıp ısıtıp aynı GPU yu sürüyorlar önümüze belki aynı GPU ama oyunlarda hala başarılı bu inkar edilemez bence hele birde yazılımsal olarak desteklendiğinde durum ortada

Aynı gpu olup olmaması önemli değil teknoloji farkı olmadıkça bunu yine tekrarlıyorum, gpu aynı olup hızı geliştirilebiliyorsa kesinlikle üreticiler bunu yapsınlar (fiyatlar düşer) sonuçta teknoloji aynı ama yeni gpu lar yapılıyor ve fiyatlar katlıyor bunun kesinlikle gereksiz olduğunu düşünüyorum. Şuan DirektX 10 teknolojisini kullanıyoruz üreticiler bu teknoloji için devamlı yeni gpu yapacaklarına sağlam bir gpu yaparak (GeForce 8 serisi gibi) bunu zamanla ufaltarak hızını arttırmaları çok daha mantıklı Bu konuda benim gibi düşünen varmı merak ediyorum?

• Uyan süperman(ati) Daha uçucan!!!!
  • Bu gidişler Nvidia hafızamda hep bir yazılım şirketi olarak kalacak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ^^NCAL^^DJEM

Uyan süperman(ati) Daha uçucan!!!!

ha gayret djem başarıcaksın
  • half life 2 de performans artışı olsa ne olur olmasa ne???
  • harika bakalım ne gibi performans elde edeceğiz
  • quote:

Orjinalden alıntı: Source

quote:

Orjinalden alıntı: erayozcan

birde derlerki nvidia için ısıtıp ısıtıp aynı GPU yu sürüyorlar önümüze belki aynı GPU ama oyunlarda hala başarılı bu inkar edilemez bence hele birde yazılımsal olarak desteklendiğinde durum ortada

Aynı gpu olup olmaması önemli değil teknoloji farkı olmadıkça bunu yine tekrarlıyorum, gpu aynı olup hızı geliştirilebiliyorsa kesinlikle üreticiler bunu yapsınlar (fiyatlar düşer) sonuçta teknoloji aynı ama yeni gpu lar yapılıyor ve fiyatlar katlıyor bunun kesinlikle gereksiz olduğunu düşünüyorum. Şuan DirektX 10 teknolojisini kullanıyoruz üreticiler bu teknoloji için devamlı yeni gpu yapacaklarına sağlam bir gpu yaparak (GeForce 8 serisi gibi) bunu zamanla ufaltarak hızını arttırmaları çok daha mantıklı Bu konuda benim gibi düşünen varmı merak ediyorum?

Isıtıp koyma lafı çok saçma zaten eğer elindeki kart yeterince güçlüyse daha güçlüsünü üretmeye gerek duymazsın yoksa istese sözgelimi 9800gtx+'yı 128 değil 160sp yapıp saat hızlarınıda arttırır ve bu şekilde gts250 adı altında piyasaya sürerdi zaten bu modeller artık giriş seviyesi içindir ama kimse bunu anlayamıyor nitekim ati'de aynı şeyi yapıyor örnekleride yeni çıkıcak olan 4750 ve 4770'dir ve mühim olan bu tür kartların fiyatlarının düşmesidir daha iyisini isteyen zaten 4870, gtx260 veya gtx285 gibi modellerden alır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 19 Şubat 2009; 19:04:25 >

• ucuzladı zaten suan en ıyı fıyat performans kartı bulunabıldıgı surece 8800GTS 512 buda onun yerine o araliktan girerse bir sorun yok
  • Fearda %10 artıştan bahsediliyor ama bu driverı yükledikten sonra sabit 75 fps alırken şimdi fps de dalgalanmalar yaşıyorum bazen 40 lara kadar düşüyor 8800 gt kullanıyorum benzer sorun yaşayan var mı acaba
  • nvidia pahalı mahalı ama arı gibi çalışıyolar
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.