Acil yardım Bilgisayar kendi kendine kapanıyor
30 Cevap4818 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

642 Mesaj
18 Şubat 2009; 3:20:20 

Arkadaşlar bilgisayar bugün çıldırtacak beni. 5 dakikada bir kendi kendine kapanıp açılıyor. Isıyı ölçtüm genelde tEMP1 AMA TEMP2 BAZEN 53-54 E YÜKSELİYOR 45-47 derece civarında. Sizce sorun nereden kaynaklanıyor olabilir. Çalışırken bir anda hızla mavi ekran çıkıyor ekrandaki hatayı okuyamadan kendini resetliyor makina ve yeniden açılıyor.
Lütfen yardım edin kafayı yiycem yoksa..

Not şimdi mavi ekranda şöyle bir uyarı verdi:

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
Ayrıca bilgisayarı daha sonraki açmamda mavi ekranda şu uyarıyıda verdi.

kapatildi
bir aygıt sürücüsünün havuzu var
sürücü doğrulayıcıyı yeni (veya şüpheli) sürücüler için çaliştırın. BU bozulan sürücüyü ortaya çıkarmazsa özel havuzu etkinleştirmeyi deneyin» BU özelliklerden ikisi de sorunlu sürücünün tanimlanabildiği erken bir noktada bozulmalari yakalamayı amaçlar.
Bileşenleri kaldırmak veya devre disi bırakmak için Güvenli Mod'u kullanmanız gerekirse bilgisayarınızı yeniden başlatin, Geli/mi/ Ba/langiç Seçeneklerini seçmek için F8'e basın ve sonra Güvenli Mod'u seçin.
BU, Durdur hatası ekranıni ilk kez görüyorsanız,
bilgisayarınızı yeniden başlatin. Bu ekran yeniden karşiniza çıkarsa,
aşağıdaki adımları izleyin:
Yeni tüm donanim veya yazilimlarin doğru yüklenmesini sağlayin.
BU yeni bir kurulumsa, gereksinim duyabileceğiniz w1ndows
günce 11 e/t irme! er ini donanım veya yazilım üreticinizden isteyin

Güvenli kipte çalışıyor. Yakın zamanda birşey yüklemedim ama belki güncelleştirmeler yapılmıştır otomatik olarak. Ayrıca şöyle bir hata çıktı.

IO system verification error in BT848.sys (WDM DRIVER ERROR 20e)

[BT848.sys+427 at F69F1427]
[/quote]

TV kartını çıkardım yeniden başlattım ama yine aynı sorunu verdi.

Arkadaşlar bilgisayar kapanıp yeniden açıldığında ısıyı ölçüyorum. Temp1 normal ama temp2 ve core 0 core 1 yüksek çıkıyor değerler aşağıda acaba sorun buradanmı kaynaklanıyor sizce. ve ne yapmalıyım.

Temp1: 45C
Temp2: 54C
Temp3: -2C
HD0: 48 C
HD1:38C
COREO: 53C
CORE1: 53C

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarpkaya -- 18 Şubat 2009; 23:52:03 >

Önce güven gelir...

369 Mesaj
18 Şubat 2009; 3:26:12 

Sisteminiz nedir ?

Hapse atılan günlerin hesabı kimden sorulur ?

642 Mesaj
18 Şubat 2009; 3:34:36 

üzerinde xp kurulu core 2 dou intel işlemci var

Önce güven gelir...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Şubat 2009; 5:00:12 

donanım çakışması var sanırsam güvenli modda açılıyormu pc gene aynısı oluyorsa format atmaktan başka çaren ne yazıkki yok

642 Mesaj
18 Şubat 2009; 5:16:05 

şimdiye kadar bu donanım çakışması yoktu şimdi nerden çıktı yahu.

Bir bilen arkadaşımız şu verifier.exe veya sürücü doğrulama işini anlatabilirmi acaba.

Önce güven gelir...

11074 Mesaj
18 Şubat 2009; 8:51:29 

Şimdi dostum bu reset ve kapanma olayını yapmaya başlamadan önce herhangi birşey kurdun mu pcye?
Eğer çok zaman geçmedi ise bir sistem geri yükleme yapıp öyle dene.

Xperia™ Z Black
SSS - Teknik Rehber

120 Mesaj
18 Şubat 2009; 9:53:47 

donanımsal bir sorun yoksa mavi ekran hatası verdigini soyluyorsunuz ram filan degistirerek sistemi kontrol etmeden once isteseniz REPAIR yapın "chkdsk /p /r"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byblacksnake -- 18 Şubat 2009; 9:50:01 >

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

642 Mesaj
18 Şubat 2009; 11:35:30 

Arkadaşlar sistem geri yüklemeyi denedim ama yine olmuyor. bu sürücü doğrulama sorun neyin nesidir bir bilen yokmu

Önce güven gelir...

11074 Mesaj
18 Şubat 2009; 11:50:56 

Peki üstteki sorumu tekrarlıyorum.Bu sorun oluşmaya başlamadan önce pcye birşey kurdun mu?
Bir program,antivirüs,driver güncellemesi gibi?

Xperia™ Z Black
SSS - Teknik Rehber

1721 Mesaj
18 Şubat 2009; 12:14:37 

Muhtemel bir çakışma var ama öncelikle güvenli kipte sorun var mı ona bir bak! Olmadı donanımsal olarak incelersin.

642 Mesaj
18 Şubat 2009; 12:31:08 

Güvenli kipte çalışıyor. Yakın zamanda birşey yüklemedim ama belki güncelleştirmeler yapılmıştır otomatik olarak. Ayrıca şöyle bir hata çıktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarpkaya -- 18 Şubat 2009; 12:27:24 >

Önce güven gelir...

11074 Mesaj
18 Şubat 2009; 12:40:57 

quote:

Orjinalden alıntı: sarpkaya

TV Kartını pcden çıkart.Bilgisayarı öyle başlat bir de öyle dene.
Bu driver ekran kartına ait.O çakışma yapıyor olabilir.

Xperia™ Z Black
SSS - Teknik Rehber

642 Mesaj
18 Şubat 2009; 22:25:38 

Teşekkür ederim arkadaşım TV kartını çıkardım yeniden başlattım ama yine aynı sorunu verdi.

Arkadaşlar bilgisayar kapanıp yeniden açıldığında ısıyı ölçüyorum. Temp1 normal ama temp2 vecore 1 core 2 yüksek çıkıyor değerler aşağıda acaba sorun buradanmı kaynaklanıyor sizce. ve ne yapmalıyım.

Temp1: 45C
Temp2: 54C
Temp3: -2C
HD0: 48 C
HD1:38C
COREO: 53C
CORE1: 53C

quote:

Orjinalden alıntı: mesuthaksoy

TV Kartını pcden çıkart.Bilgisayarı öyle başlat bir de öyle dene.
Bu driver ekran kartına ait.O çakışma yapıyor olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarpkaya -- 18 Şubat 2009; 23:49:05 >

Önce güven gelir...

642 Mesaj
19 Şubat 2009; 1:08:29 

Arkadaşlar sorun hala devam ediyor ya bir el atacak yok mu bu işe

Önce güven gelir...

1467 Mesaj
19 Şubat 2009; 1:20:10 

Güvenli Kipteyken BT848.sys dosyasının adını değiştirin ya da açılışta yüklenmesini engelleyin diyeceğim ama daha sonra sistem hiç açılmamazlık yapar mı bilmiyorum.

Aldığınız hata, bir sürücünün erişimi olmadığı bir hafıza adresine erişmeye çalışması gibi bazı anormal sorunlardan kaynaklanıyor. Bu, hafızadaki bir hatadan ya da kötü yazılmış driver'lardan gibi çok çok fazla sebepten olabilir kesin tespit için geniş araştırma gerek.

Haggard, In Flames, Iron Maiden, Opeth, Arch Enemy, Disturbed, Slipknot, Slayer, Rammstein, Dragonforce, Tool, Lacuna Coil, Trivium, Tenacious D, At the Gates, Amorphis, Dream Theater, Amon Amarth, Dimmu Borgir, Children of Bodom, Otep, My Chemical Romance, System of a Down, Moonspell, Paramore, Evanescence, Pentagram, Kamelot, Guano Apes, EPICA, After Forever, Tarja Turunen, Nightwish, Blind Guardian, Dark Tranquillity, Iced Earth

Bunları neden yazdım? Sebebi olmalı mı...

75 Mesaj
19 Şubat 2009; 1:24:10 

Dostum tv kartı modelin nedir?
Sorunla ilgili bir çözüm buldum upload etmem gerekiyor dosyayı bir yere ama nasıl halledecegin konusunda bir fikrim yok.

Dostum şu siteye bir bak burada BT848 driveri var. http://btwincap.sourceforge.net/download.html

Dostum dosyayı upload yaptım birde bunu denersin http://rapidshare.com/f...99770473/bt848.rar.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkrobe -- 19 Şubat 2009; 1:28:03 >

Act Of Anarchism

4138 Mesaj
19 Şubat 2009; 1:31:35 

Sürücüler (Driver) üzerinden kaynaklanan bir sorun gibi duruyor, yazılım yada program kaldırma çare olmayabilir, fakat bu TV kartınızla ilgili driverleri bulup kaldırabilirseniz sorunu aşmanızda yardımı olabilir. "Event Viewer" (komut satırından eventvwr.msc olarak çalıştırılabilir) altındaki "System" sekmesinde bu hatayla ilgili daha detaylı bilgi olabilir.
Eğer sorun windows'tan kaynaklanıyor diyorsanız bunu yapın:
1)Windows Cdnizi takın.
2)Başlat>Çalıştır'a sfc /scannow yazın. Bilgisayarınızı kendi haline bırakın Windows bozuk sistem dosyalarını yenileriyle değiştirecektir.

Windows Installer Paketi olan; (MBSA) Microsoft Baseline Security Analyzer (Installation Database) sorduğunuz bu sürücü doğrulama olayını yapmakta ve sorunu ve çözüm yolları hakkında bilgi vermektedir. Bu uygulamadan faydalanmanı tavsiye ederim.
http://support.microsoft.com/kb/320454/tr

"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir. Bilgi paylaştıkça çoğalır."

75 Mesaj
19 Şubat 2009; 1:35:09 

Dostum linki pm attım bakarsın ok

Act Of Anarchism

642 Mesaj
19 Şubat 2009; 1:50:58 

Hocam linkin sansürlü geliyor. Birde ben bu tv kartını komple çıkardım hala sürücü sorunu verir mi . Yani bu durum nasıl devam ediyor hala yaa kafayı yiycem valla.

Sürekli bu uyarı çıkıyor.
IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
Ayrıca bilgisayarı daha sonraki açmamda mavi ekranda şu uyarıyıda verdi.

kapatildi
bir aygıt sürücüsünün havuzu var
sürücü doğrulayıcıyı yeni (veya şüpheli) sürücüler için çaliştırın. BU bozulan sürücüyü ortaya çıkarmazsa özel havuzu etkinleştirmeyi deneyin» BU özelliklerden ikisi de sorunlu sürücünün tanimlanabildiği erken bir noktada bozulmalari yakalamayı amaçlar.
Bileşenleri kaldırmak veya devre disi bırakmak için Güvenli Mod'u kullanmanız gerekirse bilgisayarınızı yeniden başlatin, Geli/mi/ Ba/langiç Seçeneklerini seçmek için F8'e basın ve sonra Güvenli Mod'u seçin.
BU, Durdur hatası ekranıni ilk kez görüyorsanız,
bilgisayarınızı yeniden başlatin. Bu ekran yeniden karşiniza çıkarsa,
aşağıdaki adımları izleyin:
Yeni tüm donanim veya yazilimlarin doğru yüklenmesini sağlayin.
BU yeni bir kurulumsa, gereksinim duyabileceğiniz w1ndows
günce 11 e/t irme! er ini donanım veya yazilım üreticinizden isteyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarpkaya -- 19 Şubat 2009; 1:48:04 >

Önce güven gelir...

75 Mesaj
19 Şubat 2009; 2:03:58 

Birde böyle bir dene dostum

[font="Tahoma"]Aşağıdaki anlatılanlar alıntıdır.

[font="Arial"]Kullanıcı tarafında yapılması tavsiye edilen şey ise mavi ekranda karşsına bu hata ile birlikte en alt satırlarda verilen driver name'. xxx.sys gibi bi kenara not edip bunun hangi donanıma veya yazılıma ait olduğunu bulup(bunu basit bir file search ile bulabilirsiniz[properties olayı]) ilk etapta eğer şirket hala yaşıyorsa web sitesinden bu driverın en son güncel hali update edilmelidir.

Yukarıza zikr ettiğimiz gibi çok nadir durumlarda da bu hata bozuk bellek hücrelerine sahip olan ramlerde veya aşırı ısınan sistem komponentlerinin sisteme verdiği frekans kararsızlığından meydana gelebilir. Selametle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkrobe -- 19 Şubat 2009; 2:00:25 >

Act Of Anarchism

642 Mesaj
19 Şubat 2009; 2:25:31 

Hocam valla çok sağolun sizde benimle sterese girdiniz ama bu çok önemli benim için çünkü bilgisayarı yeniden üykelemek demek karman çorman haldeki pekçok bilginin kaybolmasına neden olamk demek. O nedenle bir an önce bu sorunu çözmeliyim.

Önce güven gelir...

1467 Mesaj
19 Şubat 2009; 2:38:21 

quote:

Orjinalden alıntı: AreaOfEffect

Güvenli Kipteyken BT848.sys dosyasının adını değiştirin ya da açılışta yüklenmesini engelleyin diyeceğim ama daha sonra sistem hiç açılmamazlık yapar mı bilmiyorum.

Aldığınız hata, bir sürücünün erişimi olmadığı bir hafıza adresine erişmeye çalışması gibi bazı anormal sorunlardan kaynaklanıyor. Bu, hafızadaki bir hatadan ya da kötü yazılmış driver'lardan gibi çok çok fazla sebepten olabilir kesin tespit için geniş araştırma gerek.

Bunu denediniz mi acaba.. Sorun kaynağı büyük ihtimal BT848.sys olarak görünüyor. Life View 98 için XP driver'mış.. O tv kartından bende de vardı, sorun çıkarmaktan başka bir şeye yaradığını hatırlamıyorum. Windows 98 zamanı izliyorduk çok güzel de NT ve türevlerinde sürücüsü stabil değil.

Haggard, In Flames, Iron Maiden, Opeth, Arch Enemy, Disturbed, Slipknot, Slayer, Rammstein, Dragonforce, Tool, Lacuna Coil, Trivium, Tenacious D, At the Gates, Amorphis, Dream Theater, Amon Amarth, Dimmu Borgir, Children of Bodom, Otep, My Chemical Romance, System of a Down, Moonspell, Paramore, Evanescence, Pentagram, Kamelot, Guano Apes, EPICA, After Forever, Tarja Turunen, Nightwish, Blind Guardian, Dark Tranquillity, Iced Earth

642 Mesaj
19 Şubat 2009; 2:49:22 

HOCAM YENİ VERSİYONUNU DA YÜLEDİM ÜSTELİK KOMPLE SÖKTÜM TV KARTINI AMA SORUN GİTMEDİ.
0X00000001 ŞEKLİNDE BİR HATA KODU ÇIKTI
bir sürücü hatalı bir bellek adresi kullandığında oluşur DENİYOR BUNUN ANLAMI NEDİR.

quote:

Orjinalden alıntı: AreaOfEffect

Bunu denediniz mi acaba.. Sorun kaynağı büyük ihtimal BT848.sys olarak görünüyor. Life View 98 için XP driver'mış.. O tv kartından bende de vardı, sorun çıkarmaktan başka bir şeye yaradığını hatırlamıyorum. Windows 98 zamanı izliyorduk çok güzel de NT ve türevlerinde sürücüsü stabil değil.

Önce güven gelir...

1467 Mesaj
19 Şubat 2009; 2:52:44 

Hatalı bellek adresi olayı Ram'de yazmaması gereken yere ya da gerçekte olmayan bir yere yazmayı deneyince falan oluyor. Ram hatası ya da yazılımsal olarak driver hatası falan olabiliyor.

Siz kartı söküp, bu driver ile ilgili herşeyi uninstall edip, sonra tüm ilgili dosyaları da elle silseniz dahi mi aynı hatayı veriyor.

Sizin olay yavaş yavaş formata kadar gidecek anlaşılan.

642 Mesaj
19 Şubat 2009; 3:02:20 

KARTI SÖKTÜM UNİNSTAL EDECEK BİR PROGRAM BULAMADIM AMA VAR OLANLARI DEL YAPTIM. İYENEDE SORUN GİTMEDİ YAHU.

Önce güven gelir...

11074 Mesaj
19 Şubat 2009; 8:56:02 

Aygıt yöneticisinde tv kartı ile ilgili iki tane aygıt olması lazım.O aygıtlara tek tek sağ ile tıklayıp özelliklere tıkla.
Sürücü sekmesine tıkla.
En altta KALDIRbutonu ile kaldır.
Sonra
başlat>çalıştır a regedit yaz enterla.
CTRL ve F3 tuşlarına bas.
Arama kriteri olarak Bt848.sys yaz enterla.
Her bulduğunu delete ile sil.(ilkini bulduktan sonra diğerlerini sadece F3 tuşu ile bulabilirsin.)
Sonra başlat>ara hizmetini çalıştır.
Burada ileri düzey seçenekleri tıkla.
gizli dosyalarda ve sistem dosyalarında ara seçeneğini işaretle.C sürücüsünde bt848.sys dosyasını arat.
Tüm bulduklarını sil bir de öyle dene

Xperia™ Z Black
SSS - Teknik Rehber

642 Mesaj
19 Şubat 2009; 11:20:58 

TV kartıylailgili olan aygıtların isimleri nelerdir hocam.

quote:

Orjinalden alıntı: mesuthaksoy

Aygıt yöneticisinde tv kartı ile ilgili iki tane aygıt olması lazım.O aygıtlara tek tek sağ ile tıklayıp özelliklere tıkla.
Sürücü sekmesine tıkla.
En altta KALDIRbutonu ile kaldır.
Sonra
başlat>çalıştır a regedit yaz enterla.
CTRL ve F3 tuşlarına bas.
Arama kriteri olarak Bt848.sys yaz enterla.
Her bulduğunu delete ile sil.(ilkini bulduktan sonra diğerlerini sadece F3 tuşu ile bulabilirsin.)
Sonra başlat>ara hizmetini çalıştır.
Burada ileri düzey seçenekleri tıkla.
gizli dosyalarda ve sistem dosyalarında ara seçeneğini işaretle.C sürücüsünde bt848.sys dosyasını arat.
Tüm bulduklarını sil bir de öyle dene

Önce güven gelir...

11074 Mesaj
19 Şubat 2009; 11:30:37 

Ses video ve oyun kumandası sekmesinde olmaları lazım.İsimleri aklımda yok ezbere ama tv tuner gibi şeyler olması lazım

Xperia™ Z Black
SSS - Teknik Rehber

642 Mesaj
20 Şubat 2009; 2:11:37 

Arkadaşlar XP yi eski XP üzerine yeniden yükledim.

bilgisayar şimdi de aşağıdaki hata kodunu veriyor.

BCCode : 1000000a BCP1 : E33F9A40 BCP2 : 000000FF BCP3 : 00000000
BCP4 : 80545119 OSVer : 5_1_2600 SP : 2_0 Product : 256_1

Daha sonra hata ayrıntılarını göster deyince bunlar çıkıyor. Sourun nerededir sizce.

:\DOCUME~1\pc\LOCALS~1\Temp\WER748e.dir00\Mini021909-05.dmp
C:\DOCUME~1\pc\LOCALS~1\Temp\WER748e.dir00\sysdata.xml

Önce güven gelir...

642 Mesaj
20 Şubat 2009; 23:58:20 

quote:

Orjinalden alıntı: sarpkaya

Arkadaşlar XP yi eski XP üzerine yeniden yükledim.

bilgisayar şimdi de aşağıdaki hata kodunu veriyor.

BCCode : 1000000a BCP1 : E33F9A40 BCP2 : 000000FF BCP3 : 00000000
BCP4 : 80545119 OSVer : 5_1_2600 SP : 2_0 Product : 256_1

Daha sonra hata ayrıntılarını göster deyince bunlar çıkıyor. Sourun nerededir sizce.

:\DOCUME~1\pc\LOCALS~1\Temp\WER748e.dir00\Mini021909-05.dmp
C:\DOCUME~1\pc\LOCALS~1\Temp\WER748e.dir00\sysdata.xml

ne yaptıysam bu hatalara çözüm bulamadaım arkadaşlar.

Önce güven gelir...

2731 Mesaj
10 Ocak 2012; 13:05:29 

aynı hata bende de var arastırmaktayım zaten ben bulamasaam anlaki cozumu yok :)

nacizane fikrim şudur emin değilim ama sanırım bu xp sürümü ile alakalı.farklı xpcd si ile deneyince çözüleceğini düsünüyorum fakat ben mevcut xp im ile cözme cabasındayım tabi

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » Acil yardım Bilgisayar kendi kendine kapanıyor
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.438