Şimdi Ara

Acil yardım Bilgisayar kendi kendine kapanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
5.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bilgisayar bugün çıldırtacak beni. 5 dakikada bir kendi kendine kapanıp açılıyor. Isıyı ölçtüm genelde tEMP1 AMA TEMP2 BAZEN 53-54 E YÜKSELİYOR 45-47 derece civarında. Sizce sorun nereden kaynaklanıyor olabilir. Çalışırken bir anda hızla mavi ekran çıkıyor ekrandaki hatayı okuyamadan kendini resetliyor makina ve yeniden açılıyor.
    Lütfen yardım edin kafayı yiycem yoksa..

Not şimdi mavi ekranda şöyle bir uyarı verdi:

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
    Ayrıca bilgisayarı daha sonraki açmamda mavi ekranda şu uyarıyıda verdi.

kapatildi
    bir aygıt sürücüsünün havuzu var
    sürücü doğrulayıcıyı yeni (veya şüpheli) sürücüler için çaliştırın. BU bozulan sürücüyü ortaya çıkarmazsa özel havuzu etkinleştirmeyi deneyin» BU özelliklerden ikisi de sorunlu sürücünün tanimlanabildiği erken bir noktada bozulmalari yakalamayı amaçlar.
    Bileşenleri kaldırmak veya devre disi bırakmak için Güvenli Mod'u kullanmanız gerekirse bilgisayarınızı yeniden başlatin, Geli/mi/ Ba/langiç Seçeneklerini seçmek için F8'e basın ve sonra Güvenli Mod'u seçin.
    BU, Durdur hatası ekranıni ilk kez görüyorsanız,
    bilgisayarınızı yeniden başlatin. Bu ekran yeniden karşiniza çıkarsa,
    aşağıdaki adımları izleyin:
    Yeni tüm donanim veya yazilimlarin doğru yüklenmesini sağlayin.
    BU yeni bir kurulumsa, gereksinim duyabileceğiniz w1ndows
    günce 11 e/t irme! er ini donanım veya yazilım üreticinizden isteyin

Güvenli kipte çalışıyor. Yakın zamanda birşey yüklemedim ama belki güncelleştirmeler yapılmıştır otomatik olarak. Ayrıca şöyle bir hata çıktı.

IO system verification error in BT848.sys (WDM DRIVER ERROR 20e)

[BT848.sys+427 at F69F1427]

TV kartını çıkardım yeniden başlattım ama yine aynı sorunu verdi.

Arkadaşlar bilgisayar kapanıp yeniden açıldığında ısıyı ölçüyorum. Temp1 normal ama temp2 ve core 0 core 1 yüksek çıkıyor değerler aşağıda acaba sorun buradanmı kaynaklanıyor sizce. ve ne yapmalıyım.

Temp1: 45C
    Temp2: 54C
    Temp3: -2C
    HD0: 48 C
    HD1:38C
    COREO: 53C
    CORE1: 53C

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarpkaya -- 18 Şubat 2009; 23:52:03 >

• Dostum tv kartı modelin nedir?
    Sorunla ilgili bir çözüm buldum upload etmem gerekiyor dosyayı bir yere ama nasıl halledecegin konusunda bir fikrim yok.

Dostum şu siteye bir bak burada BT848 driveri var.http://btwincap.sourceforge.net/download.html

Dostum dosyayı upload yaptım birde bunu denersinhttp://rapidshare.com/files/199770473/bt848.rar.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkrobe -- 19 Şubat 2009; 1:28:03 >

• Sürücüler (Driver) üzerinden kaynaklanan bir sorun gibi duruyor, yazılım yada program kaldırma çare olmayabilir, fakat bu TV kartınızla ilgili driverleri bulup kaldırabilirseniz sorunu aşmanızda yardımı olabilir. "Event Viewer" (komut satırından eventvwr.msc olarak çalıştırılabilir) altındaki "System" sekmesinde bu hatayla ilgili daha detaylı bilgi olabilir.
    Eğer sorun windows'tan kaynaklanıyor diyorsanız bunu yapın:
    1)Windows Cdnizi takın.
    2)Başlat>Çalıştır'a sfc /scannow yazın. Bilgisayarınızı kendi haline bırakın Windows bozuk sistem dosyalarını yenileriyle değiştirecektir.

Windows Installer Paketi olan; (MBSA) Microsoft Baseline Security Analyzer (Installation Database) sorduğunuz bu sürücü doğrulama olayını yapmakta ve sorunu ve çözüm yolları hakkında bilgi vermektedir. Bu uygulamadan faydalanmanı tavsiye ederim.
    http://support.microsoft.com/kb/320454/tr

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.