Şimdi Ara

3 beyazeşya hakkında görüşleriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
3.231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    daha önce forumda yazmıştım size ve pek yardımcı olmuştunuz, özetle birkaç sorum daha olacak..
    bulaşık için SN25M230EU diyorsunuz hep.. bir de bunun sonu 830EU ile biten gri rengi var..ikisi arasında fark yok sanırım..
    gönül rahatlığı ile bize bu ikisinden birini bulduğunuz yerde alın der misiniz? ayrıca bu alman malıydı değil mi?
    yada (piyasayı takip edemiyorum) çok yükseklere çıkmadan şu model çıktı +'sı da şudur diyebileceğiniz bişi var mı?

çamarış için yazmıştınız ama inanın unuttum, kusuruma bakmayın..sanırım bosh vardı bir tane, yarı yük, ekonomik vs.. birçok özelliği vardı..hep onu tavsiye ediyordunuz..bulaşık için önerdiğiniz mantıkla (fiyat/performans/kalite) hangi çamaşır dersiniz?
    yine alman yazarsanız güzel olur..çamaşırı da siemens almak istiyoruz, bosh-siemesn muadil olarak yazarsanız sevinirim..

eğustos evleneceğim, yeni evimiz için bunlar..o yüzden iyi nispeten iyi ve kullanışlı olmasını istiyorum..

buzdolabı için daha bakamadık ama istediğimiz şudur candoğan bey;
    iki kapılı ama buzluk kısmı altta :) çok kullanışlı, kesin böyle istiyoruz ama bu modellerden az var maaelsef..
    bu tarzda tavsiye edeceğiniz model var mıdır? en azından bir fikrimiz olur, fiyat bakarız..
    sonra buzdolabı için yine rahatsız edebilirim..

ayrıca şuanda siemens'in kampanyası var, vergi vs almıyorlar baya bi indirim var..
    düğünümüze 6 var ama diyelim ki denk geldi bulduk, alalım mı sizce?
    esas soru; garanti aldığımız gün mü yoksa kullandığımız gün mü başlıyor?
    eğer kullandığımız gün başlarsa, bayide bekletip almak mantıklı olabilir sanki..

çok ama çok teşekkür ederim..

sevgiler........
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Bulaşıkta dediğinizi gibi 830EU aynısının çeliğidir. Bu seri en iyilerdendir.

Çamaşırda Siemens WM10S761TR öneririm.

Buzdolabı da Whirlpool ARC8141IX olabilir. Brezilya'dan ithaldir, Vestel garantisindedir.

Garanti kurulunca başlar. Sadece Ariston gıcık bir firma olduğu için kanun açıklarından faydalanarak garantiyi fatura tarihinden başlatır.

Bayilerin yalancı indirimlerine kanmayın, tekno marketleri öneririm. Mesela Darty'dan aldı amcamın oğlu sınırsız depoda tutuyorlar.
  • bulaşık SN25M830EU - kesin kararımız budur, alacağız..
    çamaşır WM10S761TR - özellikleri güzel, fiyatı makul, başka önereceğiniz yok ise bunu alacağız.. gri rengi var mı acaba?
    her iki model de alman malıdır değil mi? iyidir ama şu da dezavantajıdır dediğiniz birşey var mıdır?

buzdolabı kodu doğru mu acaba, google sonuç çıkmadı çünkü..
    buzdolabı için marka sıralaması yapabilir misiniz?

(bulaşık/çamaşır için siemes=bosh+profilo gb birşey demiştiniz sanırım bi yerde)

ilginize çok teşekkür ederim, görüşmek üzere..
  • İkisi de çok iyi. Gri renk yok ama inox versiyonu var, ancak pahalı çelik olduğundan.

http://www.whirlpool.com.tr/TR/urun_detay.aspx?uid=20213128&lgid=8
    Buzdolabında bunu kastetmiştim. Eskisi ARC8140IX, yenisi ARC8141IX.
  • Candoğan beyin beyaz eşya deposu var sanırım herkes ona sorduğuna göre
  • quote:

Orjinalden alıntı: denizkabuğu

Candoğan beyin beyaz eşya deposu var sanırım herkes ona sorduğuna göre

ben uzun zamandır bu forumdan faydalanırım.insan bir konuya ilgili ve meraklı ise bilgiside çok olabiliyor.candoğan gibi bazı arkadaşların beyaz eşya konusunda gerçekten bilgili oldukları yorum ve yazılarından belli oluyor.ve bu insanlar karşılıksız insanlara faydalı olmaya çalışıyor.çünkü burası bilgi ve tecrübeleri paylaşım sitesi.ama bunlara bol bol teşekkür edip Allah razı olsun denileceğine ( ki genelde deniliyor ) bazen böyle üzücü cevaplar yazılıyor.

candoğan,siz insanlara yol göstermeye ve faydalı olmaya devam edin lütfen.

• quote:

Orjinalden alıntı: denizkabuğu

Candoğan beyin beyaz eşya deposu var sanırım herkes ona sorduğuna göre

Candoğan Bey, beyaz eşya konusunda çok ilgili ve gerçekten bilgili biridir. Forumun beyaz eşya bölümünü azıcık takip eden birisi bunu görür. O yüzden bu manidar yorumunuz gereksiz ve kırıcı olmuş zannımca. @hkas'ın da dediği gibi, karşılıksız şekilde bilgisini ve tecrübesini paylaşayan ve buna zaman ayıran birine böylesi yaklaşımlar ayıp kaçmaktadır. Candoğan Bey'in yardımlarını bilmemenize rağmen, keşke daha aklıselim bir yorum yazsaydınız.

Candoğan Bey, lütfen yardımlarınıza ve paylaşımlarınıza devam edin.

• Merhabalar..
    Candoğan Bey forumu takip ederek size danışabileceğimi gördüm. Yardımcı olabilir iseniz çok sevinirim..
    Dün Arçelik ürünlerine baktım ve;
    Çamaşır Mak. için 8124 SJS
    Bulaşık Mak. için 6251 A
    Buzdolabı için 5847 NF veya 5194 NF
    Fırın için 9631 YS
    ürünleri ile ilgilendim. Bu ürünler hakkında yorumlarınızı ve varsa lütfen muadil tavsiye edebileceğiniz farklı markaları sizden rica ediyorum..
    Ayrıca nekbey arkadaşımızın da bulaşık ve çamaşır makinası kriterlerine katılıyorum ve hemen bugün bu ürünleri gidip görmek istiyorum yetkili satıcısında.
    Saygılarımla..
  • Burada ne kadar çok avukat varmış..
  • quote:

Orjinalden alıntı: humanitas

Merhabalar..
    Candoğan Bey forumu takip ederek size danışabileceğimi gördüm. Yardımcı olabilir iseniz çok sevinirim..
    Dün Arçelik ürünlerine baktım ve;
    Çamaşır Mak. için 8124 SJS
    Bulaşık Mak. için 6251 A
    Buzdolabı için 5847 NF veya 5194 NF
    Fırın için 9631 YS
    ürünleri ile ilgilendim. Bu ürünler hakkında yorumlarınızı ve varsa lütfen muadil tavsiye edebileceğiniz farklı markaları sizden rica ediyorum..
    Ayrıca nekbey arkadaşımızın da bulaşık ve çamaşır makinası kriterlerine katılıyorum ve hemen bugün bu ürünleri gidip görmek istiyorum yetkili satıcısında.
    Saygılarımla..

Arçelik 5194 iyi bir dolap değil ama 5847 modelini alabilirsiniz. Tatmin edici kalitesi var ve LG'nin teknolojisi kullanılmış.

Çamaşırda gri renk olması şart değil ise Arçelik 8144BJ öneririm. 8124sjs'den çok daha iyidir. Veya Siemens WM12S761TR ve Bosch WAS20761TR olabilir.

Bulaşıkta siyah renk istediğnize göre Bosch SMS53M06EU öneririm. Arçelik'in o modeli iyi değildir.

Fırında ben Arçelik'in düğme ve ocak kısmında kullandığı malzemeyi beğenmiyorum. Bir de sildikçe yazıları da beraber siliniyor ve fırın 2-3 yıl içinde eskimiş hale dönüyor. Fırında da tavsiyem Profilo FRM5500 olacaktır. 900-1000TL ye bulmak mümkün. Profilo'nun yanıcı bekleri Sabaf marka ve İtalyan malı, Arçelik Esco ve Luxell'in kullandığı piyasa malı taklit bekleri kullanıyor istisnalar haricinde. Fırın Vestel Ella serisi de olabilir. Cam tablalı ve piliç çevirmeli. Son olarak fırında Ariston ve Indesit de tavsiyemdir. Pişirici cihazlarda İtalyan ve İspanya malı en iyilerindendir. Tavsiye sıram Profilo>Vestel>Indesit olur.
    http://www.vestel.com.tr/msib20/tr/kategoriler/beyaz_esya/pisiriciler/firinlar/ella_9241_mci_.aspx
    http://www.indesit.com.tr/indesit/listofproducts.do

İlgilenen, ilgilenmeyen herkese teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 19 Şubat 2009; 13:14:56 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Egé

Burada ne kadar çok avukat varmış..

Sayın Egé

Bu söyleminizle hkas'a ve bana laf attığınızın farkında olmamak mümkün değil. Aynı duruşu sergilediğim hkas'ı da sözüme katarak "biz" kurgulu cümle yazarsam, ayrıca laf sokacağınızı da düşünmekteyim. Haksız bir ithama maruz kalan birinin savunulmasına dair her zaman için "ne çok avukatı varmış" denilebilir; ama o zaman da haksız yargılara karşı kimsenin kimseyi korumaması gerekir. Şüphesiz ki candogan62'nin birileri tarafından savunulmaya ihtiyacı yoktur; fakat, haksız ithamlara karşı birilerinin onu savunması, -ithamda bulunan gibi- candogan62'yi bilmeyenlerin onu daha iyi tanımasına ve hakkındaki olası yanlış izlenimlerin azalmasına fayda sağlayacaktır. Ayrıca, kusuruma baksanız da söyleyeceğim: bu tavrınız, benim "avukat" olmamdan çok sizin "savcı" olmanız gibi durmaktadır. Lütfen, savcı olmaya soyunmadan önce bir kez daha düşünmeyi unutmayın!

• candoğan bey, biliyorsunuz şuan siemens'de KDV+ÖTV kampanyası var;

830EU nakit fiyatı: 1.317TL verdiler.. hepsiburada'da havale ile 1.281 lira..ki en güvenilir sitelerden başkasına zaten bakmam..
    arada 30 küsür lira fark var.. ben 30 lira fazla verip yüzyüze, görerek bayiiden almak isterim..

siz ne düşünürsünüz?
  • Bu KDV+ÖTV indirimiyle ilgili benim de sormak istediğim soru var.
    Önce bindirim sonra indirim mi yapılmış,yoksa direkt fiyatlar üzerinden %26 lık gibi bir indirim mi söz konusu?
    Hemen almak gibi bir aciliyetim yok 7-8 ay sonra da alabilirim.Ama böyle bir indirim varken yararlanmak istiyorum.Nakit olarak da alacağım için üzerine bir de nakit indirimi oluyor.
    Eşim siemens olarak karar kıldı,4 eşyayı da siemens alacağız.(Buzdolabı-Çamaşır-Bulaşık-Fırın)
    Toplam en uygun peşin olarak 5600TL fiyat aldık.
    Modeller;
    Buzdolabı ---------------->KG57NP71NE
    Çamaşır Makinası ------->WM12E4S0TR
    Bulaşık Makinası---------->SE25M557EU
    Fırın------------------------>HM746515T
  • quote:

Orjinalden alıntı: barmer

Bu KDV+ÖTV indirimiyle ilgili benim de sormak istediğim soru var.
    Önce bindirim sonra indirim mi yapılmış,yoksa direkt fiyatlar üzerinden %26 lık gibi bir indirim mi söz konusu?
    Hemen almak gibi bir aciliyetim yok 7-8 ay sonra da alabilirim.Ama böyle bir indirim varken yararlanmak istiyorum.Nakit olarak da alacağım için üzerine bir de nakit indirimi oluyor.
    Eşim siemens olarak karar kıldı,4 eşyayı da siemens alacağız.(Buzdolabı-Çamaşır-Bulaşık-Fırın)
    Modeller;

kesinlikle hikaye... aman kanmayın.. yok indirim falan.. fiyatlar çok uçuk.. gidin bir spotçuya 3/4 fiyatına alın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xweser -- 19 Şubat 2009; 19:43:08 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Fenman

Sayın Egé

Bu söyleminizle hkas'a ve bana laf attığınızın farkında olmamak mümkün değil. Aynı duruşu sergilediğim hkas'ı da sözüme katarak "biz" kurgulu cümle yazarsam, ayrıca laf sokacağınızı da düşünmekteyim. Haksız bir ithama maruz kalan birinin savunulmasına dair her zaman için "ne çok avukatı varmış" denilebilir; ama o zaman da haksız yargılara karşı kimsenin kimseyi korumaması gerekir. Şüphesiz ki candogan62'nin birileri tarafından savunulmaya ihtiyacı yoktur; fakat, haksız ithamlara karşı birilerinin onu savunması, -ithamda bulunan gibi- candogan62'yi bilmeyenlerin onu daha iyi tanımasına ve hakkındaki olası yanlış izlenimlerin azalmasına fayda sağlayacaktır. Ayrıca, kusuruma baksanız da söyleyeceğim: bu tavrınız, benim "avukat" olmamdan çok sizin "savcı" olmanız gibi durmaktadır. Lütfen, savcı olmaya soyunmadan önce bir kez daha düşünmeyi unutmayın!

• candoğan bey, sabrınızı zorluyorum belki ama minnettarım aynı zamanda, bi sorum daha olacak...
    bir tanıdık sayesinde profilo'dan indirimli ürün almamız söz konusu oldu..

bize sohbet sırasında çamaşır CM1000CTR ve bulaşıkBM6282 ve buzdolabı: b5700 önerdi..
    bu üç model nasıldır? almak istediğim siemens'lere göre baskın avantaj/dezavantıjı nelerdir?
    veya o model değil de şu modeller iyidir dediğiniz birşey varmıdır profilo'da?

ucuz alıcam diye kötü birşey almak istemem ama gerçekten performans/kalite açısından iyi ise (servis, az elektrik serfiyatı vs vs) tabiki düşünürüm...

teşekkür ederim bir kez daha..
  • quote:

Orjinalden alıntı: xweser

quote:

Orjinalden alıntı: barmer

Bu KDV+ÖTV indirimiyle ilgili benim de sormak istediğim soru var.
    Modeller;

kesinlikle hikaye... aman kanmayın.. yok indirim falan.. fiyatlar çok uçuk.. gidin bir spotçuya 3/4 fiyatına alın..

Haklısın hocam ,biraz araştırınca indirimin yalan olduğu anlaşılıyor,başka bahara erteledim olayı.
    Nasıl olsa nakit alacağım için spotçulardan hepsini uygun fiyata alabileceğimi düşünüyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: nekbey

candoğan bey, sabrınızı zorluyorum belki ama minnettarım aynı zamanda, bi sorum daha olacak...
    bir tanıdık sayesinde profilo'dan indirimli ürün almamız söz konusu oldu..

bize sohbet sırasında çamaşır CM1000CTR ve bulaşıkBM6282 ve buzdolabı: b5700 önerdi..
    bu üç model nasıldır? almak istediğim siemens'lere göre baskın avantaj/dezavantıjı nelerdir?
    veya o model değil de şu modeller iyidir dediğiniz birşey varmıdır profilo'da?

ucuz alıcam diye kötü birşey almak istemem ama gerçekten performans/kalite açısından iyi ise (servis, az elektrik serfiyatı vs vs) tabiki düşünürüm...

teşekkür ederim bir kez daha..

Çamaşır güzel.

Bulaşık makinesi de belki düşünülebilir ama BM5201G daha iyi bir modeldir. Su-elektrik tüketimi daha düşüktür BM6282'ye göre. BM6282'de ek olarak hassas yıkama ve sensör sistemi var, bir de kalan süreyi geri sayıyor. Ben olsam 5201 modelini alırdım öncelikli olarak.

Buzdolabında ise BD7010VNF veya BD7310ANF öneririm. 5700 iyi değil.

Çamaşıra ve bulaşığa 750, 7010 buzdolabına 1800, 7310 buzdolabına 1900-2000TL fiyat verirse iyi bir tercih olur.

• bazı mesajlarınızda şöyle cümleleriniz vardı: "gerçek A+ değil aslında a" gb, aklımda kalan bu.. profilo'daki ürünler için bu durum nasıldır? ayrıca servis durumu? bir de si 48db, pro 54db bulaşıkta, bu çok fark eder mi?
    ayrıca siemens'lerdeki modeller orjinal almandı, bunlar nedir, sağlam mıdır? asla isime para veren biri olmadım hayatımda lakin siemens'i tavsiye ettiğiniz gb tavsiye edebilir misiniz profilo'yu? eğer alırsak ciddi fiyat farkı var ve ciddi kar edicez ama dediğim gb uzun vadede elektirk, su, arıza olarak geri ödemem istemem :)
    (bir mesajda no-frostların beş para etmez demişsiniz profilo için, bu modeller için geçerli mi acep? )

quote:

Orjinalden alıntı: candogan62
    Bulaşık makinesi de belki düşünülebilir ama BM5201G daha iyi bir modeldir. Su-elektrik tüketimi daha düşüktür BM6282'ye göre. BM6282'de ek olarak hassas yıkama ve sensör sistemi var, bir de kalan süreyi geri sayıyor. Ben olsam 5201 modelini alırdım öncelikli olarak.
    Çamaşıra ve bulaşığa 750, 7010 buzdolabına 1800, 7310 buzdolabına 1900-2000TL fiyat verirse iyi bir tercih olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nekbey -- 20 Şubat 2009; 0:32:19 >

• quote:

Orjinalden alıntı: nekbey

bazı mesajlarınızda şöyle cümleleriniz vardı: "gerçek A+ değil aslında a" gb, aklımda kalan bu.. profilo'daki ürünler için bu durum nasıldır? ayrıca servis durumu? bir de si 48db, pro 54db bulaşıkta, bu çok fark eder mi?
    ayrıca siemens'lerdeki modeller orjinal almandı, bunlar nedir, sağlam mıdır? asla isime para veren biri olmadım hayatımda lakin siemens'i tavsiye ettiğiniz gb tavsiye edebilir misiniz profilo'yu? eğer alırsak ciddi fiyat farkı var ve ciddi kar edicez ama dediğim gb uzun vadede elektirk, su, arıza olarak geri ödemem istemem :)
    (bir mesajda no-frostların beş para etmez demişsiniz profilo için, bu modeller için geçerli mi acep? )

quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Şöyle söyleyeyim,

Profilo BM5201G, Siemens SE24E832TR modelinin aşağı yukarı aynısıdır. Aralarında 1-2 ufak fark var.

Profilo CM1000CTR ise Siemens WM10E260TR'nin aynısıdır. Bunlarda da 3 tane özellik farkı var ve Profilo daha üstün.

Profilo BD7010VNF ve BD7310ANF Bosch ve Siemens'in XL ve XXL serisinin aynısıdr ve LG tarafından üretiliyor. Son derece sağlam ürünler.

Siz 48dB vs demişsiniz, bu dediğiniz Alman malı olan Bosch'tur. Profilo'da Alman malı makine bulunmuyor. Bosch ve Siemens'in verdiğim modelleri ile denk ve bu modellerde Bosch almak yerine Profilo almak daha mantıklı. Çünkü tasarım daha hoş ve daha ucuz.

Bosch'un Alman malı modelleriyle elbette denk değil. Alman malı bulaşık makineleri tüketimde aşağı yukarı aynı olsa da malzeme, ses seviyesi, kullanışlılık yönünden daha öndedirler. Yani Profilo BM5201G WW Golf ise Bosch SMS52M02EU Jetta'dır diyebiliriz mesela.

Tüketim olarak fark yoktur ama ses olarak var bulaşık makinelerinde, 48dB fısıltı sessizliğidir, 54dB ise sessiz sayılabilir.

Profilo'da menşeini bilmediğim ve İspanyol malı olduğunu düşündüğüm CM1000STR modeli var bu da güzel bir makine. Bunun dengi de Bosch'ta WAS20361TR modelidir ve profilo bu modelden daha iyidir.

Buzdolabında 5700 yerli model ve iyi değil, ama LG'nin ürettiği yukarıda saydığım modelleri çok iyidir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.