Şimdi Ara

çift powersuply için yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar benim de bir sorum olacak , konu ile ilgili yazılanları okudum fakat fazla anlayamadığım için anlayabileceğim şekilde soruyorum cevaplayan olursa sevinirim.

elimde 2 tane 380 w powersuply var
    power ın birini sadece anakarta kullanmak istıyorum ekrankartıda anakarttan alıyor
    ikinci power ıda diğer parçalara kullanmak istiyorum
    yani 380w tın yeni ekrankartıma yetmeğeceğini düşünüyorum böyle birşey geldi aklıma
    birde kasaya elektrik girişleri tek olmasının istiyorum
    boyle bir sistem olabilirmi ? , olursada nasıl olur anlatırsanız sevinirim

• Ben daha önce çift psu lu kasa yaptım. Eğer elindeki tower tipi kasaysa 2 psu kasaya rahat sığar. Ama elindeki standart atx kasaysa, ikinci psu yu 5.25 yuvaların olduğu boşluğa sığdıracaksın. Bunun için de 5.25 yuvaları psu nun gireceği şekilde haşat etmen lazım. Yoksa psu içeri girmiyor. Diyelim ki 2 psu yu kasaya sığdırdın. İnan bana kasanın içi kablodan geçilmez ve kasa hava alamaz. Kasanın içi sıcaktan cayır cayır yanar. 2. psu yu kasa içine değil de, dışarıya koyayım desen, bu sefer kasayla psu arasında bir sürü bağırsak gibi kablo olacak. Bizzat denedim, yaptım..

Kesinlikle tavsiye edilmez. İhtiyacın varsa adam gibi bir psu al ve tak sistemine
  • Eğer elektronik bilgin varsa yap derim yoksa hiç bulaşma. Arkadaşın dediğine katılıyorum ama harici psu yapabilirsin. Kablo problemi diyorsan tak çıkar kablolu yaparsın. Tabiki tüm kabloları takmassın. Girecek olan kablolarıda arka pci yuvalarından içeri sokarsın
  • Peki arkadaşım yeni ekran kartın nedir?
  • ikinizede teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.

core2 e6700 2.7 ghz
    asus p5 965 performans anakart
    geforce 6600gt 256 mb ( ati 4870 alacam )
    2 gb ddr2 800 soğutuculu ( 4 gb ddr3 1066 alacam )
    250 hdd
    22 lcd
    skaystar 2.6 D
    dvd rom
    2+1 creative
    380w psu

bu sistemin ekrankartı ve ramlerini yükseltecem powersuply 380w yeterli olurmu? sizce en az powersuply ne kadarlık olması lazım , mevcut sistem ile crysisi düşük ve normal seviyede kasmadan oynuyorum sorun yok ama daha ileri bir seviye ekrankartına geçmeyi düşünüyorum oyunlar için yardımlarınız için şimdidden teşekkür ederim
  • Git HighPower Absolute 650W al.2 Tane PSU ile güzel verim alamazsın.Hem aşırı ses ve fazlalık hemde performans düşüklüğü yaşıyabilirsin.

İmzamki sistem paşalar gibi kullanıyorum absolute ile.Gerçi 650W PSU bile çok fazla geldi.Sadece amper değeri yüksek diye almıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ermanunal01 -- 18 Şubat 2009; 2:46:20 >
  • çok teşekkür ederim
    peki powersuply nin en az ne kadarlık olması lazım
  • Alacağın sisteme en az ama en az 500W gerek.Bendeki 4850 resmi sitesinde minimum 450-480W'lik PSU istediğini söylüyordu.
  • teşekkür derim verdiğin bilgiler için
  • quote:

Orjinalden alıntı: ermanunal01

Git HighPower Absolute 650W al.2 Tane PSU ile güzel verim alamazsın.Hem aşırı ses ve fazlalık hemde performans düşüklüğü yaşıyabilirsin.

İmzamki sistem paşalar gibi kullanıyorum absolute ile.Gerçi 650W PSU bile çok fazla geldi.Sadece amper değeri yüksek diye almıştım.

Benim psu dan Harika bir psu..
  • Şahsen bir arkadasın makinası icin çift powersup calıştırdım
    arkadaslarında dedıgı gibi cdrom yuvalarına yerleştirdim ancak ben 2 power icin yeni bir casa yaptım pleksiden
    ve sadece ihtiyacımız olacak kadar baglantı ucu bıraktım
    2 power icin gereken elektirigide casa icinden hallettim bunun icin power kablolarında oynama yapmam gerekti ve ayrıca tamam ladıktan sonra kasaya kablo mod yaptım bırakın kablo karbasasını ortada neredeyse kallo yok gibi :D
    en önemli olayda bu işte 2 powerin aynı anda calışma meselesidir.Ayrıca elektronik bilgin birasda olsa yoksa hic bulasma ne power kalır ortada nede makina :D
    Ama yapmaya karar verirsen 2 poweri bir arada nasıl calıştıracagını arastır ilk önce!

Benim yaptıgım sistemde gorsel acıdanda goze hitap eden bir şekildeydi onun icin kasada herangi bir gorsel bozuklugada neden olmadı
    ısınma konusundada sunu soyleye bilirim eger kasa ici hava sirkülasyonun dogru bicimde ayarlanırsa vede powerların harcıyacagı gücü esit miktarlarda dagıtarak powerleri yormassan herangi bi sorun cıkarmazz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olympiatiger -- 20 Şubat 2009; 18:31:11 >

• quote:

Orjinalden alıntı: cool17

ikinizede teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.

core2 e6700 2.7 ghz
    asus p5 965 performans anakart
    geforce 6600gt 256 mb ( ati 4870 alacam )
    2 gb ddr2 800 soğutuculu ( 4 gb ddr3 1066 alacam )
    250 hdd
    22 lcd
    skaystar 2.6 D
    dvd rom
    2+1 creative
    380w psu

bu sistemin ekrankartı ve ramlerini yükseltecem powersuply 380w yeterli olurmu? sizce en az powersuply ne kadarlık olması lazım , mevcut sistem ile crysisi düşük ve normal seviyede kasmadan oynuyorum sorun yok ama daha ileri bir seviye ekrankartına geçmeyi düşünüyorum oyunlar için yardımlarınız için şimdidden teşekkür ederim

http://global.msi.com.tw/index.php?func=power gir bu siteye yaz özellikleri söylesim ama tam girmelisin numaralı

• bendede var 2 powersupley ama anakarta bağlamayınca çalışmıyor hangi pinleri doldurmamız gerek çalışması için bilen varmı ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.