Şimdi Ara

Chery Neden Tutulmuyor ? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
162
Cevap
0
Favori
53.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim adım kazım bu chery bana lazım...

türkiyeye fabrika kurmayı ciddi ciddi düşünüyor bu çekikler...

lan olum, siz bir adam gibi otomobiller üretin sonra gelir kurarsınız fabrikayı.

bunlar sadece otomobillerin tasarımlarını taklit etmekle kalmıyor, şirketlerin politikalarını da taklit ediyor.

almaya karar verdiyseniz buyrun burdan yiyin,

http://www.youtube.com/watch?v=gz3oyo-irj4

izleyemeyen olursa özetliyeyim; asyada üretilen araçların çarpışma sonuçları; japonlar ve koreliler euro ncapdan 4 ve 5 yıldız alırken çinliler 0 (yazıyla sıfır) yıldız alarak akardiyon haline gelmiş arabalarını bagaja atıp eve dönüyorlar.

• Fiat ve Renault fabrika kurduğunda çok mu iyi araç üretiyordu. Allah aşkına ya. Araç üretmek için sana mı soracaklar. Emin ol fabrikayı kurup 14000 kişiye iş verince bakalım o insanlar ne diyecek. Şimdi olay şu. O gösterdğin video'yla Türkiye'de satılan modeller birbirinin aynı değil. Arkadaşım madem o kadar cok araştırmayıseviyorsun girersin youtube'a aratırsın tiggo crah test'i aratırsan o zaman görürsün. Hem alia için hemde tiggo içn gayet başarılı test videoları var. Neyse başından beri söylediğm gibi bu önyargı bu körü körüne markacı zihniyet Türkiye'de yerleşik olduğu sürece biz kötü mallara muhtacız. Elmayla armutu birbiriyle kıyaslama yeteneği bir tek burdaki arkadaşlara nasip kısmet olmuş anladığım kadarıyla
  • Çin üretimi daha doğrusu Çin sermayeli otomotiv firmaları da bir gün bir yerlere elbette gelecekler, bunlar sadece başlangıç.

Zamanında Japon otomobillerinin Türkiye'de düştüğü durumları bilenler ve yaşamışlar da elbet vardır. 1970'lerden bahsediyorum...

Hyundai - Kia gibi markalar neydi nerelere geldi?

Şuanda üretilen Çin arabaları iyi olmayabilir, onlar da kendilerini geliştireceklerdir.
  • Neden bu kadar saldırıyorsunuz? babanızın malı mı bu chery?

Ben kendi adıma size saldırmıyorum aracı sevmediğimi ve insan olan kişiye yakıştırmadığımı söylüyorken;
    siz direkt, aldığınız aracı beğenmeyenlere ve eleştirenlere ağzınızdan köpükler saçarak saldırıyorsunuz..

Bu kadar agresif olmanızın psikolojik tanımı nedir acaba çok merak ediyorum.. Savunma mekanizması mıdır ya da daha teknik olarak nedir acaba..

Hiç hoş karşılanmıyorsunuz bilesiniz.. (ha umrunuzdaysa bu tabi.. )

---------------------------

Bir de benim araçlardan anlamadığım söylenmiş şimdi gördüm

Ekran karşısında kiminle konuştuğunu ne biliyorsun ki diyerek peki sen daha çok şey biliyorsundur eminim diyorum.. Seçtiğiniz araçlardan çok belli bu

Ne yazarsanız yazın cevaplamayacağım..

Güle güle kullanın araçlarınızı.. Allah içinize sindirsin, kaza ceza beladan uzak tutsun..

İyi günler..

• Bu arada kaliteyi belirleyen şey; Arz tabep eiğrisinin doru tarafında olup müşteriye en uygun maliyetle n uygun ürünü sorunsuz olarak verebilmektir. Aynı segmentte 50000TL lik bir araçla 20000 Tl lik iki aracı birbiriyle karşılaştırmak bilimsel olmaktan uzak olur. Öncelikle ne kadar ekmek o kadar köfte mantığını tekrar hatırlamanızı tavsiye ederim. Bunun yanında daha öncede defaten söylediğim gibi elmayla armutu birbiriyle kıyaslamayın. Mercedes kötü bir markamı; cevap elbetteki hayır o zaman neden C serisinin NCAP testleri (Kaldi ki NCAP resmi değil özel bir kuruluştur) ya berbat yada hiç yok. Yada neden porche yada ferrari bu teste katılmıyor. Yada atlaya atlaya satın aldığınız yeni nesil kus serisi olan albea ve palio lar. Ne demekmiş o resimde gördüğünüz hem farklı bir model hemde farklı bir üretici.

Tekrar söylüyorum ben fanatiklik yapmaya çalışmıyorum. Yada kimseden seçimime onay vermesini beklemiyorum. Ama kızdığım nokta haksız yere bir reklam da da dendiği gibi azı olanın konuşması. Arkadaşlar lütfenwww.vta.co.uk adresini ziyater edip "Vehicle Type Approval" belgesinin ne anlama geldiğini hangi kriterleri istediğini ve değerlndirilme şartlarını bir gözden geçirsin. Bu araçlar (En azından benim ki) Avrupa da Dodge markası ile satılıyor. Ve 61 ülkede satışta. Ve en önemli nokta bu araçlar Avrupa birliği araç tip onay belgesene sahip. Kalite görecelidir. O yüzden yorum yaparken lütfen bilimsel çerçevede kalıp yaptığınız eleştirilerin klasik "Türk Eleştirisi" yerine mantıklı yapıcı eleştiriler olmasına dikkat edin.

• Dayanıksız olduğu için.Chery
  • Ben anlayışsız davranmıyorum sadece belirli bir yaş ve eğitim düzeyindeki insanların bu şekilde konuşmlarını kaldıramıyorum. Yanlış yaptığım yerde seve seve özür dilerim ancak sizde tüm bu forumda bu aracı almış insanlara karşı yapılan şahsi saldırılara varan şeyleri okuduğunuzda kesin sizde çıldırırsınız. Ben sadece 3 gündür burda yazmaya çalışıyorum. O da aracımla ilgili okumaya çalışırken gördüklerin karşında delermemden ötürü.

Tekrar uslubum için özür dilerim.

Her mesajımın altında tekrar etmeye çalıştığım bir şey var. Tüm yazılarımı okursanız göreceksiniz. Zevkler ve renkler tartışılmaz. Benim tek isteğim ttekel halinde haketmedikleri kadar çok parayı bizim üstümüzden kazan firmalarla ilgi. Son kez bir şeyi tekrarlamak istiyorum marka, menşeii önemli değil keşke daha rekabetçi firmalar ülkeye daha kaliteli ve ucu ülkeye girsede bu burnu büyüklerin (firmaların) burnu sürtülse!!!!

• @LGSET

Sizin anlatmak istediklerinizi okuyan ve önem veren insanlar vardır elbet. Burada kaç kişi Chery kullanmış da gelip çok kötü araba şurası şöyle burası böyle diyebilecek kadar fikre sahip?

Bir konu açsanız ve o konuda bir günlük gibi aracınızla yaşadıklarınızı anlatsanız, tahminimce bir çok kişinin fikir sahibi olabilmesi adına güzel bir paylaşım olur. Tabi sinirlerinizi yükseltecek ve saygısızca gelebilecek yorumlar da elbet olacaktır, onları da göz önünde bulundurmak lazım :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tubo

@LGSET

Sizin anlatmak istediklerinizi okuyan ve önem veren insanlar vardır elbet. Burada kaç kişi Chery kullanmış da gelip çok kötü araba şurası şöyle burası böyle diyebilecek kadar fikre sahip?

Bir konu açsanız ve o konuda bir günlük gibi aracınızla yaşadıklarınızı anlatsanız, tahminimce bir çok kişinin fikir sahibi olabilmesi adına güzel bir paylaşım olur. Tabi sinirlerinizi yükseltecek ve saygısızca gelebilecek yorumlar da elbet olacaktır, onları da göz önünde bulundurmak lazım :)

Teşekkür ederim. Fikriniz gerçekten mantıklı. Aslında ben sadece yardımcı olmka istiyorum. Burada sizin de söylediğiniz gibi daha çıplak gözle bile arabayı görmeden yorum yapmaya, hakaret etmeye çalışna insanlar var.

• quote:

Orjinalden alıntı: Alp Akar

benim adım kazım bu chery bana lazım...

lan olum, siz bir adam gibi otomobiller üretin sonra gelir kurarsınız fabrikayı.

bunlar sadece otomobillerin tasarımlarını taklit etmekle kalmıyor, şirketlerin politikalarını da taklit ediyor.

izleyemeyen olursa özetliyeyim; asyada üretilen araçların çarpışma sonuçları; japonlar ve koreliler euro ncapdan 4 ve 5 yıldız alırken çinliler 0 (yazıyla sıfır) yıldız alarak akardiyon haline gelmiş arabalarını bagaja atıp eve dönüyorlar.

Madem çinlilere bu kadar antipatin var. O zaman Çinde üretilmiş hiçbir ürünü almayacaksın.Bilgisayarlar, cep telefonları, tekstil ürünleri, motorsikletler, kimsayal ürünler.Aklına ne gelirse Çinde üretilen ne mal varsa hiçbirini alma kardeşim.Zaten senin gibi ileri zekalı kişiler için ne gerek var çin mallarına.Sen git Lacosteden , arabanı audiden , üzerindeki pantalonu armaniden, altina giyindiğin donuda ''GUCCI'' 'DEN ALIRSIN.Nasıl olsa paran bol senin kardeşim.Uzak dur çin mallarından.

Türkiye'de insanlar bu kadar işsizlikten kıvrınırken , aclık içinde yaşarken, adamlar gelmiş yatarım yapacak, sen adamlara küfür ediyorsun.Senin gibiler yüzünden bu ülkede binlerce insan eve ekmek götürebilecekken, götüremeyecek duruma düşecek.Bu nasıl vicdandır.Bu nasıl mantıkdır.Anlamıyorum.Dalga geçtiğin Çinliler ülkelerine yatırım çekmek için bedava arazi veriyor ama sen gelenlere küfür ediyorsun.

Şimdi Çinliler mi akıllı burda yoksa sen mi kardeşim? Bunu bile düşünemeyecek kadar acizsin.

Demek ki babanın parası bol.Yemeye devam.

Afiyet olsun kardeşim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kal_sau -- 22 Haziran 2009; 16:39:42 >

• quote:

Orjinalden alıntı: kal_sau

quote:

Madem çinlilere bu kadar antipatin var. O zaman Çinde üretilmiş hiçbir ürünü almayacaksın.Bilgisayarlar, cep telefonları, tekstil ürünleri, motorsikletler, kimsayal ürünler.Aklına ne gelirse Çinde üretilen ne mal varsa hiçbirini alma kardeşim.Zaten senin gibi ileri zekalı kişiler için ne gerek var çin mallarına.Sen git Lacosteden , arabanı audiden , üzerindeki pantalonu armaniden, altina giyindiğin donuda ''GUCCI'' 'DEN ALIRSIN.Nasıl olsa paran bol senin kardeşim.Uzak dur çin mallarından.

1.ci si çinlilere antipatim falan yok bu konuya özel bişiydi...istediğim alırım kimse de karışamaz..birkaç teknojik şey dışında çin malından uzak dururum...
    merak etme o dediğin markaların hepsi türkiye de yapılıyor en basitinden lacoste . rahat ol..;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi handsome bob -- 22 Haziran 2009; 16:40:08 >

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: kal_sau

quote:

1.ci si çinlilere antipatim falan yok bu konuya özel bişiydi...istediğim alırım kimse de karışamaz..birkaç teknojik şey dışında çin malından uzak dururum...
    merak etme o dediğin markaların hepsi türkiye de yapılıyor en basitinden lacoste . rahat ol..;)

Dünyadan haberin olmadığı o kadar açık ki.Gülüyorum ne desem boş.

• @ kal_sau allah akıl fikir versin diyorum başka bişiy demiyorum..lafı nerden nereye dolandırmışsın..merak etme benim unuttuklarım senn bildiklerin kadardır. dünyadan haberim yokmuş külahım boşta şuan...=))
  • Tutmamasının sebebi basit. arabayı 4900 dolara alıyorlar Çin'den. Ederi 7.500 Lİra. Vergiyle 11.000 liraya satılması gereken araca 19.999. 99 kuruş çekerlerse tutmaz tabi. Sat bakalım anahtar teslim 11.500 liraya tutuyormu, tutumuyormu o zaman gör....

Yerli otomobilciler fiyatla imaj peşinde. Aman araçlarımızı fakirler almasın, imajımız düşmesin peşindeler... Bende diyorum ki her tarafınız imaj olsa ne olur? Olmasa ne olur.?
  • arkadaşlar aracım ile ilgili yaşadıklarımı
    http://forum.donanimhaber.com/m_32541238/mpage_1/key_//tm.htm

başlığında yeni bir konuda açtım. Merak edenler ordan bakabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: LAST_DRIVER

Tutmamasının sebebi basit. arabayı 4900 dolara alıyorlar Çin'den. Ederi 7.500 Lİra. Vergiyle 11.000 liraya satılması gereken araca 19.999. 99 kuruş çekerlerse tutmaz tabi. Sat bakalım anahtar teslim 11.500 liraya tutuyormu, tutumuyormu o zaman gör....

Yerli otomobilciler fiyatla imaj peşinde. Aman araçlarımızı fakirler almasın, imajımız düşmesin peşindeler... Bende diyorum ki her tarafınız imaj olsa ne olur? Olmasa ne olur.?

Aslında haklısın arkadaşım ama sanırım VTA ve 3CE alabilmek için çin versiyonlarıyla avrupaya ithal edilenler arasında fark var. Belki sebep bu olabilir çünkü benim araım da bile en başta ağırlık çin versiyondan 132 kg daha ağır. Tabii dediğin gibi daha ucuz olsa daha iyi tutunabilirdi. Ama belkide ucuz etin yahnisi durumu olup ters bir etkide yaratabilirdi. Türk insanı zor bir tüketici grubu bence

• LGSET;

Tubo gerekenleri söylemiş. Bana kalırsa boşa nefes tüketiyorsun bazı insanlar için. Malum, her şeyi bildiğini düşünen insanlardan uzak durmak gerek. Türk toplumu üretmekten bihaber olduğu için tüketmek zorundadır her daim. Dolayısıyla olaya da tüketim açısından bakarlar. Ne Chery ne Geely ne de DFM. Bugünlere nasıl geldiler, ne gibi zorluklarla mücadele ettiler ya da ediyorlar? Umrunda bile değildir bizim asi gençliğin. Çin'in üretim kapasitesini bilmek şöyle dursun, Çin'in yerini yurdunu bilmez çoğu. Çin'i kaliteli mal üretemiyor sanırlar ve bunu da millete anlatmaktan zevk alırlar saçma sapan karşılaştırmalarla. Çin istediği her şeyi, her şekilde üretebilecek kadar büyük bir potansiyele sahiptir. Bunu yapıyor da zaten. Fakat dünyadaki ekonomik düzen gereği Çin sana BMW kalitesinde Chery'yi Tata fiyatına satmaz. 3 kuruşa 5 köfte diye bir şey yoktur. Anlayın artık bunu. Bilmem kaç defa Güney Kore örneği verildi. Eskinden Chery, Geely, Great Wall yerine dalga geçilen markalar Hyundai, Kia gibi markalardı. Sonuç ortada. Gelişim süreci afedersiniz "zart" diye tamamlanmaz. Dolayısıyla hedeflere de "zort" diye ulaşılmaz.

Daha önce de söyledim; geçin dalganızı. Elinizde kalan tek oyuncak bu. Aman ha örnek almayın bu adamları. Çünkü çalışıyorlar. Neyinize lazım değil mi? Gün gelecek bizim insanlarımız da otomobil üretecek. Birden fabrika açılacak ve "A" markası Maserati ayarında bir araç koyacak önümüze. Tek atışta 12'den vuracaklar. Umutlarınız yeşil kalsın hep. Suyunuz bitince uyduruk bir Chery Alia taksiye biner ve oradan uzaklaşırsınız.

• quote:

Orjinalden alıntı: ahmetcan44

LGSET;

Tubo gerekenleri söylemiş. Bana kalırsa boşa nefes tüketiyorsun bazı insanlar için. Malum, her şeyi bildiğini düşünen insanlardan uzak durmak gerek. Türk toplumu üretmekten bihaber olduğu için tüketmek zorundadır her daim. Dolayısıyla olaya da tüketim açısından bakarlar. Ne Chery ne Geely ne de DFM. Bugünlere nasıl geldiler, ne gibi zorluklarla mücadele ettiler ya da ediyorlar? Umrunda bile değildir bizim asi gençliğin. Çin'in üretim kapasitesini bilmek şöyle dursun, Çin'in yerini yurdunu bilmez çoğu. Çin'i kaliteli mal üretemiyor sanırlar ve bunu da millete anlatmaktan zevk alırlar saçma sapan karşılaştırmalarla. Çin istediği her şeyi, her şekilde üretebilecek kadar büyük bir potansiyele sahiptir. Bunu yapıyor da zaten. Fakat dünyadaki ekonomik düzen gereği Çin sana BMW kalitesinde Chery'yi Tata fiyatına satmaz. 3 kuruşa 5 köfte diye bir şey yoktur. Anlayın artık bunu. Bilmem kaç defa Güney Kore örneği verildi. Eskinden Chery, Geely, Great Wall yerine dalga geçilen markalar Hyundai, Kia gibi markalardı. Sonuç ortada. Gelişim süreci afedersiniz "zart" diye tamamlanmaz. Dolayısıyla hedeflere de "zort" diye ulaşılmaz.

Daha önce de söyledim; geçin dalganızı. Elinizde kalan tek oyuncak bu. Aman ha örnek almayın bu adamları. Çünkü çalışıyorlar. Neyinize lazım değil mi? Gün gelecek bizim insanlarımız da otomobil üretecek. Birden fabrika açılacak ve "A" markası Maserati ayarında bir araç koyacak önümüze. Tek atışta 12'den vuracaklar. Umutlarınız yeşil kalsın hep. Suyunuz bitince uyduruk bir Chery Alia taksiye biner ve oradan uzaklaşırsınız.

Son noktayı koymuşsunuz. Tebrik ediyorum

• Çin arabasına 28 bin lira verilir mi? Allah alık fikir versin denir Cipine de verilebilir 35 lira, ayranım yok içmeye ciple gidiyom gezmeye diye
  • quote:

Orjinalden alıntı: erakcora

Çin arabasına 28 bin lira verilir mi? Allah alık fikir versin denir Cipine de verilebilir 35 lira, ayranım yok içmeye ciple gidiyom gezmeye diye

Bu adam bi bu kelimeyi ezberlemiş söyleyip duruyor

İnsanlar artık anlamak istemiyorlar sanırsam cherylerin iyi arabalar olduğunu ustalar bile söylüyorlar saclarının kalın ve kaliteli olduğunu siz hala aracı kötüleme peşindesiniz şundan eminim ki ilerde sizlerde chery kullanıcısı olucaksınız!!!

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.