Şimdi Ara

Y A R D I M TİGUAN MI KUGA MI COMPASS MI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
55
Cevap
1
Favori
22.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

VW TİGUAN 1.4 TSİ 150 BG

FORD KUGA 2.0 TDCİ

JEEP COMPASS 2.4 LİMİTED

H A N G İ S İ

• Compass çok güzel bence ama 2.4 vergisi biraz kötü olabilir. Kugayı tam bilmiyorum ama bana göre vw tasarımı daha güzel tsi olması avantaj ama doğuş fiyat politikası kötü. Ben olsam compass i eler gider ikisini test ederdim
  • tiguan vergi avantajı var fakat 1.4 tsi olanı düz vites
    http://forum.donanimhaber.com/m_29015367/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meta80 -- 15 Şubat 2009; 22:11:42 >
  • Tiguan derim

Dsg seçeneği de olabilseydi keşke 1.4 tsi da
  • AZKMLİ BMW X3 DERİM
  • ben kugayı tercih ederdim bu tarz araçlara yüksek torklu dizel motorları yakıştırıyorum ben compassta neden yüksek hacimli bir benzinli motor
    tercih ettiniz anlamadım 2.0 dizel motoru daha mantıklı ama patriot ve compasların iç mekan kalitelerinin düşük olduğunu duymuştum forumda
    patriot sahibi arkadaşımız var o daha net bilgiler verecektir
  •  Y A R D I M  TİGUAN MI KUGA MI COMPASS MI
  • VW TİGUAN 1.4 TSİ 150 BG Vergisi yüzünden alınabilinir ama son kasa golf'ün yerden yüksek versiyonu gibi

FORD KUGA 2.0 TDCİ Dizel olmasından dolayı tercih edilebilinir ama cok sert oldugunu tüm yolu iceride hissettirdiğini duydum

JEEP COMPASS 2.4 LİMİTED Jeep modelinin en az tutulan serisidir oyuncak gibi kötü bir görünüse sahiptir ama işcilik kullanım süperdir aynı zamanda vergide süper

Egerki jip tarzı bir arac almak istiyorsan uygun olarak VW Tiguan 1.4TSİ tercih edilebilinir hem vergi hemde az yakması anlamında ama motor tatmin edicimidir o tartışılır
  • Bence de bu :

Y A R D I M  TİGUAN MI KUGA MI COMPASS MI

Forester 2.0 TD .
  • Tiguan konusunda kullandığım araç olması bakımından bilgi vermek istedim. Diğer araçları kullanmadım.

-1.4 TSI versiyonunda manuel vites zorunlu olarak, otomatik versiyonu yok.
    -Belirgin bir şekilde Vergi ve yakıt avantajı var.
    -Araç bir SUV a göre son derece konforlu. Ses yalıtımı çok güzel , klasik VW konforunu hissediyorsunuz.
    -Motor gücü konusunda tır-tır Dizel sesi duymadan, uygun yakıt ve TSI teknolojisiyle güçlü tork ve beygir hissetmek isteyenler için ideal.
    (150 BG benzinli ve 240 Nm tork) oldukça tatmin edici olduğunu belirteyim. Benzinli bir motorda 240 Nm torkun dizel motordaki karşılığının 300 Nm üzerinde olduğunu belirtmek lazım. O nedenle zaten spor bir otomobil kullanıyormuş gibi kıvraklık hissediyorsunuz araçta. Aracın ağırığı da gereksiz fazla değil 1550 Kg civarında, biraz kompakt olması da bunda etken.
    -Hızlanma 0-100 : 9,6 sn (bildiğim kadarıyla böyle bir değer SUV ya da Jeep türü araçlarda pek yok)
    -Güvenlik donanımları ve sağlamlık derseniz herşey var zaten.
    -Yol tutuşu yüksek bir araç olmasına rağmen gerçekten çok iyi.
    -Autohold (hillholder), elektronik park freni gibi diğer bir çok araçtan ayrılan fonksiyonel donanım mevcut.

Manuel vites sorun değilse mutlaka 1.4 TSI 4x4 Tiguan'ı test ediniz.

quote:

Orjinalden alıntı: zeus132

ARKADAŞALR YARDIM EDİN

VW TİGUAN 1.4 TSİ 150 BG

FORD KUGA 2.0 TDCİ

JEEP COMPASS 2.4 LİMİTED

H A N G İ S İ

• FORD KUGA 2.0 TDCİ
  • quote:

Orjinalden alıntı: vincentvega

Bence de bu :

Y A R D I M  TİGUAN MI KUGA MI COMPASS MI

Forester 2.0 TD .

Bence de FORESTER td Çünkü müthiş ekonomik bir motoru var

• kuga
  • vw daha iyi galiba
  • Kıyaslamalarda motor teknolojisini incelemekte fayda var bence.
    Genel olarak TSI motor teknolojisinin bir çok avantajı var aslında. Örneğin 1.4 motorla 150 BG ve 240 Nm torku hissediyorsunuz, araç gerçekten çok kuvvetli.Yakıt ve vergi makul oranlarda. Yani mutlaka dizele binmek zorunda bırakmıyor sizi. Ne dizel sesini dinliyorsunuz, ne de dizelin ekstra bakım masraflarını ne de alırken ekstra parasını ödemiyorsunuz.
    Alıntı:
    TSI Çift şarjlı (TURBO ve SUPERCHARGER) direkt enjeksiyonlu motor:
    Diğer motor seçenekleri ile karşılaştırıldığında 1.4 litrelik TSI motorda oluşan yüksek basınç ve sıcaklık nedeniyle dayanıklılığı maksimum düzeye taşımak adına bazı ilave korumalar geliştirilmiştir. ürneğin yüksek yanma ısısı ve basınca karşı silindir bloğu grafit lamelli gri dökme demir ile imal edilerek dayanıklılık artırılmış, soğutma sistemi geliştirilmiş ve triger kayışı yerine metal zincir kullanılmıştır.
    TSI, tüm devirlerde etkili ve aynı zamanda yakıt tasarrufu da sağlayacak mükemmel bir kombinasyonu ifade etmektedir. Alt devirlerde kompresörle kontrolü ele alan ve daha sonra turboşarjla etkili olan bir yükleme tertibatının birleşimi olan ve başka örneği bulunmayan yüksek bir mühendislik harikasıdır.

Ford Kuga Focus bantından , Tiguan Golf bantından çıkıyor. Jeep Compass hakkında bilgim yok. Ama genel beklenti olarak ;
    Tiguan'dan Sessizlik, iyi yalıtım, Turbo ve Supercharger teknolojili TSI motor avantajları (9,6 sn 0-100/150 BG/makul yakıt/240 tork/vergi avantajı), sağlamlık ve güvenlik, konfor ve bir otomobil kadar kıvraklık ve ataklık, bekleyebilirsiniz. Kullanılan 4x4 teknolojisi de çok iyi. Görünüm olarak ta klasik VW çizgileri var.Zevke hitap ediyor bence.
    Yukarda saydığım özellikleriyle bence SUV ya da orta sınıf cipler içerisinde bir çok markadan ciddi anlamda ayrılıyor. Benim tercih kriterlerim bu şekilde.
    Fark yaratıyor. Bu özelliklere sahip olmak için ekstra ödemek gerekmiyor. Ama dilerseniz deri koltuğa, açılır tavana ya da zevke kalmış 2-3 donanıma ekstra ödersiniz. Ama en önemlisi kaliteye,sürüş zevkine,güçlü ve ekonomik motora en baz haliyle para harcamak.

quote:

Orjinalden alıntı: zeus132

ARKADAŞALR YARDIM EDİN

VW TİGUAN 1.4 TSİ 150 BG

FORD KUGA 2.0 TDCİ

JEEP COMPASS 2.4 LİMİTED

H A N G İ S İ

• OSCARMİLLER ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM SENDE TİGUAN SAHİBİSİN DEĞİLMİ
  • Evet, o nedenle zaten bildiğim ve kullandığım kadarıyla açıklama yapıyorum. Yani binip kullanmadan bu kadar yorum yapamazdım zaten.Bende almadan önce araştırdım. Ama örneğin Audi Q5 sorsan, ya da BMW, freelander,volvo vs.vs. o zaman kıyaslama yapmadan o markaları tercih et derim. Bütçe olarak açılmak gerekiyor o durumda da doğal olarak.

quote:

Orjinalden alıntı: ZEUSSSEÇO

OSCARMİLLER ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM SENDE TİGUAN SAHİBİSİN DEĞİLMİ
  • tiguan dışarıdan güzel ama içersi direkt golf plus.

kuqanın içi de aynı şekilde c-max.

cr-v veya renault kaleos bakın derim.
  • quote:

Benzinli bir motorda 240 Nm torkun dizel motordaki karşılığının 300 Nm üzerinde olduğunu belirtmek lazım.

Motorlar konusunda uzman değilim, ama bunu ilk defa duyuyorum.
    Bu konuda daha fazla bilgi almak mümkün mü?
  • renault koleosu mutlaka ve mutlaka inceleyin derim
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.