Şimdi Ara

'DAV-DZ630' Veya 'DAV-DZ660'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
3.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşalar DAV-DZ630 ve DAV-DZ660 Arasındakş Fark Nedir Acaba?

Arada Yaklaşık 210-220 TL'lik Bir Fiyat Farkı Var Ama Özelliklerine Baktığımda Aynı Gibi Gözüktü.

DVD Falan İzlemicem Açıkçası. Xbox Ve PS3'de Oyun Oynerken Kullanıcam.

Logitach Z-5500'e Baktım Ama Onunda XBOX 360 Ve PS3'e Bağlanması İçin Kablo Dönüştürücü Falan Gerekiomuş.

Ne Yapamam Lazım? Tercihimi Hangi Ses Siteminden Yana Kullanmalıyım?

• sony ses sisemlerini yakından takip eden birisi olarak bunlardan 2 sinide düşünme derim nededinide 2 sininde bildiğim kadarıyla woofer leri pasif ses açısından iyi olmayan bişeydir ayrıca cihazına bağlanabilirlik açısındanda sıkıntı yaşarsın cihazında en az 3 hdmı 2 optik 2 koaxial girişlerin olması gerekir onun için foruma katıldığım günden beri kendi cihazımdan behsedib duruyorum milletde reklam falan sancak ama neyse.... benim kullandığım anfi sony ht-ddwg800 bir incelemeni tavsiye ederim şimdiki fiyatını bilmiyorum ama 660 la kafa kafayadır sanırsam
  • sadece konsolda kullanacaksan ev sinema sistemine para vermenin ne gereği var?yalnız hoparlör değil midir alman gereken?
  • hoparlörleri nereye bağlayacak
    amfi lazım ona da

quote:

Orjinalden alıntı: plateau

sadece konsolda kullanacaksan ev sinema sistemine para vermenin ne gereği var?yalnız hoparlör değil midir alman gereken?
  • BENIM BULDUGUM FARKLAR

SONY DAV-DZ630 da sadece HDMI Giriş var ve fiyati 532,99 TL

http://www.istanbulbilisim.com.tr/SONY_DAV-DZ630-5.1-EV-SINEMA-SISTEMLERI,5715.html

AMA

SONY DAV-DZ660 da USB Slottan Doğrudan Çalma + USB + HDMI Bağlantı + S-AIR İle Opsiyonel Kablosuz Arka Hoparlörler Hazır Bağlantı var ve fiyati 689,10 TL

http://www.istanbulbilisim.com.tr/SONY-_DAV-DZ660-5.1-EV-SINEMA-SISTEMLERI,5817.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxalanya -- 16 Şubat 2009; 0:55:26 >

• AYRICA SENLE AYNI DERTTEN MUZDARIP BIRI OLARAK BEN OLSAM

BUNU DUSUNURDUM, TABI AYAKLAR SENIN ICIN ONEMLI DEGIL ISE AYRICA FIYAT 399,19 TL

http://www.istanbulbilisim.com.tr/SONY_DAV-DZ260B-5.1-EV-SINEMA-SISTEMLERI,6974.html
  • @maxalanya

teşekkür ederim ama plateau nun dediği doğru. ev sinema sistemi almama gerek yok.

logitech z-5500 de karar kıldım. onu araştırıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leingrad -- 16 Şubat 2009; 1:33:52 >
  • Rica ederim ama bence ekonomik olarak yanlis yoldasin.

Senin bahsettigin urun 1.014,59 TL

http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?CategoryID=256&ProductID=bd7017

Ama diger urunler ustelik Ev sinemasi sistemide dahil 600 TL civari.

Ayrica sunu belirtmemde de yarar var, gecmis teknoloji alisverisi deneyimlerim bana sunu ogretti: Bir urun alirken bir cok amaca hizmet edenler ve gelisime acik olanlari tercih etmekte yarar var.

SONY`yi de USB ve HDMI ozelligi yuzunden secmelisin derim ama tabiki karar senin.

Yanliz neye karar verirsen ver bana PS3 ile baglanti sonucunda haber vermeni rica edecegim.

• quote:

Orjinalden alıntı: maxalanya

Rica ederim ama bence ekonomik olarak yanlis yoldasin.

Senin bahsettigin urun 1.014,59 TL

http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?CategoryID=256&ProductID=bd7017

Ama diger urunler ustelik Ev sinemasi sistemide dahil 600 TL civari.

Ayrica sunu belirtmemde de yarar var, gecmis teknoloji alisverisi deneyimlerim bana sunu ogretti: Bir urun alirken bir cok amaca hizmet edenler ve gelisime acik olanlari tercih etmekte yarar var.

SONY`yi de USB ve HDMI ozelligi yuzunden secmelisin derim ama tabiki karar senin.

Yanliz neye karar verirsen ver bana PS3 ile baglanti sonucunda haber vermeni rica edecegim.

hepsiburada bayaa bi kazık satıyor ürünün fiyatı 650 ytl falan mavi bilgisayarda.

belirttiğim diğer sony ürünlerin subları pasif malesef. bu z5500 ün aktif sub wooferı var. onun için şimdilik ön planda tutuyorum.

deneyip sonuçları belirtirim tabiki..

• arkadaşlar bir sorum daha olucak. bravia 40W4000 için konuşacak olursak.

örneğin DAV-DZ660 'ı hdmi dan tv ye bağladık. tv nin diğer hdmi girişinede herhangi bi oyun konsolu bağladık.

sesi DAV-DZ660'in 5+1 inden rahatça alabiliyormuyuz. yoksa DAV-DZ660 ı ayrıca oyun konsolunada bağlamak mı lazım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leingrad -- 16 Şubat 2009; 18:25:03 >
  • Benim mantigima cillop gibi uyuyor ama denemek lazim iste.

quote:

Orjinalden alıntı: .:BBR:.

arkadaşlar bir sorum daha olucak. bravia 40W4000 için konuşacak olursak.

örneğin DAV-DZ660 'ı hdmi dan tv ye bağladık. tv nin diğer hdmi girişinede herhangi bi oyun konsolu bağladık.

sesi DAV-DZ660'in 5+1 inden rahatça alabiliyormuyuz. yoksa DAV-DZ660 ı ayrıca oyun konsolunada bağlamak mı lazım?

• arkadaşlar yokmu bilen? DAV-DZ660 yı takıcam ama örneğin ps3 den blueray veya popcorn hourdan mkv film izlicem.

sesi DAV-DZ660 dan tam randımanlı alabilicekmiyim. dts li falan.
  • aktif sub pasig sub olayı nedir acaba arkadaşlar açabilirmisiniz konuyu Sony dz260 almayı düşünüyordum kafamda soru işaretleri oluştu . Bazı arkadaşlar ürün hakkında iyi yorum yapmışlar daha doğrusu ilk kötü yorumu şimdi duyuyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: fatokato

aktif sub pasig sub olayı nedir acaba arkadaşlar açabilirmisiniz konuyu Sony dz260 almayı düşünüyordum kafamda soru işaretleri oluştu . Bazı arkadaşlar ürün hakkında iyi yorum yapmışlar daha doğrusu ilk kötü yorumu şimdi duyuyorum

aktif sub kendi bünyesinde yani kabinin içinde amfisi olan gücünü ordan alan pasif sub ise içinde amfi barındırmayan dışardan güç alan demektir önemli olan basın kalitesidir pasifte aktifte ii ses verebilir yeterki ii beslensin
  • pasif woofer ile aktif woofer açısından çok fark vardır! woofer in görevi zaten sesdeki düşük frekansları üstlenmesidir bu sebepten dolayı oluşabilecek gereksiz basslar ve yerinde daha temiz ve derin bass istiyosanız herzaman seçiminiz aktiften yana olsun
    ayrıca ses sistemine bir çok cihaz bağlanmak isteniyosa ne alırsanız alın toplam setteki dıgıtal giriş çıkış sayılarına bakın! örn;hd-optik-coaxsial...
  • quote:

Orjinalden alıntı: yuxeses

pasif woofer ile aktif woofer açısından çok fark vardır! woofer in görevi zaten sesdeki düşük frekansları üstlenmesidir bu sebepten dolayı oluşabilecek gereksiz basslar ve yerinde daha temiz ve derin bass istiyosanız herzaman seçiminiz aktiften yana olsun
    ayrıca ses sistemine bir çok cihaz bağlanmak isteniyosa ne alırsanız alın toplam setteki dıgıtal giriş çıkış sayılarına bakın! örn;hd-optik-coaxsial...

aktif ve pasif subwoofer arasındaki fark kesinlikle bu değil, ne alaka derin bass için aktif sub falan. aktif subwoofer kendisinden amfilidir, pasif ise amfisi yoktur dışarıdan bir amfiye bağlamak gerekir.

• aktif woofer içinde amfi olduğunu bende biliyorum!"DoMinicSS" sadece ses sistemleryle amma amatör amma profasyonel anlamda uğraşanlar iyi bilirki; aktif wooferler pasiflere göre çok daha iyi bass vermesidir!
    ben orada arasındaki farkı yazarken direk sonuçrtan bahsetmiştim yoksa wooferin içini dışını çalışma prensibini yazmaya ne gerek var! ben konuşulan (dz630-660) ların genel ses yapısı ve bağlanabilirlik durumunu kısaca özetlemek istemiştim
    bu arada tekrar yazmakta fayda var 660-630 düşünen arkadaşlar bu tür s-master yani içinde dvd playerde olan sistemler genelde dışardan opsiyonel bağlantılar için üretilmezler! ve ne alırsanız alın uzun zamanda kullanacağınızı var sayarsak bir çokta cihaz bağlanmak isteniyosa (str) amfilere yönelmenizi şittetle tavdiye ederim tabii bütceniz doğrultusunda...

• sonuçta dz260 ı tafsiye etmiyorsun yuxeses forumdaki SONY DAVDZ260 topiğnde 1 tek bile kötüleyen yok sen neden beyenmedin şimdi onu anlamadım
  • Aktif wooferlar pasif wooferlardan iyidir diye bir şey yok. Yanlış.

Amfi gücünüz yeterli ise pasif sub ilede gayet iyi bass ses alırsınız.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.