Şimdi Ara

toshiba taşına bilir bellek usb sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 160 gblik bir toshiba taşına bilir bellek aldım ama usbde çalışmıyor ön usblerde ama arkada çalışıot kablosu kısa olduğundan arkada kulanmak istemiyorum arka usblerde ama öndede çalışmıyor aşışğı yanıyor ama pcde görünmüyor ön tarafta nasıl çalıştıra bilirim
    ön tarafta diğer şmp3 telefon falan çalışıyor ssadece bellek açılmıyor

• Açıkcası anlayamadım biraz daha tene tane anlatsan
  • quote:

Orjinalden alıntı: serdar_16

160 gblik bir toshiba taşına bilir bellek aldım ama usbde çalışmıyor ön usblerde ama arkada çalışıot kablosu kısa olduğundan arkada kulanmak istemiyorum arka usblerde ama öndede çalışmıyor aşışğı yanıyor ama pcde görünmüyor ön tarafta nasıl çalıştıra bilirim
    ön tarafta diğer şmp3 telefon falan çalışıyor ssadece bellek açılmıyor

Y kablo şeklindeyse kullandığın usb kablo. Eğer illa ki ön usblerde kullanmak istiyorsan Ynin iki ucunu da tak. Çünkü ön usblere daha az voltaj gitme gibi bir problem söz konusu olabiliyor.
  • Y gibi derken usb 2.0 işte abii Y değil sanırım
  • Kasa önü usb iç bağlantı kabloları ince olduğundan, yeterli gelecek akım/gerilimi sağlayamıyor.
    bir çözüm gözükmüyor.

Biraz uzun kabloyla arkaya bağlamaya kalksanız kablo uzayacağından gene akım/gerilim yetmemesine bağlı çalışmayabilir.

y tipi olanlardan denemeniz lazım.
    (yani 2 usb yuvasına birden takılıp ikisinden birden güç alan tip kablo)

http://www.everythingusb.com/images/list/apricorn-aegis-bio-usb-cable.jpg
    http://www.wdc.com/global/images/products/accessories/WDCA029RNN.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keleminabi -- 15 Şubat 2009; 18:57:09 >

• En fazla 80-100cm olan usb 2.0 larda direk anakart üzerindeki çıkışa bağlanırsa problem yaşanılmayabilir. Ama zaten almışken Y kablo almakta fayda var.
  • bence sen bi tane usb uzatma kablolarından al ve onu arkaya tak öbür ucunu da masanın üstüne koy
  • onuda denedim olmadı sadece kendi kablaunda çalşıyor ama arkadaşın pc sinde öndeki usblerde çalıştı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.