Şimdi Ara

Kingston, ValueRAM serisi 24GB'lık DDR3 bellek kiti hazırlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Intel teknolojili SSD çözümlerini pazara sunmaya hazırlanan Kingston, yüksek kapasiteli yeni bellek kitleri üzerinde çalışıyor. 4GB'lık DDR3 bellek modülü geliştiren firma, 2x 4GB, 3x 4GB ve 6x 4GB'lık yeni bellek çözümlerini hazırlamakla meşgul. Bilindiği üzere Intel'in Core i7 platformu dahilinda, X58 yonga setli ve 6x DIMM slotlu anakartlar 24GB'a kadar DDR3 bellek desteği sunabiliyor yani hazırlıkları devam eden ValueRam serisi yeni bellek kiti Nehalem tabanlı işlemciler ile X58 yonga setli anakartlarda kullanılmak üzere hazırlanıyor.

Yüksek kapasiteli bellek kiti için demo videosu da hazırlayan Kingston, Gigabyte'ın X58 yonga setli X58-UD5 anakartında Intel'in Core i7 işlemcisiyle birlikte Value serisi 6 adet 4GB'lık bellek modülünü çalıştırdı. Kingston'ın açıklamalarına göre, ön-üretim aşamasında olan yüksek kapasiteli bellek kitinin maliyeti ise yaklaşık 2000$.

• çok merak ediyom 24gblık belleği nasıl bişey çalıştıracak bu bilgisayarlar
  • Maliyetler ucuzlayınca bunlar da PC'lerimize gelir, sıradan olur. 64bit işletim sistemleri standart olur.
  • şu an çok gereksiz bize ama bu kitler zaten bize değil
  • ucuzladığında 2x4 GB ilginç olabilir, 3 kanal şimdilik gereksiz görünüyor.
  • ben sistemime 2000dolar vermedim be yuhh
  • en azından bize gelmesine 5-6 sene var heyecanlanmaya gerek yok
  • 64 bit windows'lar bile maximum 16GB ram destekliyorlar.
    Hadi ürettip piyasaya sürdüler diyelim.Hangi işletim sistemiyle kullanmayı düşünüyorlar?
    Hayalet işletim sistemi yaratmayacaklarına göre Kingston biraz kolpalamış.
  • Win 7
  • quote:

Orjinalden alıntı: şampiyon bilo

64 bit windows'lar bile maximum 16GB ram destekliyorlar.
    Hadi ürettip piyasaya sürdüler diyelim.Hangi işletim sistemiyle kullanmayı düşünüyorlar?

quote:

Yüklü olan Windows Vista sürümüne bağlı olarak, Windows Vista'nın 64-bit sürümü 1 GB'den 128 GB'ye kadar RAM desteği sağlar. Windows Vista daha fazla fiziksel belleği adresleyebilmesi sayesinde, işlemleri fiziksel bellek ile takas etmek için gereken zaman en aza indirilir. Bu nedenle Windows Vista, işlemleri daha verimli şekilde yönetebilir. Bu bellek yönetimi özelliği Windows Vista'nın toplam performansının artırılmasına yardımcı olur.
    http://support.microsoft.com/kb/946765/tr

• Orjinalden alıntı: K.Kahriman

Orjinalden alıntı: şampiyon bilo

64 bit windows'lar bile maximum 16GB ram destekliyorlar.

Yüklü olan Windows Vista sürümüne bağlı olarak, Windows Vista'nın 64-bit sürümü 1 GB'den 128 GB'ye kadar RAM desteği sağlar. Windows Vista daha fazla fiziksel belleği adresleyebilmesi sayesinde, işlemleri fiziksel bellek ile takas etmek için gereken zaman en aza indirilir. Bu nedenle Windows Vista, işlemleri daha verimli şekilde yönetebilir. Bu bellek yönetimi özelliği Windows Vista'nın toplam performansının artırılmasına yardımcı olur.
    http://support.microsoft.com/kb/946765/tr

Çok saol dostum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sampiyon bilo -- 15 Şubat 2009; 11:18:38 >

• kingston biraz geç kalmış OCZ nin 4x4 gb ramlari piyasada dolaşıyor.
  • 24Gb mı : )) Ben 0.5Gb kullanıyorum 6 senedir yahu
  • videoyu izledim 8 sanal işletim sistemi çalıştırnışlar
  • Benim asıl dikkatimi çeken şey. 6*4 GB lık kullanan adam X58 anakart kullanan biridir ve value ram alacağını hiç düşünmüyorum. HyperX tercih eder eğer illede kingston alacam diyorsa.
    Ayrıca 64bit işletim sistemleri 128GB a kadar ram desteği sunar. Win Vista Ultimate 64 bit ile 24GB lık ramin tüm bitlerini kullanırsınız.
  • Biraz fazla gibi normal kullanıcı icin tabi serverlarda falan aslında olması gereken durum ;)
  • ev kullanıcılarıda alır bunu :D
  • Güzel haber 4gb modullu ramler çoğaldıkça alt kapasiteler de ucuzlayacaktır
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.