Şimdi Ara

Elektrikli Battaniye kullanıyormusunuz? Zararı Nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
3
Favori
116.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ozan.

2 sene önce fişte unuttuğum için ev yanıyordu yatmadan önce iki saat fişte bırak yatarken çıkart
    önemli not=yatmadan beş dakika önce mermer veya benzeri soğuk bir cisimin üstünde durun ve yatağa girin o keyfi hiçbiiyle değişmem

bu sefer de cır cır olup yatağı pisleymesinler
  • elektrikli battaniye zaten ana ısınma unsuru değildir yardımcı bir unsurdur arkadaşlar.. kesinlikle elektrik açıkken uyumayın isterse 5 tane devre koruması olsun dünyanın bin bir türlü hali var.. zaten imalatçı firmalarda uyumadan önce fişden çıkarın diye uyarı ibareleri koyarlar ne olur ne olmaz diye kendilerini garantiye alırlar..

Elektrikli battaniye yardımcı bir ısınma unsurudur özellikle çok soğuk memleketlerde tek başına işlevi geçici olur.. battaniyeyi kullanırken tam ekipmanlı kullanırsanız ve doğru şekilde o zaman çok etkili olur.. birincisi thermal yorgan yada battaniyeler vardır bunu kullanın ikincisi thermal içlik olsun içinizde yada thermal eşofman yada gecelik.. yorganla yatak arasına elektrikli battaniyeyi koyun ve uyumadan yarım saat yada bir saat önce açın .. elektrikli battaniyenin kalitesine göre değişiyor bu süre çünkü.. sonra fişden çekip yatağın içine hemen girin themal yorgan zaten ısıyı içerde hapis edicekdir birde sizin vücut ısınız oldumu yatağın içi hamam olur..

Elektrikli battaniye tek başına nerde etkili olur sıcak memleketlerde sabaha karşı bir ayaz olur iki üç saat işte o zaman tek başına etkili olur güzel idare eder..
  • İzmir çok aşırı soğuk olmadığı halde biz kullanıyoruz bazen sabah kadar ılık ölçüde açık bıraktığımız oluyo gerçi bu ara havalar güzel. . . Yalnız insanın içini kuruttuğunu duymuştum başka ne gibi zararları olabilir paylaşırmısnız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denizkabuğu -- 13 Şubat 2009; 10:25:40 >

• içini mi kurutuyormuş ...

nasıl yani?????
  • Mesela sabah kadar yandığı zaman ılık bile olsa insan ter içinde kalıyo ve hemen su içme isteği geliyo insana kullanan bilir işte hararet yapıyo gibi bu şekil bi zararı olduğunu duymuştum
  • Dostum, elektrikli battaniye kullan ama yatmadan önce mutlaka fişi çek.
    Yoksa radyasyon ve kanser riski ile karşı karşıya kalabilirsin.
    Bununla ilgili olarak aşağıdaki haberleri okumanı istiyorum.

http://www.saglikdunyasi.net/icerikdetay.asp?ID=418
    http://www.ensonhaber.com/Saglik/175272/elektrikli-battaniyelere-dikkat.html
    http://www.porttakal.com/haber-10-adimda-kanser-olmanin-garantili-yolu-63932.html (Madde 7)
  • yatağa yatmana yarım saat kala aç yatağa girmeden fişini çek hiç bir zararı olmaz...
    ben yıllardır kullanıyorum.
    odamız biraz soğuk o yüzden.
    dediğim gibi yaparsan rahat edersin.

YATAĞA YATMADAN MUTLAKA FİŞDEN ÇIKAR
  • Evet ben de yatmadan önce fişten çekmenin doğru olacağını düşünüyorum, ben kullanmıyorum ama olsa bile özellikle uykuda elektrikli battaniyeye kesinlikle güvenmem, radyasyon demeyelim de elektro-magnetik dalga yayılımı yapıyorsa insanı etkiler onun yanında bir kaçak olursa battaniye üzerinize sarılı olarak terli terli bir güzel de çarpılırsınız uykudan uyanıp kendinize gelinceye kadar da olan olur zaten Birde terletme derecesine geliyorsa sağlık açısından da uygun olduğu söylenemez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MelihTR -- 14 Şubat 2009; 18:06:15 >
  • balkan soguklarına karsılık gece ısınmanın en ıyı yolu burda elektrıklı battanıye ama bobreklere zararı var...bırde depremde duzcede ogrencıyken prefabrıkte elektrıklı battanıye ıle ısınıyorduk uyudugunuzda eger hıc hareket etmezsenız sabah uyandıgınızda yattıgınız tarafta vucudunuzun bazı yerlerınde yanıklarla karsılasabılıyorsunuz.... tecrube ıle sabıttır...bu yuzden derımkı mumkunse yatarken fişten cekın...
  • Annem bana yıllardır kullanıyor ama yatmadan önce mutlaka fişten çıkarıyorlar
  • Yorum alakasız olacak ama... neyse yazmayayım anladınız siz onu.
    Sabahları banyo yapma ihtiyacı hissedebilirsin. (birkaç kişiden de duydum onun için yazıyorum)
  • Hiç bir zaman içinden elektrik kablosu geçen bir şeyin üzerinde yatılmaz. Mutlaka yatmadan önce fişten çekilmelidir. Elektriğe hiç bir zaman güven olmaz. Kablo kırılır, teriniz ile- nem ile kısa devre olup uyurken tutuşabilirsiniz. zamanında hebrlerde çıkmıştı elektrikli battaniyede yatan biri yanmıştı bu yüzden. Bunlar olmasa bile elektrik sağlığa zararlı ve sıcakta yatmak inanı rahatsız eder.
  • sağlıklı değil. kullanmamanızı tavsiye ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mllm

Yorum alakasız olacak ama... neyse yazmayayım anladınız siz onu.
    Sabahları banyo yapma ihtiyacı hissedebilirsin. (birkaç kişiden de duydum onun için yazıyorum)

• quote:

konumu saptırmayın

quote:

Evet ben de yatmadan önce fişten çekmenin doğru olacağını düşünüyorum, ben kullanmıyorum ama olsa bile özellikle uykuda elektrikli battaniyeye kesinlikle güvenmem, radyasyon demeyelim de elektro-magnetik dalga yayılımı yapıyorsa insanı etkiler onun yanında bir kaçak olursa battaniye üzerinize sarılı olarak terli terli bir güzel de çarpılırsınız uykudan uyanıp kendinize gelinceye kadar da olan olur zaten Birde terletme derecesine geliyorsa sağlık açısından da uygun olduğu söylenemez

Ayrıca battaniyeye sarınmıyoruz adı battaniye olsada sentetik bişi altına seriyorsunuz çarşafın
  • elektrikte çalışır iken kullanmak sakıncalı arkadaşlar gerekli linkleri vermiş insanın kırk yılda bir altına kaçıracağı tutar kişiyi elektrik çarpar ölüme kadar gidebilir
  • 2 sene önce fişte unuttuğum için ev yanıyordu yatmadan önce iki saat fişte bırak yatarken çıkart
    önemli not=yatmadan beş dakika önce mermer veya benzeri soğuk bir cisimin üstünde durun ve yatağa girin o keyfi hiçbiiyle değişmem
  • @denizkabuğu uzun süreli çalıştırmanın zarar vereceği doğru
  • quote:

Orjinalden alıntı: denizkabuğu

quote:

konumu saptırmayın

Konun sapmıyor, ancak farklı bir boyuttan bahsedeceğim,birçok kişi hayatında bir kez olsun yaşamıştır muhtemelen..Gece altına kaçırmaktan bahsediyorum,hele çocuklar söz konusuysa böyle bir risk var.
    Şöyle söyleyeyim, battaniye altında ve gece bir icraat oldu diyelim...
    1.Eğer battaniye çalışmaktaysa devre kapalı olduğu için çarpılmazsın ama yangın tehlikesi yaşarsın
    2.Eğer kendi düğmesinden kapalıysa %50 şansın var, düğme teması şebekenin faz tarafından kesmişse yırtarsın,yok nötr tarafından kesmişse (bu tamamen fişi prize takma yönüne bağlı) altındaki tel yığını elektrik yüklü demektir, en olmadık yerinden çarpılırsın.
    3.Eğer battaniyeyi üretenler vicdan sahibi insanoğluysa ve düğme her iki ucu birden kesiyorsa ya da kendin yatarken fişten çektiysen tek derdin oluşacak kokuya çözüm bulmak olur.
  • yatmadan önce bir saat kadar açık bırakıp yatarken

fişi çekmeniz lazım.

kesnilikle fiş takılı olmamalı...
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.