Şimdi Ara

Samsung U5 DoReMi; OLED ekranlı MP3 çalar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
7.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Özellikle LCD panel ve cep telefonu üretiminde gayet iddialı olan Samsung, MP3 çalar ve taşınabilir medya oynatıcıları konusunda da kendisini göstermekten çekinmiyor.

Samsung, bugün U4'ün varisi niteliğindeki U5 DoReMi modelini tanıttı. Bir USB belleği andıran dizaynıyla ilgi toplayan U5'te, 4 satır OLED ekran bulunuyor. USB girişi MP3 çaların üzerinde yer aldığı için ekstra kablo problemi ortadan kaldırılmış. U5'in bataryası müzik severlere 18 saate varan çalma süresi vaadediyor. Mevcut şarkıları dinlemekten sıkıldığınızda radyoya geçiş yapabiliyorsunuz. U5 DoReMi'nin 2 GB, 4 GB ve 8 GB olmak üzere üç farklı kapasite seçeneğiyle piyasaya sürülmesi beklenirken fiyat ve tarih konusunda herhangi bir bilgi bulunmuyor.

• ne kadar şık olmuş
  • kesin bununda "SUMSANG" isimli çinli çakması çıkar :)
  • bu mp3ü kullanan var mı?bu ve philipsin bu var:http://www.hepsiburada.com/philips-rega-sa192202-2gb-ses-kayit-mp3-player/productDetails.aspx?categoryid=9181&productid=bd52835
    bir de bu:http://www.darty.com.tr/e_commerce/univers.cfm?cat_id=29&type_produit_id=348&m=1717&pmin=99&pmax=99
    philipsin sesine ii değil diyorlar ama ben samsungun uyduruk tel ve kulaklığında bile sesi sonuna kadar açamıyorum zaten..yani benim için sağlamlığı ve kalitesi önemli ama dediğim gibi sesini sonuna kadar açıp falan dinlemicem...hangisini almamı önerirsiniz?? şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qazüiç -- 11 Ağustos 2009; 17:52:07 >

• Media Markt

Samsung YP-U5Q MP3 Oynatıcı 89 TL yerine 55 TL

Bu serinin ürünü mü acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osstation -- 21 Ağustos 2009; 22:06:10 >
  • Hocam hangi Media Markt'ta gördün ? ( Lütfen Merter de )
  • Broşürde gördüm. Konu da açtım.

http://forum.donanimhaber.com/m_33898150/mpage_1/key_//tm.htm#33898871

Nasıl, iyi bir ürün mü?
  • Bu ürünü çarşamba günü yenisahra media markt'a denedim.. içinde demo şarkılar vardı.. Sesi bir sansa clip gibi çok kaliteli değil..
    ayrıca ses çıkışı bir eski modeli U3 gibi yüksek değil.. ama yine de 55 lira fiyat iyi sayılır..
  • Kulaklık faktörünü de göz önüne alıyorsunuz değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: osstation

Kulaklık faktörünü de göz önüne alıyorsunuz değil mi?

Kulaklıkta önemli ama kulaklığı doyuracak kaliteli bir mp3 player da şart..
    Bunun yerine gitti gi dan sıfır U3 alın 49 lira.. kulaklığı da aynı..
    Ya da T9 alın.. 2gb'lığı 90 lira (wolfson audo chipli)
  • Önerilerinize bakıcam, teşekkürler.
  • u3'te flac desteği var mı? YP-U5Q'te var. ses çıkışı 18 mW.
  • Bunun kapağı kaybolma sorunu olucak şimdi.çeşke u3 gibi olsaydı.
  • bunun radyosu varmı acaba_??
  • radyosu yok. firmware yükledim ekranında radyo çıktı ama çalışmadı.
  • hmm saolasın ;))
  • ben aldım kullanıyorum u5 2gb mediamarkttan 55 tl ye. sennheiser cx200 II ile kullanıyorum gayet memnun kaldım bu fiyata mükkemmel bence ayrıca sesi yüksek ve kaliteli kendi dnse ayarımı yapınca baslar da manyak oldu beynim titriyor resmen
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blanchimont

ben aldım kullanıyorum u5 2gb mediamarkttan 55 tl ye. sennheiser cx200 II ile kullanıyorum gayet memnun kaldım bu fiyata mükkemmel bence ayrıca sesi yüksek ve kaliteli kendi dnse ayarımı yapınca baslar da manyak oldu beynim titriyor resmen

Nasıl bir ayar yaptınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: osstation

quote:

Orijinalden alıntı: Blanchimont

ben aldım kullanıyorum u5 2gb mediamarkttan 55 tl ye. sennheiser cx200 II ile kullanıyorum gayet memnun kaldım bu fiyata mükkemmel bence ayrıca sesi yüksek ve kaliteli kendi dnse ayarımı yapınca baslar da manyak oldu beynim titriyor resmen

Nasıl bir ayar yaptınız?

öncelikle şunu söyleyeyim kulaklığında bu seste payı büyük, kendi kulaklığıyla yanından bile geçemezsiniz bu performansın.

ayar olarak da my dnse ayarındaki 3d 1. kademe, bas ise en yüksek kademede.

eq yu ise burdan tam anlatamam ama 1. çubuk baya yüksek, 2. 3. ve 4. çubuklar ortanın altında, 5. çubuk orta derecede yüksek, 6. çok az yüksek ve tiz patlaması olmasın diye son çubuk 2 tane kısık.

ama benim tavsiyem siz bass ı yine en yüksek kademeye getirin, eq yu ve 3d yi kendi kulaklığınız ve müzik zevkine göre ayarlayınız

biraz bilgi vermem gerekirse, şarjı çok yoğun kullanımımda 2 gün gitti, kapak kaybolacak gibi değil çok iyi oturuyor. ürünün malzemesi kalitesi gayet iyi.

yalnız mydnse ayarında ses biraz kısılıyor ama yinede son ses kulakları ağrıtıcak kadar yüksek, neyseki ben yüksek sesle dinlemiyorum, ama rock ayarında ses nerdeyse %30 artıyor.

ürünün en sevmediğim yanı, ekranı yoğun güneş ışığı altında görmek neredeyse imkansız ve parlaklık ayarı yok maalesef.

saati ekran koruyucu olarak gösterebiliyoruz, ses kaydedicisi var benimkinde radyo yok ihtiyacımda yok.

şarkıları isterseniz albüm sanatçı vs şeklinde, isterseniz kendi attığınız klasörlerden dinleyebilirsiniz.

ürün yine copy paste şeklinde dosya aktarımını destekliyor ama isterseniz içinden çıkan emodio adlı programı kullanabilirsiniz, şarkı ama hızı bana yeterli geldi, ipodlar kadar hızlı değil ama standard usb 2.0 işte.

amacı yalnız müzik dinlemek olan herkese tavsiye edebileceğim bir ürün hemde bu fiyata. yanına güzel birde kulaklık alırsanız tadından yenmez. yada ben çok fazla mp3 player denemediğim için bana öyle geliyordur ama yinede beğendim yani

güneş ışığı altında ekrana elimle vizör yapıp bakınca o da sorun olmaktan çıktı.

herkese iyigünler

• Teşekkürler cevabınız için. Ürünü sallayınca içinde birşeyler oynuyor mu? Ben yere düşürdüm de daha önceden ses geliyormuydu hatırlamıyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.