- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Disk yazmaya karşı korumalı.korumayı kaldırın vs..
59 Cevap291549 Görüntüleme5 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
2 gün 12 sa. 49 dk. kadarı kaldı.
12 Şubat 2009; 21:15:54 

Arkadaşlar nasıl çözücez bu sorunu?

Telefona şarkı atarken çıkıyor..

0

2567 Mesaj
12 Şubat 2009; 21:23:45 

Başlat/çalıştıra gelip regedit yazıp tamam dedikten sonra;

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\StorageDevicePolicies kısmından WriteProtect i bulup sağ tıklayıp "değiştir" dedikten sonra orada çıkan değer eğer 1 ise 0 yapın.

Son olarak ControlSet001 ve ControlSet002 kısımlar içinde aynısını uygulayın.

Kadir Has Üniversitesi DH Topluluğu

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi -Yönetim Bilişim Sistemleri

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
12 Şubat 2009; 21:24:53 

sorun çözüldü,silinebilir.

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
12 Şubat 2009; 21:27:05 

quote:

Orjinalden alıntı: HydroAcidX

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\StorageDevicePolicies kısmından WriteProtect i bulup sağ tıklayıp "değiştir" dedikten sonra orada çıkan değer eğer 1 ise 0 yapın.

Teşekkürler

2567 Mesaj
12 Şubat 2009; 21:38:20 

Rica ederim.

Kadir Has Üniversitesi DH Topluluğu

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi -Yönetim Bilişim Sistemleri

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
25 Mart 2009; 18:25:56 

aynı hatayı bende alıyorum şimdi ama bende StorageDevicePolicies kısmında Writeprotect yok :S ne yapmam lazım?

16 Mesaj
20 Eylül 2009; 0:44:08 

bende böyle bişey yok ya. Regedite girdim o kadar :(

5067 Mesaj
25 Ekim 2009; 15:08:32 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l bueraya kadar herşey normal fakat StorageDevicePolicies kısmı ve WriteProtect yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mıstıkv -- 25 Ekim 2009; 15:09:13 >

PSN: maydo67

3 Mesaj
18 Nisan 2010; 18:54:00 

ya arkadaşlar ben fotoğraf makinası aldım sony w180 hafıza kartsız usb ye bağlıorum biçimlendir diorum disk yazma korumalı diyor hafıza kartı takılı değil ne yapmam lazım yardımcı olun lütfen

1691 Mesaj
18 Nisan 2010; 19:43:47 

quote:

Orijinalden alıntı: dilara-01

ya arkadaşlar ben fotoğraf makinası aldım sony w180 hafıza kartsız usb ye bağlıorum biçimlendir diorum disk yazma korumalı diyor hafıza kartı takılı değil ne yapmam lazım yardımcı olun lütfen

kartın hemen üstünde lock diye bir yazı ve hemen köşesinde kilitleme switci var onun aşağıdaysa yukarı uykarıdaysa aşağıya it tekrar dene

biliyorsan konus ibret alsınlar bilmiyorsan sus adam sansınlar

3 Mesaj
18 Nisan 2010; 21:26:25 

oldu tamam çok teşekkürlerrrr ya öptüm

3 Mesaj
19 Nisan 2010; 15:25:42 

benim bi sorunum daha var ya ben fotoğraf çekiyorum ama baktığım zaman fotoğraf yok no images diyor napmam lazım bi yardımcı olursanızz sevinirim

1691 Mesaj
19 Nisan 2010; 15:44:25 

quote:

Orijinalden alıntı: dilara-01

benim bi sorunum daha var ya ben fotoğraf çekiyorum ama baktığım zaman fotoğraf yok no images diyor napmam lazım bi yardımcı olursanızz sevinirim

öncelikle kart içindeki alacaklarınızı bilgisayara yedek alın ve kartı fotoğraf makinanıza takarak makinanınızı menüsünden karta format atınız daha sonra deneyin

biliyorsan konus ibret alsınlar bilmiyorsan sus adam sansınlar

332 Mesaj
25 Ağustos 2010; 17:56:14 

tşk.

182 Mesaj
16 Kasım 2010; 11:27:37 

evet bende de yok o

2466 Mesaj
16 Kasım 2010; 14:21:04 

quote:

Orijinalden alıntı: tomasita

evet bende de yok o

Çalıştıra sunu yazıp tamam de. Bilgisayara reset atıp tekrar dosya atmayı dene.

REG add HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies /v WriteProtect /t REG_DWORD /d 0 /f

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pckopatx -- 16 Kasım 2010; 14:23:05 >

3 Mesaj
16 Mart 2011; 20:15:50 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l bueraya kadar herşey normal fakat StorageDevicePolicies kısmı ve WriteProtect yok :(

eDa .. <3 (:

3 Mesaj
16 Mart 2011; 20:27:25 

quote:

Orijinalden alıntı: HydroAcidX

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l bueraya kadar herşey normal fakat StorageDevicePolicies kısmı ve WriteProtect yok :( :(

eDa .. <3 (:

3 Mesaj
19 Mart 2011; 13:23:53 

quote:

StorageDevicePolicies ve WriteProtect ' Kısmı yokk yaa :S napıcam yaRdım eDnn daa. ?

eDa .. <3 (:

18 Mesaj
26 Kasım 2011; 12:57:23 

İnternet kafelere gidip usb bellediğimize, indirdiğimiz dosyaları ya da önümüzdeki bilgisayarda bulunan kimi dosyaları yüklemek istediğimizde (eğer usb girişleri kapatılmamış ve çalışır durumdaysa tabiki) “usb belleğiniz yazmaya karşı korumalı” şeklinde bir hata verebiliyor (olur ya kafe sahibi bilerek engellemiş olabilir) ve siz de iç geçirerek hayal kırıklığı içinde kalıyorsunuz.
Malumunuz olacağı üzere birkaç gün evvel benim de başıma geldi ve inadım inat deyip bir çözüm aramaya koyuldum.
Ufak bir ekleme ile bu sorun kolayca aşılabiliyor. İşte cevabı:
Başlat ve sonra çalıştıra basarak gelen pencereye “regedit” yazıp sistem kayıt defterine giriyoruz. Daha sonra şimdi sıralayacağım dosyaların yanlarındaki + işaretlerine tıklayıp bu dosyaları genişleterek HYKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control dosyasını bulup “Control” dosyası üzerine sağ tıklayarak gelen menüden “Yeni” seçeneğinin üzerine gelip açılan menüden “Anahtar” oluşturuyoruz ve bu yeni oluşturduğumuz dosyanın ismini de “StorageDevicePolicies” olarak değiştiriyoruz. Tırnak içindeki gibi baş harfler büyük ve kelimelerin bitişik olmasına dikkat ediniz.
Daha sonra bu yeni oluşturduğumuz dosyaya sol tıklayıp sağ tarafta yani dosyanın içindeki bölüme sağ tıklayarak “Yeni” seçeneğinden bir “DWORD Değeri” yaratıyoruz. Bu değerin ismini “WriteProtection” olarak değiştirip üzerine çift tıklayarak değer verisini de “0″ yaptıktan sonra tamam deyip kaydediyoruz. İşte bekledğimiz sonuç; bilgisayar tamamen size hizmet ediyor.
Not: Belirtilen tırnak içindeki ifadelerde tırnaklar yazılmayacaktır. Ayrıca bu işlemi yaptıktan sonra usb belleğiniz eğer bilgisayara takılı idiyse çıkarıp tekrar takmanız gerekmektedir.
Ek bilgi: Eğer oluşturulan bu “DWORD Değeri” nin değer verisini “1″ yaparsanız bilgisayara bağlanan usb belleğe yazma hatası verecektir.
Daha anlaşılabilir olması için aşağıda resimli anlatımını da vermek istiyorum:

Baktınız bu şekilde uğraşmak size oldukça uğraştırıcı ve zor geldi. Çok ama çok kısa bir yolu var. Sadece şimdiki bahsedeceğim dosyayı oluşturup çift tıklayarak tüm o resimdeki anlatılanları 1 sanıyede yapmış oluyorsunuz.
Not defterini açın ve şunları aynen kopyalayın içerisine:

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies]
"WriteProtect"=dword:00000000
Bunları kopyala-yapıştır yaptıktan sonra farklı kaydet seçeneğini seçerek örneğin usb.reg diye isimlendirin. Uzantısının .reg olması önemli. Usb dediğimiz yere istediğinizi yazabilirsiniz. İşte bu oluşturduğunuz dosya ile yukarıdaki uzun adımları yapmak sadece saniyeler sürüyor.

Devamı: http://www.bilgiustam.c...nin-yolu/#ixzz1eo9CHABJ

...ALINTIR...

Şehitler Ölmez;
Vatan Bölünmez...

99 Mesaj
12 Nisan 2012; 18:43:31 

Selam, ben şu regedit olayının tamamını yaptım. yani dword açtım 0 atadım 001 ve 002 için de aynılarını yaptım. ama flashbelleği hala biçimlendiremiyorum. FAT32 yi NTFS ye çavirmek istiyorum ama biçimlendirme yapmıyor. sorun nerde olabilir

0

312 Mesaj
17 Mayıs 2012; 11:54:55 

bunun daha kolay yolu yok mu?
Çalıştıra denileni yazıyorum ama sizin dediğiniz bölüm yok.

TÜRKÇE düşün
TÜRKÇE konuş
TÜRKÇE paylaş...

1004 Mesaj
2 Temmuz 2012; 16:31:19 

quote:

Orijinalden alıntı: adem81
kartın hemen üstünde lock diye bir yazı ve hemen köşesinde kilitleme switci var onun aşağıdaysa yukarı uykarıdaysa aşağıya it tekrar dene

çok teşekkürler

ladysena01 bu mesajı paylaştı

2473 Mesaj
7 Temmuz 2012; 21:03:40 

Arkadaşlara acil yardım ubs belleğimde aynı hatayı veriyor yazılanları uygulamaya çalıştım ama olmadı bir türlü bilgisi olan var mıdır acaba ?

...

2473 Mesaj
7 Temmuz 2012; 21:30:10 

...

498 Mesaj
25 Temmuz 2012; 17:23:16 

ARKADASLAR hiç birine gerek yok
zaten hepinizi Strogedevicepoliciesin yerini biliyorsunuz artık o storagedevicepğoliciesi sag tıklayıp silin bu kadar kafa yormanıza gerek yok be :)

( regedit/ local makine / system / current control ) :D

2 Mesaj
31 Ağustos 2012; 21:11:19 

benim bir psp e-1004 üm var umd ile usb ye bağladım bilgiseyarda umd klosörüne tıkladım içine müzik atçaktım ama disk korumalı diyör buna bir çözüm verin bana

2 Mesaj
2 Eylül 2012; 14:40:27 

nerdesiniz cevap yokmu

9 Mesaj
27 Ekim 2012; 0:56:12 

Bende HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies Bu StorageDevicePolicies Yok Nasıl Ekleyebilirim

http://facebook.com/ttaraz

286 Mesaj
29 Ocak 2013; 20:45:18 

quote:

Orijinalden alıntı: tolgahan6132

Bende HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies Bu StorageDevicePolicies Yok Nasıl Ekleyebilirim

o zaman sorun bilgisayrınızda değil sizin flash diskinizdedir

O anahtar hiç yoksa Bilgisayarda koruma aktif durumda değil demek

Kaybetmekten korkma! Bir şeyi kazanmak için, bazı şeyleri kaybetmelisin Ve unutma kaybettiğinde değil, VAZGEÇTİĞİNDE YENİLİRSİN

1 Mesaj
9 Mart 2013; 19:44:41 

eraser diye bir bicimlendirme programı var indirin bicimlendirin hallolsun
http://sourceforge.net/projects/eraser/?source=dlp

320 Mesaj
8 Nisan 2013; 12:45:26 

bir iki gündür uğraşıyorum hala çözmemedim. Neler neler denedim. olumsuz hala olumsuz...:(

Gülümsemek sadakadır.
Focus 1.6 tdci collection(109HP)
LG 42LM760s ve WD 1TB 2,5" 3.0
Samsung Galaxy S4

200 Mesaj
8 Nisan 2013; 13:39:09 

quote:

Orijinalden alıntı: idea982

İnternet kafelere gidip usb bellediğimize, indirdiğimiz dosyaları ya da önümüzdeki bilgisayarda bulunan kimi dosyaları yüklemek istediğimizde (eğer usb girişleri kapatılmamış ve çalışır durumdaysa tabiki) “usb belleğiniz yazmaya karşı korumalı” şeklinde bir hata verebiliyor (olur ya kafe sahibi bilerek engellemiş olabilir) ve siz de iç geçirerek hayal kırıklığı içinde kalıyorsunuz.
Malumunuz olacağı üzere birkaç gün evvel benim de başıma geldi ve inadım inat deyip bir çözüm aramaya koyuldum.
Başlat ve sonra çalıştıra basarak gelen pencereye “regedit” yazıp sistem kayıt defterine giriyoruz. Daha sonra şimdi sıralayacağım dosyaların yanlarındaki + işaretlerine tıklayıp bu dosyaları genişleterek HYKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control dosyasını bulup “Control” dosyası üzerine sağ tıklayarak gelen menüden “Yeni” seçeneğinin üzerine gelip açılan menüden “Anahtar” oluşturuyoruz ve bu yeni oluşturduğumuz dosyanın ismini de “StorageDevicePolicies” olarak değiştiriyoruz. Tırnak içindeki gibi baş harfler büyük ve kelimelerin bitişik olmasına dikkat ediniz.
Daha sonra bu yeni oluşturduğumuz dosyaya sol tıklayıp sağ tarafta yani dosyanın içindeki bölüme sağ tıklayarak “Yeni” seçeneğinden bir “DWORD Değeri” yaratıyoruz. Bu değerin ismini “WriteProtection” olarak değiştirip üzerine çift tıklayarak değer verisini de “0″ yaptıktan sonra tamam deyip kaydediyoruz. İşte bekledğimiz sonuç; bilgisayar tamamen size hizmet ediyor.
Not: Belirtilen tırnak içindeki ifadelerde tırnaklar yazılmayacaktır. Ayrıca bu işlemi yaptıktan sonra usb belleğiniz eğer bilgisayara takılı idiyse çıkarıp tekrar takmanız gerekmektedir.
Ek bilgi: Eğer oluşturulan bu “DWORD Değeri” nin değer verisini “1″ yaparsanız bilgisayara bağlanan usb belleğe yazma hatası verecektir.

Baktınız bu şekilde uğraşmak size oldukça uğraştırıcı ve zor geldi. Çok ama çok kısa bir yolu var. Sadece şimdiki bahsedeceğim dosyayı oluşturup çift tıklayarak tüm o resimdeki anlatılanları 1 sanıyede yapmış oluyorsunuz.

Bunları kopyala-yapıştır yaptıktan sonra farklı kaydet seçeneğini seçerek örneğin usb.reg diye isimlendirin. Uzantısının .reg olması önemli. Usb dediğimiz yere istediğinizi yazabilirsiniz. İşte bu oluşturduğunuz dosya ile yukarıdaki uzun adımları yapmak sadece saniyeler sürüyor.

...ALINTIR...

bende bi internet cafeci olarak şunu söyleyimki engel koymak isteyen kafeci zaten senın regedite çalıştıra girmenede engel koyar yani bi şey yapamazsın ::D

BİZİM ELLERİMİZİN ULAŞTIGI YERLERE ONLARIN HAYALLERİ BİLE ULAŞAMAZ ..

287 Mesaj
8 Ağustos 2013; 1:24:31 

Hocam benimde flash var dediğiniz yolları izledim bilgisayara reset de attım olmadı fotolarını çektim acaba yanlış mı yaptım diye ama bi sıkıntı yok gibi bana göre :)

Flash bellekte visrüsler de var ama koruma olduğu için temizleyemiyor biçim atılmıyor bu durumda kaldırıp çöpe mi atmam lazım başak yolu çaresi yok mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bankom54 -- 8 Ağustos 2013; 1:31:35 >

Bu mesajda bahsedilenler: @HydroAcidX, @Eser., @kb001 Bu mesaja 1 cevap geldi.

----> = ßéşikTaş'K ℂ⋆ =

110 Mesaj
8 Ağustos 2013; 1:38:45 

quote:

bu yontem her isletimde calismasi lzm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1287 Mesaj
8 Ağustos 2013; 2:43:33 

@bankom54
bazı flash disklerin üzerinde eski disketlerde olduğu gibi bir koruma anahtari vardır sizinkindede buna benzer birşey varsa sebebi o olabilir.

örneğin burdaki gibi bir flash mı sizinkisi?

http://forum.donanimhaber.com/m_29419484/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *Soldierblood* -- 8 Ağustos 2013; 2:51:03 >

İmza mı? O da ne ?

287 Mesaj
10 Ağustos 2013; 21:38:13 

quote:

Orijinalden alıntı: *Soldierblood*

@bankom54
bazı flash disklerin üzerinde eski disketlerde olduğu gibi bir koruma anahtari vardır sizinkindede buna benzer birşey varsa sebebi o olabilir.

örneğin burdaki gibi bir flash mı sizinkisi?

http://forum.donanimhaber.com/m_29419484/tm.htm

yok hocam ya eskiden böyle bi sorun yoktu üzerine de baktım yok @Tjamos her sistemde çalışır demiş acaba virüsten kaynaklı bir sıkıntı olabilirmi kaspersky 300 e yakın virüs buldu falkat koruma olduğu için silemiyor

----> = ßéşikTaş'K ℂ⋆ =

145 Mesaj
15 Ağustos 2013; 4:28:31 

quote:

Orijinalden alıntı: adem81

Çok sağol gecenin bu saatinde işime yaradı.

YES WE CAN!

2 Mesaj
15 Ağustos 2013; 12:59:05 

quote:

Orijinalden alıntı: idea982

...ALINTIR...

ya arkadaş ben bunların hepsini yaptım yine bişey değişmedi çıldırıcam yaaaaaa

2 Mesaj
15 Ağustos 2013; 13:00:06 

nolur cvp verin

1 Mesaj
26 Ağustos 2013; 23:57:28 

slm ya bende currentcontrolset kadar gldim ama stogedvice kısmı yok napcam bi yardım edin lütfen....

615 Mesaj
27 Ağustos 2013; 9:48:12 

Burada güzel bie yazı var. Dilerim çözüm olur.

Disk yazmaya karşı korumalı hatası nasıl çözülür?

http://uzmanim.net/hakan

1979 Mesaj
28 Ağustos 2013; 20:53:31 

Benim de şimdi işime yaradı bu inanırmısınız. Yeni mp3 almıştım bu hatayı aldım sonra baktımki kilidi kapalıymış :)

Coming Soon ~ Orta Doğu Teknik Üniversitesi

615 Mesaj
28 Ağustos 2013; 21:37:02 

Bazen çok karmaşık düşünmemek lazım :))

http://uzmanim.net/hakan

3 Mesaj
2 Eylül 2013; 15:21:42 

benim flash diskte de aynı sorun var. anlatılan, internette bulduğum tüm yöntemleri denedim. çözüm olmadı

938 Mesaj
3 Eylül 2013; 15:08:32 

Bende de şöyle bir sorun var diski açıyorum birşey kaydolmuyor korumalı diyor fakat diskin içinde klasörler
var klasörlerin içindekileri keyfime göre düzenliyorum

Bu mesajda bahsedilenler: hakanyilmazlar

Söyleyecek sözleri olmayanlar küfreder.|-|İzlemek isteyebileceğin bir video!

938 Mesaj
3 Eylül 2013; 18:37:04 

Yok mu yardım edecek?

Söyleyecek sözleri olmayanlar küfreder.|-|İzlemek isteyebileceğin bir video!

51 Mesaj
10 Eylül 2013; 12:29:11 

Sorun çözüldü teşekkürler.

Dadash_Beyi

1297 Mesaj
13 Ekim 2013; 17:32:59 

quote:

Çok sağol ya

Steam ID: thetimelorddh | Atatürkçü. | PHP | Javascript | jQuery | C | Java

I always will be. But times change, and so must I... we all change. When you think about it, we are all different people, all through our lives and that's okay, that's good! You've gotta keep moving, so long as you remember all the people that you used to be. I will not forget one line of this, not one day. I swear. I will always remember when the doctor was me.

287 Mesaj
13 Mart 2014; 1:02:39 

quote:

Orijinalden alıntı: bankom54

Hocam benimde flash var dediğiniz yolları izledim bilgisayara reset de attım olmadı fotolarını çektim acaba yanlış mı yaptım diye ama bi sıkıntı yok gibi bana göre :)

Flash bellekte visrüsler de var ama koruma olduğu için temizleyemiyor biçim atılmıyor bu durumda kaldırıp çöpe mi atmam lazım başak yolu çaresi yok mu ?

sanırım hala bi değişiklik yok, flash bellek çürüyüp gidecek

----> = ßéşikTaş'K ℂ⋆ =

1 Mesaj
13 Nisan 2014; 9:13:10 

Arkadaşlar benimde telefonuma taktığım sim kartını bilgisayara taktım fakat yazmaya karşı korumalı lütfen kaldırın diyor resim atarken nasıl kaldırılıyor bilen varsa çok sevinirim

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
13 Nisan 2014; 11:28:31 

quote:

Orijinalden alıntı: ladysena01

Arkadaşlar benimde telefonuma taktığım sim kartını bilgisayara taktım fakat yazmaya karşı korumalı lütfen kaldırın diyor resim atarken nasıl kaldırılıyor bilen varsa çok sevinirim

vay be 2009'da açtığım konuya hala soru geliyor, konuyu bi baştan sona oku istersen birçok farklı kaynaklı sebebin nasıl çözüleceğini arkadaşlar açıklamış

1330 Mesaj
17 Nisan 2014; 0:11:05 

quote:

Orijinalden alıntı: Eser.

vay be 2009'da açtığım konuya hala soru geliyor, konuyu bi baştan sona oku istersen birçok farklı kaynaklı sebebin nasıl çözüleceğini arkadaşlar açıklamış

Eser hala yaşıyor musun sen