Şimdi Ara

Samsung 50nm GDDR5 bellek üretimine başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bellek dünyasına yön veren lider isimlerden Samsung, 50nm üretim teknolojisiyle GDDR5 bellek yongaları üretmeye başladığını açıkladı. Bilindiği üzere şu an itibariyle pazarda sadece AMD-ATi'nin Radeon HD 4870 ve 4870 X2 modelleri yeni bellek teknolojisini kullanıyor fakat hem AMD-ATi'nin hem de Nvidia özellikle üretim maliyetlerinde ciddi kazanımları sağlayacağı belirtilen 40nm üretim süreciyle birlikte yaygın anlamda GDDR5 bellek kullanıma geçmeyi planlıyor hatta AMD-ATi'nin önde gelen iş ortaklarından biri de CeBIT fuarında GDDR5 bellekli orta segment ekran kartını göstermeyi hedefliyor.

Samsung'un üretimine başladığı yeni GDDR5 bellek yongalarının 1.35v geriliminde görev yaptığı ve 7Gbps'lik veri transfer hızına kadar ulaşabileceği bildiriliyor. 32Mb x32 veya 64Mb x16 konfigürasyonlarında kullanılabileceği belirtilen 50nm GDDR5 yongalarının satışına ne zaman başlanacağı bilinmemekle birlikte Samsung'a göre GDDR5 bellek teknolojisi bu sene grafik bellek pazarının %20'sini ele geçirebilir.

• bi bu işe girmedin eksik kaldı :@
  • Rekabet güzeldir samsung girdiği her işte başarılı olmuştur kanımca bundada başarılı olacaktır
  • samsung zaten bellek üretmiyor muydu? benim bildiğim gddr5 üretimi yoktu samsung un.
  • Güzel haber Şu krizde böyle haberler güzel oluyor.
  • güzel bir haber ..
  • Samsung firmasının giripte layıkıyla başaramayacağı iş bana göre yok.Çünkü Samsung firmasının asıl iş alanı nükleer denizaltı üretimidir ve dünyadaki en büyük 2. tersaneye sahiptir.Teknolojide ise herzaman 1 numarayı hedeflemiş bir firmadır.
  • hadi bakalım gerçekten iyi başarı sağlayabilecek mi?
  • Samsung zaten bellek üreten bir firma.
    quote:

Orjinalden alıntı: StreamRolleR

bi bu işe girmedin eksik kaldı :@
  • quote:

Orjinalden alıntı: djpisagor

Samsung zaten bellek üreten bir firma.
    quote:

evet
  • daha ddr3 ler oturmadı ve cok pahalı.ddr5 ıse baya zamanı var kanımca
  • quote:

Samsung zaten dünya çapında elektroniğin bir çok alanına girmiş bir firmadır. Ayrıca zaten ekran kartları için ram üretimi yapıyordu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Númenóre

daha ddr3 ler oturmadı ve cok pahalı.ddr5 ıse baya zamanı var kanımca

pc için ram üretmiyorlar zaten ekran kartları ve diğer parçalar için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.