LOGITECH-Z5500'cüler BURAYA!!!
37332 Cevap1737349 Görüntüleme62 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     1 [3] 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2053 Mesaj
5 Haziran 2005; 20:03:30 

quote:

Orjinalden alıntı: MaGeSuKo

valla bunlar herkesin bildiği şeylerdir ama yinede yazayım öncelikle hoparlörlerin zorlandığını anlarsan yüksek ses seviyelerine sesi kıs, rutubetli ortamlarda kullanma bırakma hoparlörleri, düşürme sallama tabii distorsiyona sebep olacak ayarları pek kurcalama aklıma gelenler bunlar

.......magesuka kardeş sağolasın.....seninde bildiğin gibi bu tip şeyler ihmale gelmiyor gerçekten....halbuki ne kadar fark ediyor.... ..

2053 Mesaj
6 Haziran 2005; 19:24:12 

.....bu arada sarpuli kardeş fark ettinmi bilmiyorum ama...dün akşam sistemin bir olumlu yönünü daha keşfettim,dün akaşam sistemde şu polisiye dizilerden birini izledim. ..ses seviyesi çok yüksek değildi ama basslar kendini belli ediyor gerçekten.. ..sistem düşük seste bizi basslardan mahrum bırakmıyor....sen ne dersin.....?...

3520 Mesaj
6 Haziran 2005; 23:23:30 

quote:

Orjinalden alıntı: ıspider

.....bu arada sarpuli kardeş fark ettinmi bilmiyorum ama...dün akşam sistemin bir olumlu yönünü daha keşfettim,dün akaşam sistemde şu polisiye dizilerden birini izledim. ..ses seviyesi çok yüksek değildi ama basslar kendini belli ediyor gerçekten.. ..sistem düşük seste bizi basslardan mahrum bırakmıyor....sen ne dersin.....?...

Bu konuda katılmamk elde değil kısık seslerdede basları almak mümkün. Benim ses kartı almam gerekiyor tabi birde ayak sorununu çözersem mükemmel olcak..

2986 Mesaj
7 Haziran 2005; 2:01:11 

Ispider ve Sarpuli Z5300'ün wooferinin çapı z-680 ile aynı mı yani 8 inc mi bildiğim kadarıyla 680 8 inc ve 188 watt rms z5300'ün wooferiyla aynı mı wooferları?

Intel Core2 Quad Q6600 2.4GHz Zalman 9700 LED, GigaByte P45-DS3R, MSI 1GB nVidia GeForce GTX 560 Ti, Seagate 300GB+500GB+1TB SATA2 HDD, Samsung 18X DVD+-RW, 3GB OCZ Fatal1ty 1066MHz Bellek, Creative Audigy2 ZS, TT Kandalf Kasa, EnerMax 650W Infiniti PSU, Samsung 22" T220 LCD Monitör
KLIPSCH RF-62 Front, RC-52 Center, RS-42 Surround + Yamaha RX-V659 + DEFINITIVE SuperCube I 1500Watt Subwoofer
SAMSUNG 46D7000 3D LED TV
TOYOTA Corolla 2009 1.6 Düz Vites Benzinli Comfort

74 Mesaj
7 Haziran 2005; 4:25:24 

quote:

Orjinalden alıntı: zmeric

z5500 kullanan arkadaşlar ya bu hızlı sistem kataloğunda sub'ın ön tarafındaki ızgara çıkarılmış şekilde duruyo ya. hiç çıkartmayı deneyen oldu mu? ben çıkartmayı düşünüyorum da. bi zararı olur mu acaba???

deneyen yok muu??

kural dışı imza

190 Mesaj
7 Haziran 2005; 11:29:07 

Ispider nasısın ya sen hiç diger sistemlerle karşılaştırma 5300 ü...film izlerken içorganların oynuyosa hiç sorun yok takma kafana arkadaşlar bu x-fi ses kartı hakkında bilgisi olan varmı nedir ne degildir....verilen paraya degermi...Wolverine neden yazmıyosun artık emekliye falan ayrıldım deme bol basslı tizli günler

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

214 Mesaj
7 Haziran 2005; 13:49:50 

tsk ederim verdiğin bilgiler için ben istanbulda oturuyorm arkadasda varda onda gordum degişik bir alet ustunde kutunun home teather falan yaziyor hani bu işi profosyonel anlamda bilmediğim için isizin bilgilerinizden yararlanmak istiyorum ben sadece sinema sistemi için düşünüyorum benim philips 720 sa var ona bağlayaağim forumu ne zamandir takip ediyorum z5500 hakkinda hep iyi yorumlar var geçengun galiba bir arkadaşimiz sobwoofer in icini acmis bir ise yaramaz desede %90 herkes memnun bende sanirsam bundan alacağim biraz parayi denklestirip umarim sağlikli bir bağlanti ve ses ayarlarini yapmak için bana yardimci olursunuz..

quote:

Orjinalden alıntı: Affan83

Freecellop;
- Linkini verdiğin SONY sete baktım,gerçi ben oldukça geç kalmışım ama,ne zamandır giremiyordum çünkü nete Eğer İzmir'de yaşıyor isen,o seti dinleyebileceğin yere götürebilirim seni O set daha çok bildiğimiz,evlerde standart kullanılan müzik setlerinin daha fazla hoparlörlüsü,yani tam anlamıyla 5.1 sinema sistemi denemez!! Mesela son ses açmayı bırak,sesi yükseltmeye başladığında,"POOFF POOFF"sesini sıkça duyuyorsun,ben demiyorum sana git z-5500 al diye,yani Logitech kullanıyorum diye,LOGİTECH FANATİĞİYİM,HERKES LOGİTECH ALSIN KULLANSIN DİYE SONY'Yİ KÖTÜLÜYORUM SANMASIN KİMSE,başka sistemlere yönelebilirsin en azından,başka bir setin 5.1 ine bakabilirsin mesela,çoklu(RADYO,DVD vs...)toplu bir sistem arıyorsan,aynı paraya ayrı ayrı toplaman ÇOKKK daha mantıklı,amfi ayrı,woofer ayrı,uydular ayrı alabilirsin Ama bütçene ve beklentilerine göre,ki z-5500 bekleyemediğin beklentilerini bile karşılar o sistemlerin yarı fiyatına,ama aksi halde 5.1 bir müzik seti değilde 5.1 müzik ve sinema sistemi almandan yanayım o SONY seti almandansa!Hoşçakal

PANASONIC 46GW PLAZMA, LG 42PX4RV LOGITECH Z5500 WD MEDIA PLAYER PIONEER SA 720 AMFI SET PIONEER HP100 (100W) PIONEER CS-E531(60W)TECHNICS 5'LI CD PLAYER PHILIPS SA710 DVD PLAYER CANON EOS500 S-IPS HPZR24W MONITOR HPZ600 WORKSTATION IPOD 5G

214 Mesaj
7 Haziran 2005; 14:06:35 

divxin çikişlari
Bağlanabilirlik
Diğer bağlantılar : Analog ses Sol/Sağ çıkış, Çok kanallı analog ses, Progressive Komponent Video çıkışı, Karma video (CVBS) çıkışı, Dijital koaksiyel çıkış, Dijital optik çıkış, S-Video çıkışı, Skart
tv nin ise..
http://babelfish.altavista.com/babelfish/tr
bu adreste butun ozellikleri ben fuardan aldiğim icin daha turkiyeye gelmedi tv ..
şimdi ben bunlarin yanina z5500 alamk istiyorum bunlarin uçünü birbirine bağlayacağim ve hepsinden hem ses hemde en iyi gorüntü kalitesi almak için neyi neye bağlamaliyim bana izh edebilirseniz sevinrim..
eger yukarda ki link çalişmassa ben burda ki esas linki vereyim cunku site rusca idi ben altavistadan ceviri yaptim.. yardimci olacak arkadaslara şimdiden tsk u bir borç biliyorum..
http://www.digitalland....fo.php?products_id=1834

quote:

Orjinalden alıntı: high end

quote:

Orjinalden alıntı: tsk ederim bu konuda aydinlattigin icin gercekten bu soru kafami karıstırıyordu hangisi daha iyi diye peki bir sorum daha olacak ben evlenecegim allah nasip ederse iki uc ay sonra beyaz esya olarak philips 720 sa divx player aldim simdi ben bu z5500 alacagim yuksek ihtimalle sizin tavsiye ve goruslerinizden dolayi ki koca 100 sayfayi devirdiniz bunun cvplarini bulmak ve bizim gibi acemilere yardim etmek icin simdi bu 720 sa ya divx player a baglayacagim z5500 nasil baglarsam daha iyi ses alirim coax cikislarindan mi yoksa optik cikislardan mi birde divx playerde scart giris vermisler tv ye baglamak icin ben philips 29pt9020 tv aldim da scarttan zannedersem goruntu kaybi oluyormus bunu nasil baglarsam maxsimum goruntu ve ses alirim...

scart girişiyle kayıpsız bağlantı için öncelikle tüm pinleri dolu bir scart alıcaksın piyasadaki scart ların çogunda tüm pinler bağlı değildir 21 pinin hepsinin kablolu ve kablolarında belli bir kalitede olması gerek ki scarttan her türlü veri alışverişini apabilesin. Teknosalarda HAMA marka Pro serisi scart var tavsiye ederim 32 ytl başka markalarda olabilir zaten bu tarz kaliteli scart 25 ytl ve üstü bunu bilerek bir tane alıyorsun. Sonra televizyonun Scartlarından RGB yazısı olan scart bağlıyorsun Dvdn de setuptan rgb seçiyorsun ( Benimkinde böyle seninkinde nasıl olur bilmiyorum) işlem tamam. Şayet dvd de rgb yoksa pro scart almana gerek yok bir tarafı s video ( dvd için ) diğer tarafı scart olan bir kablo alacaksın. Cihazının ve televizyonunun giriş çıkış terminallerini söylersen daha iyi yardımcı olabilirim

PANASONIC 46GW PLAZMA, LG 42PX4RV LOGITECH Z5500 WD MEDIA PLAYER PIONEER SA 720 AMFI SET PIONEER HP100 (100W) PIONEER CS-E531(60W)TECHNICS 5'LI CD PLAYER PHILIPS SA710 DVD PLAYER CANON EOS500 S-IPS HPZR24W MONITOR HPZ600 WORKSTATION IPOD 5G

372 Mesaj
7 Haziran 2005; 14:58:51 

Arkadaşlar ben de Z-5500 cüler arasına katıldım sonunda.Fakat benim birkaç sorum olacak.
Ses kartı olarak Audigy2 ZS ses kartım var.Fakat bunun optik çıkışı yokmuş sanırım.Ses sistemini kartıma direk olarak bağladım.Z-5500 ümü ses kartına optik yolla nasıl bağlayabilirim bunu öğrenmek istiyorum.

Teşekkürler

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Haziran 2005; 16:41:44 

arkadaşlar uzun zamandır aranıza katılamadım kusura bakmayın bir problemmidir bilemiyorum z-5500ün kontrol merkezinin üzerindeki stand by tuşu ilk fişi taktığımda çalışmıyor kumandadan açmak zorunda kalıyorum ama bu işlemi bir defa yaptıktan sonra stand by tuşu aç kapa işlemini yapıyor hepsinde böylemi yoksa bizimki arızalımı

Uzaklaştırılmış
7 Haziran 2005; 17:39:27 

quote:

Orjinalden alıntı: shadoww

Hangi fişi kont kardeş, z5500ün sub'daki prize takılan fişi mi? Öyleyse onu neden sürekli çıkarıp takıyorsun? O sürekli takılı dursun, sub'ın arkasında şalter olması lazım, o bile açık dursa zarar etmez. Önemli olan kontrol merkezindeki on-off düğmesiyle açıp kapamaktır.
quote:

Orjinalden alıntı: kont

arkadaşlar uzun zamandır aranıza katılamadım kusura bakmayın bir problemmidir bilemiyorum z-5500ün kontrol merkezinin üzerindeki stand by tuşu ilk fişi taktığımda çalışmıyor kumandadan açmak zorunda kalıyorum ama bu işlemi bir defa yaptıktan sonra stand by tuşu aç kapa işlemini yapıyor hepsinde böylemi yoksa bizimki arızalımı

evet sub taki fişi elektrik pirizine taktıktan sonra(evde yokken fişi çekiyorum ne olur ne olmaz güvenemem) on of düğmesi çalışmıyor bir defa kumandadan açtıktan sonra bu düğme açma ve kapama işlemini yapıyor bunu merak ediyorum herkezde böylemidir bizimki arızalı olmasın bi deneyin arkadaşlar ama uzun bir zaman fiş çekili kalacak hemen takıncada çalışıyor.

2053 Mesaj
7 Haziran 2005; 17:51:28 

quote:

Orjinalden alıntı: EnjoyTheSilence

Ispider nasısın ya sen hiç diger sistemlerle karşılaştırma 5300 ü...film izlerken içorganların oynuyosa hiç sorun yok takma kafana arkadaşlar bu x-fi ses kartı hakkında bilgisi olan varmı nedir ne degildir....verilen paraya degermi...Wolverine neden yazmıyosun artık emekliye falan ayrıldım deme bol basslı tizli günler

....Aaaaaaa,yüzbaşı olmuşum ne güzel.........enjoythesilence kardeş benim içim son derece rahat.. ..sistemde de son derece memnunum...z-5500 almayı çok istemiş, fakat alamamış biri olarak z-5300 aldığım için mutluyuk anadınmı. ...iç organlar oynamazmı.....!sanki içinde titreşimli telefon var gibi.....yüksek seste her tarafın oynuyor....tabi vitrindeki biblolarda.....eve gidince yine oynatacam ortalığı şöyle bir.... ......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ıspider -- 7 Haziran 2005, 18:26:01 >

372 Mesaj
7 Haziran 2005; 18:13:15 

shodoww,abi şimdi benim tam olarak neler almam gerekiyor bi yazar mısın?

372 Mesaj
7 Haziran 2005; 19:25:17 

shadoww,peki bir ucu coaxial bir ucu stereo kablo yaptırsam olur mu?

372 Mesaj
7 Haziran 2005; 20:10:48 

shadoww,abi böylece optik cablo kullanılmış bir sistemden hiçbir farkı kalmıyacak dimi sistemin? ve DTS codecli mp3 leri filan dinleyebilecem PC de?

74 Mesaj
7 Haziran 2005; 21:48:30 

quote:

Öncelikle güle güle kullan seti. Optic bağlayabilmen için başka bir ses kartı almalısın. Hairici ses kartı olmalı. Ama bu saatten sonra ses kartı değiştirmemen gerekeceğine göre (Audigy2 zs iyi bir kart olduğu için) optic değil de coaxial dijital bağlantı ile yapmalısın. Sanırım burdaki tüm z5500 kullananlar coaxial ile bağlamıştır ses kartlarına. Dvd player için olsa optic olurdu ama ses kartı için coaxial kablo almalı, onu da bir mono dönüştürücü ara kablo ile ses kartının digital out yazan yerine bağlamalısın. Bu kabloları bulana kadar seti analog olarak kullanıp tüm özelliklerini öğrenebilirsin de...
quote:

Orjinalden alıntı: Kirli

Arkadaşlar ben de Z-5500 cüler arasına katıldım sonunda.Fakat benim birkaç sorum olacak.
Ses kartı olarak Audigy2 ZS ses kartım var.Fakat bunun optik çıkışı yokmuş sanırım.Ses sistemini kartıma direk olarak bağladım.Z-5500 ümü ses kartına optik yolla nasıl bağlayabilirim bunu öğrenmek istiyorum.

Teşekkürler

Hiç uğraşmana gerek yok kardeşim coax'ı optik'e çeviren aparatlar var ondan bi tane alman yeterli direk optik olarak bağlarsın.Bende daha denemedim ama siparişi verdim geldiğinde deneyip size bilgi veririm. Stereo jack ile dönüştürme fikri ise çok saçma hiçbir anlamı yok sonuçta sesi analog kalitesinde dinlersin çünkü; stereo jack dijital olarak taşıyamaz sesi bahsettiğim aparatla ise sonuçta dijital sesi yine dijital olarak aktarıyorsun

kural dışı imza

74 Mesaj
7 Haziran 2005; 21:54:42 

quote:

Garanti dışı bırakmayı göz önüne alıyorsun demekki. 4 tane vidası var sub'ın önünde, azcık kıpırdatsan adamlar hemen anlar açıldığını. Sonra garantiye gönderdiğinde yarın bigün yemezler tabii.. Sen yap ama burdakilere de siz de yapın, deneyin deme bence...
quote:

quote:

z5500 kullanan arkadaşlar ya bu hızlı sistem kataloğunda sub'ın ön tarafındaki ızgara çıkarılmış şekilde duruyo ya. hiç çıkartmayı deneyen oldu mu? ben çıkartmayı düşünüyorum da. bi zararı olur mu acaba???

deneyen yok muu??

Okuma - yazman pek ii diil sanırım..Sence burda sizde yapın gibi birşey yazıyor mu

kural dışı imza

7801 Mesaj
8 Haziran 2005; 0:09:22 

Arkadaşlar, bakıyorum da herkesin keyfi yerinde... Allah keyfinizi artırsın, bozmasın inşallah..
Herkese mutlu Logitech'li seyirler...

Everything that has a beginning has an end

372 Mesaj
8 Haziran 2005; 11:54:50 

Wolverine,senin tavsiyen nedir,Audigy2 ZS ile Z-5500 den digital ses alma yönünde?

7801 Mesaj
8 Haziran 2005; 13:54:29 

z5500 ile Audigy2 zs'nin en iyi bağlantı şekli, önce bir coaxial kablo edinilir. Sonra yukardaki arkadaşların da dediği gibi ara kablo alınır, bu ara kablo ses kartının digital out girişi ile coaxial kablonun uyacağı şekilde iki ucu farklı olmalıdır. Buna coaxial to mono yani RCA to monu kablosu denir ki ucu mono olmalıdır, stereo olursa dolby digital sesleri çözmez. Olay bu, bu iki kablo olmalı bağlantı için.
Veya harici ses kartları ile optic ya da coax. bağlantı da yapılabilir..
quote:

Orjinalden alıntı: Kirli

Wolverine,senin tavsiyen nedir,Audigy2 ZS ile Z-5500 den digital ses alma yönünde?

Everything that has a beginning has an end

2164 Mesaj
8 Haziran 2005; 15:11:32 

2986 Mesaj
9 Haziran 2005; 19:30:28 

Kont kardeş sende Z-5500 almıştın değil mi? Nasıl memnun musun sormayı unuttuk

Intel Core2 Quad Q6600 2.4GHz Zalman 9700 LED, GigaByte P45-DS3R, MSI 1GB nVidia GeForce GTX 560 Ti, Seagate 300GB+500GB+1TB SATA2 HDD, Samsung 18X DVD+-RW, 3GB OCZ Fatal1ty 1066MHz Bellek, Creative Audigy2 ZS, TT Kandalf Kasa, EnerMax 650W Infiniti PSU, Samsung 22" T220 LCD Monitör
KLIPSCH RF-62 Front, RC-52 Center, RS-42 Surround + Yamaha RX-V659 + DEFINITIVE SuperCube I 1500Watt Subwoofer

2053 Mesaj
9 Haziran 2005; 19:44:08 

.................evet arkadaşlar... ..ya sorum olacak ben şimdi bu hoparlörleri duvara astım ama.....şimdi bizim salonda tv nin karşısındaki kanepe salonanın ortasına doğru değil duvara bitişik gibi.... arka uydular kanepeye sağ ve soldan bakacak şekilde asılı ve namluları tam kafamıza dayalı şekilde bakıyor öyle......şimdi hani çevreleyen ses ya artık.. ..5.1 kurulumunda arka uydular kanepenin arka çaprazında olup hafif odanın ortasına doğru meyilli şekildemi olacak....yoksa yanlarda mı.....?......5.1 çevreleyen seste ve merkez hariç diğer dört hoparlörlerin odaya çapraz bakacak şekilde ve kişi hoparlörlerin arasında ortalarda bir yerde mi olacak....?.....diğer çapraz olan daha iyi gibi geliyor ama bunu yapapmam oda müsait değil e haliyle binayı yıkıp yenidende yapamayız demi.......nedir bu 5.1 kurulumunun püf noktaları...duvara asmaktan başka,açı olayları hani çapraz mı düzmü olsa daha iyi olur....

2053 Mesaj
9 Haziran 2005; 19:51:25 

quote:

...............he valla bende merak ediyorum......... ......kont kardeş sesi kökleyebiliyormusun.. ..seti aldığından beri kaç komşuyla yumruklaştın ben gibi. ..yada wooferin üzerine oya işleme falan koydunmu..kumanda hala pöşetinde mi duruyor.... ...izlemeye geldiler mi ? benim olaydaki gibi..meraklıyız biz,bilmek isteriz.. .....................bu arada aşağıya bir er daha gelmiş yeni üye heralde....iyi gelmiş hoş gelmişte....ne tesadüfse bu "ER LER" çok seviyor bu gıgaworksu...."er sistemi bu gıgaworks".....Allah Allah neden acaba....?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ıspider -- 9 Haziran 2005, 20:18:35 >

2986 Mesaj
9 Haziran 2005; 21:03:27 

quote:

Orjinalden alıntı: tecnolog

slm arkadaslar size bir soru yönelte bilirmiyim acaba
sizce!
creatıve 7+1 gigaworks mu?
logitech 5+1 z5500 mü?

cevaplarsanız sevinirim
not:para kıyaslaması yapılmasın sadece ses gücü işçilik.............

Valla pes billaha pes sen bu soruları kasıtlı sormuyosan bende adam degilim kardeşim bela mısın sen tamam gigaworks daha iyi dünyada üzerine yok her yönüyle süper logitech ise börtlüyo senin tabirinle içi çöplük gibi işcilik desen 0 zaten tamam mı için rahatladı mı bye.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaGeSuKo -- 9 Haziran 2005, 21:12:43 >

Uzaklaştırılmış
10 Haziran 2005; 11:15:37 

quote:

henüz dvd keyfi yaşayamadım çünkü yok ama tv ve play station ile çok memnunum aradığımı buldum sesini çok açamadım tabiki ama kısık sestede tatminkar baslar çok iyi dvd de alınca daha iyi olucak bilgisayarda hiç denemedim

2986 Mesaj
10 Haziran 2005; 15:56:41 

Begendigine sevindim

2053 Mesaj
10 Haziran 2005; 15:57:14 

quote:

quote:

henüz dvd keyfi yaşayamadım çünkü yok ama tv ve play station ile çok memnunum aradığımı buldum sesini çok açamadım tabiki ama kısık sestede tatminkar baslar çok iyi dvd de alınca daha iyi olucak bilgisayarda hiç denemedim

............gerçekten kont kardeş bende acayip beğenmiştim bu z5500 alamadık ama tahmin edebiliyorum sesini..z-5500 harbiden alınancak set valla...her şey var birde prologıc 2 koymuşlar artık olayı bitirmişler... ...'(].ne güzel tv izlerken bile surround ses alabiliyorsun..... e izlemişsindir artık tüm yüzükleri tv de......ben kralın dönüşünü izledim benim z5300 te...kat kat daha iyi oluyor izlemesi bu şekilde...surround ses vermiyor ama matrix mod sayesinde bırakıyorsun filme kendini süper....... ......bu arad z5500 ayakları metal demi ?...benim z5300 ayakları duvara astım işte sanki kırılacakmış gibi geliyor ama sağlamalar...biraz esniyor işte.....dvd playerde denemedin mi sistemi daha..kardeş bence tez elden bi dvdp,almalısın gerçeketen prologıc 2 iyide,gerçek 5.1 çevreleyen ses başka oluyor...dts falan yıkar ortalığı harbiden..bende şuan 2 yıllıkı bi dvdp.var schaub lorenz marka,divx yok ama işimi görüyor... .nasıl olduysa prologıc 1 i çözüyor özelliklerinde var....alamayız bu ara dersen kirala bir yerden,diyecem ama z5500 kutusundan optik kablo çıkmıyor,analog bağla diyecem tahyminim ara kablolar eksik gelecek...optik neysede analog olarak ara kabloları alırsın nasıl olsa alacan,dene bakalım mahrum kalma dvd keyfinden bu sistemde.....sen daha z5500 ün sana sunduğu olanakların 3/1 ini kullanıyorsun gibi artık öyle demi 3/1 ini. .....valla sistem asıl dvd de gösterecek kendini kardeş.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ıspider -- 10 Haziran 2005, 16:08:11 >

2986 Mesaj
10 Haziran 2005; 16:15:44 

Yaw bu duvara baglama işi biraz sakat geliyo bana hem çivi çıkarda düşerse diye korkuyorum hemde ayarların altında çivi için olan deliklerden çiviyi sonuna kadar çakarsan bir gün çıkarman gerektiğinde çivinin başını pense ile tutacak yer payı kalmıyor nasıl sökeceğiz peki? Ya da nasıl monte etmek lazım duvara?

2053 Mesaj
10 Haziran 2005; 16:16:39 

quote:

Begendigine sevindim

.........o girdinmi foruma hoşgeldin bende bı ıssız forumda deli gibi yazıyorum hendi başıma......... .......kardeş boşver yukarda ben verdim cevabını,insanlar sıkılmadan usanmadan işte milletin canını sıkacak.........ama bizim canımız hiç sıkılmıyor.......nedir anlamadım ben bu işten naptıkta bu kadar kışkırtıyor bunlar bizi anlamadım.... ..neyse kardeş yazmaya,kafa yormaya değmez....iş kızışacak olursa şikayet ederiz ama yine gelecekler gelsinler.....bunların kurtarılmaya ihtiyacı var hoş görü ve arkadaşlığa da öyle....biz arkadaş oluruz seve seve bunlarla,ama pek sanmıyorum.....bak gene yazdım yav bırakalım gitsin tek bir cevap bile veryelim kapattım artık.

2053 Mesaj
10 Haziran 2005; 16:22:02 

quote:

Yaw bu duvara baglama işi biraz sakat geliyo bana hem çivi çıkarda düşerse diye korkuyorum hemde ayarların altında çivi için olan deliklerden çiviyi sonuna kadar çakarsan bir gün çıkarman gerektiğinde çivinin başını pense ile tutacak yer payı kalmıyor nasıl sökeceğiz peki? Ya da nasıl monte etmek lazım duvara?

.............ha ha magesuko kardeş ne çivisinden bahsediyorsun......vida diye bişey icad edildiya ilahi kardeş.................matkapla deleceksin duvarı,deliğin içine plastik ne deniyordu unuttum mişonmu...! bişonmu..!...işte bunun içi delik vida oyuracak şekilde bunu deliğe çekiçle geçiriyorsun...sonra uyacak bir vidayla bunun içine vidalıyorsun tamam.....git "hırdavatçıya" yada "ne alırsan" a buralarda olur......bu arad düşme dehlikesi hiç yok çok çok sağlam oluyor çividen daha sağlam çıkarmasıda kolay vidalı olunca......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ıspider -- 10 Haziran 2005, 16:22:57 >

2053 Mesaj
10 Haziran 2005; 16:26:12 

.....bu arda hoparlörler ağır olunca sanki düşecek hissi veriyor bende basslı sahnelerde daldaki armut gibi düşecek taş gibi uydularım diye korkuyorum bazen....ama yok öyle bir şey ayaklara delik koymuşlar haliyle taşıyacaktır ağırlığı..........

Uzaklaştırılmış
10 Haziran 2005; 17:10:17 

optik kablo almıştım playstation için 10 liraya ama şu an dvd zor ne var ne yok sete yatırdık bir süre o keyiften mahrum kalıcaz artık ne yapalım ama tabiki alıcam

2053 Mesaj
10 Haziran 2005; 17:20:14 

quote:

optik kablo almıştım playstation için 10 liraya ama şu an dvd zor ne var ne yok sete yatırdık bir süre o keyiften mahrum kalıcaz artık ne yapalım ama tabiki alıcam

......optik kablo tabi aldın dalgınlığıma geldi.... ...ne var ne yok yatırdın da ne yiyip ne içiyon kardeş...sistemi falan yemeyesin uydular gözüne piliç gibi falan görünür....yardım sandığına falan yazıl he he he...böyle oluyo hakkaten bizde peşin aldık, işte benim seti kriz şöyle bi sıyırdı geçti ama napalım...yoksa bulamayacaz hiç bir yerde... ..ama değdi dimi kardeşim verdiğin paraya...?...eeeeee gülü seven dikenine katlanır artık demi....dikende ne diken ama valla her yönde sarsıyor ortalığı.. ..

2986 Mesaj
10 Haziran 2005; 20:04:38 

quote:

quote:

.............ha ha magesuko kardeş ne çivisinden bahsediyorsun......vida diye bişey icad edildiya ilahi kardeş.................matkapla deleceksin duvarı,deliğin içine plastik ne deniyordu unuttum mişonmu...! bişonmu..!...işte bunun içi delik vida oyuracak şekilde bunu deliğe çekiçle geçiriyorsun...sonra uyacak bir vidayla bunun içine vidalıyorsun tamam.....git "hırdavatçıya" yada "ne alırsan" a buralarda olur......bu arad düşme dehlikesi hiç yok çok çok sağlam oluyor çividen daha sağlam çıkarmasıda kolay vidalı olunca......

Dübeli kast ediyosun galiba aklıma geldi biliyorum onu da matkapla ugraşmak lazım diye ben benim center'ı çiviyle çaktım duvara düblle çok daha iyi olur aslında haklısın ama bakalım belkide öyle takarım sağol önerin için

Uzaklaştırılmış
11 Haziran 2005; 0:13:01 

quote:

quote:

......optik kablo tabi aldın dalgınlığıma geldi.... ...ne var ne yok yatırdın da ne yiyip ne içiyon kardeş...sistemi falan yemeyesin uydular gözüne piliç gibi falan görünür....yardım sandığına falan yazıl he he he...böyle oluyo hakkaten bizde peşin aldık, işte benim seti kriz şöyle bi sıyırdı geçti ama napalım...yoksa bulamayacaz hiç bir yerde... ..ama değdi dimi kardeşim verdiğin paraya...?...eeeeee gülü seven dikenine katlanır artık demi....dikende ne diken ama valla her yönde sarsıyor ortalığı.. ..

değmezmi zaman bunada ilaç olacaktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kont -- 11 Haziran 2005, 0:13:43 >

2053 Mesaj
11 Haziran 2005; 16:12:16 

quote:

quote:

quote:

Dübeli kast ediyosun galiba aklıma geldi biliyorum onu da matkapla ugraşmak lazım diye ben benim center'ı çiviyle çaktım duvara düblle çok daha iyi olur aslında haklısın ama bakalım belkide öyle takarım sağol önerin için

........................aynen kardeş kastetdiğim DÜBEL di....ya aklıma gelmedi.dün kafeden çıktım aklıma geldi ya dedim ne mişonu nerden çıktı.........................neyse kardeş çivide olur,ama vidalı daha iyi oluyor...matkapla uğraşacak bişey yok al cazır cuzur del gitsin,tabi matkap bulamadıysan o başka.....

2986 Mesaj
11 Haziran 2005; 17:50:32 

Ehehe matkap varda hoparlörleri nereye koyacagına cok iyi karar vermek lazım odanın akustiğini iyi ayarlamalısın yoksa duvarlar kalbura döner

2053 Mesaj
11 Haziran 2005; 18:01:13 

quote:

Ehehe matkap varda hoparlörleri nereye koyacagına cok iyi karar vermek lazım odanın akustiğini iyi ayarlamalısın yoksa duvarlar kalbura döner

...........kardeş sen nasıl bi odaya kurdun bilmiyorumki.....yani kare-dikdörtgen şeklindeyse cuk oturur..................bizim salona kurdum ben ön sol hoparlörü montaladığım yer meyilli......yani tam köşe değil ama uyduların oynar başlıkları sayesinde oldu.........ayarlayacak bişey yok....bütün hoparlörleri oturduğun kanepeye doğru odaklayacaksın..............mühendis değilim bende,geometri hesabı mı yapacaz asmak için..sistem bu şekilde kurulunca üstün performans sağlar.....hoparlörleri asacağın yere deneyeceksin işaretleyip basacaksın matkabı........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ıspider -- 11 Haziran 2005, 18:45:30 >

2053 Mesaj
13 Haziran 2005; 18:59:46 

quote:

.................evet arkadaşlar... ..ya sorum olacak ben şimdi bu hoparlörleri duvara astım ama.....şimdi bizim salonda tv nin karşısındaki kanepe salonanın ortasına doğru değil duvara bitişik gibi.... arka uydular kanepeye sağ ve soldan bakacak şekilde asılı ve namluları tam kafamıza dayalı şekilde bakıyor öyle......şimdi hani çevreleyen ses ya artık.. ..5.1 kurulumunda arka uydular kanepenin arka çaprazında olup hafif odanın ortasına doğru meyilli şekildemi olacak....yoksa yanlarda mı.....?......5.1 çevreleyen seste ve merkez hariç diğer dört hoparlörlerin odaya çapraz bakacak şekilde ve kişi hoparlörlerin arasında ortalarda bir yerde mi olacak....?.....diğer çapraz olan daha iyi gibi geliyor ama bunu yapapmam oda müsait değil e haliyle binayı yıkıp yenidende yapamayız demi.......nedir bu 5.1 kurulumunun püf noktaları...duvara asmaktan başka,açı olayları hani çapraz mı düzmü olsa daha iyi olur....

....arkadaşlar herkes nerde....şu iş aklıma tkılı 5.1 kurulumunda merkez hariç diğer uydular çapraz mı kurulmalı mesela arka udular kişini arkasına gelecek şekilde olsa daha iyi olur gibi geliyor bana..uyduları duvarada astım ama tekrar delerim gerkirse duvarı.ne dersiniz.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ıspider -- 13 Haziran 2005, 19:00:26 >

2986 Mesaj
13 Haziran 2005; 21:36:50 

Ben buralardayımda diğerlerinden ses seda yok Ispider kardeş Hoparlör yerleşimini gösteren şemalar var internette yaklaşık olarak söylemek gerekirse center'ı karşına aldığın zaman frontların birini saat 2 yönüne diğerinide saat 10 yönüne arkaları ise saat 5 ve 7 yönlerine alıyosun tabii bu kabaca anlatımı sen etten şemasını bulmaya çalış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaGeSuKo -- 13 Haziran 2005, 21:40:33 >

2053 Mesaj
14 Haziran 2005; 18:31:11 

quote:

Ben buralardayımda diğerlerinden ses seda yok Ispider kardeş Hoparlör yerleşimini gösteren şemalar var internette yaklaşık olarak söylemek gerekirse center'ı karşına aldığın zaman frontların birini saat 2 yönüne diğerinide saat 10 yönüne arkaları ise saat 5 ve 7 yönlerine alıyosun tabii bu kabaca anlatımı sen etten şemasını bulmaya çalış

..........tama kardeş şimdi bende şeması var dolby dıgıtal kurulumu diye bunda merkez hariş diğer uydular çapraz bakıyor ve izleyici arka uyduların biraz önünde konumlanıyor...ama başka bir dergide ön sol-merkez-ön sağ bunlar paralel tam karşımda olacak şekilde sıralanmışlar arka uydularda izleyicinin tam sağ ve solunda..... ........şu birincisi olacak gibi geliyor bana ama ben 2. şekilde kurdum böyle oluncada sanki sistem önünde sen arkada gibi oluyorsun halbuki otalarda olsan daha iyi gibi geliyor bana...e konuşacak bişey kalmadı artık sistemi aldık kurulum-değerlendirme-sistem hakkında yeni keşifler falan bunları konuşuyoruz.... ..........bu arda z5300 bıraktığım falan yok hem sen niye öyle dedinki,tabikide şaka olsun diye söyledinde ben inde cevap vereyim he he he...! ben yardımcı olayım diye yazdım yoksa megayı övdüğüm falan ne güzel herkes vardı forumu açtık açmasına ama ikinci sayfalarda görmek iç açıcı değil illa.. ..ama z5500 konuşacak değiliz ya güzel bi ortam oluşmuştu neyse diğerlerinin işleri var heralde gelirler yakında ..bu arda diğer forumlarda okuyorum yazılarını şu can sıkan "gıga"cı arkadaşlarla güzel uraşıyorsun ,yazayım bende diyorum ama değmez valla.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ıspider -- 14 Haziran 2005, 18:31:36 >

1605 Mesaj
14 Haziran 2005; 20:48:31 

ispider ve Magesuko kardeşlerimmm,özledimm ya hakkaten,öfff o kadar iş var ki şu aralar başımda,bu arada Audigy 2ZS aldım Magesuko sende de vardı kardeşim sanırım bu karttan,benim şöyle bir problemim var,Creative media source dışında winamp vs...ile müzik dinlediğimde(ANALOG OLARAK) arka 2 hoparlörden ses gelmiyor!!! Neden anlamadım,DVd izlerken yada media source da herşey ,ama aksi halde arkalardan ses alamıyorum Ama şunu söylemeliyim,inanılmaz bir alet,bu kadarını beklemezdim,ŞOOKKKK oldum,inanılmaz Yine görüşene dek,hepiniz hoşçakalın

1605 Mesaj
14 Haziran 2005; 20:58:32 

Bu arada bu bahsettiğim şikayetim "6 channel direct"seçeneği için geçerli,öbür türlü zaten Logitech decoderinden Dolby prologicle ses arkalarada gidiyor,ama en tatlı ses 6 channel direct den geliyor sanki
Yauww resmen özlemişim forumu,neyse,tekrar hoşçakalın

2986 Mesaj
14 Haziran 2005; 23:16:50 

Selam Affan kardeşim hoşgeldin özlettin valla neyse soruna gelelim ayarlar kısmında EAX Console diye bir yer var orda CMSS 3D effects var ordan en alttaki stereo surround'u seçtin mi? Tabii önce enable Cmss 3D'yi açman lazım o da zaten aynı yerde görürsün bunu bir dene olmazsa baska sebepler arayalım tekrar hosgeldin

1605 Mesaj
14 Haziran 2005; 23:40:06 

Bende sizi özledim valla kardeşimmm,yaa zaten CMSS 3D kısmından stereo surroundu seçince oluypor,hatta inanılmaz net oluyor ama ben eski kartımdaki gibi(live 5.1) hiçbirşeye basmadan center olmasa bile ön ve arkadlardan ses geleceğini zannediyordum,peki bu normalmi yauw,bir sorun varmı?Sendede böylemi?Ayrıca bu setin tizlerine kötü derse bir insan hakkaten taş olur Ben şimdi bu kartla daha iyi anladım Çoooook sağol Magesuko kardeşim cevabın için Başka bu kartla yada ayarlarıyla ilgili önerilerin yada uyarıların olursa bana burdayım,sevinirim,öptüm,tekrar sağol

1605 Mesaj
15 Haziran 2005; 15:10:24 

Magesuko kardeşim,yauuw deliriceeeeeeemmm CMSS 3D'ye getirincede çımıyor bazen,bişeylemi çakışıyor noluyor anlamadım Acaba birkaç effect açıkken mi bir problem oluyor? Neyse,sağol tekrar,hoşçakal

2986 Mesaj
15 Haziran 2005; 15:49:40 

rica ederim :) sen en iyisi herseyi bastan kur ayarlarla hic oynama sadece cmss 3d yi ac yeter onun disindaki ayarlar pek ise yaramaaz burdan görmeden yardimci olmam zor ama ugrasarak bulursun heralde kolay gelsin

1605 Mesaj
16 Haziran 2005; 12:26:12 

Sağol kardeşim,sorunu hallettim,tüm ayarları "DEFAULT"yaptım,tamamdır Ama şöyle bir hastalığım var benim Magesuko kardeş,sorunu halletsem bile,sonra geri dönüp mutlaka neyden kaynaklandığını,neye basınca,hangi seçenekten kaynaklandığını vs...bulmalıyım,ki buldum ayarlardan decoder seçimi varya,ister internal decoder yani Audigy 2 zs decoderini kullanıyorsun,ister external,yani bendeki z-5500 decoderini,işte bu ayarla oynayınca arkaya ses vermiyor,default yapınca zaten direk internal decodere alıyor ayarı ve stereo surroundu seçinceeee,oooooooooohhhh,gerisi hep keyif Çoooook teşekkür ederim yardımlarından dolayı,hoşçakal

2986 Mesaj
16 Haziran 2005; 13:56:24 

Bende z5500'ün decoderi secili ama tüm hoparlörlerden ses geliyor sendede gelmesi lazım ben iki decoder arasında bir fark göremedim aslına bakarsan

1605 Mesaj
16 Haziran 2005; 14:36:16 

Bi daha bi bakıyım ben o zaman Bu arada ispider kardeşle yazıştıklarınızı gördüm hoparlörlerin duvara montesiyle ilgili,ben hepsini duvara monte ettim,ilk birinci uyduyu monte ettiğimde sanki düşecek gibiydi,sonra çıkardım,bi hamleyle hepsi mıhlanmış gibi yapıştı duvara,araya bir parça koymalısınız conta gibi lastikten,benim hoparlörlerin duvara monteli halinin fotoğrafını çekip koyayım buraya

2053 Mesaj
16 Haziran 2005; 19:56:37 

.............iyi olur affan83 kardeş...valla aklımı okuyorsun yada ben seninkini....hoparlörleri duvara monte ettim vidaları yuvalarına geçirdim ve hoparlörler ayaklara göre biraz ağır geliyor..ayaklar plastik olunca birde ince esniyor ve sanki kırılacakmış hisi veriyor..aslında taşıması lazım....aldım elime tornavidayı biraz daha sıktım vidaları...gittim mutfaktan aldım elime tüp contalarını yarıya böldüm vidalarla ayakların arasına oturttum çok iyi oldu hiç gedik kalmadan tam oturdu..diğer şekilde plastik kırılacak gibi oluyor film izlerken düştü düşecek diye gözlerim uydularda...........sen genede fotoğraflarını koy burada bi bakalım nasıl yapmışsın.....

2986 Mesaj
16 Haziran 2005; 22:32:09 

Bencede koyda şu resimleri bi bakalım benim hoparlörlerden sadece center duvara monte edilmiş vaziyette bende kartonla sıkıştırdım

1605 Mesaj
17 Haziran 2005; 3:42:10 

Kardeşlerimmm ispider ve Magosuko,paylaşmayı,yazmayı özlemişim resmen size Şimdi size bahsettiğim,hoparlörlerimin duvara monte edilmiş halinin fotoğraflarını koyuyorum
İlk fotoğraf,ufak bir aparat olan ve hoparlörlerin duvara mıhlanmasını sağlayan küçük metal conta,ama bu conta,ispider kardeşimin kullandığı gibi sert lastik conta da olabilir ikinci fotoğraf,center hoparlörün duvara nasıl yapıştığını gösteriyor

Ufaltılmış ön izleme resmi

Ekteki dosya (2)

1605 Mesaj
17 Haziran 2005; 3:47:55 

Burada hoparlör yerleşimi ve açıları görünüyor
İlk fotoğraf sol arka
ikinci ise sağ arka,diğerleri ise ön tarafın komple yerleşimi

Ekteki dosya (5)

2986 Mesaj
17 Haziran 2005; 15:47:59 

Eline sağlık Affan kardeşim sol arka hoparlörü yan koymuşun çok hoş durmuş ve frontlarla center baya yüksekte duruyo mesela bendeki hoparlörler okadar yukarda değil centerla aramda maksimum 50cm var frontlarda zaten decoderin yanında yani yine 50 cm uzakta yaklaşık uzağa koymak daha mı iyi acaba gerçi ben istesemde koyamam yer yok okadar ama... Ayrıca odanda ikitane kolon daha göze çarpıyor onlar neyin nesi? Fotoğrafları eklerken kendinde çıksaydın bari senide görürdük Bu arada odan tam bir teknoloji merkezi gibi görünüyor her yerde elektronik cihazlar falan