Şimdi Ara

Nvidia, GeForce GTS 250 modelinde saat hızlarını yükseltebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni nesil grafik işlemci mimarisi ve 40nm üretim teknolojisine geçiş konusundaki çalışmaların yanı sıra Nvidia, G92b GPU'sunu temel alan yeni bir model üzerinde daha çalışıyor. Bir süre önce firmanın GeForce 9800GTX+ modelini önümüzdeki ay Hannoer, Almanya'da gerçekleştirilecek CeBIT '09 fuarında GeForce GTS 250 olarak yeniden isimlendirileceği ifade edilmişti. Ancak Nvidia, GTS 250'de isim değişikliğ yetinmeyip saat hızlarında da değişikliğe gidebilir. Henüz detayları açıklanmış olasa da 55nm üretim teknolojisiyle hazırlanan G92b GPU'sunun kullanılacağı GTS 250 modelinde GPU ve bellek saat hızları, satılmakta olan referans tasarım GeForce 9800GTX+ modeline kıyasla daha yüksek olabilir.

Öte yandan Nvidia'nın iş ortakları da GeForce GTS 250 modeline yönelik çalışmalarına başlamış durumda. Firmalar Nvidia'nın yeşil ışık yakmasıyla birlikte hazırladıkları yeni modelleri kullanıma sunmayı planlıyorlar. Nvidia'nın GeForce GTS 250 stratejisi oldukça önemli zira yaşanacak gelişmelere paralel olarak AMD-ATi de tek grafik işlemcili Radeon HD 4800 serisine yönelik yeni bir girişimde bulunabilir.

• G92bee

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 12 Şubat 2009; 8:40:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

G92bee

G92 ghzye ulaşana kadar NVidia bırakmayacak peşini anlaşılan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecay

G92 ghzye ulaşana kadar NVidia bırakmayacak peşini anlaşılan.

Alıntıları Göster
    ahh nvidia ahhh zamanında bunları yapsan 8800GT efsanesi yaşardın
  • quote:

Orijinalden alıntı: samuel_winchester

Alıntıları Göster
    tavşanın suyunun suyunun suyu işte

• quote:

Orijinalden alıntı: samuel_winchester

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: max975

8800gt hala ölmedi bana göre

• quote:

tavşanın suyunun suyunun suyu işte

Alıntıları Göster
    wallahi yeni olsun yine çatır çatır satar bakın görün etkileyici bir vga olacak 8800 gt gibi olacak bence gtx serisi çok pahalı

• quote:

Orijinalden alıntı: ozzzy222

wallahi yeni olsun yine çatır çatır satar bakın görün etkileyici bir vga olacak 8800 gt gibi olacak bence gtx serisi çok pahalı

Alıntıları Göster
    nvidia modelleri çok karıştı ya

• düş yakamızdan G92 :D görmemişin iyi GPU su olmuş, tutmuş frekansını artırmış :D aslında bu yeni G92 hamlesi Nvidia nın beyaz bayrağı demektir...

"AR-GE çalışmaları için harcanan bütün emek boşa gitti, biz artık bu işi beceremiyoruz, eski grafik işlemcimizden daha iyi para kazanırız, hadi oyunu onun üstüne oynamaya devam edelim."

2009 - Jen-Hsun Huang
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre sönmez

düş yakamızdan G92 :D görmemişin iyi GPU su olmuş, tutmuş frekansını artırmış :D aslında bu yeni G92 hamlesi Nvidia nın beyaz bayrağı demektir...

"AR-GE çalışmaları için harcanan bütün emek boşa gitti, biz artık bu işi beceremiyoruz, eski grafik işlemcimizden daha iyi para kazanırız, hadi oyunu onun üstüne oynamaya devam edelim."

2009 - Jen-Hsun Huang
    gelmis geçmis en iyi nvidia çekirdeği
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Master_Evil

Hayır aksine çok kolaylaştı 6 ay sonra nvidia nın tüm ekran kartı modelleri g92 tabanlı olacak.
    Şu nvidia ne kadar akıllı ya ati gibi yeni kart üretmek için zaman ve para sarfetmiyor tutturmuş bi g92 3 nesildir millete kakalıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: gezgin

quote:

Hayır aksine çok kolaylaştı 6 ay sonra nvidia nın tüm ekran kartı modelleri g92 tabanlı olacak.
    Şu nvidia ne kadar akıllı ya ati gibi yeni kart üretmek için zaman ve para sarfetmiyor tutturmuş bi g92 3 nesildir millete kakalıyor

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: gezgin

quote:

kart iyi napsın

• biraz küçült, biraz hızını artır, allayıp pulla al sana yeni kart :)
  • Yani napsın adamlar daha ya!Yenisini çıkarınca pahalı oluyor , eskisini hızlandırınca da karalama oluyor.El insaf be , daha pc nin en dandik parçası olan cd-rom reader üretememiş ,5 kb'lık uygulama derleyememiş , bir milletin bireylerinin bunca serzenişlerine anlam veremiyorum bir türlü.Üstelik daha bu eski grafik kartlarını tam anlamıyla kullanabilen oyun cad vs.yokken...YA-ZI-LIM-SIZ GÜÇ
    GÜÇ DEĞİLDİR benim felsefem bu :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: nirvanha

Yani napsın adamlar daha ya!Yenisini çıkarınca pahalı oluyor , eskisini hızlandırınca da karalama oluyor.El insaf be , daha pc nin en dandik parçası olan cd-rom reader üretememiş ,5 kb'lık uygulama derleyememiş , bir milletin bireylerinin bunca serzenişlerine anlam veremiyorum bir türlü.Üstelik daha bu eski grafik kartlarını tam anlamıyla kullanabilen oyun cad vs.yokken...YA-ZI-LIM-SIZ GÜÇ
    GÜÇ DEĞİLDİR benim felsefem bu :D
    G92 nin uzunca süre piyasada olması 8800gt sahiplerini sevindirir.Hem elindeki kart çabuk demode olmaz.
    Hemde yazılım desteği uzunca sürer.Bu çipe göre hazırlanmış performans driverları gibi...
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: gezgin

quote:

kart iyi napsın

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Timeguard

kart iyi napsın

Daha iyisini yapsın:D

• quote:

Orijinalden alıntı: gezgin

quote:

Orjinalden alıntı: Timeguard

kart iyi napsın

Daha iyisini yapsın:D

Alıntıları Göster
    Benim anlayamadığım mevcut 8800gt ve türevi kartlar Crysis dışında (ki onda zorlanmayan kart yok) hangi oyunda düşük performans veriyorda ya halamı eski konuşmaları yapılıyor anlamıyorum. Zaten 60-70 fps de oynanıyor birçok oyun bu fps'yi aynı ayarda 100-120 yapsa ne değişecek. Tamam gelecek nesilde daha avantajlı olur ancak şuanda mevcut oyunlarda hangi uygulamada yetersizki ya GT 250 off deniliyor anlamıyorum. Adamlar gt300 serisi ile yeni nesile geçecekler, o zamana kadar bu modelleri görmek neden bizleri şaşırtıyor anlamıyorum. Bende HD3870 var. Bu kart 8800 gt'den daha az performanslı olmasına rağmen ayarlarını kıstığım tek oyun Crysis. Piyasadaki nerdeyse bütün FPS türevlerini oynadım. hiçbir sorun yaşamadım ayarlar yönünden. Olayın birde u yönünü görelim lütfen. İyi günler.

• @ekorender
    arkadaşım amaç burda nvidia ya pislik atmak ne zamandan beri forumdayım sürekli aynı şey ısıtıp önümüze koyuyomuş beceremiyomuş bir arkadaşında dediği gibi diyot bile üretemeyen bir millet olarak milyar transistörü tırnak kadar yere sokan firmalara bok atmakta üstümüze yok.Bendede 9600gt var sadece Crysis te kısık oynuyorum onuda sorarsan 1280*800 high...El insaf yahu ne oynicaz ki daha.
    birde şu var ati 48** serisi ile yeni atılım yaptı ondan önce yıllardır nvidia nın ezici üstünlüğü var hatta ati-amd iflastan dönmüştü.tabiki firmaların çekişmesi bize yarıyor ama fanatikliğin yada bilmeden konuşmanın anlamı yok.
    (hemen eklemem lazım ben nvidia sever bi insan olarak şu an pc toplasam phenom2+4870 toplarım sonuçta cebimden çıkan para önemli)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yekoo

@ekorender
    arkadaşım amaç burda nvidia ya pislik atmak ne zamandan beri forumdayım sürekli aynı şey ısıtıp önümüze koyuyomuş beceremiyomuş bir arkadaşında dediği gibi diyot bile üretemeyen bir millet olarak milyar transistörü tırnak kadar yere sokan firmalara bok atmakta üstümüze yok.Bendede 9600gt var sadece Crysis te kısık oynuyorum onuda sorarsan 1280*800 high...El insaf yahu ne oynicaz ki daha.
    birde şu var ati 48** serisi ile yeni atılım yaptı ondan önce yıllardır nvidia nın ezici üstünlüğü var hatta ati-amd iflastan dönmüştü.tabiki firmaların çekişmesi bize yarıyor ama fanatikliğin yada bilmeden konuşmanın anlamı yok.
    (hemen eklemem lazım ben nvidia sever bi insan olarak şu an pc toplasam phenom2+4870 toplarım sonuçta cebimden çıkan para önemli)
    yuh be yavas be 9800gtx da ne işlemci varmış be yaw ..Maşşallah yukselt yukselt bitmio

• quote:

Orijinalden alıntı: HoLY.oNE

yuh be yavas be 9800gtx da ne işlemci varmış be yaw ..Maşşallah yukselt yukselt bitmio

Alıntıları Göster
    g92 gördügüm zaman kusucam artık

nvidia işin b.kunu cıkardın
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.