Şimdi Ara

DENON AV RECEIVERS (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.440
Cevap
91
Favori
258.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    aynı agda omlmasına ragmen aplikasyonda görünmüyor malesef.teşekkür ederim desteğiniz için,sagolun:)
  • Polk audio cs 20 center

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Arkadaşlar,

Az önce cihazıma (X2000) güncelleme geldi. Güncellemeyi kurdum ancak saat itibariyle detaylı kontrol edemedim. Android telefonumdan App ile sorunsuz bağlanabiliyorum. İnternet bağlantısı aktif olmayan arkadaşlar ağa bağlayıp kontrol etsinler. Son zamanlarda İos kullanıcıları ve Denon App kullanan arkadaşlar bağlantı sorunlarından bahsediyorlardı. Bu tip sorunlar için genel bir güncelleme olabilir.

İyi geceler dilerim...
  • Merhaba arkadaşlar 2 gün önce Denon Avr-x2100w aldım. Genel olarak film ve arada müzik dinlemek için 5.1 sistem oluşturmak istiyorum. 1000 TL bütçem var, bana ne tavsiye edersiniz?

DENON AV RECEIVERS

Bütçeme göre bir sistem mi kurmalıyım, ya da kademe kademe sisteme hoparlör mü entegre etmeliyim bilemedim. Bana lütfen bu konuda fikir verir misiniz?

Elimde Logitech x530 5.1 ses sistemi var bunların uydularını şimdilik L Surround ve R Surround olarak kullanabilir miyim :) Bilmediğimden soruyorum.

DENON AV RECEIVERS

• tema59 T kullanıcısına yanıt
    Öneriler için teşekkürler. Ben de Polk cs-20 seçiyorum gibi. Cs-10 ile arasında ufak bir sürücü inç farkı fakat bunun yanında önemli bir fiyat farkı var. Cs-10 mu? Cs-20 mi?

• Hocam almisken iyisini almak lazim cs 20 center okeydir

• Arkadaslar hayirli aksamlar
    denon 3313 sahibi olarak kafama takilan bir konu var kumandadan sadece 4 ses modunu acabiliyorum multi channel direct p2 di sanirim hatirladigim stereo modunu falan secemiyorum yada baska modlari bi ayarmi yapmaliyim. calibrasyonu falan kendim ayarlamistim otomatik mikrofonla yapmadim sebebi bu olabilirmi reset atip mikrofonumu denesem?

• selamlar
    denon x2000 kullanıcısı olarak 5.0 hoparlör seti kullanıyorum.(Magnat)

Acaba sistemlerindeki ses düzeylerini paylaşan çıkar mı?

bir de biri bana -db, + db olayını açıklayabilir mi? :)
  • X4000 var satılık, ilgilenen pm atabilir.
  • Arkadaslar merhaba. Sebebini cozemedigimm ufak bir sorunum var. Denon avr x2000 ve Dali Zensor 7, Zensor 5, Zensor 3, Zensor Center ve Dali Sub e12-f den olusan 5.1 sistemim var. Audysey sorunsuz olarak tüm ayarlamalari yapiyor ama bir film izlerken veya oyun oynarken yada herhangi bir 5.1 kaynak dinlerken surroundlardan cok daha fazla ses geliyor. Ilk baslarda bunu farketmemistim ama sonra bir gatiplik var diye dusundum ve kurcalamaya basladim. Ses ayarlarindan her kolon icin db degerlerine baktigimda yada test ettigim de hepsinden ayni seviyede ses duyuyoru, buraya kadar sorun yok ama 5.1 dinlerken surroundlardan daha fazla ses geliyor. Mesela oyun oynarken onumde bir karakter konusuyor diyelim ve front hoparlörden ses geliyor normal bir sekilde ama sonra ben oyundaki karakterimin Yönünü degistirip o konusan karakteri arkama alip surroundlardan ses gelmesini sagladigimda ses seviyesi ayni gelmesi gerekirken bu sefer cok daha yuksek ses seviyesi geliyor. Yada söyle anlatayim bir karakter 1 metre arkamda yürürken misal 60db lik ses duyuyorum ama o karakter 1 metre onumde yürüdügünde bu sefer 30db lik ses duyuyorum. Ancak kumanda dan direct modunu sectigimde bu sefer düzeliyor ama o zaman da bün ses modlari iptal olmus oluypr tabi. Sinema filmi izlemekte keyif vermiyor o zamanß Bu sorunu nasil cozebilirim.

• K@r@K@L3M kullanıcısına yanıt
    Merhaba;
    Setup/Audio/Audyssey ayarına girip MultiEQ ve Dynamic EQ seçeneklerini değiştirerek bir kontrol edin isterseniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 1 Aralık 2015; 0:17:50 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kucukyenici K kullanıcısına yanıt
    Cok tesekkür ederim. Dynamic EQ yu kapatinca surround lardan film izlerken veya oyun oynarken fazla ses gelme olayi cözuldu. umarim bu özelligi kapatmamdan dolayi AVR den ve ses sisteminden almam gereken performanta bir kayip yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K@r@K@L3M -- 1 Aralık 2015; 18:14:16 >
  • K@r@K@L3M kullanıcısına yanıt
    Ayarlar, nasıl keyif alıyorsak öyle dinlemek için var. :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 1 Aralık 2015; 22:45:51 >
  • Arkadaşlar denon audyssey kalibrasyon mikrofonu temin edebileceğim bir yer varmı bildiğiniz? Yada elinde fazladan olan varsa görüşelim..

• Arkadaşlar, avr-x1200w ve avr-x520bt modelleri hakkında yorumlarınız var mı?

• MERHABA ARKADAŞLAR,

dün itibarıyla denon avr x4000 kullanıcısı oldum.
    cihazı bağlantı ve ayarlarından dolayı cumartesi kurmayı düşünüyorum
    içinden türkçe kılavuz çıkmadı.
    tedarik edebileceğim yer varmı acaba..
    ayrıca dikkat etmem gerken , püf noktaları için yardımcı olursanız sevinirim.

SAYGILAR...
  • Arkadaşlar merhaba,

Evde aşağıdaki sisteme mikrofon bağlayıp sesi nasıl hoparlörden alabilirim. Amacım evdeki 3 yaşındaki oğlumun biraz eğlenceli zaman geçirmesini sağlamak . Mikrofonu eline vereceğim, ses hoparlörden çıksın yeter.

Denon AVR X2000
    Laptop (HMDI ile AVR'ye bağlı)
    Magnat Hoparlör seti (4 kanal)
    Sony LCD

1. yöntem : Bilgisayara bir mikrofon bağlayıp HDMI üzerinden AVR'ye bağlı hoparlörden ses alınabilir mi? Normalde laptoptan sinema filmleri izliyorum. Filmi Windows Media Player'dan açıp HDMI ile AVR'ye aktarıp hoparlörden DTS ses alıyorum. Mikrofon sesini de benzer yöntemle alabilir miyim?

2. yöntem : Aşağıdaki tip bir mixer ile bu iş olabilir mi?

http://www.amazon.com/Behringer-Xenyx-Q502USB-Audio-Mixer/dp/B008O516JW

• Sportivo S kullanıcısına yanıt
    Bilgisayarın ilgili girişine mikrofon veya kulaklıklı mikrofon takarsanız işinizi göreceği kanaatindeyim. (Sesi Avr'ye aktaracaksınız.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 21 Aralık 2015; 18:39:15 >
  • kucukyenici K kullanıcısına yanıt
    Mikrofonu taktım ama laptop hoparlöründen alıyorum sesi, AVR'ye aktarma işinde takılıyorum. Daha doğrusu mikrofonu laptopa bağladığımda laptopta çalan bir müziği Avr hoparlöründen alıyorum sesi ama mikrofona konuştuğum zaman ses laptopun kendi hoparlöründen geliyor, AVR'ye yönlenmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sportivo -- 21 Aralık 2015; 23:59:34 >
  • Sportivo S kullanıcısına yanıt
    Dostum yazdıklarımın %100 doğru olduğundan emin değilim ama bir dene derim.

Denetim masasından donanım ve ses başlığında, ses aygıtlarını yönet (manage audio devices) bölümü var. Onu seçtikten sonra açılan sayfada mikrofonu seçip sağ alttaki özelikler (properties) kısmını seçin.
    Açılan yeni sayfada dinleme (listen) sekmesini açıp alttaki varsayılan çalma aracı (default playback device) seçeneğinden hdmi çıkışın seçili olduğundan emin olun. Bir de onun üstündeki bu cihazı dinle (listen to this device) kutucuğunu işaretleyebilirsiniz.

Umarım işe yarar.
     DENON AV RECEIVERS

• 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.