Şimdi Ara

DENON AV RECEIVERS (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
4.440
Cevap
91
Favori
258.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bildiğim kadarıyla oyunlarda dts ses olmuyor. Şadece pc'de dts connect özelliği olan bir ses kartı varsa Pc oyun seslerini dts olarak kodlayıp optikten iletebiliyor. Diğer türlü hdmi'dan bağlayınca bende de multi chanel in olarak gözüküyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oxata kullanıcısına yanıt
    Ps4 deki audio ayarlarindan digital out secenegini pcm olarak degil de bitstream olarak degistirin.

• Merhabalar,

Kullandığım avr denon x2000, ps3 kullanıcısıyım ve yeni ps4 aldım. Dts sesler için ses ayarlarından Ps3 için bitstream, ps4 için dts öncelikli olarak seçmeniz gerekiyor. Bu ayarları yaptıktan sonra avr ekranında oyun yada film hangi formatta ise o kod çıkıyor. ps3, 4 ses çıkış ayarlarını yaptıktan sonra istenilen formatta ses alınamıyorsa birde avr kumandası üzerindeki info tuşuna basarak gelen sinyalin doğruluğunu kontrol edin. 7.1 e kadar cihazın desteklediği tüm ses formatlarını denedim, sinyal ne ise onu veriyor. Bu arada dts oyunlar mevcut.
  • Merhaba çok uzun zamandır kullandığım yamaha RX-V657 amfi artık değiştirme kararı aldım ne zamandır Denon x2100'u inceliyorum ve hoşuma gitti kullanan
    arkadaşlardan tavsiyeler alabilirsem çok memnun olurum. Nasıl memnun olurmuyum, ses olarak nasıl tavsiye edermisiniz hoperlorler warfdale önler 8.4 arkalar
    8.3 bunlarla kullanmaya devam edeceğim biraz daha. Fiyat olarakta denon x2100 için 2350 gibi bir fiyat dediler nasıldır bu fiyat?
  • oist O kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

2100 güzel cihazdır, alırsanız memnun kalırsınız ancak hazır niyetlenmişken bütçeyi biraz daha artırarak denon x4..., onkyo8.., Pioneer lx.. yada anthem mrx... gibi daha üst seviyedeki cihazlara yönelin derim. Fiyatları yüksek olsa da güzel kampanyalarla alınabilecek seviyelere düşüyorlar. Sene sonuna doğru yeni nesil cihazların piyasaya girmesiyle çok daha uygun fiyatlara düşeceğini tahmin ediyorum. Ola ki kısıtlı bütçe ile x2100 ü alacak olursanız, kullandığınız hoparlörleri çok rahat sürer
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizak84

Merhabalar,

2100 güzel cihazdır, alırsanız memnun kalırsınız ancak hazır niyetlenmişken bütçeyi biraz daha artırarak denon x4..., onkyo8.., Pioneer lx.. yada anthem mrx... gibi daha üst seviyedeki cihazlara yönelin derim. Fiyatları yüksek olsa da güzel kampanyalarla alınabilecek seviyelere düşüyorlar. Sene sonuna doğru yeni nesil cihazların piyasaya girmesiyle çok daha uygun fiyatlara düşeceğini tahmin ediyorum. Ola ki kısıtlı bütçe ile x2100 ü alacak olursanız, kullandığınız hoparlörleri çok rahat sürer

Merhaba cevabınız için teşekkür ederim. şimdi denon x4100 baktım ama fiyat olarak 5.250 civarında benim bütçem için biraz fazla,
    alabileceğim tavsiye edebileceğiniz bir yerler var mı acaba?

• oist O kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Kusura bakmayın mesajınızı ancak gördüm. İnternet fiyatlarına pek bakmayın, yeni kurlarla yüksek olabilir. Mağazalarda stok bulunan cihazlar sıkı bir pazarlıkla uygun fiyata alınabilir. Tavsiye edebileceğim yer olarak da İzmir'de oturuyorsanız Karşıyaka'da BTR Sound var. İstanbul ve Ankara için bir şey diyemeyeceğim, bu illerde ikamet eden arkadaşlar yardımcı olacaktır. Bir de forumun ikinci el ilanlarına da denk geldikçe göz atın, bazen çok güzel cihazlar denk gelebiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bashfulfish

Kırmızı ışık sorunu bende de başladı. Bütün bağlantıları söktüm, reset yaptım ama düzelmedi.Tam bozulacak zamanı buldu. Bayramda servis çalışır mı acaba..Cihazım DENON X2000...

Merhaba benzer problem bende de vardı , DTL elektronik resmi servisine gönderdim garanti kapsamında onardılar , sağ ön hop. çıkışının yandığını söylediler. Nedeninin ise kabloların birbirine teması olabileceğini belirttiler. Reset sonrası düzelmedi ise sizde de muhtemelen aynı sorun olabilir.
  • Merhaba Arkadaşlar ,
    Yaklaşık 2 senedir kullanmakta olduğum Denon X-500 model amfimi satıyorum.ilgilenen arkadaşlar PM ile ulaşabilirler.

• bir aylık sistemim satılıktır ilgilenenler pm atabilir

denon avr-x4100w
    Paradigm Cinema 100CT 5.1
  • arkdaslar merak ettim bir karsılaştırma yapıcamda..aynı sevıyede Harman Kardon mu Denon mu karasız kaldım harmonda avr 270 denonda x2000 sizce hangisi..yada bu tur recıverlarda sadece 2+1 airplay bluetooth sportfy için en duşuk avr hangısıdır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reko -- 3 Ağustos 2015; 13:22:23 >
  • Merhaba
    Yaklaşık 2 yıldır kullandığım Denon AVR 1610 ve Polk Audio TSI400 sistemi satılıktır.
    En ufak bir çizik veya kozmetik dahi lekeleri yoktur.
    İstediğim fiyat 2.000 TL
    Sahibinden ilan no: 224286162 ve 224287854

• denon avr 1800 almayı düşünüyorum çıkışları 75 vat ama benim kolonlar cartel 2x200 w sizce amfi yeterli gelirmi
  • osafakk O kullanıcısına yanıt
    Selamlar, cihazım tamirden geldi. Benim de sağ surround çıkışım yanmış. Kablo uçlarını kısaltarak, birbirine temas etmeyecek şekilde yeniden bağladım. İnşallah bir daha olmaz. Bunu da yazdık bir kenara..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bashfulfish

Selamlar, cihazım tamirden geldi. Benim de sağ surround çıkışım yanmış. Kablo uçlarını kısaltarak, birbirine temas etmeyecek şekilde yeniden bağladım. İnşallah bir daha olmaz. Bunu da yazdık bir kenara..

Aslında uzun bile olsa çıkışlar o kadar yakın değil değecek bir pozisyon yaratamaz , nasıl OLDUĞUNU halen Anlamış Değilim..inşallah bir daha olmaz

• Denon 7200 fiyatının 11 bin seviyelerinde olması bana normal gelmiyor ama hadi bakalım hayırlısı
  • quote:

Orijinalden alıntı: KGEYGS

Arkadaşlar selam, yeni ps4 aldım. Daha önce ps3 çalıştırdığım DENON'da hiç sorun yaşamazken, bunda oyunun ortasında çat diye kapanıyor. Ps4 çalışmaya devam ediyor. Denon'un açma-kapam'sına tekrar basıp oyuna devam ediyorum. bazen 5-10 dk bazen 1-2 dk.arayla yapabilyor. Böyle bir şey başına gelen oldu mu ? Kollar Denon'u kumanda mı ediyor acaba ?

Hocam Merhaba

Aynı sorun bendede var. Nasıl cozdunuz problemi?

Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: KGEYGS

Arkadaşlar selam, yeni ps4 aldım. Daha önce ps3 çalıştırdığım DENON'da hiç sorun yaşamazken, bunda oyunun ortasında çat diye kapanıyor. Ps4 çalışmaya devam ediyor. Denon'un açma-kapam'sına tekrar basıp oyuna devam ediyorum. bazen 5-10 dk bazen 1-2 dk.arayla yapabilyor. Böyle bir şey başına gelen oldu mu ? Kollar Denon'u kumanda mı ediyor acaba ?

Hocam Merhaba

Aynı sorun bendede var. Nasıl cozdunuz problemi?

Teşekkürler

• Merhaba,

Denon AVR-1610 aldı salondaki sistemde kullanmak için. HDMI üzerinden Xbox One, PC, composit üzerinden Bluetooth adaptör bağlı duruyor. Xbox'ta sorun yok, oyunlar DTS sese sahip olduğundan 5.1 ses alıyorum. Radyo tuner'inden de 5CH Stereo ya da Matrix moduna aldığımda şarkıları 5.1 duyabiliyorum. Ama ne yaptıysam yaptım PC üzerinde AC3 ya da DTS (kısacası 5.1 sese sahip) videolar hariç hiçbirinde 5.1 ses alamıyorum. Ön kanallar çalışıyor (sağ, sol ve orta) ama arkalardan sadece hışır huşur ses geliyor. Amfi'nin üzerinden değiştirmediğim ses modu kalmadı ama ses alamıyorum. PC modunda ekranda Multi-in yazıyor, gelen ayarda PCM 3/2/1 yazıyor ama ne 2.0 videolarda ne de MP3'ler de arka hoparlörlerden ses alamıyorum. Nasıl düzeltebilirim bu sorunu?
  • bir aylık sistemim satılıktır ilgilenenler pm atabilir

denon avr-x4100w fiyat 4000 tl

Paradigm Cinema 100CT 5.1 fiyat 3500 tl
  • 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.